FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR5: Chronicles
Author Message
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 06-03-2016, 18:45   

Mam 5 zainstalowaną na Windows 8.1 z bingiem, z płytki Ultimate Edition. Czy ktoś wie, gdzie w tym pop :censored: systemie znajdę savegame'y, które zrobiłam? W Last Reveltion mam je w folderze z grą, tutaj nie mogę ich znaleźć, a system twierdzi, że ich nie ma, po czym wchodzę w grę i sejwy są.
Poza tym NIGDZIE nie mogę znaleźć pliku z konfiguracją gry, podobnie - w TR:LR jest ten plik setupowy w pliku z grą i jest git, a do Chronicles ich nie ma. Chciałam zmienić rozdzielczość i nie wiem jak, bo pliku NIE MA NIGDZIE, a szukałam już nawet w ukrytych plikach i folderach.

Pomożecie...? ;(
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 07-03-2016, 17:17   

Hej, widziałem w Shoutboxie, że udało Ci się znaleźć plik konfiguracyjny - gdzie to znalazłaś?

Ja nigdy nie grałem w TR na Windowsie 8, jedyne co mi przychodzi do głowy by znaleźć save'y to wyszukaj plików o nazwach savegame.0, savegame.1, savegame.2 itd - takie nazwy tworzą się w przypadku save'ów z TR5, więc może gdzies to znajdziesz... Nigdy sie nie spotkałem z sytuacją, że save'ów by nie było w głownym folderze z klasyczną częścią.
_________________
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 09-03-2016, 00:35   

Cez - plik konfiguracyjny znalazłam przypadkiem - weszłam w kafelki i niżej, w spis programów i tam w spisie znalazłam... plik konfiguracyjny, który jest nazwany "Ustawienia Gry" w sekcji "Eidos". Żeby go znaleźć, musiałam prawym na to kliknąć, sprawdzić LOKALIZACJĘ SKRÓTU (rly) i przekopiować skrót do folderu z grą.
<clap clap, proud of meh>
Co do wyszukiwania sejwów - tak robiłam. Wpisywałam wszystko to, co sugerowałes już wcześniej (w róznych konfiguracjach), ale tych plików, ku :censored: wa nie ma. Nie ma i już. I nie ma. I ja już mam tego dość. Ciągle coś się dzieje i nie wiem, dlaczego.
Też pierwszy raz spotkałam się z tym, żeby sejwy nie były w głównym folderze... ;(
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 17-03-2016, 12:05   

Anika, w Windows 7 i nowszych sejwów z Tomb Raidera należy szukać w C:\Users\username\AppData\Local\VirtualStore\
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 17-03-2016, 14:27   

Trzeba jeszcze włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów, bo folder AppData najprawdopodobniej będzie ukryty.
_________________
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 19-03-2016, 15:30   

Do tego folderu można się także dostać szybszą metodą, bez włączania pokazywania wszystkich plików:

1. Naciśnij kombinację klawiszy Logo Windows + R.
2. W oknie, które się pojawi, wpisz:

Code:
%APPDATA%\..\Local\VirtualStore


i zatwierdź, klikając w przycisk OK.
3. Pojawi się okno Eksploratora Windows. W zależności od wersji systemu wybierz katalog "Program Files (x86)" (dla wersji 64-bitowej) lub "Program Files" (dla wersji 32-bitowej).
4. Teraz wystarczy przejść przez katalogi "Core Design" i "Tomb Raider Chronicles", aby dotrzeć do save'ów.
_________________
 
 
 
Shady-Yo 
Nowicjusz



Joined: 21 Jun 2016
Posts: 23
Posted: 12-02-2017, 12:53   

To druga (obok jedynki) część klasycznej serii w którą nigdy wcześniej nie grałem. Oczekiwań nie miałem zbyt wysokich bo wiadomo, że nie jest to najlepiej oceniany TR. Ale początek mnie bardzo mile zaskoczył - poziomy są krótkie, ale całkiem przyjemne. Rzym jak najbardziej na plus - całkiem klimatyczne lokacje i bardzo przypominał mi kochaną Wenecję z dwójki. Rzym ma jednak swój specyficzny klimat i to bardzo duży plus. Zresztą wszystkie lokacje w piątce mają charakterystyczny klimat, co zawsze było zaletą całej serii TR.

Rosja jest zupełnie inna - taka jak powinna być: duże przestrzenie, zima i bezduszność. Poziomy na statku wyjątkowo udane (choć niektóre momenty mnie wkurzały). Znów, jest to raczej krótki epizod i nie mam z tym żadnego problemu. Fabuła oczywiście prosta, ale... mniejsza :) Historia fajnie się skończyła.

Irlandia zaczyna się wspaniale - ciekawy powiew świeżości do serii, zupełnie inny klimat niż we wszystkich innych lokacjach jakie znamy z poprzedników. Baśniowy klimat z atmosferą grozy. Ciekawe! Na początku bardzo mi się podobał, później trochę mniej i zaczął nawet wkurzać, ale ostatecznie i ta historia skończyła się całkiem sympatycznie.

Na koniec Von Croy Industries... lokacje, które szczególnie na początku najlepiej przechodzić jak typową skradankę, to też coś nowego! Niestety, tutaj im bliżej końca jesteśmy tym coraz więcej bugów potrafi skutecznie zniechęcić od ukończenia gry.

Kiedy wydawało mi się, że zaraz uda mi się ukończyć grę i ocenić ją wcale nie tak źle, jak to niektórzy recenzowali, w ostatnich levelach zwróciłem uwagę na większe skomplikowanie poziomów, co samych twórców wprowadziło chyba w kozi róg. Zacząłem doświadczać dziwacznych bugów aż w końcu (tuż przed zakończeniem) musiałem zetknąć się z takim bugiem, który uniemożliwiał mi ukończenie gry. Po raz pierwszy ever w TR musiałem ściągnąć save'a, który pozwolił mi ukończyć te ostatnie minuty gry...

Niestety, ale ci co mówili, że czuć w tej grze niedopracowanie i zbyt szybkie wydanie, mają rację. Gra jest najkrótsza z dotychczasowych TR'ów, co też świadczy o pośpiechu twórców (więcej niż dotychczas jest tutaj filmików / przerywników, a mniej samej gry). I choć ja nie przepadam za zbyt długimi grami, to już teraz wiem, że krótkie "Kroniki" dadzą o sobie dość szybko zapomnieć.

Ale tak jak napisałem, gdyby nie te ostatnie levele (a właściwie ostatni), oceniłbym ją nawet trochę wyżej.

6/10
_________________
Ukończone:
I 8/10 | Unfinished Business 8/10 | II 9/10 | II: Golden Mask 7/10 | III 10/10 | III: The Lost Artifact 9/10 | IV 10/10 | V 6/10 | Angel of Darkness 5/10 | Legend 9/10

Aktualnie gram w:
Anniversary
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 08-09-2018, 15:52   

Pewnie już gdzieś to pisałem, ale napiszę (być może jeszcze raz): Tomb Raider Chronicles było pierwszą odsłoną przygód Lary, z którą miałem do czynienia. Było to w okolicach roku 2000 i byłą to wersja od pana Rosjanina z bazaru. Pan Rosjanin postarał się nawet, by była to polska wersja językowa, choć spolszczył jedynie interfejs, więc efekty nie były tak spektakularne jak "polska" wersja TR4. Był za to shotgun podpisany jako "urzynek".
Przekopując chaupę przy okazji porządków natknąłem się na okładkę po tej perełce. Niestety tylko tylną. Wrzucam tutaj, bo to fajny smaczek. :D
https://imgur.com/a/d7bUMzO
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo