FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR5: Chronicles
Author Message
Trigger 
Nowicjusz


Joined: 02 May 2004
Posts: 3
Posted: 02-05-2004, 18:40   TR 5 tępy Android

Mam mały problemik. Jestem w ostatnim etapie Chroniclesa i nie mogę go przejść. Problem w tym że jak goni mnie android, ja uciekam korytarzem, z lewej naparza do mnie helikopter, a ja muszę przeskakiwać dziury w podłodze. Później skręcam w prawo biegnę korytarzem skręcając parę razy i znajduje się w pomieszczeniu pod podłogą, gdzie jest dźwignia. W tym momencie powinien pojawić się Android, a ja powinienem pociągnąć za dźwignię i go uwięzić. Niestety, tak nie jest. Czekam 5 minut i nic. Wracam się tą samą drogą, a ten frajer biega sobie w kółko w jednej z dziur w podłodze i jakoś nie chce stamtąd wyjść :!: Próbuję go jakoś wywabić, ale on nie umie się wspinać, a raczej próbuje ale ciągle spada. Kilka razy rozpoczynałem ten etap, ale za każdym razem było to samo.
Mam XPka i używam jakiegoś patcha.
Wie ktoś może w czym problem, albo co ja robię źle ?
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 02-05-2004, 20:00   

Niestety, to jest błąd gry. Musisz albo wykorzystując wcześniejsze savegame'y jeszcze raz przejść część levelu, albo ściągnij tego save'a (jeżeli się nie mylę to jest już po załatwieniu cyborga) -> http://worldof5.webpark.pl/savegame.zip . Jeżeli się mylę to powiedz, poszukam innego pliku :)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Trigger 
Nowicjusz


Joined: 02 May 2004
Posts: 3
Posted: 02-05-2004, 21:57   

"Niestety, ten save jest z misjii poprzedniej, ze strzelnicy.
Przy okazji. Zawsze jak wychodzę z gry to odświeżanie z 85hz zmienia się na 60hz, to też jakiś błąd ?"

Sorry ale nie zalogowałem się i nie potrzebnie wysłałem posta. Może to ktoś skasować ?
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 02-05-2004, 22:30   

Tak jak myślałem pomyliłem pliki... teraz jest dobry, ale to jest save z samego końca gry. Jak tyulko zrobisz krok w przód, od razu skończy się level. Kliknij na link w moim poprzednim poście, teraz jest ok :)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Trigger 
Nowicjusz


Joined: 02 May 2004
Posts: 3
Posted: 02-05-2004, 22:59   

Dzięki za save, nareszcie ukończyłem grę, ale.... Nie odblokowały się u mnie Special Features w menu options :evil: , więc skoro i tak juz oszukałem, to ściągnąłem innego save'a z innego serwisu. Po przejściu gry na tym save'ie odblokowały się te opcje, ale gdy je właczam, to tylko obraz drży, nawet płyta zaczyna szybciej się krecić. Klawisz Esc przywraca wszystko do normy.
Mam szukać innego save'a, czy wyrzucić XPka z dysku :?:
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 03-05-2004, 22:00   

W grze jest jeszcze jeden błąd. Nie pamiętam już dokładnie, ale miało to związek z robotem, prądem, wodą i save'ami. Jest taki moment w grze, gdy trzeba potraktować robota, który wygląda jak człowiek, wodą pod napięciem. Jeśli nie przejdzie się tego na jednym savie (pzynajmniej u mnie tak jest), nie przejdzie się w ogóle, ponieważ cała "pułapka" będzie niesprawna.


EDIT BY GRZEKO
To jest wcześniej, przed problemem Triggera
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Guest

Posted: 02-10-2004, 13:36   

Trigger wrote:
Dzięki za save, nareszcie ukończyłem grę, ale.... Nie odblokowały się u mnie Special Features w menu options :evil: , więc skoro i tak juz oszukałem, to ściągnąłem innego save'a z innego serwisu. Po przejściu gry na tym save'ie odblokowały się te opcje, ale gdy je właczam, to tylko obraz drży, nawet płyta zaczyna szybciej się krecić. Klawisz Esc przywraca wszystko do normy.
Mam szukać innego save'a, czy wyrzucić XPka z dysku :?:
:569:
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 02-10-2004, 15:23   

Tak... VCI pełne jest bugów, które uniemożliwiają przejście gry. Co do Special Features, to trzeba jeszcze zebrać wszystkie sekrety, aby uaktywniła się i była dostępna ta opcja ;) .
_________________
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 03-10-2004, 11:23   

Boshe święty, co ja się namęczyłam dzisiaj :!: Przechodziłam pierwszego cyborga w VCI i myślałam, że cholery dostanę. Wchodzę do pomieszczenia, zapisuję grę, spadam na skrzynię, rozwalam zawór i strzelam w gnoja. Dobra, zdycha. Teraz chciałam wskoczyć na pochylnię, ale odbiłam za bardzo w prawo i umarłam. No to wczytuję save'a i kit. Zawór już rozwalony, a cyborg łazi sobie w wodzie. A zapisałam przed zejściem na dół :shock: No i teraz dupa, bo drzwi z przełącznikiem się nie otworzą :| Musiałam iść tam z jeszcze wcześniejszego save'a... A potem znowu komplikacje po wczytywaniu :evil: I tak się męczyłam jakieś pół godziny, aż wreszcie wszystko poszło dobrze... A jeszcze wczesniej natknęłam się na inny bug. Ba, nawet dwa! :shock: Najpierw zapisałam grę w windzie, a potem jak mnie zabili, to chciałam wczytać. Ale winda się nie otwierała, ani nic, więc znowu trzeba było przechodzić z wcześniejszego save'a. Potem wychodzę z windy i chciałam zapisać zanim zjedzie dwóch komandosów na linach. No to zapisuję. Chciałam się pobawić i próbowałam zabić obydwóch strzałem w łeb, ale ich coś się nie dało :shock: Więc Kasia is dead :/ Wczytuję tamtą zapisaną grę, zmieniam sobie ammo na rapid i idę do przodu, ale komandosi nie zjechali! A bez tego dalej przejść nie mogę, bo przecież lina mi potrzebna! :shock: I kurde znowu trzeba przechodzić z wcześniej zapisanego save'a... :/



Mek -> To jeszcze zależy od ilości zebranych sekretów...
_________________
Miow.
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 03-10-2004, 11:33   

Od ilości sekretów ?? Więc im więcej sekretów tym więcej obrazków ??

Tych bugów to jest naprawdę dużo, szczególnie w Red Alert!. Ja przeszedłem ten poziom za jednym razem i rzadko wczytując grę, ale często zapisując i mi się udało without bugs. :) . Ale jak wcześniej przechodziłem ten level to musiałem się wracać z bardzo daleka do tej windy, bo komandosi nie chcieli zjechać... Najlepiej zapisać już jak widać, że zjeżdżają, wtedy wydaje mi się, że tego buga nie będzie... :)
_________________
 
 
 
shephard 
Podróżnik



Joined: 30 Jun 2004
Posts: 326
Location: Poznań
Posted: 03-10-2004, 11:38   

I pomyśleć że mnie też to czeka... :> Damn :> Zniechęcające :> Ale dzisiaj sobie pogram w TR5 :>
_________________
HALF-LIFE2 RELEASED!!!!!!!!!!:D
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 03-10-2004, 11:39   

Nie, najlepiej zapisać jeszcze przed wejściem do windy.

Z tymi sekretami to jest tak, że im więcej ich zbierzesz, tym więcej obrazków uaktywni Ci się w Special Features. Chyba zauważyłeś, że jak zbierasz sekrety, to najpierw masz Storyboards Part 1, później Storyboards Part 2 i Next Generation Concept Art, a na końcu Gallery. Jeżeli np. zbierzesz mniej sekretów w całej grze, to w Galerry będzie mniej obrazków. Ale tylko w Gallery, bo to uaktywnia się po przejściu gry...


Shep -> :D :>
_________________
Miow.
 
 
 
Mietek
Guest
Posted: 13-10-2004, 12:57   TR5 Old Mill - problem

Mam problem już na samym końcu etapu Old Mill. Wg. wszystkich poradników mam obrócić się tyłem i "wśiznąć" w szczelinę. Niestety jakaś niewidzialna ściana mi to uniemożliwia. Próbowałem też użyć kodu do przeskoczenia tego levelu - nie działą. Jeśli ktoś ma jakąś propozycję proszę o wskazówki.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 13-10-2004, 13:36   

Niestety dawno nie przechodziłem TR5, choć wiem o jaki problem chodzi. Też nie wiedziałem na początku jak sie wśliznąć :) Niestety Ci nie pomoge, bo o szczegółach nie pamietam..

aha.. tak na przyszłosc Mietku :p >> Topic musi miec krótką, treściwą nazwę a nie taką długą. Przez to rozciąga forum.

zarejestruj sie i pisz częsciej na forum WoTR
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 13-10-2004, 13:50   

Czołgając się musisz wejść tam tyłem wciskając przy tym Ctrl. Tak ja pamiętam.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Catwoman 
Student



Joined: 08 Oct 2004
Posts: 65
Location: Piła
Posted: 13-10-2004, 16:03   

Albo przyczłapać się i nacisnąć alt ;)
Któryś z tych dwóch wariantów nie działał, już nie pamiętam który to był :>
_________________
huh?
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 13-10-2004, 16:04   

Oj, oj.... :>

No, dobrze, Grzeko. Jak już przeskoczysz na ten "domek", to kucnij i ustaw się tyłem do tego jakby daszku. Gdy będziesz obrócony i będziesz kucał, to wciśnij ctrl i strzałkę do tyłu. Powinieneś wślizgnąć się do środka...

Z altem się nie da, bo tam jest bardzo nisko :P
_________________
Miow.
 
 
 
Pati 
Praktykant


Joined: 18 Dec 2003
Posts: 148
Posted: 13-10-2004, 16:52   

Tam się chyba normalnie wskakuje... Tj. wślizgnąć się trzeba - ale da się na bank, choć też chyba miałam problemy. A kody i tak nie działają :/
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 27-10-2004, 19:58   TR5: Chronicles

TR5, to moja ulubiona część TR :mrgreen: Nie uważam, ze jest najlepsza z całej serii, ale mam do niej ogromny sentyment, ponieważ to mój pierwszy TR :> Minusem Chronicles może być to, że jest zbyt krótki :/ W porówaniu to innych TR przejście zajmuje jakieś pare godzinek :roll: Ale gra sie miło, fajny klimat, a to jest najważniejsze. Może jest trochę zróżnicowany, bo każdy epizod dzieje się w innym zakątku swiata, ale jak dla mnie ta różnorodność dobrze wpływa na rozgrywkę. Gra nie wydaje się wtedy jednoliniowa. Za to nie potrafię powiedziec dokładnie który epizod z TR5 lubię najabrdziej :lol: Wszystkie chyba po równo, każdy jest super :wink:

Rzym jest jak dla mnie bardzo spokojny. Pomijając pewne elementy tj. walka ze smokami itp :lol: Zawsze jak zaczynam TR5, lubię sobie poskakać w Operze :mrgreen: Zagadki w całym Rzymie to wręcz banał. W sumie nie miałam nawet najmniejszych problemów z przejściem. Nawet Larson i Pierre nie byli zbyt upierdliwi :lol: Nie to, co w TR1 :wink: Za to kocham, poprostu kocham gladiatorów :mrgreen: Wszeliego typu :wink: Najbardziej chyba podoba mi się ten sam łeb :> W sumie takie wielkie chłoptasie, a cienkie :P Nie to co smoki, do tych już się trzeba było ciut więcej przyłożyć. Kiedyś waliłam na ślepo, teraz już opanowałam zmianę celu (wcześniej nie wiedziałam, że można :lol: ) i idzie gładko. Czasem się człowiek tylko przez chwile nieuwagi zajara :P Fajny był też taran w sali z krukami/gołębiami :mrgreen: No i blask kamienia pod koniec, kocham to :579:

Rosja :mrgreen: Lara ma świetny strój, z początku denerwowała mnie tylko (jak na moje oko za mała) czapeczka, ale się przyzwyczaiłam :wink: koleś z dźwigiem też na początku był wnerwiający. Zawsze jak to przechodzę, to czekam aż przesunie dźwig i zacznie spuszczać, wtedy szybko odskakuję :mrgreen: Co daje mi przy okazji więcej czasu na następne skoki :> Z początku czasem mnie miażdżył :lol: Submarine też jest dobre, szczególnie moment przywalenia łomem kucharzowi :twisted: Deepsee diving, chociaż krótkie, jest całkiem, całkiem. Lara ma tylko troche "podkrążone oczy" jak założy kombinezon EDS :lol: ale lubię droczyć się z torpedami i wysyłać wabiki :wink: Tylko mam wrażenie, że jest ich ograniczona ilość (?). A na dopłynięcie spowrotem do łodzi jest dosyć czasu, więc o ile nie obijam się o skały, to zawsze starcza mi powietrza :> Sinkink Submarine, to najlepszy level z Rosji. Trzeba troche uważać na kable z prądem, ale to nie jest problem. Lubię dźwięki w tym levelu. Ten alarm czy cuś "tuuuuuruuuu" :mrgreen: Super :lol: Szkoda tylko, ze Desert Eagle zostaje na koniec, gdy już mamy jedynie dwóch gości do zabicia :/ A ja tak lubię się nim bawić :lol:

Irlandia też zajefajna :mrgreen: Jest bardziej mrocznie, demony, kościotrupy i te sprawy :evilbat: Wkurzające są tylko te białe "miśki", w sumie nie wiem co to za stworzenia :/ Cały czas nagina się bez broni, ale jakoś nie odczuwam braku. Bo w sumie do niczego mi nie potrzebna. Z całego epizodu najbardziej lubię Old Mill. Chyba najciekawszy level, dużo się dzieje :> Wkurza mnie tylko jak przechodzę TR5 po raz 8374832746 ( ;) ) i muszę oglądać tą długą animację na końcu :/ Cóż... :>

W VCI najbardziej, to mi się chyba podoba strój Lary :P Zip trochę wkurza jak smęci ;) Niewiem który poziom jest mój ulubiony, ogólnie chyba wszystkie potrochu. Nie różnią się w końcu wiele od siebie :> Hmmm.... co tu jeszcze? Cyborgi są świetne, helikopter też i ogólnie jest good :mrgreen: Jak narazie nie chce już mi sie pisać :lol:

To tyle o TR5 :lol:

___________________________________________________________________________

Edytuję tutaj :lol: :

Quote:
Najbardziej mi się do tej pory Rosja podobała :D


To wiadomo :P
_________________
Miow.
 
 
 
shephard 
Podróżnik



Joined: 30 Jun 2004
Posts: 326
Location: Poznań
Posted: 27-10-2004, 20:10   

Nom... TR5 jest fajne :> Najbardziej mi się do tej pory Rosja podobała :D a Irlandnia jakoś nie przypadła mi do gustu :> Niedługo wreszcie przejde TR5 do końca :> Miałem save'a w The 13th floor ale zniknął :| :? :shock: Rzym... nie był zły... :> Część i tak nie ja przeszedłem :P :wink: Ale fajne fajne... spodobało mi się :>
_________________
HALF-LIFE2 RELEASED!!!!!!!!!!:D
 
 
 
Matylda:)
Guest
Posted: 21-11-2004, 12:56   

Powiem tak TR5 jest fajne choć Irlandi jest niezbyt ale całość moze byc gdyby nie fakt, że w red alert, gdy mam zaprowadzić cyborga do pokoju z gazem on mi wpada do jednej ze szczelin i tak sie kończy że z tamtąd nie wychodzi a ja ne kończe TR5, czy macie na to jakiś "złoty środek"???? prosze o pomoc
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 21-11-2004, 14:08   

Matylda -> Zarejestruj się :)

Jest już topic na ten temat, poczytaj tam : http://batart.tcz.pl/forum/viewtopic.php?t=116 :>

Ściągnij sobie save'y, albo zgłoś się do mnie na gg, do dam Ci moje :) A mam wszystkie sekrety, więc warto :P
_________________
Miow.
 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 21-11-2004, 20:31   

Wlasnie :idea: jaka jest nagroda za wszystkie sekrety w TR5? Kasiu chyba tez sie zglosze do ciebie po tego save'a :mrgreen:
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 21-11-2004, 21:18   

Ależ proszę bardzo :) Nagroda to różne ciekawe obrazki, screeny i szkice :>
_________________
Miow.
 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 23-11-2004, 17:43   

Kasia to przeslij mi mailem tego save'a dzieki
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo