FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tatuaże
Author Message
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 23-07-2013, 14:49   

Zgaduję, że to Lady Gaga

Spuścić Was chłopaki z oczu i znowu pomalowani :nietak:
_________________
; p ; >>
 
 
beny 
Nowicjusz


Joined: 14 Nov 2013
Posts: 9
Posted: 14-11-2013, 08:32   

Chciałbym sobie zrobic jakiegos Tribala na ramieniu ale cały czas nie moge sie odważyć :P Macie jakies rady żeby sie do tego przekonać?
_________________
www.bkg.com.pl Hiperłącze Zobacz
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 15-11-2013, 14:32   

Tribala ?? Może czas najwyższy obudzić się w XXI wieku ?
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 15-11-2013, 20:32   

Ja bym sugerował przede wszystkim ogarnięcie się. Skoro potrzebujesz przekonywania do zrobienia tatuażu, to znaczy, że to nie jest dobry pomysł.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 05-12-2013, 17:40   

Tribala???

Na szczęście coraz więcej tatuażystów w ogóle nie zgadza się tatuować coś takiego.
_________________
; p ; >>
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 06-12-2013, 21:18   

Może nie jestem na czasie, ale czemu właściwie to takie straszne? Jak ktoś chce to nosić forever and ever, to w czym problem? ;)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 06-12-2013, 23:00   

Bo tatuaż tribal w większości przypadków nic nie znaczy - jest kaprysem kogoś, kto po prostu chce mieć dziwny wzór kojarzący się z fantasy, czymś niecodziennym. Wśród tribali jest chyba największy wybór wzorów i wybierasz jeden na zasadzie "ten mi się podoba i już" a nie ukrywasz w nim żadnego głebszego znaczenia. Oczywiście nie mówię, że tak robią wszyscy. Wydaje mi się, ze posiadanie tatuażu to decyzja podjęta przez dorosłego człowieka na zasadzie - skoro mam wydać tyle, to dlaczego nie zrobić czegoś, z czego będe dumny/a i będzie tylko dla mnie.
Druga sprawa to banalność znaku.
Trzecia to moda - już dawno przeszła jak moda na Spice Girls
Czwarta to stereotypy - najczęściej pojawiają się na lędźwiach rozchłestanych dyskoteciarek, bądź bracach wiejskiego osiłka
No i piąta - gust ;)

Ja ze swoich dwóch dziareczek (jeszcze, bo po nowym roku pierwsza poważna dziara na nodze!!) jestem bardzo zadowolony.
_________________
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 07-12-2013, 10:31   

W sumie Men zamknął temat.

Chociaż są tribale i tribale. Tribalowy, ładny, dopasowany wzór lub cokolwiek w nim zawartego a jedynie stylizowanego na tę estetykę wydaje mi się ok. Ale sam tribalek?

Poza tym tribale są jednym z najczęstszych projektów do przeróbki na coś fajniejszego ;) Bo po jakimś czasie, jak sobie właściciel tribalka pochodzi trochę po tym świecie i pogada z innymi wytatuowanymi, okazuje się, że każdy ma jakąś fajną pamiątkę, jakiś pomysł, jakieś dzieło sztuki, a tu... kilka krzywych wyrysowanych w corelu.

Tatuażyści serio wezmą Cię za rączkę i zapytają, czy na pewno to przemyślałeś.

Poza tym ukłucie, lekki ból, a potem pielęgnowanie czegoś, co ma dla Ciebie znaczenie plasowałabym gdzieś obok instynktów macierzyńskich :) Mam tylko 2 tatuaże, ale oba łączy ze mną b. silna więź, coś dla mnie znaczą. Tatuując sobie maksymę, coś, z czym się zgadzasz, coś, co przypomina Ci o czymś, przez sam proces tatuowania i naiglania się, utrwalasz to w sobie. W taki naprawdę... stały sposób :)
_________________
; p ; >>
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 07-12-2013, 13:52   

A co w tym złego, że ktoś chce mieć dziwny wzór? To jakiś przykaz, żeby tatuaż koniecznie coś oznaczał? Jak ktoś sobie tatuuje serduszka, ptaszki albo skrzydła "bo są fajne" to nikt się nie oburza ;) Zresztą i tribal może coś dla kogoś oznaczać.

Co do mody to zgoda, że przeszła. Ale robienie tatuażu pod wpływem mody to już jest debilizm do kwadratu, po co robić wzór na całe życie zgodny z chwilowym trendem? :D

I żeby nie było, nie bronie tribali, i żadnego bym sobie nie zrobił :p Ale nagły hejt na wzory, przez które jeszcze jakiś czas temu połowa ludzi srała pod siebie z podniecenia trochę mnie dziwi :p
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 07-12-2013, 17:16   

Mr Macphisto wrote:
To jakiś przykaz, żeby tatuaż koniecznie coś oznaczał? Jak ktoś sobie tatuuje serduszka, ptaszki albo skrzydła "bo są fajne" to nikt się nie oburza

Wydaje mi się, że ptaszki i serduszka już same w sobie mają dość sporą symbolikę i to że są ładne zawsze do czegoś się odnoszą. Nawet jeśli osoba, która go ma o tym nie wie.
Druga sprawa - tatuowanie sobie czegoś, co nie ma żadnego znaczenia osobistego jest dla mnie sprawianiem sobie po prostu kolorowej blizny i jeszcze za pieniądze. Niektóre tatuaże i ich znaczenia ukrywane są wręcz w tajemnicy. Dlatego uważam, że tatuowanie sobie czegokolwiek tylko dlatego, że jest ładne mija się z celem. A tribale w większości przypadków takie są. Tatuaż to w pewnym rodzaju sztuka. To właśnie np w malatstwie pod porcją farby, a w literaturze - atramentu ukrywa się odpowiedni przekaz. W przypadku tatuażów to my (a konkretniej nasza skóra) jesteśmy płótnem bądź kartką papieru.

Oczywiście, że tribal może coś oznaczać. Najczęściej jednak właśnie symbolizują bunt młodzieńczy i pierwsze przygody z igłą i atramentem. Najczęściej spotykane motywy w tribalu to dzikie zwierzęta, czaszki, smoki, drapieżne ptaki - ogólnie wszystko, co mhroczne. Ktoś, dla kogo takie coś ma jakieś głębsze znaczenie nie popełnia IMO żadnego błędu. Błędem jest tatuowanie sobie tribala po prostu z byle powodu - najczęściej własnie "chcę i nie obchodzi mnie, że mama nie da mi pieniędzy".

Przykładowe tribale
Przykładowe tribale
Tutaj pierwsze tribale jakie znalazłem na google. Wg mnie to imitacje chińskich (japońskich?) krzaczków, które są tak banalne i oklepane, że głowa mała. Użyłbym go tylko i wyłącznie jako wykończenie wzoru (i to delikatnie). Nie wiem i szczerze nie wnikam co one mogą oznaczać. Może po prostu oznaczają jedno? Czyli nothing?

Ja tam z Tribali to bardzo lubię np to: TRIBAL

:hihi:
_________________
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 07-12-2013, 18:47   

No ok, może hejt jest nieuzasadniony. Mimo to uważam, że lepiej wytatuować sobie coś porządniejszego, albo przynajmniej o coś corelowe smugi wzbogacić :)

I nie mówię, sama nosiłam tribale - te z Bravo, jak byłam w szóstej klasie ;)
_________________
; p ; >>
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 07-12-2013, 20:09   

Quote:
Wydaje mi się, że ptaszki i serduszka już same w sobie mają dość sporą symbolikę i to że są ładne zawsze do czegoś się odnoszą. Nawet jeśli osoba, która go ma o tym nie wie.


Ale - jeżeli zakładamy, że tatuaż ma koniecznie coś znaczyć - to chyba właśnie dla 'noszącego', a nie dla każdego przypadkowego odbiorcy coś innego? Co zresztą mówisz w drugim podpunkcie, także trochę to się kłóci jak dla mnie ;)

Quote:
Ktoś, dla kogo takie coś ma jakieś głębsze znaczenie nie popełnia IMO żadnego błędu.


A czym odróżnisz (bez rozmowy) czy to dla kogoś ma znaczenie, czy nie? Bo kolega wyżej tylko wspomniał o tribalu i od razu pojawiło się oburzenie. A może on chce wilka, bo długo siedział na zimnym? :P

Co do reszty - pełna zgoda. To samo z postem Int, chociaż tribali z Bravo nie nosiłem, raczej jakieś obrazki z gum do żucia, i to sporo wcześniej niż w 6 klasie :D
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 08-12-2013, 01:18   

Mr Macphisto wrote:
Ale - jeżeli zakładamy, że tatuaż ma koniecznie coś znaczyć - to chyba właśnie dla 'noszącego', a nie dla każdego przypadkowego odbiorcy coś innego?

No tatuaż wg mnie powinien być głównie dla osoby, która go nosi. Zawierać jakąs tajemnicę, ukryte imię, coś osobistego, powinien "ochraniać" właściciela.

Tatuaż np serca symbolizuje ogólnie miłość, a dla osoby noszącej tatuaż samo serduszko może być np np ukochaną mamą, ojcem, żoną, mężem, dzieckiem, potrawą mięsną albo używką. Jak ty byś interpretował wiersz, to nie narzucałbyś słuchaczom jego znaczenia. No chyba, że jesteś nauczycielem języka polskiego bądź autorem testów maturalnych.
:wink:
I kurcze odbiegam troszkę od swojej koncepcji w wymiar interpretowania tatuaży, a nie o to mi chodziło -> bo w tym wypadku to i kropka będzie mogła mieć dla kogoś kolosalne znaczenie. Zaraz napiszę o co mi chodziło.

Czym odróżnię czy ma czy nie ma znaczenia -> ja nie wnikam w to czym osoba kierowała się przy wyborze tatuażu. Tatuaże powinny być moim zdaniem osobistym dziełem sztuki, a nie bazgrołem, którego będe się wstydził za 15 lat. Nawet jeśli tylko dla mnie w tym momencie ten tatuaż jest jedyny i niepowtarzalny to może zdarzyć się tak, że za 20 lat będę go przerabiał albo usuwał. Trzeba pamiętać, że tatuaż starzeje się razem z jego właścicielem. Tatuaż to nie tylko blizna, którą ludzie sobie fundują dla ozdoby. Widząc np u mojego dobrego kolegi tatuaż w kształcie zabawnego Marsjanina na udzie wydawało mi się, że to najgłupszy pomysł na dziarę. Dopóki nie powiedział mi, że zadedykował ten tatuaż swojemu bratankowi. Jak to się stało? Zapytał go wprost: "co chcesz, żebym sobie wytatuował?". Taki Marsjanin, a ukryte w nim tyle miłości i poświęcenia... Wytatuował sobie imiona swoich dzieci na obojczykach, imię mamy na nadgarstku wraz z datą swoich urodzin - ogólnie każdy tatuaż który ma jest dedykowany komuś bliskiemu, co dla mnie jest piękne! Nie dziara sobie jakichś Lady Gagów, Merlin Monrołów czy tribali bo wg niego robią to ludzie, którzy robią ze swojego ciała wystawę. On sam opowiadał mi dużo o tribalach, ale ja cholera za nic nie mogę tego tak świetnie opowiedzieć.

Ja wyrażając swoją opinię na temat tribali kieruję się słusznie/niesłusznie stereotypami -> jak wspomniałem, kojarzą mi się z banałem, wymysłem jednej chwili, nieuzasadnionej spontaniczności, wygłupu, buntu. W 95% przypadków nie mają znaczenia żadnego - i nie twierdzę, że nie mogą być takim Marsjaninem, który skrywa w sobie coś więcej. Ufam, że jednak te 95% ludzi choć w drobnym stopniu tatuowali je sobie w jakimś innym celu, niż szpan wśród koleżanek i kolegów z pierwszej E :)

Mam nadzieję, że to jakoś tym razem zgrabniej ująłem w słowa. Jeśli nie to dyskutujemy dalej -> w końcu ranga sama się nie zmieni, a licznik postów nie dobije do 2k :p
_________________
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 08-12-2013, 06:17   

Notabene wytatuowanie sobie trzech kropek z jakimś uzasadnieniem wydaje mi się zajebistym pomysłem :D

Swoją drogą, ja nawet kolczyki robiłam sobie "ku pamięci" pewnych wydarzeń i osób, więc co dopiero tatuaże ;)
_________________
; p ; >>
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 08-12-2013, 15:45   

Nie no, sprawa jest jasna. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś chce sobie zrobić tribala, to niech sobie robi. Jego ciało, jego sprawa, A jak to ewentualnie może o nim świadczyć, to zupełnie inna kwestia.

Jeśli już zboczyliśmy na robienie tatuaży dla szpanu / mody i wystawy z ciała, to generalnie dla mnie to głupota. Owszem, zdarzają się wyjątki, ale to... no właśnie - wyjątki ;)

PS. jak dojdziesz do 1999 mogę Ci zatrzymać licznik :D
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 08-12-2013, 17:09   

Atualnie na tapecie są nie tribale, ale "artystyczne" wariacje twarzy muerte z tego co się orientuję.

http://www.worldtattoogal...ttoo-photo/8879

Czaszki i róże się nie starzeją ;)
_________________
; p ; >>
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 09-12-2013, 11:25   

Integral wrote:
Czaszki i róże się nie starzeją

W życiu bym sobie na coś takiego nie pozwolił będąc szczerym. Ogólnie creepy tattoos są dla mnie wyjątkowo paskudne. Tzn niejednokrotnie wyglądają świetnie, szczególnie gdy są mniej "naturalne" czyli jak prezentowany wyżej przykład. Mniej naturalnie mam na myśli "bardziej rysunkowo, jak forma symbolu, bądź zgrabnie wpasowane w inne elementy".

Moim kolejnym (jednym z trzech, które mam zaplanowane na styczeń) będzie
1) Eye Of Horus (KLIK!. Od zawsze podobał mi się ten wzór. Nie jest tylko związany z Krajem nad Nilem wbrew pozorom. Nie wiem tylko, czy tatuażysta będzie w stanie go przełożyć na moją skrórę bez odbitki (rysuje świetnie, tatuuje równie nieźle, więc w sumie nie mam obaw, aczkolwiek...) / łydka
2) Gwiazda z Werginy (KLIK! Godło Aleksandra Wielkiego, godło Macedonii (nie mylić z państwem "Skopje"). To chcę troszku zmodyfikować i umieścić go w omedze "Ω" / kark
3) Moje imię w języku syngaleskim (Sri Lanka) / nadgarstek poniżej mojego imienia w j. greckim. Ogólnie na przedramieniu chciałbym wydziarać swoje imiona w różnych językach. Miałem gdzieś wersję armeńskiego, lecz posiałem i nie wiem gdzie to rośnie.

Zastanawiam się nad jakimś tatuażem kolorowym. Bardzo chciałbym też głowę Gorgony Meduzy, ale sam nie zaprojektuje (no chyba, że w wersji ludków-patyczaków). KLIK! - coś tego typu, lecz oczywiście nie ten crap. Wszystko w formie uzupełnienia symbolicznego działania Oka ;)

Mr Macphisto wrote:
PS. jak dojdziesz do 1999 mogę Ci zatrzymać licznik

:|
_________________
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 09-12-2013, 21:33   

Menkaure wrote:
[...] -> [...] -> [...] -> [...] -> [...]


Co ty masz z tymi strzałkami Mękur?
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 09-12-2013, 22:29   

To takie pieszczotliwe symbole, które wstawiłem dla Ciebie. Ot takie sobie wektory :)
_________________
 
 
hagasofia 
Nowicjusz


Joined: 14 Jul 2016
Posts: 1
Posted: 17-07-2016, 20:01   

A co myslicie o modzie na tatuaże z dzieckiem w roli głównej? Na przykład twarz dziecka, datę urodzenia, imię?
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 17-07-2016, 21:39   

Najgłupszy pomysł ever.

Dziękuję za uwagę...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 18-07-2016, 14:42   

Jeśli profesjonalnie zrobione - czemu nie!? Najgłupszy pomysł? Może jeśli ma to robić ktoś, kto dziara zaledwie kilka tribali i jakieś inne szlaczki to bym się wstrzymał i poważnie zastanowił. Ale jeśli dziarałby mnie profesjonalista, to czemu nie? Wg mnie jest kilka tatuaży, które wyglądają przepięknie. Choćby te przykłady:
http://www.3d-tattoodesig...attoo-women.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/72/2e/b3/722eb34db0926c03000ccf2e4a9b1a77.jpg

Uważam, że są to całkiem dobre przykłady. Mój dobry kolega sam nie ma dzieci ale wytauował sobie imiona wszystkich swoich bratanków i siostrzenic w formie okręgu. Wygląda to kapitalnie, ma ogromne znaczenie emocjonalne dla niego i dla jego rodzeństwa - rodziców dzieci.

Nie chciałbym jednak twarzy, które jako tatuaż wyglądają jakby chciały przekazać "Thank you for not aborting me"...

Wszystko może być piękne jako tatuaż - efekt zależny jest jedna w DUUUŻEJ mierze od ile_to_kosztuje czynnika.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo