FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Studia
Author Message
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 13-07-2012, 00:22   

Się dostałem - i no ba, zamierzam iść - na wyżej wymieniony UEP. Co z tego wyjdzie, zobaczę, ale nie zamierzam się poddać szaleństwu 'studentaskiego' (czyt. niczym w stereotypowych żartach o studentach) życia. Ja chcę się, o ironio i inne zjawiska, czegoś nauczyć. I mieć dzięki temu jakiekolwiek perspektywy startu na rynek pracy, przy odrobinie szczęścia może nie polski.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 13-07-2012, 15:10   

Podziwu godna postawa.

Też tak miałam :hihi: . 4 lata temu, kiedy jeszcze mnie studia z ambicji nie wyprały.
_________________
; p ; >>
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 13-07-2012, 15:18   

UEP? Będziesz miał spoooro czasu (wolnego) by się czegoś nauczyć :tak:
 
 
Rasmien 
Student


Joined: 19 Mar 2010
Posts: 90
Posted: 18-07-2012, 12:33   

Czy istnieje taki kierunek studiów jak Grafika komputerowa? W googlach znajdują się zmienne odpowiedzi co do tego i chcę się upewnić.
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 18-07-2012, 17:00   

Rasmien wrote:
Czy istnieje taki kierunek studiów jak Grafika komputerowa? W googlach znajdują się zmienne odpowiedzi co do tego i chcę się upewnić.


Istnieją. Sam w takim kierunku zmierzam. Obecnie jestem przyjęty na UE w Krakowie, gdzie będę na Informatyce Stosowanej. Po 3 latach wybieram się na specjalizacje na kierunku grafika komputerowa np. na AGH. Poza tym jest mnóstwo szkół prywatnych - np. WSZiB, większych ,mniejszych, kursów i kursików - czy warto ? Ponoć tak. Nie ukrywam, że kierunek jaki obrałem obecnie motywowany jest tym, że nie chce zakończyć edukacji na etapie wyk. średniego i też nie chcę iść byle gdzie. Dlaczego tak mówię? Bo ano jak to 'głos internetu' mawia poziom nauczania w Polsce grafiki jest na niskim poziomie a że pieniężnie muszę się ograniczać więc padło na UE a potem się zobaczy. Mówiąc potocznie robię to dla papierka. Samokształcenie swoją drogą. :)
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 05-09-2012, 16:32   

No i mamy plan zajec na trzeci rok... Zajecia konczymy praktycznie na koncu marca. Nie wiem czy sie cieszyc, czy plakac ze profesura przewiduje taki zapirdol ze trzeba nam dac 2 miesiace wolnego przed egzaminami :klnie:
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 15-10-2012, 17:05   

Małe pytanie ;)
Wiecie czym różnią się studia inżynierii biomedycznej na wydziale podstawowych problemów techniki, a na wydziale mechanicznym?
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 15-10-2012, 17:16   

Nie mam pojęcia, ale bardzo dobry kierunek sobie wybrałaś. Na stronie uczelni/ wydziałów powinno być wszystko napisane. Przejrzyj program i od razu znajdziesz różnice. To był mój drugi wybór na studia, mimo że w Poznaniu jest tylko pierwszy stopień (3 lata- do inżynierki). Wszyscy moi znajomi z tego kierunku mega sobie chwalą.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-10-2012, 22:53   

Anissa, Ty dopiero na studia? Jakoś tak wydawało mi się, że starsza jesteś :D
_________________
; p ; >>
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 17-10-2012, 15:11   

W tym roku mam maturę :)
Myślę że już będe się trzymała mojego pomysłu inżynierii biomedycznej, bo wcześniej już chciałam i prawo i fizjoterapię. Ale lubię matmę, więc muszę spiąć tyłek.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 01-01-2013, 20:38   

Ahoj WoTRowicze! Tego posta kieruję tylko i wyłącznie do użytkowników pełnoletnich!

Bardzo bym prosił o wypełnienie ankiety, którą przeprowadzam na potrzeby mojej pracy inżynierskiej.



z góry bardzo dziękuję za udział!
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-01-2013, 20:41   

Wiedziałem że o to chodzi :D Pszę bardzo.
_________________
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 04-01-2013, 21:03   

Klusek, brakuje opcji typu kupowanie w specjalistycznych sklepach jak Piwoteka (mam karte stałego klienta) i opcji dla tych co warzą piwo w domu (no ok na razie kompletuje sprzęt ale w ciągu miesiąca jak mi w kocu mój szef zapłaci co jest mi winien będę go już miał kompletnego)
 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 09-02-2013, 14:36   

Maturka coraz bliżej, a ja jeszcze nie wiem co robić :( Na pewno złożę papiery na stacjonarną Amerykanistykę i Anglistykę w Gdańsku, ale podobno jest tam mało miejsc i dużo chętnych, a najniższe progi wahają się do 114pkt.. Hmm a jak tu nie wyjdzie to zaocznie w Poznaniu, albo Turystykę gdzieś indziej.. Ktoś może chodzi Ang/Amerykanistykę do Gdańska i wie jak tam wygląda sprawa?
 
 
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 20-02-2013, 19:29   

Mi do matury jeszcze trochę brakuje, ale wstępne plany "studyjne" jakiś mam. Obecnie kształcę się w Technikum Chemicznym (technik ochrony środowiska) i chciałem dalej kształcić się w kierunki chemicznym, mam na myśli np. "czysta" chemia, technologia chemiczna, inżynieria środowiska. Coś, gdzie będzie dużego przyrody i chemii, gdyż bardzo mnie to fascynuje (szczególnie chemia). W przyszłości generalnie chciałbym pracować jako nauczyciel (praca ciężka, płace nie są wielkie, ale ktoś musi to robić). Obecnie udzielam korepetycji i uważam, że to miłe i proste źródło zarobku dla kogoś, kto się na tym zna. Oczywiście zdaję sobie sprawy, że nauka w szkole a nauka kogoś wygodnie w domku z jedną osobą to zupełnie dwie różne bajki :p . A jak nie nauczyciel - praca w jakimś laboratorium, szpitalu jako laborant.
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 20-02-2013, 20:02   

Darkness wrote:
bardzo mnie to fascynuje (szczególnie chemia).


Podziwiam ;D Ja studiowalem na wydziale chemii UG, kierunek ochrona srodowiska. Meczylem sie tam jednak nieslychanie z chemia. Przyjemnoscia za to byly dla mnie inne przedmioty typu biologia, zoologia stosowana, meteorologia. Wszystko procz chemii. No ale kazdy lubi co innego. No ale na 4 roku wylądowałem na wydziale biologii, a nie chemii. Poczulem ulge i moglem magisterke robic na katedrze zoologii :) Koniec końcow i tak pracuje w branzy medialnej, wiec nie ma to za bardzo wspólnego z moimi studiami xD
_________________
 
 
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 20-02-2013, 20:40   

Cez wrote:
Darkness wrote:
bardzo mnie to fascynuje (szczególnie chemia).


Podziwiam ;D Ja studiowalem na wydziale chemii UG, kierunek ochrona srodowiska. Meczylem sie tam jednak nieslychanie z chemia. Przyjemnoscia za to byly dla mnie inne przedmioty typu biologia, zoologia stosowana, meteorologia. Wszystko procz chemii. No ale kazdy lubi co innego. No ale na 4 roku wylądowałem na wydziale biologii, a nie chemii. Poczulem ulge i moglem magisterke robic na katedrze zoologii :) Koniec końcow i tak pracuje w branzy medialnej, wiec nie ma to za bardzo wspólnego z moimi studiami xD


No proszę. Też Pomorze, też powiązania z Trójmiastem i też podobne zainteresowania :D .

[ Komentarz dodany przez: Cez: 20-02-2013, 23:00 ]
ano ;)
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
Harrolfo 
Nowicjusz



Joined: 18 Feb 2013
Posts: 21
Location: Wejherowo
Posted: 24-02-2013, 11:46   

Gwoli przestrogi dla osób chcących studiować kierunki ścisłe na Uniwersytecie Gdańskim:
Uważajcie na osobników zwących się Popko, Miłobędzki i Zemke. Dwaj pierwsi to typowe piły - przez P. na pierwszym semestrze wypadła co najmniej połowa roku. Przedmiot to Analiza Matematyczna.
Na innym semestrze przez pana M. wypada jeszcze kilka osób. Przedmiot - Ekonometria.

A jak już tak zacząłem o UG, to nakreślę moją sytuację ;)
Studiuję Informatykę i Ekonometrię, VI semestr, specjalność Informatyka. W tym semestrze czeka mnie oczywiście obrona pracy licencjackiej. No a w środę poprawa egzaminu u ostatniej osoby, którą wymieniłem.
Na pierwszym terminie na jakieś 90 osób zaliczyło... 5. Miały być, o czym zapewniał wykładowca, same zadania praktyczne, a było 20 zadań z teorii.
 
 
 
KarpielGrzes 
Nowicjusz


Joined: 27 Sep 2017
Posts: 1
Posted: 27-09-2017, 13:01   

Jakie studia wybrać na przestrzeni lat 2017-2023 ? Czy ochrona środowiska, biologia, chemia, to tematy, na które warto zwrócić uwagę ?
 
 
damianno 
Nowicjusz


Joined: 27 Oct 2017
Posts: 1
Posted: 27-10-2017, 09:14   

Myślę, że równie ciekawe są zawody związane z finansami ;)
 
 
parlak 
Nowicjusz


Joined: 16 Nov 2017
Posts: 1
Posted: 16-11-2017, 09:25   

damianno wrote:
Myślę, że równie ciekawe są zawody związane z finansami ;)


Studia związane z finansami zawsze były ciekawe, ale to trzeba sięgać wysoko, jakiś bank lub wysokie stanowisko, bo bycie zwykłym księgowym to mało ciekawa perspektywa po takich studiach :D
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 26-11-2017, 09:45   

Jednopostowi użytkownicy z dziwnymi linkami w sygnaturach rejestrujące się na forum o Larze Croft w celu jałowej dyskusji o studiach w temacie sprzed 4 lat.
Nie, to wcale nie wygląda podejrzanie. :spoiler:
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo