FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Studia
Author Message
Aggusska 
Praktykant



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 130
Posted: 30-06-2007, 20:09   Studia

Nom, jakoś nie znalazłam takiego topicu, a myślę, że się przyda, więc zakładam:) Piszcie tutaj co studiujecie, gdzie, jak wam się powodzi, jakie napotykacie problemy albo co chcielibyście studiować, itd.
Zaczynajac od siebie... Chciałabym studiować historię w Poznaniu a na tzrecim roku zacząć też archeologię (co w końcu gdzies na forum już pisałam...). Jesli ktoś jest moze na takich studiach, to proszę - napsizcie mi an priva jak tam jest, itd.
_________________
Quod me nutrit me destruit
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 30-06-2007, 20:16   

Quote:
. Jesli ktoś jest moze na takich studiach, to proszę - napsizcie mi an priva jak tam jest, itd.


Po co na privie, skoro właśnie założyłaś od tego temat ? :p Jak już się dzielić wiedzą, to ze wszystkimi.

Ja właśnie dobiłem do końca I roku politologii. Może nie wszystko poszło tak jak planowałem, ale grunt, że mam już wakacje. Niestety zleci szybko i znowu zacznie się harówka :]
_________________
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 30-06-2007, 20:18   studia historyczne

Ja studiowałam historię. Jest mało zajęć, ale za to dużo, naprawdę dużo czytania. Miałam tyle książek, że nie wiedziałam jak pogodzić ze sobą wszystko. Pod koniec roku są egzaminy z przeczytania tych książek, więc musiałam się sprężać. A tak to - jedne z przyjemniejszych studiów.
Swoja drogą ja musiałam pogodzić je z zaoczną geografią, więc może mam mylne wrażenia.
_________________
Unholy
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 30-06-2007, 20:22   

Quote:
Ja studiowałam historię. Jest mało zajęć, ale za to dużo, naprawdę dużo czytania. Miałam tyle książek, że nie wiedziałam jak pogodzić ze sobą wszystko.

Hehe, na pierwszym roku połowa zajęć to historia. Rzeczywiście czytania jest cholernie dużo. Jeszcze pryszcz, gdyby te wszystkie tomiska były jakoś po ludzku napisane. Materiał obejmuje historie Polski i powszechną XX w. II wś z tego wszystkiego jest w sumie najciekawsza.
_________________
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 01-07-2007, 09:55   

Cóż za humanistyczne towarzystwo się zebrało ^^ aż się dziwnie czuje :P

Ja właśnie ukończyłam 2 rok na kierunku Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Politechnice Lubelskiej. Jest tak sobie, zależy z czego i zależy jaki jest wykładowca. Na studiach to troche inaczej, sesja to chwilami traumatyczne przeżycie ale teraz jak już jest po wszystkim to chyba jednak wole taką nauke na studiach niż tą szkolną ^^
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-07-2007, 10:02   

ninti wrote:
chyba jednak wole taką nauke na studiach


Jaką naukę ? :D
_________________
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 01-07-2007, 10:07   

No w przeciwienstwie do Ciebie K@t ja kilka razy sie uczyłam w tym semestrze :P :P
nawet nie wiesz jakie to straszne - siąść i naprawde se czegos nauczyc :P
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 01-07-2007, 10:10   

Ninti; coś Ty; on tylko udaje; zakuwał cały semestr jak dzięcioł, tylko się nie chce przyznać :p
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 01-07-2007, 10:19   

Ja tu myślałem, że wejdę w topic i co drugi z 50sięciu postów to będzie "Informatyka". A tu takie miłe zaskoczenie :) Czas na mnie - ja wybieram informatykę. Za rok uderzam na Poznańską Politechnikę. Ktoś może studiuje i może coś ciekawego powiedzieć :) ?
 
 
Gadem 
Student



Joined: 09 Feb 2007
Posts: 34
Posted: 01-07-2007, 11:45   

Ja przebylem dluga droge aby odnalesc odpowiedni kierunek studiow. Trwalo to 3 lata. Po maturze byla biologia. Uczylem sie tego co lubilem. Jednak na drugim semestrze zrozumialem ze to nie dla mnie. Wziolem dziekanke. Pozniej byla chemia na Politechnice. Tak samo jak rok wczesniej myslalem ze to jest to ale...pod koniec drugiego semestru zrozumialem ze nie chce pracowac w bialym kitlu przelewajac kwasy. Tak wiec znow wziolem dziekanke.(wiedzac ze na bank tam nie wroce) Pozniej przez przypadek trafilem na psychologie. Myslalem ze po roku historia sie powtorzy ale jednak nie. Mysle ze znalazlem satysfakcjonujacy kierunek, ktorego nie chce zmienic i wierze w to ze skoncze go. Uwazam ze dobrze jest poszukac odpowiednich studiow dla siebie, nie wazne czy przez 2, 3 czy 5 lat. Pozniej gdy zrobi sie magistra przychodzi mysl: po co mi ten kierunek, nie chce pracowac w zawodzie. Teraz mam pewnosc co chce w zyciu robic. Koniec
_________________
Tu mozesz spotkac mnie, spotkac na ulicy...
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 01-07-2007, 14:09   

Ja bym chciala studiowac archeologie albo prawo albo jeszcze cos innego zwiazanego z historia, a najlepiej z podrozami. Chociaz wszyscy mnie namawiaja na medycyne, bo bede miala dobry start - pol rodziny lekarzy, ale ja jednak wole historie. Nie bardzo chce sie babrac w czymis ciele czy leczyc zlamania.
Myslalam tez o architekturze, ale jak zobaczylam zakres materialu z matematyki w liceum to mnie troche przerazilo. Jakos nie marzy mi sie matura z tego przedmiotu, a na archit. jest potrzebna z tego co wiem. Dobrze ze przynajmniej obowiazkowa matura zostala przesunieta na rok nizej :D
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 01-07-2007, 14:42   

Hmm... Ja nie wiem czy zaliczam się do tych "studiujących" :-P , bo jestem obecnie w szkole policealnej - na kierunku Technik Informatyk. Chcę jednak po skończeniu tej szkoły wybrać się na studia na Informatyke, żeby się podszkolić :) . W obecnej szkole jest nawet fajnie, ale bardzo luźno... Nie ma za wiele do nauki - dlatego zamierzam później jeszcze studiować.

Powodem wybrania tej szkoły było właściwie moje niezdecydowanie. Na początku miałam zamiar iść na biotechnologię, ale się nie dostałam. W dodatku zrozumiałam wtedy co ja właściwie robię?? Przecież nie chcę tego właśnie robić w życiu. Nie wiedziałam co ze sobą zrobić... Przeanalizowałam co lubię najbardziej... i tak jakoś stanęło na Informatyce... Chociaż bardziej przymierzałam się do grafiki komputerowej - jednak nie utworzyli tego kierunku.
Ogólnie jestem zadowolona. Myślę, że dobrze zrobiłam :) - Może to jakaś Opatrzność nade mną czuwała, żebym nie poszła na tą biotechnologię :-P
_________________

 
 
 
Aggusska 
Praktykant



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 130
Posted: 01-07-2007, 14:54   

K@t wrote:
Po co na privie, skoro właśnie założyłaś od tego temat ?

Nom, bo pomyślałam, że moze nie każdy chce czytać sobie o tym? Ale jak mowisz, że spokojnie można to tu wrzucać, to ok, thx:)
al-Kahinat wrote:
Jest mało zajęć, ale za to dużo, naprawdę dużo czytania.

Al-Kahinat, a te lekturki na I roku to jakich okresów historycznych dotyczą? Można gdzieś znaleźć na necie listę takich lektur na I rok? I jesli mozesz, napsiz prosze coś o zajęciach - co nowego, co najtrudniejsze, itd...
_________________
Quod me nutrit me destruit
 
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 01-07-2007, 15:13   

Aggusska wrote:
a te lekturki na I roku to jakich okresów historycznych dotyczą? Można gdzieś znaleźć na necie listę takich lektur na I rok? I jesli mozesz, napsiz prosze coś o zajęciach - co nowego, co najtrudniejsze, itd...


First at all, przez pierwszy semestr bierze się samą starożytność. A więc lektury dotyczą też samej starożytności. Jeśli masz pasję dotycząca jakiegoś specjalnego tematu, możesz nawet zgłosić chęć wybrania sobie tematu pracy półrocznej (a przynajmniej u nas tak było).
Nie wiem, czy można znaleźć coś w internecie, wtedy jeszcze internetu nie miałam. :p Ale sadzę, że każda uczelnia ma jakiś osobny spis lektur, które uważa za ważne. Akurat nam trafiło się dużo Rzymu.
Zajęcia. Oczywiście wykłady. Niby nikt nie robił notatek, ale potem nagle okazywało się, że są na bank potrzebne. Zwykłe studenckie życie. Ćwiczenia obejmowały po prostu rozszerzone zagadnienia historyczne, nic z czym byś sobie nie poradziła. Ja miałam w ekonomiku okrojoną historię, a i tak tylko łacina była dla mnie nowością...
_________________
Unholy
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 01-07-2007, 15:25   

Ja studiuje matematykę. Jestem na specjalności nauczycielskiej dwuprzedmiotowej z informatyką. Nie wiem jak wyglądają studia na innych kierunkach, ale wiem, że u mnie jest ciężko. W czasie semestru trzeba nieźle się napocić, by pozaliczać przedmioty na trójkę, nie mówiąc już o wyższych ocenach... Sesja to tragedia, zwłaszcza jak trafią się same przedmioty typowo matematyczne. Nauka do egzaminu polega na tym, że trzeba umieć wszystkie twierdzenia, definicje, lematy i umieć je udowodnić, a co za tym idzie, trzeba trochę się naszukać w literaturze, a potem to zrozumieć i umieć wyłożyć przed profesorem. Od miesiąca nie wychodzę z domu. Zaczęło się z początkiem maja, gdzie kolokwium goniło kolokwium (ostatnie miałam notabene w ostatnim dniu zajęć). Zaraz po tym zaczęła się sesja, a w tym roku są to same przedmioty matematyczne. Część egzaminów składa się z części pisemnej dopuszczającej dopiero do części ustnej - HORROR. Jutro czeka mnie ostatni egzamin. Nie mam już sił fizycznych, nie mówiąc już o umysłowych.
 
 
Aggusska 
Praktykant



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 130
Posted: 01-07-2007, 16:31   

Al-Kahinat - dzięki!
A wie ktoś może przy okazji czy jest liczba punktów, które tzreba mieć by się dostać na Uniwersytet Poznanński na Historię? Bo np. jak szłam do liceum to wszyscy wiedzieli, że tak ok 125 chyba punktów to się było przyjętym raczej na stówę i chciałabym wiedzieć, czy teraz też coś takeigo istnieje w odniesieniu do studiów na historii oczywiście. Szukałam na stronie Instytutu Historycznego w Poznaniu, zeby nie było, że bezczynnie czekam na odpowiedź, ale nie było (chyba, że miałam nagłe oślepienie)
_________________
Quod me nutrit me destruit
 
 
 
lara_croft 
Obieżyświat



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 1491
Location: Poznań
Posted: 16-07-2007, 13:39   

Ja studiuję filologię angielską, w Wyższej Szkole Języków Obcych w niejakim bliżej znanym użytkownikom Poznaniu :P Studiuję zaocznie, ale myślę o przeniesieniu się na dzienne i przeprowadzce gdzieś w okolice Poznania :P a co do samyc studiów, to z racji tego, ze urodziłam na początku czerwca dziecko, musiałam przenosić sesję na wrzesień, ale nie narzekam ;) moja grupa (ćwiczeniowa) na studiach fajna, mimo, że same dziewczyny ;)
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 16-07-2007, 17:15   

Też myślałem nad studiowaniem filologii angielskiej, tak jak l_c albo ZiPu jak ninti, ale w końcu zdecydowałem się na jedyny ciekawy (wg mnie) wydział na Politechnice Wrocławskiej, czyli Informatyki i Zarządzania :p Uczelnie wybrałem głównie dlatego, że mam ją stosunkowo blisko i zawsze jest w ścisłej czołówce polskich uczelni technicznych (teraz 1sza wg Wprost :D ), a kierunek (Zarządzanie i Marketing, specjalność - technologie informacyjne w zarządzaniu) dlatego, że to jedyne co mnie na PWR interesuje. Jak na Politechnikę przystało - ciężko jest, czasem nawet bardzo - ale jakoś leci :p
_________________
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 16-07-2007, 17:38   

l_c, a gdzie teraz mieszkasz? Skąd dojeżdżasz do Poznania na uczelnie? :)
 
 
lara_croft 
Obieżyświat



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 1491
Location: Poznań
Posted: 17-07-2007, 08:55   

Barbie, teraz to akurat mieszkam u siebie, ponad 270 km od Poznania, a jak dojeżdżałam na zajęcia (zjazdy odsbywały się w weekendy co dwa tygodnie) to pomieszkiwałam u Adama :) no ale my tu planujemy z Adasiem jakieś małe mieszkanko wynająć w Poznaniu czy coś, to do szkoły będę miała bliżej :)
 
 
monia8852 
Student



Joined: 21 Jun 2007
Posts: 66
Location: Bytów
Posted: 18-07-2007, 16:08   

No a ja od października będę studiować psychologię na SWPS w Sopocie... :D miało być UŁ, ale się nie udało... to niiic :D grunt teraz to wytrzymać pierwszy rok... i zaaklimatyzować się... jak sobie o tym pomyślę to już mnie trzęsie ale co tam... dam radę ;)
 
 
 
Ruda_iron 
Nowicjusz



Joined: 04 May 2007
Posts: 26
Location: Olkusz
Posted: 22-07-2007, 23:38   

Ja sie nie popiszę kolejny historyk. UJ Kraków. W sumie to właśnie robię sobie przerwę od nauki do poprawki ze średniowiecza polski... a termin tuż tuż :) Zawsze chciałam jednak studiować historie sztuki albo kształcić się pod kątem rysunku na ASP. Wszystko jednak przede mną może kiedyś spróbuję;)
_________________
Życie jest usłane różami, a my krocząc przez nie wbijamy ciernie do stóp, ale idziemy dalej...
 
 
 
Tasior 
Nowicjusz


Joined: 25 Jul 2007
Posts: 2
Posted: 31-07-2007, 18:56   

Ja robie informe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu... swoja droga duzo tutaj poznaniakow na tym forum :D
Zaczynam we wrzesniu 4 roczek nauki jak dobrze pojdzie sesja poprawkowa.... trzymcie sie :D
 
 
 
Catherina 
Student



Joined: 03 Jul 2007
Posts: 60
Location: ******
Posted: 15-08-2007, 10:36   

moja siostra pójdzie na 4 rok psychologii, a ja marzę żeby się dostać na anglistykę na UW i ekonomię na SGH, niestety muszę jeszcze pochodzić 2 lata do gimnazjum :513: ;( w okropych pomarańczowych mundurkach :fire:
_________________

 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 23-09-2007, 08:48   

Ajajaj! Jutro jadę pierwszy raz na nową uczelnię. Cóż za nerwy i obracanie żołądka! Poza tym muszę sobie kupić trochę kołonotatników, bo już wszystkie co miałam poniszczyłam na różne bzdurki.

Jestem bardzo podekscytowana. Początek zajęć - ta sobota. ^^
_________________
Unholy
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo