FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
SYBERIA
Author Message
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 03-07-2006, 19:15   

Grywam właśnie w jedynkę Syberii :) Gra mi się podoba, czuć ten klimat, choć jest trochę inny niż w części drugiej. Tutaj czuć większą niedostępność i odcisk przeszłości w teraźniejszości. Niespodzianek miałem mało, bo fakty poznałem w sequelu, ale mimo to parę nowości uchwyciłem. Grafika jest super :) Podobno Paradise też Benoita Sokala to świetna przygodówka.

Jedyne co mnie w tej grze irytuje, to jej działanie na moim kompie. Zawiesza się co pewien czas. Muszę zrobić restart kompa, aby ponownie włączyć grę.

UWAGA: SPOILERY
Narazie jestem w rodzinnym miasteczku Voralbergów. Udało mi się jakimś cudem dokończyć Oskara, ale nie mam pojęcia co zrobić, aby dać Momo ten jego upragniony rysunek mamuta ;) Będę próbował narazie sam. To co mnie rozbroiło to schowek za krzyżem (ale to było dobre miejsce, bo nikt raczej krzyża nie przekręca, a tym bardziej podkrada się do zakrystii :P ). Pamiętam to miasteczko z returnu do przeszłości z części II. W ogóle sam pomysł powrotu do czasu, kiedy Hans był jeszcze dzieckiem, uważam za bardzo dobry :)
_________________
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 06-07-2006, 13:23   

UWAGA: SPOILERY
Po wczorajszym intensywnym graniu wyjechałem już z Barrockstadt (a przedwczoraj z Valadilane) :P Rozbroił mnie ten facio zalecający się tak po prostu do nieznanej osoby, do Kate, jak i ta mała produkcyjka wina w mieście uniwersyteckim. A Oskar chyba rzeczywiście ma tą obsesję na punkcie formalności i przepisów :P Do solucji sięgnąłem gdy ten uparciuch na wieży, mimo upojenia winem, nie chciał podpisać mi wizy :P Okazało się, że nie zauważyłem w bibliotece drabiny z tą książką na górze. Ale dziwiło mnie też to, że nie dało się wziąć butelki w gabinecie paleontologa (nie miałem wtedy jeszcze tej książki) :) W Barrockstadt bardzo podobał mi się klimacik tego miasteczka, czyli oranżeria + rzeka + uniwersytet. Jeśli chodzi o ten rysunek dla Momo w Valadiline, to też musiałem sięgnąć po solucję, bo nie zauważyłem tego rysunku na ścianie :P Dobra, no to co myślicie na temat tych dwóch miasteczek. Valadiline i Barrockstadt. Które bardziej się Wam podobało, klimat którego z tych miasteczek bardziej Was przyciągał? :)
KONIEC SPOILERÓW

Najgorsze w tym wszystkim było to zawieszanie się komputera co parę minut. Potem restartowałem komputer, włączałem Syberię i ponownie zawieszało się po paru minutach. Nie mam pojęcia, co z tym zrobić, zainstalowałem patcha #3 ze strony Cenegi, ale nie pomogło. Może ktoś wie co należy zrobić? :) (ostatnie zdanie kieruję przede wszystkim do Zebiusa :) ).
_________________
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 07-07-2006, 13:37   

Obawiam się Mek że nie bedę mógł Ci pomóc. Po prostu ja nie miałem z Syberią żadnych problemów technicznych, a grałem w nią ponad rok temu. Mam wersję z Play-a, a niedawno kupiłem też antologię Syberii z Kolekcji Klasyki, ale jedynki nie instalowałem, bo na razie nie chce mi się w nią po raz drugi grać.

Ale tradycyjne przyczyny problemów to: stare sterowniki do grafiki, dźwięku, płyty głównej, zaśmiecony system, może też być przegrzewanie się kompa, bo strasznie gorąco jest ostatnio. Nie pamiętam jaki masz system, ja grałem na XP.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 07-07-2006, 21:25   

Dzięki za odpowiedź, Zebius :) Też mam Syberię z Kolekcji Klasyki, a system, którego używam to Windows 98 SE. Takie problemy występowały też z Syberią II ;) Spróbuję zainstalować nowe sterowniki do karty graficznej, bo mam całkiem stare, ale będę mógł to zrobić dopiero za dwa tygodnie. Wtedy się odezwę :)

Stare stery mam, dlatego że jak zainstaluję nowe to wtedy nie uruchamiają się, albo źle działają niektóre gry, np. Colin McRae Rally 1 i 2 ;) Moja karta grafiki to Creative GB0030 - NVIDIA GeForce2 MX :) Ale z kolei jak zainstaluję nowe to działa, ale zacina się, z tego co pamiętam, trójka Colina :) Tak prawdę powiedziawszy to ciężki wybór z tymi sterownikami. Ale jednak wychodzi, że więcej gier działa mi bezproblemowo ze starymi sterami. Bo to jest tak, jak zainstaluję stare sterowniki, lepiej działają stare gry, jak zainstaluję nowe lepiej działają nowe gry :P
_________________
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 24-07-2006, 17:24   

Zainstalowałem nowe sterowniki, ale niestety to nic nie dało. Gra zawiesza się jak dawniej. Niedługo znowu powrócę do starych, dobrych sterów :P

UWAGA: SPOILERY
Spotkałem się już z Heleną Romański i muszę przyrządzić koktajl. Próbowałem już wiele razy, bez powodzenia :)
_________________
 
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 03-08-2006, 11:20   

ja miałem demo Syberia II a moja karta to GF MX 440 :]
Wiec podobna do Twojej MekCal :]
Mi sie wogole ta gra nie zacinała ani nic :]
myśle ze to wina windowsa :]
bo z tego co ja wiem to GF2 MX a GF4MX sie nie roznia aż tak bardzo :]
:pozdro: :wotr:
 
 
 
Eckhard 
Student



Joined: 04 Mar 2007
Posts: 78
Location: Wimbledon
Posted: 06-04-2007, 20:32   

:spoiler:
Ach.....Syberia..... Uwielbiam..... :-P
Kocham ta grę i naprawdę chce mi się płakać, że nie ma trzciej części :placz:
Jakoś smutno się skończyło, że Hans pojechał na Mamucie i ona została... Az mi łzy troszkę pociekły... ;( Przeciez mogliby zrobić jeszcze drogę powrotną Kate do domu i na końcu np. ona nie dochodzi do domu bo spotyka Larę i się biją i Lara wkłada jej do buzi granata i ją rozrywa itp. A oni tak to zakończyli...
Ale najważniejsze, że taka gra się ukazała, i że zagrałem i popłakałem (za wzruszenia i także jak nie wiedziałem co dalej robić, a internetu jeszcze nie miałem... :-P ). :narka: :pozdro:

Integral
Zaraz zacznę kosić za spoilery, zaznaczać!!!
_________________
So tell me everything must always equal two,
Or nothing else is true,
And I'll believe you,
Cos your X is equal to my Y
But equations pass me by!

LITTLE BOOTS! <333
 
 
 
dAvv!d 
Praktykant



Joined: 12 Apr 2005
Posts: 183
Location: Białystok
Posted: 07-04-2007, 11:38   

Ojejej.. a na co Tobie trzecia część? Cała historia jest już opowiedziana, mieści się w dwóch częściach gry. Kontynuacja nie miałaby sensu, wszystko zostało wyjaśnione.. Spotkałem się już wcześniej z opiniami niektórych, że w trzeciej części mogłaby być ukazana droga powrotna do domu Kate.. Niepotrzebnie, bo główny wątek jest jasny, a po drugie, kolejna część mogłaby okazać się niewypałem.. i ta fabuła taka jakby na siłę. Mamy dwie dobre gry i tak jest dobrze :690:

Nie wypowiadałem się jeszcze tu, na temat Syberii więc..
Również podzielam wasze zdanie - gra jest cudowna ^^ Fabuła niezwykle ciekawa, przepięknie prezentujące się lokacje, wciągające zagadki, ogromna grywalność. Druga część wyglądała nieco ciekawiej - poprawiona grafika, ożywione lokacje.

Sokal obecnie pracuje nad kolejną przygodówką - Sinking Island. Tym razem będzie to kryminał. Ciekawe jest to, że gracz będzie musiał działać pod presją czasu, ponieważ wyspa, na której toczy się akcja, ciągle się topi. Wraz z nią toną kolejne wskazówki dotyczące poszukiwań mordercy. Premiera w maju. Więcej tutaj:
http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=7574
pare screenów.. http://www.adventure-zone...hp?album_id=185
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 07-04-2007, 17:40   

dAvv!d wrote:
Sokal obecnie pracuje nad kolejną przygodówką - Sinking Island.


Jednak niekoniecznie gra będzie dorównywała Syberii tylko dlatego, że jest Sokala... Gram teraz w Paradise i dobra jest, ale brakuje jej głębokiego i wciągającego klimatu. W każdym razie napis na pudełku "Gra twórcy Syberii", to najlepsza reklama. Koniec oftopu, istnieje temat Przygodówki - http://www.tombraiderforu...der=asc&start=0 jeśliby ktoś chciał kontynuować :wink:
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-04-2009, 17:34   

AAAAA!!!!!!!!! Powstaje Syberia 3!!! :D

http://www.microids.com/e...nouncement.html

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=46078

Cos niesamowitego! :D Nie wierze, normalnie nie wierze :D
_________________
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 17-04-2009, 19:31   

No... ja się o mało nie posikałem z radości... w sumie to muszę znów kupić I i II bo miałem z gazet i się zgubiły. Szkoda tylko, że nie powstanie na xboxa, ale pewnie to nie będzie miało dużych wymagań, więc pogram na pc. Tak w sumie, to trochę dziwnie grać na padzie w takiego rodzaju gry.
_________________

 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 17-04-2009, 20:35   

Bardzo, bardzo smutna wiadomość. I mówię to jako ktoś, kto uwielbia Syberię. W tej grze opowiedziano zamkniętą historię. No a to oznacza, że jedyne co tak zwana "Syberia 3" będzie miała wspólnego z całą serią to tytuł i główna bohaterka. Jeśli dodać do tego fakt, że wszelkie Paradise'y i inne cuda na patyku Sokalowi nie wyszły nawet w połowie tak jak właśnie Syberia, to ten dziwny pomysł tak czy inaczej raczej nie wypali. Tak jakby robić Upadek 2: Zmartwychwstanie Hitlera. Czysty zabieg marketingowy. Szanowany tytuł ze swoją bohaterką. Tzn... jeszcze szanowany. Bo właśnie obserwujemy jak zaczyna się niszczenie marki.

I obym się mylił. Ale w tym przypadku nie wierzę w to.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 17-04-2009, 22:39   

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Czytałam wcześniej o jej rzekomym powstaniu - właśnie przy okazji Prima Aprilis. I dopóki nie zobaczę jej na półce w sklepie to nie uwierzę.
Syberia 1 i 2 to jedna, pełna, zakończona opowieść. Co można dalej opowiedzieć?? Jak dla mnie to Benoit - czy tam ta firma w której obecnie tworzy... chcą zbić kasę na popularności oryginału. Jeśli faktycznie uda im się stworzyć coś syberio-podobnego to wyjdzie tylko i wyłącznie hybryda. Dziwna, genetyczna mutacja.
Ileż można ciągnąć jeden temat w przygodówce?
_________________

 
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 18-04-2009, 09:56   

:spoiler:

Można przecież zrobić taką Syberię 3:

[spoiler:69389915dd]
Na początku gry pokazany jest filmik zatytułowany "W poprzednim odcinku" który pokazuje o tym jak Hans odjeżdża na mamutach. Następnie Kate wraca statkiem do tej krainy dziwnych ludków (zapomniałem jak oni się nazywają bo dawno w to nie grałem :P ). Tam pociągiem wraca do Valadilane i zamiawa samolot do Londynu. Tam wszyscy się cieszą z jej powrotu. Potem ma nowe zlecenie, (np. że musi znowu pojechać gdzieś daleko) gdzie Kate Walker jest wybrana do tej "misji". Jedzie pociągiem, ale nagle pociąg jakoś zboczył z kursu i pojechał na północną Rosję, na Syberię. Odnajduje tam Hansa który leży pośród śniegu. Pomaga mu, a następnie jadą pociągiem do Valadilane aby Hans mógł żyć w spokoju i tworzyć te swoje roboty... ooops sorry chciałem powiedzieć automaty :D . (nie zabraknie przy tym oczywiście tajemniczych awarii pociągu które trzeba będzie naprawić) Potem Kate Walker wraca do swojej misji. Tym razem podróż do jej celu trwa bez przeszkód. Tam wykonuje jakieś te rzeczy które nam mogą zająć nawet kilka godzin. Potem wraca do Londynu gdzie ma awans i jest szefem tego... no... tej jej firmy Toy&Lego Company. Czy jakoś tak. Tymczasem Hans umiera i Kate odrazu wybiera się na jego pogrzeb gdzie płacze i płacze i płacze i płacze i płacze... A potem czekamy na Syberię 4. No, to tyle.
[/spoiler:69389915dd]
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 15-01-2011, 22:20   

Polo_Gard, głupia wersja, bo przecież Kate nie chciała wrócić do poprzedniego życia, więc prawniczką już raczej nie będzie.

Kiedy dowiedziałem się że zaczęły się prace nad Syberią 3 , bardzo się ucieszyłem jednak, gdy dowiedziałem się że będzie full 3D to się załamałem. Liczyłem na klimaty żywcem z Valadilane.

Podobno chcą zaprosić Sokala do tej gry... Oby udało im się go przekonać

[spoiler:9169304446]Nie wiedziałem że Helena Romański zmarła 5 września 2002r. W Syberii 2 nie wziąłem tej gazety "Białe złoto Syberii". Bardzo mnie ta wiadomość zasmuciła, a to przecież tylko gra... Benoît Ty geniuszu!![/spoiler:9169304446]

Quote:
i zamiawa samolot do Londynu

O ile mi wiadomo to Kate mieszka w USA :)

PS. Znacie jakieś polskie strony/fora o Syberii?
 
 
woulde 
Nowicjusz



Joined: 14 Feb 2011
Posts: 4
Location: Połaniec
Posted: 14-02-2011, 22:11   :d

Tu jest polskie forum Syberii: http://forum.przygodowki.pl/syberia-2/

Jeśli będzie 3 to na pewno zagram :)
_________________
Woóóód ;D
 
 
 
Conan 
Nowicjusz



Joined: 04 Jan 2009
Posts: 17
Location: Bolesławiec
Posted: 15-07-2011, 14:19   

1 i 2 część były rewelacyjne klimat fabuła i oczywiście piękna kobieta mam nadzieje że Syberia 3 też będzie taka no i oczywiście bez Kate jej se nie wyobrażam bo jak zmienią postać to już nie będzie to samo .
 
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 09-08-2011, 11:09   

Kupiłem 2 części wraz z najnowszym CD action i ta gra jest nie samowita! Ogólnie, to nie ciągnie mnie do przygodówek, ale głównym atutem tej gry jest niesamowita opowieść, którą trzeba po prostu odkryć! Zmieniająca się bohaterka z coraz to nowymi i dziwniejszymi przygodami. To jedna z najlepszych przygodówek, a nawet gier jakie kiedykolwiek powstały i jeszcze te zakończenie ! woow! Gorąco polecam! Trzeba w to zagrać! Choćby z pordanikiem, ale tzeba zagrać i przejść całą grę, bo jest niesamowita. Najlepszy jest koniec i jeszcze ta muzyka! Można to coś nazwać dziełem sztuki i wcale nie żartuję. Teraz zabieram się za dwójkę :P .
 
 
Player 
Student



Joined: 22 Mar 2012
Posts: 63
Posted: 20-04-2012, 14:42   

Właśnie przyszła Syberia ANTALOGIA :jumper:
Ale się ciesze :)
Jak przejde wszystkie napisze :)
_________________
[spoiler:e40c1b4013] :banan: [/spoiler:e40c1b4013]
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 20-04-2012, 22:34   

Nie ANTOLOGIA czasem?

Przypomnieć sobie pierwszą Syberię to w sumie niegłupia myśl :)
_________________
; p ; >>
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 14-08-2014, 14:27   

Odświeżam temat, ale jest powód :)
Pierwsze screenshoty z Syberii 3.

_________________

 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-08-2014, 14:37   

Oh shit, czy naprawdę wszystkie bohaterki gier komputerowych jakie są dziś produkowane muszą mieć wyraz twarzy gimnazjalistki po lobotomii? :p

Tym niemniej klimat jak widzę trzyma się nieźle. Wiesz coś więcej? Rozumiem, że to nie będzie już point&click? ;)
_________________
; p ; >>
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 16-08-2014, 15:54   

Integral wrote:
Oh shit, czy naprawdę wszystkie bohaterki gier komputerowych jakie są dziś produkowane muszą mieć wyraz twarzy gimnazjalistki po lobotomii?

:hehe: Pani Kate na tym screenie rzeczywiście "tępo" patrzy na świat ;)

Wiadomo jeszcze, że premiera w 2015, będzie wydane na PC, Mac, PS4, Xbox One, iOS oraz Android. Akcja rozpocznie się tam, gdzie skończyła się dwójka.
Czy to będzie point'n'click? - według mnie raczej tak, może dla twórców to zbyt oczywiste i nigdzie nie piszą jaki to rodzaj gry :) W każdym razie jeszcze kilka pomniejszych informacji można znaleźć na stronie Syberii (klik) i na Facebooku Microids: klik
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 16-08-2014, 19:37   

Ponoc to ma byc nadal point and click, klasyczna przygodówka w stylu starych, dwoch Syberii :) I bardzo dobry wybór! :)
_________________
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 19-08-2014, 11:13   

O kurcze, super wiadomość :) Nawet nie miałam pojęcia, że szykuje się trzecia część :)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo