FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Co byście zmienili, a co zostawili w nowym TR ?
Author Message
hawker 
Nowicjusz


Joined: 08 Oct 2013
Posts: 5
Posted: 08-10-2013, 15:37   

W grę nie grałem dotąd więc o samej rozgrywce się nie wypowiem, natomiast nie podoba mi się wygląd Lary, zwłaszcza twarz. Wygląda jak zupełnie przeciętna dziewczyna. Nie widać w niej ani charakteru, ani inteligencji, ani pochodzenia. Nic co by przykuło uwagę i zasugerowało że mamy do czynienia z nieprzeciętną postacią. Dodając to do zarysu fabuły pomyślałem sobie "Typowa dzisiejsza moda. Zamiast wybitnej jednostki, mamy przeciętnego przypadkowego patałacha z którym każdy widz może się utożsamić. Zepsuli tak kilka filmów, zabrali się za gry". Z tego powodu do gry mnie nie ciągnie.
 
 
Shalryma 
Student



Joined: 04 Apr 2013
Posts: 47
Location: Katowice
Posted: 08-10-2013, 23:58   

@Hawker
Cały proces urealnienia Tomb Raidera(na ile "urealniona" może być gra wideo) polegało głównie na ewolucji bohaterki w stronę jak najzwyklej wyglądającej osoby i głównym punktem jego była zmiana wyglądu na normalniejszy.
Mówisz,że nie widzisz w bohaterce ani charakteru,ani pochodzenia-czy charakter nie jest tym,czego z definicji nie widać? ;)
Nie do końca rozumiem,jak mógłbyś zobaczyć po niej pochodzenie.Jak widziałeś je wcześniej?Lara nie nosiła tarczy Croftów przyszytej do rękawa.
_________________
Nothing is lost forever,but some things are better if never found.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-10-2013, 08:27   

hawker wrote:
W grę nie grałem dotąd więc o samej rozgrywce się nie wypowiem, natomiast nie podoba mi się wygląd Lary, zwłaszcza twarz. Wygląda jak zupełnie przeciętna dziewczyna. Nie widać w niej ani charakteru, ani inteligencji, ani pochodzenia. Nic co by przykuło uwagę i zasugerowało że mamy do czynienia z nieprzeciętną postacią. Dodając to do zarysu fabuły pomyślałem sobie "Typowa dzisiejsza moda. Zamiast wybitnej jednostki, mamy przeciętnego przypadkowego patałacha z którym każdy widz może się utożsamić. Zepsuli tak kilka filmów, zabrali się za gry". Z tego powodu do gry mnie nie ciągnie.


Ale "stara" Lara też żadną wybitną jednostką z wyglądu nie była. Chyba że chodzi o wybitnie nierealistyczną, komiksową i przerysowaną karykaturę. Ja nadal utrzymuję, że najbardziej akceptowalny wizerunek Lary i stanowiący najfajniejszy balans (pomiędzy względnym realizmem, a komiksowością), to ten z komiksów z rysunkami Parka.

Nowa Lara wygląda jak należy, jeśli wziąć za wyznacznik standardy obowiązujące w "prawdziwym" świecie. Cudzysłów stąd, że nadal obracamy się tu jednak w bardziej hollywoodzkich wzorcach wyglądu; bo nie oszukujmy się, że to nadal mocno wyidealizowany obraz, jakkolwiek bliski rzeczywistości by nie był.

I jeszcze cytacik z działu TRL:
Quote:
Przypatrzysz się trochę większej liczbie ludzi w życiu to zmienisz zdanie nt. tego co jest nienaturalne. Ludzie miewają kuriozalne proporcje.


Ja nie chcę chyba wiedzieć jakich ty ludzi widujesz, jeśli Lara z TRL jest dla Ciebie naturalna w jakimkolwiek aspekcie :p .
_________________
 
 
Vaherem 
Nowicjusz


Joined: 30 Sep 2013
Posts: 4
Posted: 29-10-2013, 12:39   

@Hawker
Nie grałeś w grę i dlatego masz problem z nową Larą. Bo to nie niezmywalny makijaż, czy wyjątkowo piękna twarz i włosy mimo całego wycisku jaki dostaje stanowią o jej wyjątkowości. Byłem bardzo sceptyczny co do nowego Tomb Raidera, nawet po tym ślicznym trailerze cgi. Ale dopiero grając w grę, zrozumiałem, co stanowi o wyjątkowości Lary - to jej determinacja w dążeniu do celu mimo pojawiających się kolejnych przeciwności. To jest w tej grze piękne i stanowi o wyjątkowości Lary. Jest równie uparta jak Batman :D Również głos, który na początku mi się nie podobał, przekonał mnie w czasie gry, jest świetny!

A co bym zmienił w nowym Tombie? Będzie trochę spoilerów ;)
- wywaliłbym scenę reanimacji Lary przez Rotha. Mogłaby tam po prostu stracić przytomność.
- Grobowce opcjonalne mogłyby być trochę dłuższe.
- Etap w jaskiniach geotermalnych powinien być dłuższy
- Pancernik na plaży wraków! Dlaczego nie możemy go eksplorować! Jak tylko pierwszy raz pojawiłem się na plaży, marzyłem żeby go zwiedzić... i nic! Argh!
- Wilk! Ten wilk w jaskini i to głupie QTE! To najstraszliwszy przeciwnik z jakim kiedykolwiek spotkałem się w grach! Dlaczego nie można go zastrzelić, gdy na chwilę pojawia się w momencie w którym wchodzimy do jaskini? Ależ się wtedy denerwowałem!

To na razie tyle, przechodzę nowego Tomba trzeci raz, więc może coś mi jeszcze wpadnie do głowy:)
-
_________________
YES! Still alive!
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 23-11-2013, 16:53   

Natla123 wrote:

chce prawdziwą Larę a nie jakąś która ryczy z byle postrzału w ramię (lol)


Po pierwsze: To pierwsza wyprawa Lary. Jest jeszcze przerażoną dziewczyną.

Po drugie: I tak później jest Młodym Terminatorem :gun2: :guns: :gun: :wisi: :wisi: .

Wracając do tematu, to jeszcze powiem, że brak mi skakania ;) .
_________________
alphabet boy
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 22-12-2013, 15:58   

What! ktoś mi posta editował ;) chciałam napisać, że brak mi pływania. I Lara robi za słabe fikołki. Ten cały Von Croy jej niczego nie nauczył :) (bo w TLR Lara miała na początku 16 lat, co nie?).
_________________
alphabet boy
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 31-01-2014, 20:59   

Po za wszystkim, to najlepiej było by zacząć od jej twarzy(a już w szczególności jeśli chodzi o wersje konsolową)

No powaga, zderzenie czołowe z walcem miała czy co?
http://www.ppe.pl/upload/..._1543760702.png

To ja poproszę jeszcze bułkę do tego pasztetu.
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 01-02-2014, 19:27   

Powiem szczerze, że twarz na PS4 w porównaniu do wersji PC z tressem wygląda blado :P Jak taka laleczka, w ogóle nie pasuje do klimatu otoczenia.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 01-02-2014, 21:49 ]
Ja, natürlich.
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 02-02-2014, 15:22   

Może to pasztet, a może to po prostu zez i mało rozgarnięta mina. Wygląda jakby ją Legendy wyjęli.
_________________
; p ; >>
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 02-02-2014, 22:16   

Czy to aż takie ważne? Przecież i tak najważniejsze w nowym modelu Lary jest to, że ma ruchomy wisiorek, którego w wersji PC nie ma.
Konsole 1, PC 0.
_________________
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 03-02-2014, 13:55   

Menkaure wrote:
Czy to aż takie ważne? Przecież i tak najważniejsze w nowym modelu Lary jest to, że ma ruchomy wisiorek, którego w wersji PC nie ma.
Konsole 1, PC 0.

A co mnie jakiś wisiorek na brudnej i niebezpiecznej wyspie :P Jeśli jakaś gra wychodzi na konsole i na PC to zawsze na tej ostatniej będzie ładniejsza czy tego chcecie czy nie :) Widziałem PS4 i jeśli jest next gen to ja jestem królową pakistańską. Żeby gry w momencie wyjścia konsoli na start wyglądały gorzej niż na PC ? To co będzie za kilka lat ?
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-02-2014, 14:53   

Jak jest o jeden włos na głowie mniej, to to oznacza przewagę PC, ale jak są dodatkowe efekty i poprawki których na PC nie ma, to to jest "nieważne"? :p
Dobrze, że mi to wisi.
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-02-2014, 17:25   

K@t wrote:
Jak jest o jeden włos na głowie mniej, to to oznacza przewagę PC, ale jak są dodatkowe efekty i poprawki których na PC nie ma, to to jest "nieważne"?
Dobrze, że mi to wisi.

Dlatego troszku sprowokowałem tą dyskusję, przyznam się bez bicia. Chciałem wrócić do tych świetnie wyrenderowanych włosów, których nie było na wydaniach konsolowych starej generacji i sprawdzić, jaka padnie odpowiedź na pełne wyposażenie modelu Lary w NG ;)
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-02-2014, 19:51   

Nie no, ja wiem :D Odnoszę się do wypowiedzi samego Wajpera, bo byłem pewien, że dokładnie coś takiego się pojawi.
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-02-2014, 21:43   

Dobrze Cię zrozumiałem. Mój post miał być niewinnym zapalnikiem i pułapką.
v1per80 wrote:
Widziałem PS4 i jeśli jest next gen to ja jestem królową pakistańską.

Są różnice i nawet użytkownicy PCtów widzą poprawy. Niewielkie, aczkolwiek są. W kilku miejscach widać niedociągnięcia (choćby wychwycony przez Kaciego kucyk pstrykający grawitacji w nos). Jednak przyznać musicie, że porównywanie screenów z dwóch różnych ujęć jest troszku nie fair ;)
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 04-02-2014, 08:54   

Menkaure wrote:
. Jednak przyznać musicie, że porównywanie screenów z dwóch różnych ujęć jest troszku nie fair ;)


Dokładnie, dlatego dla wyrównania szans parę screenów z DE:
http://www.neogaf.com/for...&postcount=2391
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo