FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Longest Journey & Dreamfall
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 18-08-2009, 22:07   

Na płytce z grą powinna byc pomoc, FAQ i tam jest informacja o tym problemie. Na komputerze, na ktorym blad wystapi, nalezy zainstalowac patcha, ktory jest tam dolaczony. Przynajmniej tak bylo w mojej wersji, chyba z Clicka.
_________________
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 10-09-2009, 17:28   

Stary temat, ale dopiero niedawno udało mi się pożyczyć grę The Longest Journey(spokojnie, oryginał). Co prawda po angielsku, ale na szczęście wszystko rozumiałam. Poza tym podobał mi się ten oryginalny głos April i innych bohaterów.
[spoiler:073c8ac22e]Bardzo mi się spodobała scenka, jak April zrobiła ze śmieci kukłę faceta ze spluwą i nieźle wystraszyła dozorcę. Myślałam, że padnę ze śmiechu.
Uwielbiałam tego kruka. Miał niesamowite poczucie humoru.
Szkoda, że wielu bohaterów zginęło..Zack, Cortez, mnich(nie pamiętam jak się nazywał) czy Burns Flipper.
Czyżby Brian Westhouse miał przejść na złą stronę, z tego co przeczytałam?
I jeszcze jedno. Skoro Dreamfall jest 10 lat później po TLJ, to dlaczego kruk i April uważają, że się spotkali po 8 latach? Przecież ich ostatnie spotkanie było w końcowym filmiku w TLJ. [/spoiler:073c8ac22e]
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 10-09-2009, 17:51   

1.

[spoiler:d9a387edb3]Brian Westhouse nie przeszedl na Ciemna Strone Mocy oficjalnie, ale Dreamfall wydaje sie sugerowac ze dziad cos knuje. Jako ze Dreamfall konczy sie cliffhangerem ciezko to okreslic.[/spoiler:d9a387edb3]

2.

[spoiler:d9a387edb3]Po zakonczeniu TLJ April i Kruk podrozowali razem przez jakis czas az w koncu pewnego dnia April przedawkowala czarny tusz do rzes, znienawidzila zycie i porzucila Kruka gdzies w sniegu. Jesli dobrze pamietam. Stad 8, nie 10 lat.[/spoiler:d9a387edb3]
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 10-09-2009, 20:16   

Nie grałem ale słuchałem OST, który jest bardzo dobry. Nawet z jednego utworu zrobiłem dzwonek na telefon :)

Już dawno kusiła mnie ta gra ale nie miałem od kogo pożyczyć, a ściągać mi sie nie chciało. Może najwyższy czas..

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 11-09-2009, 12:45 ]
Ściągać nie radzę, a przynajmniej chwalić się.. nie radzę.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 27-09-2009, 17:48   

W końcu zakończyłam Dreamfall - cudowny lek na nudę podczas chorowania. Początkowo miałam dziwne wyobrażenie o tej grze, że będzie nudne, że fabuła nie fajna, taka zwykła przygodówka. A jednak, wystarczyło włączyć i wsłuchać się w samą muzykę, by poczuć jej charakter. Fabuła tak naprawdę jest niesamowita, i nie chodzi tu o podróżowanie między światami, sam wątek dramatyczny, problemy głównych bohaterów wciągają od samego początku. Dość smutna historia, z niecierpliwością czekam na Dreamfall: the Chapters, bo w końcu trzeba przerwać ciągłe opowiadanie tej samej opowieści przez Zoe.
[spoiler:05bd1d9b97]No i też zapewne tak będzie trzeba uratować Zoe, końcówka Dreamfall jest świetna, dopełnia smak gry.. i zamyka ją w pętlę. Ciekawi mnie 'co' przyszło do Białej Smoczycy, co knuje Brian, czy bliźniaczki są złe, może mają inny plan? Jak Zoe uratowała April? (no pewnie się okaże że April to Faith, w końcu Faith kiedyś powiedziała "uratuj mnie". Może nie tyle co ona, ale jej jakaś cząstka, sama April powtarzała ciągle że jest jakaś wybrakowana, nie jest tą samą osobą co kiedyś, więc pewnie uratowaniem Faith, Zoe dostarczyła energii April i ta nie umarła :P Hmm chyba za bardzo fantazjuje).
[/spoiler:05bd1d9b97]

Sama bohaterka jest fajna, Kian kojarzy mi się z Kenem, ale nawet go lubię, Kruk jest zajebisty, a Chińczyk z Newport w polskim dubbingiem powala na nogi :P

Na razie muszę zabrać się za pierwszą część, bo nie grałam (ehkm... Kika nie bij) :P .
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 29-09-2009, 14:11   

To ja Cię mogę zbić za nią. :D Odkąd zagrałam w TLJ - a później i w Dreamfall - uzależniłam się w jakiś sposób od tych gier. Nie traktuję ich jak zwykłych przygodówek, bo takowych przeszłam mnóstwo i większości nie pamiętam. Grając we wcześniej wspomniane gry czułam się, jak gdybym czytała jakąś książkę, albo osobiście przeżywała przygody bohaterek. Z racji, że nie potrafię grać kilka razy w te same gry, oglądać tych samych filmów i czytać tych samych książek, mimo, że bardzo mi się podobały, nie mam obecnie TLJ i Dreamfall'a na komputerze, ale mam za to... klipy ściągnięte z youtube z nagraną rozgrywką. Gdy mam nastrój, zamiast grać ponownie, włączam sobie filmiki i wszystko przeżywam od nowa.

PS. Rozpłakałam się ze wzruszenia, gdy Zoe z Dreamfall'a kończyła swą opowieść.
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 19-01-2010, 21:53   

Ja mam taki problemik. Zainstalowałem TLJ1 i po filmiku CAPCOM gra wyskakuje do Windowsa z błędem. Szczegóły problemu:

Code:
Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    Game.exe
  Wersja aplikacji:    1.0.0.142
  Sygnatura czasowa aplikacji:    3a1e803c
  Nazwa modułu z błędem:    kernel32.dll
  Wersja modułu z błędem:    6.0.6002.18005
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    49e037dd
  Kod wyjątku:    e06d7363
  Przesunięcie wyjątku:    0003fbae
  Wersja systemu operacyjnego:    6.0.6002.2.2.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    fd00
  Dodatkowe informacje 2:    ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160
  Dodatkowe informacje 3:    fd00
  Dodatkowe informacje 4:    ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160



Czasami wyświetla się menu główne w którym działają autorzy tylko i wczytywanie gry. Jak dam Rozpocznij Podróż to znowu błąd :/ Mam Vistę Premium 32-bit... Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo chciałbym jeszcze raz odbyć tą cudowną podróż :love:
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 22-02-2012, 00:13   

jaka okazja :P

Premierówka big boxówka The Longest Journey za 35 zł :P Sam bym kupił ale już posiadam :D

http://allegro.pl/the-lon...2159897516.html

NOWA W FOLII
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 22-02-2012, 10:15   

W którym miejscu to to jest "nowe" i "w folii" ? :p
_________________
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 22-02-2012, 14:35   

W opisie niby pisze, że uszkodzone pudełko. Może i folia jest, ale wygląda to, jakby ktoś tym w nogę grał.
_________________
; p ; >>
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 08-02-2013, 17:44   

Co o tym myślicie?
:)

http://www.kickstarter.co...longest-journey
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-02-2013, 19:35   

Mysle o tym, ze... BOMBA, NARESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:jumper: :jumper: :jumper: :jumper: :jumper: :jumper: :jumper: :jumper:

Od kilku dni jestem szczesliwy z tego powodu :D Nareszcie doczekamy sie kontynuacji tej zajebistej serii! :D
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 13-02-2013, 20:59   

Ja też się bardzo, bardzo cieszę, jednakże postuluję: Zoë powinna być ładniejsza! :D
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 13-02-2013, 21:40   

E tam Zoe, ja czekam na April :) )))
_________________
 
 
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 18-02-2013, 02:38   

Hemulen wrote:
Ja też się bardzo, bardzo cieszę, jednakże postuluję: Zoë powinna być ładniejsza! :D


Zgadzam się. Oszpecili ją niemiłosiernie... Jakoś nie wygląda zachęcająco.
W sumie po tym, co napisałem wyżej przypomniały mi się posty pojawiające się podczas nadchodzącej części TR: Legend (omg, ona już nie ma warkocza!!!!!!!111111oneone!!11 jak mogli1!?!?!?!?!?)

Również z niecierpliwością czekam na kontynuację. Myślałem, że jej nie będzie. Jednak nadzieja umiera ostatnia i nie zawsze jest matką głupich. Gdzieś czytałem też pogłoski, że ewentualnie miałaby się pojawić fanowska wersja, ale to były raczej cuda na kiju.
Cóż... Trzeba będzie sobie dokładnie odświeżyć obydwie części przed napoczęciem trzeciej :)
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
Kasiula1611 
Student



Joined: 16 Feb 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Posted: 18-02-2013, 11:09   

O rany, rany, rany nareszcie :D Wiedziałam, wręcz byłam pewna, że będzie kontynuacja bo przeciez Dreamfall był taki jakby niedokończony :P
_________________

 
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 18-02-2013, 17:27   

Wymagana kwota na Kickstarterze została zebrana, więc gra na pewno powstanie :) Teraz tylko kwestia, ile jeszcze pieniędzy zbiorą, bo im będzie ich więcej, tym gra zostanie bardziej rozbudowana :)

Oczywiście do czasu premiery koniecznie trzeba sobie odświeżyć poprzednie części, ale chyba wstrzymam się z tym do czasu, aż do wydania Dreamfall Chapters będzie niedaleko ;)
 
 
 
daniel7 
Student



Joined: 18 Oct 2008
Posts: 41
Location: Bytom
Posted: 28-02-2013, 08:38   

Ja również się cieszę na kontynuację... Najdłuższa Podróż i Dreamfall to najlepsze przygodówki w jakie grałem! Chociaż Dreamfall bardziej przypadł mi do gustu :) nie mogę się doczekać!!! Informacja o kontynuacji i pierwsze filmiki strasznie mnie ucieszyły :) szkoda tylko, że przygodówki to gry na jeden raz... przeszedłem Dreamfall'a ostatnio, ale to już nie to samo jak zna się historię.
_________________
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 01-03-2013, 01:26   

Trailer!!! :D ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

https://www.youtube.com/watch?v=KsIkNrRUMEg
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 02-03-2013, 00:07   

Umarłem ze szczęscia :D Będzie gra The Longest Journey Home z April Ryan :DDDD <3

http://www.gamespot.com/f...y-home-6404653/

Bedzie jak zbierzemy 2 mln dolarów xD
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 02-03-2013, 11:27   

Chyba będzie ciężko tyle zebrać ;) Dlatego na razie zachowuję nacechowany ostrożnością spokój. Mam nadzieję, że nawet jeśli teraz ten projekt nie zdobędzie wymaganej liczby pieniążków, Ragnar z ekipą wrócą do niego po ukończeniu Dreamfall Chapters. Trzymam kciuki.
 
 
 
timo 
Student


Joined: 28 Jul 2009
Posts: 39
Posted: 04-04-2014, 21:42   

A mnie przeraża myśl ze the longest journey home prawdopodobnie będzie ostatnią częścią z tej sagi chociaż Ragnar powiedział że planuje więcej częsci więc nie wiem o co chodzi :(
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 02-07-2014, 13:32   

Cześć :) Wiem, że jest tutaj kilkanaście osób zainteresowanych światem TLJ - są nowe wieści na temat Dreamfall Chapters. Niedawno ujawniono, że gra zostanie mimo wszystko wydana tak jak zakładano na początku, czyli w pięciu epizodach, a nie spójnej całości. Pierwszy epizod Book One: Reborn ukaże się jesienią 2014. Tutaj nowy trailer: KLIK. Wygląda na to, że grywalnymi postaciami bedą póki co tylko Zoe i Kian. Nasze wybory mają wpłynąć na kształt historii. Całość wygląda całkiem nieźle, nie mogę się już doczekać. Czas odświeżyć sobie TLJ i Dreamfall :p
Miłego dnia :)
_________________

 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo