FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Longest Journey & Dreamfall
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-01-2005, 20:04   Longest Journey & Dreamfall

Tematy dla Derdonki, pisz tu o wrażeniach :P Ja na razie robie sobie przerwę z TLJ... musze sie pouczyc, ale jak masz jakies pytania to pisz :P

Nie spoileruje, nie bójcie sie :p

GRZEKO >> marsz po Clicka ;)


MACPHISTO
Ja tu zaraz nacisnę magiczny krzyżyk, będziesz mnie drażnić ;) ;) ;)
_________________
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 03-01-2005, 20:06   

Hehe, wlasnie mialam zamiar udac sie w poszukiwanie solucji ;) Zartuje :D Zapewne pomocy bede potrzebowac, wiec sie zwroce :) Wlasnie koncze instalowac, emocje siegaja zenitu :twisted:
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 03-01-2005, 20:11   

Obym zdążyła kupić Clicka, bo jak nie, to się potnę :/ A jak mi nie pójdzie pod XP, to tym bardziej się potnę :/ Mój komp czasem mi płata takie figle :/
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-01-2005, 20:14   

Kasia >> jak nie zdążysz, to w empiku TLJ jest za ok 20 zł :)

Derdi >> IMHO TLJ jest prostsze niz Syberia .. tylko raz musialem zajrzec do solucji. Przynajmniej do tej pory (jestem w połowie) . TLJ jest o wiele dłuższe niz syberia :P
_________________
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 03-01-2005, 20:16   

Pierwszy problem :/ Jak tam, kurde, zmienia sie rozdzielczosc? Bo ja mam taka pikseloze, ze zaraz mnie oczy rozbola :? W ustawieniach gry tego nie ma. Da sie zmienic gdzie indziej?
... Drzewu galąź urwalam, jakies jajo mi wypadlo :D ... I glos Edyty Olszowki tez fajnie brzmi :)
Cez, HELP!!!!!!
  
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 03-01-2005, 20:17   

Heh, 8,90 a 20, to już jakaś różnica ;) Wolę się pospieszyć :p Chociaż... Teraz ważne jest, żebym się do testów pouczyła :/ , a jak mi wpadnie w łapy następna przygodówka, to się nie powstrzymam od grania, więc może poczekam na ferie i kupie w tym Empiku.
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-01-2005, 21:07   

Podczas gry wchodzisz w menu i tam sa opcje i masz rozdzielczosc.
edytka jest swietna :) choc na poczatku jej głos mnie irytował.. teraz nie wyobrazam sobie innego :p

P.S. w tej grze są wulgarne słowa :P

Derdi >> jak chcesz mie złapac, to najszybciej na GG :P
_________________
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 03-01-2005, 22:21   

Cez wrote:
tylko raz musialem zajrzec do solucji. Przynajmniej do tej pory (jestem w połowie) .


Czyżby zagadka z gumową kaczką? Ja na tym wysiadłem ale po prostu trochę z tą zagadką przesadzili. Oprócz tego tylko raz jeszcze zajrzałem do solucji bliżej końca gry.

TLJ to świetna gra, bardzo dobre tłumaczenie, to jedna z najlepszych przygodówek wydanych do tej pory. Może jeszcze kiedyś sobie w nią pogram?
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 03-01-2005, 22:24   

No wiem, ze sa wulgarne slowa :D Kilka juz padlo :lol: Lekko mnie wcielo po paru tekstach (nie to, ze nie uzywam i ze slyszalam po raz pierwszy w zyciu, ale w grze niezle to brzmi :D ). Pierwsze wrazenia? O grafice na razie nie bede mowic, bo w mojej grze NIE MA w menu zadnej mozliwosci zmiany rozdzielczosci, przekopalam sie przez to trzy razy (w sumie nie ma sie przez co przekopywac, bo malo rzeczy mozna zmienic w ustawieniach). Moje TLJ wyglada mniej wiecej jak TR4, kwadratowo i pikselowato :( Ale daje rade, oczy mi jeszcze nie wysiadly. Reszta? Lokacje super, rozbudowane, łażę po jakis zakamarkach i ogladam/dotykam wszystkiego, co sie da. Zapowiada sie niezle, jestem gdzies na etapie drugiego spotkania z Cortezem, obraz mi pokazywal, metrem sie machnelam, wlasnie zauwazylam, ze April na bieżąco dopisuje swoj pamietnik (alleluja, nie ma jak spostrzegawczosc - ikona pamietnika miga, jak glupia, a derdi slepa i glucha), ogolnie mam fajna zabawe. Moze niepotrzebnie zaglebiam sie we wszystkie dialogi, bo czasem trwaja dobrych kilka minut (ale z drugiej strony moze tak trzeba???). Podoba mi sie, zaczyna mnie niebezpiecznie wciagac, dobrze, ze jutro mam pozniej do pracy, bo na bank zarwe noc :D
Ekhm ... Cez, nie badz zlosliwy z tym gg :p Zaraz wlacze :D
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 04-01-2005, 18:14   

Jako, ze to topic niejako dla mnie (;)), bezczelnie napisze drugiego posta pod rzad i prosze sie ode mnie odstosunkowac z tego powodu :P
Wrazenia kolejne: dmuchana kaczuszka doprowadzila mnie niemal do histerycznego szlochu :/ I to zarowno w przypadku wyciagania jej z kanalu, jak i uzytkowania jej nieco pozniej. Trzy razy walnelam piescia w klawiature tak, ze przestaly mi dzialac M, N i K :/ Klawiatura do naprawy, kuuuurde. Ostatecznie znalazlam sie w tej Arkadii, czy jak jej tam, przeprowadzilam dyskusje z belkoczacym kaplanem, ni stad ni z owad przestal belkotac i zaczal gadac, jak czlowiek, co mnie niezmiernie ucieszylo, bo juz tracilam cierpliwosc. Zwykle jej poklady wyczerpuja mi sie w granicach polnocy ;) Anyway, pozwiedzalam miasteczko, teraz musze znalezc jakiegos frajera, ktory wyekspediuje mnie do mojego swiata :/ I tu zaczal sie problem ... Po pierwsze dlatego, ze zachcialo mi sie spac, po drugie dlatego, ze nie wiem, co mam robic :(
Koniec wrazen :D
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 04-01-2005, 18:24   

Ja pamiętam, że jakoś wróciłem z tej Arkadii, ale jak to już niestety nie pamiętam :) . Grałem w to jakieś dwa lata temu ostatnio. Derdi -> może zajrzysz po prostu do solucji ? W necie zdaje się jest tego pełno.

AAA, coś mi już świta ! W domku na klifach mieszka kolo (siedzi sobie na ławeczce) i to on może Cię odesłać do domu. Przedtem musisz jednak wykonać kilka zadań typu zanieść mapę jednemu facetowi, albo wygrać cośtam w grze w kubki :) . Pokombinuj :P .
_________________

 
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 05-01-2005, 00:29   

Dalam rade jednak, zatrudnilam sie u mapiarza, czy jak go tam nazwac (nie mam cierpliwosci czytac tych wszystkich dialogow, ESC przyspiesza gadke, korzystam z tego podczas mega nudziarstw i zaczynam lapac sie na tym, ze cos mi umknelo :p ) Teraz jestem na ziemi, z posterunku wyciagnelam dane jakiegos mlodego wyrzutka spoleczenstwa, cos tam o jego siostrze, trafilam do garazu bluzgajacego na maksa chlopaka (:D ... w szoku troche jestem, bo kur*uje co sekunde - lepszy ode mnie, skubaniec ;) ) i znowu utknelam :/ Nie chce solucji, ale sie zlamalam, zerknelam :/ I nadal wielkie ... kupa, bo on nie chce ze mna gadac o tym, co tam jest napisane :/ Zmolestuje go moze jakos ;)
Nadal jednak problem rozdzielczosci, trzy osoby juz mi tu siedzialy i nadal pikseloza :( Jakas wybrakowana wersja z obcietymi ustawieniami chyba, bo inaczej nie umiem wytlumaczyc braku tej opcji :evil:
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 05-01-2005, 11:26   

Derdi, zwolnij, bo mnie dogonisz :P i to pewnie juz dzis :p ja zostawiam tę grę na conajmniej 2 tygodnie, bo sesja sie zbliza...

Nie wiem dlaczego nie masz tej opcji w menu.. u mnie sie to dało przestawic.. choc nawet po przestawieniu litery w pamietniku sa strasznie pikselowate.

aha.. na wszelki wypadek dodam.. jak znajdziesz sie koło kilku posągów... nad wodą.. to chicho ! ja tam jestem i proszę dalej mi nie spoilerowac :P
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 05-01-2005, 14:02   

Quote:
proszę dalej mi nie spoilerowac


spoilerować wolno, tylko wypadałoby to oznaczać, zarówno teraz jak i wcześniej bo ktoś nieświadomy wchodzi do topicu o grze która mu się spodobała i zna połowę fabuły chociaż wcale tego nie chciał.

:569: USE :spoiler: :spoiler: :spoiler: :spoiler: :spoiler: :!: god damn it :!:
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 06-01-2005, 19:32   

No, Cez, doszlam do tych twoich pomnikow :D I znowu nie wiem co dalej :p

CEZ:
Ani ja :P
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 31-01-2005, 12:58   

Kurde, bo mnie cholera weźmie. Błąkam się w pierwszym poziomie i nie wiem, co robić. Wkurzyłam się, przeczytałam solucję do tego rozdziału i okazało się, że wszystko już zrobiłam! Ale gdzie mam iść, żeby przejść do następnego rozdziału :?:
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 04-02-2005, 13:16   

ukonczyłem TLJ! :) siwetne.. ale spodziewałem sie lepszego zakończenia,. czekam na dwójkę :)
_________________
 
 
Akagi 
Praktykant



Joined: 19 Dec 2004
Posts: 138
Location: Biała Podlaska
Posted: 07-04-2005, 18:53   

Grałam i przeszłam TLJ trzy lata temu. Bardzo fajna gra. Teraz gram w Syberie jak skończe to porównam która jest ciekawsza. :mrgreen:
_________________
(...)Don't try to live so wise.
Don't cry coz you're so right.
Don't dry with fakes or fears.
Cuz you will hate yourself in the end(...)
 
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 04-03-2006, 21:50   

A ja teraz czekam na kontunuację The Longest journey czyli na Dreamfall... ;)
A Cenega zapowiada,że premier abędzie po Maju tak koło czerwca ;)
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 23-03-2006, 20:18   

Widzieliście trailer Dreamfall ??
Kurcze jak nazwa wskazuje April edzie spała i się to w snach będzie działo na gry.wp.pl jest trailer to będzie fajna gierka :D
 
 
anka 
Student



Joined: 04 Jan 2006
Posts: 71
Location: chicago
Posted: 28-03-2006, 20:32   

Najnowsza czesc ma ponoc trafic do sprzedazy cos okolo 17 kwietnia. Hura!! Zaraz po Larze. OJ, wyskocze z kasy, bo na LJ 2 tez bardzo czekam!!! Albo troche pozniej, bo zanim Cenega "spolszczy"...Bardzo bardzo ciekawi mnie, kto da April glos??? Olszowka? Byloby cudownie! :mrgreen: :mrgreen:
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 02-04-2006, 19:23   

anka wrote:
Najnowsza czesc ma ponoc trafic do sprzedazy cos okolo 17 kwietnia. Hura!! Zaraz po Larze. OJ, wyskocze z kasy, bo na LJ 2 tez bardzo czekam!!! Albo troche pozniej, bo zanim Cenega "spolszczy"...Bardzo bardzo ciekawi mnie, kto da April glos??? Olszowka? Byloby cudownie! :mrgreen: :mrgreen:


17 kwietnia :D
ALe z jednej strony źle :/
Lara będzie mogła mieć minimalistyczną konkurencję bo w końcu fanów Longest Journey mało nie jest :/
Ale Lara sobie poradzi :)

Co do Longest Journey podobno jest od 16 latek :P
Ale co tam nie biorę się na takie 16 czy tam 18 lat :D
 
 
anka 
Student



Joined: 04 Jan 2006
Posts: 71
Location: chicago
Posted: 03-04-2006, 21:55   

Na gry.onet.pl przeczytalam, ze glosu April urz\zyczy znowu Edyta Olszowka!! Wspaniala wiesc!! A Zoe zdabinguje Agnieszka Grochowska, ktora mozna zobaczyc w Tylko mnie kochaj. Czekam na te gre i ciesze sie, ze wychodzi juz tak niedlugo!!
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-04-2006, 22:01   

Quote:
Na gry.onet.pl przeczytalam, ze glosu April urz\zyczy znowu Edyta Olszowka!! Wspaniala wiesc


:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

krótki komentarz, ale własnie tak sie teraz czuję :D EXTRA :!: Na to liczyłem.
_________________
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 11-07-2006, 11:43   

Kochamy cenegę :D :D :D Peremiera gry Dreamfall miała być już za dwa dni :D :D I Cenega znowu wszystko spiepszyła :P Po Prostu kocham to :P

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=27244

Akurat wczoraj zamówiłem sobie tą grę :/ I dupa :p
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo