FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Piractwo komputerowe
Author Message
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 13-03-2009, 00:17   

No dobrze, przyznaję się: zdarzało mi się kiedyś ściągać filmy i muzę z neta. Ale kiedy okazało się, że pirackie utwory muzyczne często są niskiej jakości, lub co gorsza - zamiast całego utworu jest tylko połowa, zdenerwowałam się i postanowiłam: koniec z tym :devil: Teraz kupuję oryginały, ewentualnie czasem coś ściągnę, jeżeli jakiś utwór wyjątkowo mi się spodoba ale staram się ograniczać to do minimum. Oryginalna muzyka, gra czy film kosztują niemało ale jesteś chociaż pewien co do jakości...
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 14-03-2009, 17:22   

Kiedyś, jakiś rok temu ściągałam cały czas dużo muzyki, filmów..itd.
Miałam badziewny program emule, ale był przynajmniej bezpieczny.

Oddałam komputer do czyszczenia, a przed oddaniem usunęłam ten program.
Później jak dostałam komputer to już nie mam na swoim komputerze żadnym programów do ściągania. Nie wiem, przeszło mi. Do tej pory niczego nie ściągnełam z netu.
I jakoś żyję :)
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 16-04-2009, 13:50   

Piractwo nie jest dla mnie niczym złym, ale jednak jest karalne. Przyznam, że kiedyś parę rzeczy ściągnąłem :twisted: Niestety przez takie działanie można załapać wirusa w komputerze i tak mi się stało :( Trzeba było instalować system na nowo dlatego od tamtego czasu mniej już ściągam.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 16-04-2009, 14:12   

Łukasz wrote:
Piractwo nie jest dla mnie niczym złym, ale jednak jest karalne.

To tak samo jakbyś powiedział, że kradzież TRU z Saturna/MediaMarktu nie jest przestępstwem i nie powinno się ponosić za to żadnej odpowiedzialności :nietak:
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 16-04-2009, 14:35   

Łukasz wrote:
Niestety przez takie działanie można załapać wirusa w komputerze i tak mi się stało :( Trzeba było instalować system na nowo


Haha dobrze Ci tak :P .

Sorki za krótkiego posta, ale krótko wyraziłem opinię na temat piractwa czy też innego złodziejstwa.
Nie to żebym był złośliwy, absolutnie ;-) .
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 16-04-2009, 16:37   

Nienawidzę piractwa, potępiam i błagam by w Polsce w końcu coś z tym zrobić.Dawać wielkie kary finansowe, sprawdzać legalność itp. Sam jestem ciekaw ile osób posiada legalnego Windowsa (Bo wydaję mi się że bardzo mało osób korzysta z innego systemu) :p
Pod tym względem to bardzo chętnie mógłbym zaprosić kontrolę legalności systemu do domu :p
Łukasz wrote:
Piractwo nie jest dla mnie niczym złym, ale jednak jest karalne.

To znaczy że jak Cie okradnę to nie będzie to nic złego?
venturio wrote:
Łukasz napisał/a:
Niestety przez takie działanie można załapać wirusa w komputerze i tak mi się stało :( Trzeba było instalować system na nowo


Haha dobrze Ci tak :P .


Venturio sam bym tego lepiej nie ujął :D

Pozdrawiam
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 16-04-2009, 16:55   

Rocky wrote:
Pod tym względem to bardzo chętnie mógłbym zaprosić kontrolę legalności systemu do domu

A najpierw to należałoby zrobić kontrolę kontrolerom. Niestety ale piractwo kwitnie wszędzie a jak to mówią to pod latarnią najciemniej. :)

Co do Windowsa to mam w domu dwa kompy i na obu mam legalny system. Szczerze mówiąc Windows tak potaniał że moim zdaniem nie powinien stanowić on problemu.
choć dla niektórych i za 5zł to jeszcze zbyt drogo byłoby. :)

Pozostałe oprogramowanie to mam darmowe -jest wiele alternatyw płatnych programów które są tak samo dobre. :)

Filmów to w zasadzie nie oglądam a muzy to słucham w tv.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 16-04-2009, 17:30   

Filmów nie oglądam, muzyki słucham rzadko, gry mam oryginalne...po kiego mi piractwo? Powiewa mi, czy małolaty ściągają. Oczywiście, to kradzież, ale kradzieżą ze sklepu nie dokonaną na mojej osobie też bym się nie przejęła. Dlatego mi to powiewa.
Sama nie chcę być złodziejką + nie potrzebuję dzielone przez policję w rodzinie.

Łukasz, to dawaj swoje Legend, pograłabym sobie, a swojego nie mam.
_________________
Unholy
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 16-04-2009, 17:41   

Ja ściągam filmy i czasami muzykę z neta i nikt mi tego nie zabroni gdyż jest to legalne…
Wg. Prawa tylko nie można rozpowszechniać muzyki i filmów chronionych prawami autorskimi.
Jedyne czego nie można pobierać to oprogramowanie komputerowe…
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 16-04-2009, 19:55   

Ale nie każde oprogramowanie jest chronione prawami autorskimi, więc tutaj bym się nie zgodził.
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 16-04-2009, 20:08   

To nie tak że coś jest chronione lub nie jest. Prawa autorskie do dzieła zawsze podlegają ochronie.
Chodzi raczej o fakt w jakiej formie jest licencja na oprogramowanie.
Np. freeware mimo iż możesz sobie jako osoba prywatna pobrać to gdybyś chciał to samo np. do pracy lub na firmę to często nie możesz już. Musisz zapłacić.
Taki freeware do użytku domowego.
Są też licencje GNU GPL.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
PiotrSlivka 
Nowicjusz


Joined: 03 Jun 2011
Posts: 8
Posted: 04-06-2011, 07:32   Piractwo komputerowe

Każde wytłumaczenie typu: bo musiałbym daleko jechać aby kupić płytę to totalna kpina i nieprawda. Prawda natomiast jest taka że w pewnym sklepie na e można zamówić wszystko, nawet z zagranicy gdy nie jest u nas normalnie do kupienia. Każdy kto próbuje uzasadnić piractwo oszukuje sam siebie. Człowiek ściągający nielegalne rzeczy z internetu jest złodziejem, trzeba to głośno powiedzieć, wbrew temu co sądą niektórzy ludzie tutaj.
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 14-06-2012, 17:05   

Piraci są beee nie mają oka i nogi :P Ale nie bujmy się to tylko taka nowoczesna wersja złodzieja :pirat:

[ Komentarz dodany przez: Integral: 14-06-2012, 19:02 ]
buj sie boga
 
 
Primo3001 
Student



Joined: 20 Oct 2016
Posts: 47
Location: Bydgoszcz
Posted: 23-10-2016, 16:57   

Wstyd się przyznać, ale gdy odkryłem Piracką Zatokę, zacząłem chyżo pomykać po jej wzburzonych falach. Kilka lat pirackich żniw zaowocowało naprawdę dużą ilością podbojów, jednak z czasem zacząłem mieć wyrzuty sumienia - jak prawie każdy pirat. Dopiero niedawno zacząłem kupować gry, a na dodatek też nie wszystkie. Kupuję tylko gry, które wiem, że będą mi się podobały. No Man's Sky nie kupiłem, pograłem godzinkę dwie i usunąłem, bo wiedziałem, że nie mam tam czego szukać. Mojego pierwszego Tomb Raidera (ten z 2013) dostałem w prezencie, ale myślę, że gdyby nie to, to bym go po prostu spiracił. Z Rise of the Tomb Raider sprawa jest trochę inna... Bardziej mroczna... Pirackie okręty długo ostrzeliwały twierdzę jaką było Denuvo. Kiedy stracili nadzieje, przybyli kapitan Voksi oraz Cpy. Przypłynęli z całą flotą zwaną Codex. Obrońcy twierdzy Denuvo bronili się dzielnie, jednak w końcu ich mury legły w gruzach, a piraci dobrali się do skrywanych przez twierdzę skarbów. Było to 6 sierpnia 2016. Cała Piracka Zatoka chwaliła wielkie zwycięstwo.Wtedy właśnie pomniejsi piraci rzucili się na skarby które przez długi czas skrywało Denuvo. I tu zaczyna się moja historia. Poprzednia część Tomb Raidera bardzo mi się podobała, więc pomyślałem, że dobrze by było zagrać w Rise of the Tomb Raider. Nie byłem jednak pewien czy ta gra będzie dobra, a wiedziałem, że Denuvo nie pozwoli nikomu dobrać się do tej gry. Jakiś miesiąc temu doszły do mnie słuchy, że Denuvo padło. Od razu przystąpiłem do pobierania gry Rise of the Tomb Raider. Przeszedłem całą grę (pirata) i uznałem, że jest grą... cóż... mimo trochę przewidywalnej fabuły... ja byłem zachwycony. Skłoniło mnie to do rozmyślań, które ostatecznie przywiały mnie na wody tego forum. W końcu postanowiłem, że grę kupię oryginalną. Konkluzja jest moim zdaniem dość przewrotna. Gdyby Denovo nie padło, prawdopodobnie nigdy nie kupiłbym tej gry.

Na koniec mogę tylko powiedzieć, że piractwa komputerowego nic nie usprawiedliwia. Jest to po prostu złe i tyle w temacie. Ja nie jestem dumny ze swojej pirackiej przeszłości (i w niektórych przypadkach niestety podejrzewam, że też przyszłości...). Mam nadzieję, że nie dostanę za ten post bana. Pozdrawiam. :D

[ Komentarz dodany przez: Cez: 23-10-2016, 19:09 ]
Ban nie, ale ostrzeżenie tak :p

Zerknij na nasz regulamin: http://forum.laracroft.pl/viewtopic.php?t=17
Punkt I.11: "Zabronione są oczywiście dyskusje o nielegalnych kopiach produktów z serii Tomb Raider."
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo