FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Multiplayer - ogólne rozmowy
Author Message
squallaz 
Nowicjusz



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 24
Location: Planet Earth
Posted: 26-03-2013, 06:00   

Cez wrote:
Menkaure wrote:
To czemu nie migrujesz do tej drugiej grupy?


Migruje :D Wlasnie mialem mecz znowu w 5 osob. Byly 3 osoby z poziomem ponad 30, ja i numer 17. Ustawilem sie w druzynie z tymi 30-tkami oczywiscie. Tuz przed sama gra system moj wybor zmienil i do jakiej druzyny trafilem? Ja i 17-tka, przeciwko trzem 30-tkom. No sorry, to sa jakies kurwa kpiny.


Po co spinasz się? Mnie jakoś też tak wybiera (24lv.) ale gram i dostaję PD po meczu (jeśli w ogóle go mogę skończyć) W końcu będziesz miał wyższy lv. i system zacznie Ciebie wybierać do lepszej drużyny. I oczywiście wtedy to nie będziesz spinał się. A jak chcesz wylevelować się to jak pisałem, graj sam na prywatnym meczu lub ze znajomym. Po za tym Twój problem przy moim to nic.
_________________
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 26-03-2013, 10:16   

squallaz wrote:
A jak chcesz wylevelować się to jak pisałem, graj sam na prywatnym meczu lub ze znajomym.


Znajomych cos nie widze w tym multi ;) A jak mozna grac samemu? :D Tzn udalo mi sie wlaczyc samemu mapke, tylko ze mna... no ale co to dało procz zwiedzenia lokacji :D
_________________
 
 
squallaz 
Nowicjusz



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 24
Location: Planet Earth
Posted: 27-03-2013, 06:29   

Cez wrote:
squallaz wrote:
A jak chcesz wylevelować się to jak pisałem, graj sam na prywatnym meczu lub ze znajomym.


Znajomych cos nie widze w tym multi ;) A jak mozna grac samemu? :D Tzn udalo mi sie wlaczyc samemu mapke, tylko ze mna... no ale co to dało procz zwiedzenia lokacji :D


Wybierasz mapę np Wioska, tryb Ratunek, czas 20minut, ilość apteczek 20 i zbierasz je i zbierasz też śrubki. I w ten sposób można trzepać levele i śrubki :-) i nie denerwujesz się łepkami z wyższym levelem. Potem wpadasz do meczu i rządzisz :-)
_________________
 
 
 
cwiektorr 
Nowicjusz



Joined: 08 Feb 2013
Posts: 21
Posted: 02-04-2013, 18:25   

Ja mam taki problem:
Wchodzę na multi, przyłączam się do pierwszej lepszej gry, czeka w lobby na początek gry a grę zaczynam sam. Od kilku tygodni próbuję zagrać, a udało mi się tylko raz. To jest wina łącza czy za słabego PC?
_________________
Murawa się rozrasta kiedy się podlewa
 
 
piwnooka 
Nowicjusz


Joined: 27 Mar 2013
Posts: 12
Posted: 04-04-2013, 11:41   

Czy ktoś zdecydował się już na zakup nowych map? W jakim trybie gry są dostępne? Tylko GRA OTWARTA, tak jak Shanty Town?
 
 
Badder 
Nowicjusz


Joined: 08 Apr 2013
Posts: 4
Posted: 08-04-2013, 17:32   

To nie iwme, ale jakoś nie widzę już nikogo na pc na multi. Multi już upadło jak widać
 
 
piwnooka 
Nowicjusz


Joined: 27 Mar 2013
Posts: 12
Posted: 09-04-2013, 12:58   

Czy ja wiem, w wolnych chwilach często gram w Multi. Liczyłam na zróżnicowanie w innych trybach gry, ale nowe mapy są dostępne tylko dla trybu GRA OTWARTA.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 09-04-2013, 17:34   

Właśnie. Dobrze by było, gdyby załatali ten błąd, który uniemożliwia znalezienie pełnego lobby w grze rankingowej po pobraniu DLC z mapkami. A tak można grać jedynie w trybie casual -.-
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
spyro 
Nowicjusz


Joined: 10 Mar 2013
Posts: 4
Posted: 09-04-2013, 17:57   

Jakim cudem przy moim nicku w lobby, przy wyborze broni, głosowaniu na mapę, pojawia się co jakiś czas podświetlony głośnik? Nie mam podłączonego mikrofonu, a z tego co zauważyłem, to on podświetla się tylko w przypadku tych graczy, którzy coś mówią. Czy ktoś z was też zetknął się z tym problemem? to jakiś bug?
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 10-04-2013, 14:12   

spyro, chodzi o grę na PC? Jeżeli tak, to w Steamie wejdź w ustawienia --> dźwięk i wycisz sobie mikrofon, oraz ustaw, aby głos był przesyłany tylko po naciśnięciu wybranego klawisza :) Jeżeli grasz na laptopie to pewnie masz wbudowany mikrofon :P
_________________
 
 
 
spyro 
Nowicjusz


Joined: 10 Mar 2013
Posts: 4
Posted: 10-04-2013, 17:12   

Madziula, bardzo serdecznie dziękuje! Nie mam laptopa dlatego mnie ten fakt bardzo dziwił i stawał się irytujący w obawie o (może to irracjonalne) przykładowo jakiegoś wirusa, atak. Gram na PC, komputer stacjonarny, karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną i brak jakichkolwiek podłączeń do niej oprócz głośników. Dalej mnie zastanawia dlaczego taka sytuacja miała miejsce i w jaki sposób gra wykrywała rzekomo jakieś dźwięki skoro jest to fizycznie niemożliwe. Bug? Oby.

Wyciszyłem głośność (suwak domyślnie był ustawiony na ok 5-10%) i ustawiłem przycisk "naciśnij i mów" na Key Pad * więc o przypadkowe włączenie martwić się nie muszę ; ) Oby pomogło.

Poza tym ehh... no tak, Steam... a ja szukałem tych ustawień w menu gry.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 10-04-2013, 20:33   

Ludzie trąbią, że wczorajszy patch dostępny w XBL poprawia dużo rzeczy w SP i MP (m.in. Generała, który nie jest już potrzebny do odblokowania aczka "Shopaholic") - ja jeszcze nie pobrałem aktualizacji. Załatano ponoć "blackout" podczas logowania i ogólnie problemy z ładowaniem aren. Tutaj pełna lista załatanych bździągw:

Quote:
New Issues fixed in Title Update 3

Single Player
• Resolved situation in which combat would not spawn the next encounter on Chasm Bridge, halting player progress. [Dedicated Thread]
• Fixed an issue in Shipwreck Beach where if a player skipped content they would be unable to progress due to not receiving the compound bow from Jonah. This was known as the “Block & Tackle” bug. The update should address this issue for players who have already encountered the bug. Fixed a similar issue where the block and tackle itself was inaccessible while on the galleon. [Dedicated Thread]
• Resolved issue where players were able to proceed through Shipwreck beach without the compound bow.
• Addressed issues with visibility and movement of sea mines in Shipwreck Beach.
• Addressed issue where skipped cinematics were preventing saving your discovery of the next campsite in Mountain Base (Radio Tower Basecamp) and Chasm Monastery (Sacred Hall Basecamp).
• Resolved issue with fire arrows blocking progress in the Tomb of Lost Adventurer.
• Fixed issue in Coastal Forest where reloading last checkpoint generated an incorrect objective.
• Resolved a rare issue in Shantytown where the player path could be gated following a combat encounter.
• Addressed a situation while re-traversing the Cliffside Bunker where the world would not load as you exited the roof.
• Fixed rare case where gondolas would drop prematurely in Shipwreck Beach making traversal difficult.
• Resolved issue in Tomb of the Unworthy where basecamp discovery notification would play at the incorrect time.
• Fixed crash that occurred only on Korean Language.
• Addressed visibility issue when toggling Square Enix Trailers on PS3.
• Polished timing of Czech subtitles.


Multiplayer
• Improved how Lobbies handle users with Downloadable Content/Additional Content maps, allowing friends to play together.
• Implemented additional Downloadable Content/Additional Content matchmaking options menu.
• Added notifications for Downloadable Content/Additional Content matchmaking options.
• Addressed an issue where a black screen would appear after accepting a friend invite and removing the Ethernet Cable.
• Fixed a rare multiplayer crash.
• Addressed an issue with empty text characters not displaying on PC and PS3.
• Adjust unit of measurement for time played in Online Profiles.
• Added an option to search All game types in matchmaking.
• Resolved an occasional issue where Salvage Crates wouldn’t respawn after Host Migration.
• Retuned Shopaholic Achievement by excluding The Oni General from the achievement requirement.
_________________
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-04-2013, 00:59   

Haha, a mnie na PC odblokowało się osiągnięcie 'Zakupoholik', a jeszcze mi daleko do posiadania wszystkich ulepszeń i postaci :D Miałam wtedy ok 25 lvl :P

Tutaj screen:
http://img594.imageshack....chowek01zhj.jpg
_________________
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 11-04-2013, 08:53   

Kilka osób wspominało o takim gliczu jeszcze w trakcie pierwszych frustracji związanych ze boostowaniem XP i złomu, bo teoretycznie całego Zakupoholika można było odblokować dopiero na 3cim prestiżu w okolicach 58 levelu (!!). Zaczęły się sposoby szybkiego szlifowania, potem słynny hover-trick, który pomógł mi odblokować aczka na levelu 60tym przed prestiżowaniem. Parę osób jęczy też, że liczniki im się wyzerowały i w chyba niecałych 100% są to właśnie osoby, które boostowały - możliwe, że patch zeruje XP zgarnięte w prywatnych solo meczach. Sprawdzę dopiero popołudniu.
_________________
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-04-2013, 12:10   

No mnie się to osiągnięcie odblokowało przez przypadek razem z jakimś innym :P Nawet nie myślałam, żeby coś przy tym kombinować, bo i tak w multi gram tylko dla rozrywki i bez rankingu :)
_________________
 
 
 
Archelaos 
Nowicjusz


Joined: 04 Apr 2013
Posts: 20
Posted: 11-04-2013, 19:45   

Czy wy też tak macie, że przeciw niektórym graczom nie da się grać, bo zmiatają wszystko przed sobą i czasem ma się wrażenie, że wiedzą wcześniej niż ty gdzie zamierzasz się ruszyć?

Przyznam, że nie potrafię używać łuku w multi - bez "ładowania" ma małe obrażenia, a jakoś tak się składa, że wszyscy wrogowie zdążą się schować zanim się "naładuje". Za to zam regularnie ginę od łuku...
 
 
Shalryma 
Student



Joined: 04 Apr 2013
Posts: 47
Location: Katowice
Posted: 15-04-2013, 14:08   

Chciałam się dopytać jeszcze raz o generała-wiem,że toczyła się już o to dyskusja,ale prosiłabym o wyłożenie kawy na ławę,jak krowie na łące.

Wiecie może,czy na PS3 tez jest już tak,że on się nie wlicza do trofeum?Na PS3 było mniej łatek(tylko 2) i nie mogę znaleźć,co było naprawiane w pierwszej.

Przyjmując jednak,że musze go jeszcze zrobić-co muszę uczynić?Słyszałam coś o wbiciu do 60 poziomu jedynie raz,posiadaniu dużej ilości kasy i jednego dobrego bohatera odblokowanego,ale nie kupionego.O co chodzi?
Czy ktoś na mojej konsoli już to robił?
_________________
Nothing is lost forever,but some things are better if never found.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 15-04-2013, 15:34   

Wg forów xboxowych Generał nie jest już konieczny do odblokowania osiągnięcia Shopaholic. Żeby go kupić trzeba dojść ponoć nie do 3-go a tylko do 2go prestiżu.
Prestiż to nic innego jak reset rangi do 1-nki. Po osiągnięciu poziomu 60 odblokuje się opcja "Prestige". W momencie wybrania tej opcji resetują się wszystkie odblokowane bronie - zostają tylko postaci (stąd często spotykane Lary wśród graczy np z poziomem 20stym. Przy prestiżowaniu nie tracisz też "złomu" (salvage), który zbierasz ze skrzynek na arenach.
Generała można kupić - no nie do końca kupić, ale przynajmniej pomóc sobie zdobyć "Zakupoholika" przy pomocy hover-trick. Warunek - musisz mieć przynajmniej jedną nieodblokowaną postać z grupy Survivor (więc proponuję level 60ty). W grupie Solari ustawiasz sobie Generała, przechodzisz do grupy Survivor i ustawiasz nieodblokowaną Larę (jako ostatnią postać do kupienia). Przełączasz tak kilka razy i w momencie gdy przechodzisz z Lary na Generała wciskasz jednocześnie "Switch Faction" i "Buy character". Gra pomyśli, że chcesz kupić Larę, a de facto kupisz Generała (za 10k salvage). Potem kupujesz Larę i trophy odblokowane! Grać Generałem jednak się nie da.
_________________
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 15-04-2013, 18:55   

Chciałam wyrazić swoje niezadowolenie, otóż dzisiaj jak grałam w multi na pc (a raczej próbowałam zagrać) to kilka razy z rzędu tak równoważyło drużyny, że w jednej było 3 osoby, a w drugiej 5 :/ Tak samo jak dołączało mnie do jakiejś gry, gdzie grały drużyny liczące 3 i 4 graczy, to dorzucało mnie do tych 4, zamiast tam gdzie jest mniej osób...

Nie wspominając już o wszelakiego rodzaju bugach, np. lewitujące postaci, zapadanie się pod ziemię, znikanie całej lokacji, brak możliwości podniesienia apteczki (pomogło potraktowanie jej granatem :D ) oraz brak możliwości "dobicia" leżącego rozbitka (moja postać brała zamach czekanem i zastygała w bezruchu :| ).

To tyle, po prostu musiałam się wyżalić ;)
_________________
 
 
 
LKRISS 
Nowicjusz


Joined: 15 Apr 2013
Posts: 4
Posted: 19-04-2013, 14:26   

Może mi ktoś wyjaśnić jak zdobyć osiągnięcie "Narcyz - Kup nowy model postaci do gry wieloosobowej" ?

Na YT znalazłem opis i przejście ale dotyczy niby innego osiągnięcia czyli "Monkey Around - In a multiplayer match, escape death 3 times by using the rope ascender" niby ikonka ta sama ale zupełnie inny opis. Był jaki upgrade czy jak?
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-04-2013, 17:13   

Przecież treść osiągnięcia mówi wszystko :p Po prostu kup jakikolwiek nowy model postaci - początkowo masz odblokowane tylko podstawowe, potem stopniowo zyskujesz dostęp do kolejnych.
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 19-04-2013, 20:46   

Kriss ma rację. Narcyz odblokowuje się przy robieniu Monkey Around i odwrotnie. Było tak u mnie i u wielu innych (jeśli nie u wszytskich) graczy.
Graj jako Solari. Gdy Twoja postać złapie się za brzuch w wyniku obrażeń wskocz na linkę i użyj wciągarki, żeby wjechać na górę - odczekaj aż zdrowie się zregeneruje. I tak 3 razy. Nie trzeba robić tego w jednej sesji na jednej arenie - można nawet samemu w prywatnym meczu - najlepiej na plaży w okolicy rampy na blok z turettem. Jest tam płonąca opona. Stań w niej na chwilę aż postać złapie się za brzuch. Wskocz szybko na linkę, wciśnij klawisz akcji (w przypadku xboxa to X, na PC chyba E w PS3 chyba kółeczko). Zrób tak trzy razy. Postęp każdego osiągnięciach możesz na bieżąco sprawdzać w statystykach (oczywiście oprócz Samarytanina i paru innych, gdzie wystarczą jednorazowe czynności, albo czynności niezwiązane z rozgrywką - kupienie wszystkich postaci, 60 level etc).
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-04-2013, 20:48   

Lol, takie cuda to tylko na Xie chyba :D

"Oficjalnie" narcyz wpada właśnie po wykupieniu nowej skórki. No ale to TR, nic mnie nie zdziwi.
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 19-04-2013, 21:53   

No tak, sam się zdziwiłem, gdy przy trzeciej ucieczce na linie odblokowałem aczka pt "Narcyz". Gdy sprawdziłem jego opis okazało się, że w (najprawdopodobniej) polskim przekładzie acziwmętów jest błąd. Sam, gdy jeszcze nie doszedłem w ogóle do połowy SP ktoś tutaj na forum rzucił, że jest właśnie pomyłka i zachowałem się dokładnie jak Ty w przedostatnim poście :D WoTRever, wiadomo że tego nie poprawią. Nie razi aż tak w oczy szczególnie, że ani jeden ani drugi nie wymagają bóg wie jakich zachodów i zbierania złomu/boostowania. Odblokować je można raz dwa i szybko zapomnieć.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 20-04-2013, 07:59   

Ja w sumie nie wiedziałem, że tego aczka/trofeum z wjazdem na linie można tak łatwo wbić samemu - dzisiaj spróbuję :p
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo