FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Multiplayer - ogólne rozmowy
Author Message
Małolat 
Podróżnik



Joined: 29 Dec 2007
Posts: 200
Location: 100Lica
Posted: 08-01-2013, 16:33   Multiplayer - ogólne rozmowy

kto jeszcze nie widział to proszę.

Tomb Raider [NA] The Final Hours #4 - Surviving Together
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
_________________
 
 
TheZaack500 
Praktykant



Joined: 08 May 2012
Posts: 102
Location: Wioska
Posted: 08-01-2013, 16:43   

Naprawdę fajnie wygląda to multi, można mieć podczas gry w niego sporo zabawy ; D.
I mapki super, rzeczywiście nieduże, ale naszpikowane wszystkim co znane z TR : D.
Cholera... jeszcze 2 miesiące... nie wytrzymam : (
_________________
"The extraordinary is in what we do... not who we are"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-01-2013, 18:00   

Wygląda jak multi z Uncharted - fajowo.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 08-01-2013, 19:33   

No no... będzie co robić po godzinach :) Każdy będzie wybierał Lare? :D
_________________
 
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 08-01-2013, 21:18   

Rob3rt wrote:
No no... będzie co robić po godzinach :) Każdy będzie wybierał Lare? :D


Dopiero jak wbije 60lvl i zgarnie 10,000 salvage :hehe:
Chyba jakaś strategia, żeby gracze zostali dłużej przy multi i dowalili trochę godzin (każdy będzie chciał sobie kupić Larę), by po tygodniach było "OMFG @!#@!*#& MLN LUDZI ZAGRAŁO W MULTI W MIESIĄC OD PREMIERY...". Ale co tam, będzie też można kupić sobie Larę w multi za symboliczne $4,99. :)
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 09-01-2013, 10:48   

Jedno jest pewne: od multi na 90% nikt nie zacznie, co nie znaczy, że nikomu się nie spodoba :P
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 09-01-2013, 11:05   

v1per80, dokładnie, ja nie ruszę go do czasu, aż nie przejdę głównego wątku, potem będzie miłą odskocznią (albo przymusem ;) ) od uzyskania 100% gry :D
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-01-2013, 14:39   

Bylibyście zaskoczeni, gdybyście wiedzieli ile ludzi odpala multi od razu ;) Oczywiście w wypadku TR raczej każdy kupuje dla singla, ale skoro multi już jest, to od premiery spodziewajcie się ruchu na serwerach.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 09-01-2013, 20:46   

Domyślam się, że fanów rozgrywki online jest masa :) ale jednocześnie wątpię, by byli to nabywcy nowego Tomb Raidera ;) Jakoś nierealne wydaje mi się to, że znajdzie się ktoś taki co kupi TR dla samego multi, albo nawet po obejrzeniu tych wszystkich trailerów/gameplayów z singla, uruchomi go w pierwszej kolejności, jak już, to będzie odłamek wszystkich graczy :) Obstawiał bym, że masowy najazd na tryb multi zacznie się kilka dni po premierze, biorąc pod uwagę fakt, że Tomb Raider wychodzi we wtorek, będzie to pierwszy weekend. Do tego czasu każdy na spokojnie ukończy tryb podstawowy i dopiero sięgnie po rozgrywkę online :)

Ja obawiam się swoich umiejętności celowania grzybkiem... do tej pory było automatyczne namierzanie, coś czuje, że będziecie mnie kosić jak będziecie chcieli :D
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-01-2013, 20:51   

Coś Ty - w takie Uncharted już w dniu premiery (przepraszam - nawet PRZED) na serwerach było pełno ludzi. To właśnie głównie fani TR odpalą multi na końcu, a cała reszta - zapewne pogra chwilę w singla, ale odpali od razu i multi, by sprawdzić jak się prezentuje.
A że "fani" jako tacy stanowią dość mały odsetek potencjalnych graczy, to sprawa jest jasna.
Ja będę ciął już w dniu premiery :p

To może się wydawać nieprawdopodobne i smutne, ale prawda jest taka że bardzo mały odsetek graczy kończy w ogóle kampanie singleplayer w grach. Nie twierdzę oczywiście, że na TR się rzucą wszyscy dla multi. Po prostu trzeba pamiętać, że rozgrywki sieciowe to obecnie potężny biznes i do Tomba nie wrzucili go z nudów ;)
_________________
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 09-01-2013, 21:12   

Materiały z YT od IGN trwa ponad 5 min i dokładnie nie wiem o czym jest ;) O multi oczywiście https://www.youtube.com/watch?v=9kX3Qkuqn-8
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 10-01-2013, 09:39   

Poki co ten multiplayer to nieporozumienie. Tzn nie zrozumcie mnie zle - to fajnie, ze wreszcie bedzie tryb multi w serii TR, ale to co do tej pory pokazano ma sie nijak do słów komentarzy twórców TR podczas ogladania tych fragmentow. Mówią, ze klimat TR został przeniesiony z singla do multi. Gdzie ten klimat TR pytam się? Ja widze jedynie areny jak w Uncharted z naparzaniem na siebie. To jest TR? A gdzie jakies tryby bez strzelania do siebie, a jedynie z rywalizacja drużyn w rozwiązywaniu zagadek i szukaniem artefaktów w roznych jaskiniach, swiatyniach? Cos wzorem co-opa z GoL, ale z rywalizacja druzyn. To by było innowacyjne. A klon multiplayera z Uncharted, ktory ma sie totalnie nijak do TR jest do dupy. Komiczne jest zreszta mówienie w video o klimacie TR, kiedy w żadnym fragmencie nie była pokazana gra postacią Lary :D Normalnie PR-owa parodia :D Jedno mowia, mydla oczy, a widac cos zupełnie innego.
_________________
 
 
PaweŁIndyK 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 738
Posted: 10-01-2013, 13:14   

Cez z ust mi to wyjąłeś. Bardzo się rozczarowałem. Zresztą poczytajcie opinie ludzi... Oto kilka najbardziej przeze mnie zapamiętanych: "Żywcem zerżnięte od Uncharted!", "To wygląda jak gó***!", "Kopia Multiplayer'a Uncharted dla ubogich!", "Jak można bezkarnie kopiować i kraść czyjąś ciężką pracę?", "Beztalencia!", "Oberwał strzałą w głowę i nadal żyje? WTF?"... Doprowadzają mnie one niemal do rozpaczy. Chciałbym dostać całą lokację naszpikowaną artefaktami, pułapkami a przede wszystkim łamigłówkami, które trzeba rozwiązywać oczywiście wspólnie. Nawet gdyby miałaby to być lekko przebudowana część wyspy z trybu singleplayer... Perfidne marnowanie miejsca na dysku. Zwłaszcza w przypadku wersji na xboxa. Nie wiem jak ostatecznie prezentuje się grafika, ale zamiast trybu dla wielu graczy wolałbym, żeby tekstury były lepszej jakości (zwłaszcza roślin). Nawet jeśli miałyby przez to ważyć dużo więcej. Może zmienię zdanie, kiedy w końcu będę miał okazję zasiąść przy konsoli, ale jak na razie bardzo mi się to nie podoba. ;)
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 10-01-2013, 13:32   

No ale spójrzcie na to z drugiej strony, jak by zrobili coś na wzór kooperacji, czyli te wspólne rozwiązywanie zagadek itp. to ile można można było by w to grać? 3 max 5 razy i nikomu nie chciało by się robić w kółko jednego i tego samego, a multi polegający na ubijaniu się wzajemnie można ciągnąć w nieskończoność. A czy klimat TR będzie zachowany? No to raczej tylko kwestia lokacji - zjeżdżanie po linie przy pomocy czekana już zawsze będzie kojarzyło mi się z tym Tomb Raiderem.
_________________
 
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 10-01-2013, 14:22   

TR podobnie jak Uncharted - to nei są gry do multi :)
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-01-2013, 17:04   

Nie wiem skąd masz informację, że Uncharted to nie gra do multi. W multi U2 i U3 spędziłem setki godzin i to jedne z lepszych tytułów z tym trybem.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 10-01-2013, 17:45   

Więc sprawdza się powiedzenie: jak kopiować, to od najlepszych! :D

BTW. Któryś z moderatorów mógł by oddzielić wątki do nowego tematu o multiplayerze.
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-01-2013, 17:55   

O ile multi w TR będzie technicznie bez zarzutu (lagi, zwiechy) to nie powinno być problemu. Zapewniam, że taka forma sprawdza się świetnie, a multi w Uncharted daje masę radochy, bo to coś innego niż kolejny FPS i klon CoD/BFa.

Wszystko zależy też od projektu map i ogólnego balansu, ale póki co zapowiada się naprawdę fajna zabawa.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 10-01-2013, 18:32   

Multi w Uncharted jest swietne, ale i ta gra jest glownie nastawiona na strzelanie. W TR oprocz standardowych aren to nawalanki powinny byc mapki jak w GoL - bez strzelania, za to z rywalizacja innego typu, jakies zagadki, wspinaczki, tory przeszkód :)
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-01-2013, 18:40   

Tyle że jakaś tryb oparty na konkurencji byłby ciężki do zaprojektowania i wykonania, gdyby wywalić z niego strzelanie. No bo co można robić? Ścigać się po prostym torze? W TR, w przeciwieństwie do Uncharted, dochodzi jeszcze trochę interakcji (pułapki etc) i nieco przemodelowane klasyczny tryby. Może być ciekawie - bo oryginalnie, to bank nie ;)
_________________
 
 
System32 
Student



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 77
Posted: 10-01-2013, 20:17   

Podoba mi się ten multi :) Cały czas pewnie wszyscy będą grać Larą ^^. Tylko jak mówicie mogłoby być więcej trybów takie jak wspólne szukanie artefaktów itp itd ;/
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 10-01-2013, 20:30   

Multi to nie moja bajka. Nie gram w to więc wątpię abym zagrała w multi w TR.
Choć jeśli byłby co-op z rodzaju GoL-a to co innego.
Opis multi w wersji Ceza też mi się podoba. :D
W takim masowym strzelaniu jakoś się nie widzę i mimo że TR to moja ukochana gra to pewnie nie zagram w multi -podobnie jak nie zrobiłam tego w AC.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 21-01-2013, 16:34   

»Nowy« materiał dot. trybu multiplayer. W zasadzie nic nowego ale zawsze coś.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 21-01-2013, 18:41   

Dopóki nie dostanę gry w łapki - nie będę oceniać kategorycznie, ale dla mnie Tomb Raider ZAWSZE opierał się na postaci Lary Croft - rozumiem restart historii, początek i budowanie postaci od zera, jednak koncept walki na jakiejś arenie postaciami z Single playera jakoś do mnie nie przemawia.

O wiele lepszym pomysłem byłoby zrobienie już Co-opa - nie na zasadzie naparzania we dwójkę do wspólnych przeciwników - lepsze byłoby coś na kształt Spliter Cell Chaos Theory - tam mapy były zbudowane całkowicie pod tryb i pod pracę Co-op - fakt że było to dla dwójki graczy na jedną sesję (serwery wciąż działają i miodnie się można pobawić o ile współgracz ogarnia grę) więc nie było tam szans na wielkie masówki jak tutaj czy w Uncharted (do którego taki model jaki ma być w TR o wiele bardziej pasuje niż do samego Tomb Raidera), to jednak korzystanie z pracy zespołowej byłoby o wiele lepsze w duchu Survivalu niż naparzanka... Nie wiem jakie tryby jeszcze będą, ale te, które zaprezentowano dotąd kompletnie mnie nie jarają i wątpię żebym w ogóle zasiadł do gry w multiplayera.

Tak jak Asyenna napisała wyżej - nie tknąłem multi nawet w żadnej odsłonie Assassin's Creed - chociaż oczywiście achievementy są kuszące - to jednak się nie przełamię... Są pewne gry, do których mi to nie pasuje...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 21-01-2013, 20:23   

Mnie ciekawi czy będzie możliwość wyszukania graczy , czyli np.: kilka osób umówi się na bodajże partyjkę TR ; Domyślacię się o co mi chodzi ? Bo w Unchartedzie 2 nie było takiej możliwości a szkoda :( Całe multi całkiem fajne przynajmnie wniesiono sporo nowych pomysłów do całej gry , Już się nie mogę doczekać komu pierwszemu z WoTR załatwię Hedshot'a . I wcale nie będe się sadystycznie bawił czekanem :> (no może troche :evil: )
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo