FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider 3 cz.2
Author Message
grzyb_atomowy 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2017
Posts: 6
Posted: 18-01-2017, 12:48   

krtomb wrote:
Także się nie zniechęcaj, bo najlepsze dopiero przed Tobą :)


Może i masz rację :D W sumie to będzie nawet ciekawiej. Dzięki za motywacje :mrgreen2:
 
 
miron-71 
Nowicjusz


Joined: 21 Dec 2016
Posts: 5
Posted: 11-04-2017, 15:42   

mam zainatslowanego TR3 na systemie windows 7 i wszystko dzxialalo super ale dzis instalowalem joystic esperanzy po wlaczeniu gry okazalo sie ze z pada dzialaja tylko klawisze ruchu no ok wiec ostanowilem wrocic do gry z klawiatury ale teraz wlasnie nie dzialaja mi klawisze ruchu w przod i tyl na boki owszem!podlaczylem pada!!!pad nie dziala!przeinstalowalem gre i sytuacja jest ta sama!!!prosze o pomoc!!
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-04-2017, 16:28   

miron-71, co to ma wspólnego z tematem "INSTRUKCJA: Instalacja Tomb Raidera 1 pod Windows XP/Vista/7"?

Przeniosłem posta do tematu o TR3.
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 11-04-2017, 16:35   

@miron-71

Ja używam pada MSxBox360 i do tego emulator XPadder. Jest wygodny, bo można przypisac dowolne urządzenie i dowolną kombinację klawiszy. Spróbuj pobrac XPaddera i sprawdź jak to działa. Z tego co pisali inni użytkownicy to klasyki (szczególnie TR4) często gryzły się z padami. Ja chyba kiedyś miałem Esperanzę i o ile dobrze pamiętam to tab był guzik przełączania na analogi - to pomagało w Legendzie, Anniversary i Underworld.
_________________
 
 
miron-71 
Nowicjusz


Joined: 21 Dec 2016
Posts: 5
Posted: 11-04-2017, 21:08   

mam zainatslowanego TR3 na systemie windows 7 i wszystko dzxialalo super ale dzis instalowalem joystic esperanzy po wlaczeniu gry okazalo sie ze z pada dzialaja tylko klawisze ruchu no ok wiec ostanowilem wrocic do gry z klawiatury ale teraz wlasnie nie dzialaja mi klawisze ruchu w przod i tyl na boki owszem!podlaczylem pada!!!pad nie dziala!przeinstalowalem gre i sytuacja jest ta sama!!!prosze o pomoc!!
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 11-04-2017, 22:41   

To bardzo dziwne. Z jakiej wersji korzystasz? Premiere Edition, Ultimate Edition? Pobierz potrzebne patche i zainstaluj MultiPatch (możesz go pobrać ze Strony_Której_Adresu_Tu_Nie_Wolno_Podawać, choć myślę, że skoro WoTR nie posiada tego patcha w swojej bazie a jest on niemal niezbędny, to link gdzieś powinien się znaleźć mimo wszystko: KLIK!.

Czytałem o problemach TR3 z klawiszami, gdzie nowe konfiguracje się nie zapisywały. Poszperaj po forum TRC. Powodzenia!
_________________
 
 
Kaczmarek35 
Student


Joined: 10 Mar 2018
Posts: 41
Posted: 10-03-2018, 20:12   

Uwielbiam klasyczne Tomb raider, bo zagrywam się w nie od połowy 1997 roku.
TR III chyba ma najtrudniejszy początek z wszystkich Tomb raiderów prawda ?
Jungle raczej jest trudniejsze od 1 levelu w TR 1, TR 2 czy TR4 :) :)

Tomb raider 1 z 1996:
Ad 1 Rewolucja w grach.
Ad 2 Gra zręcznościowa-przygodowa w pełnym 3d robiła kolosalne wrażenie.
Na etapie z T-Rexem kopara opadła.
Ad 3 Poziom trudności dający satysfakcję, bo zmuszający to myślenia.
Dużo ciekawych zagadek.
Ad 4 Świetnie wykreowana postać.
Ad 5 Dość ciekawa fabuła
Ad 6 Ciekawie zaprojektowane lokacje. Co rzadko się zdarza wszystkie lokacje były świetne w Peru, Grecji, Egipcie i Atlandydzie. Znam je na pamięć.
Ad 7 Tytuł gry roku 1996.

Tomb Raider 2 1997:
Ad 1 Genialny sequel. Jeden z najlepszych sequeli w całej branży gier obok Gothic II, Resident evil 2, Half Life 2, Baldur's gate II, Wiedźmin 2, Settlers 2, Silent Hill 2, Warcraft II, System Shock 2 itd.
Ad 2 Doszlifowany engine i wsparcie dla Direct.
Ad 3 Świetne lokacje. Mur Chiński, Wenecja, Głębiny z wrakiem Maria Doria, tybetańskie katakumby, klasztor i świątynia Xian. Perfekcja.
Może jedynie platforma wiertnicza odbiegała od ideału.
Ad 4 Dłuższa i bardziej wymagająca od TR 1. Zarówno pod względem zagadek i elementów zręcznościowych.
Gra ma więcej obszernych poziomów niż TR 1.
Dłuższe poziomy 4,8,12,15, gdzie w TR 1 tylko 3 i 5.
Ad 5 Wprowadzenie do gier pojazdów, wspinaczki po ścianach i skakania między nimi oraz charakterystycznego dla serii zjazdu na lince.

Tomb Raider 3 1998.
Udany sequel, ale już z wadami.
Bardzo podobały się mi etapy w Indiach, na Wyspach Południowych i na Antarktydzie. W Anglii w miarę też dawały radę, ale w Usa zawsze mnie męczą.
Wprowadzono sprint, schylanie i wspinaczkę sufitową.
Ciekawostką w serii było, że po ukończeniu Indii można było wybrać,
gdzie następnie chcemy się udać Anglia czy Usa czy Południowy Pacyfik więc
nie było całkiem liniowo, bo za każdym razem można zmienić sobie kolejność przy przechodzeniu :) Jedynie narzucony z góry był początek w Indiach, a koniec na Antarktydzie. Chyba, żadna część nie ma tak długiego i wymagającego etapu 1 i 2.
Większość obecnych graczy casualowych odbiłoby się od tej gry i zrezygnowało już na 1 lub 2 etapie :)

Tomb Raider 4 1999
Zrobienie całej gry w Egipcie było dobrym pomysłem.
Rozbudowanie ciekawego Egiptu z TR 1.
Wprowadzono liny i podróżowania między levelami.
Męczyło to latanie kilkukrotne po tych samych poziomach to powodowało,
że tą część nie przechodziłem tyle razy co TR 1,2,3.
Raczej ta część jest zarówno najdłuższa i najtrudniejsza.
 
 
Soyokaze 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2018
Posts: 7
Posted: 07-04-2019, 21:53   

Właśnie kończę 2 poziom w 3 :jumper: Mega frajda xD Lepsza niż przechodzenie Reboota :p Jest wolniej, spokojniej, trudniej ale większa satysfakcja. W tych nowszych to taki pęd za fabułą i tyle durnot się zbiera, że to już nudziło xD

Pomimo tylu lat to grafika nadal stoi na fajnym poziomie :D Ach te walki z Shivą teraz :jumper: Jak zobaczyłem kolejne to złapałem się za głowę. Ledwo tego pierwszego ubiłem a tu jeszcze dwa. Oj będzie lamienie :hehe: :hehe:

Próbowałem na steam poustawiać sobie na pad ale za dużo komplikacji i sobie gram w wersję psx. No teraz dupa kupować z allegro oryginału z pleya xD Jak ktoś poda fajny konfing klawiszy pod pada, ale nie takiego jak ma xbox tylko pad podobny do playa to będzie git :D Bo mi nie działało w 4 wyjście do menu głównego, zapis w ekwipunku oraz bieg i chodzenie wolne na boki :P

Jak można było grać w to za pomocą tylko kryształków ? :D No tak przechodząc z możliwością zapisu na emulatorze to jednak można było oszczędzać te punkty zapisu, bo było tylko kilka momentów ciężkich z pułapkami i Shivą :)
 
 
BlackWolfTR 
Nowicjusz



Joined: 04 Jul 2019
Posts: 10
Location: Wałbrzych
Posted: 08-07-2019, 17:04   

A ja właśnie przechodzę TR 2 z rodziną :D Jesteśmy na poziomie living quarters. Prawda Soyokaze. Jest dużo wolniej i spokojniej :) Na dodatek ja kocham spokój. Dzisiaj następne kilka leveli będziemy grać. Już się nie mogę doczekać. Plus jeszcze jest lepiej bo gramy na dużym telewizorze z klawiaturą. Jak ja nie mogę się doczekać Barkhang Monastery <3 Mój ulubiony poziom. Jego archtektura jest cudowna. I zajebiaszcza atmosfera plus mnisi no czego więcej chcieć! Mój pierwszy post tak btw :)
_________________
Nie mam pojęcia co tu napisać...
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 10-07-2019, 17:17   

Witamy na forum, BlackWolfTR :) Mała uwaga, to jest akurat temat o TR3, a nie o TR2 ;)
_________________
 
 
BlackWolfTR 
Nowicjusz



Joined: 04 Jul 2019
Posts: 10
Location: Wałbrzych
Posted: 10-07-2019, 18:20   

Cez wrote:
Witamy na forum, BlackWolfTR :) Mała uwaga, to jest akurat temat o TR3, a nie o TR2 ;)


Właśnie po napisaniu tamtego posta zauważyłem to :/
_________________
Nie mam pojęcia co tu napisać...
 
 
Kaczmarek35 
Student


Joined: 10 Mar 2018
Posts: 41
Posted: 30-05-2020, 10:56   

Tomb Raider 1 1996 - 10/10
Tomb Raider 2 1997 - 10/10
Tomb Raider 3 1998 - 8,5+/10, ale z dodatkiem 9/10
Tomb Raider 4 1999 - 9/10
Tomb Raider - Angel Of darkness 2003 - 8/10
Tomb Raider Legend - 8/10
Tomb Raider Anniversary 2007 - 8,5/10
Tomb Raider 2013 - 8,5/10
Rise of Tomb Raider 2015 - 8/10
Shadow of Tomb Raider - 8/10
Indiana Jones and Internal Machine 1999 - 8,5/10
Indiana Jones and the Emperors Tomb 2003 - 8,5/10
Uncharted 1 2007 - 8/10
Uncharted 2 2009 - 9/10
Uncharted 3 2011 - 8,5/10
Uncharted 4 2016 - 10/10 (Jedyna gra tego typu, która w miarę dorównuje kultowym TR 1 i TR 2, ale i tak wkurza nadmierna casualowość)
Uncharted - Last Legacy 2017 - 8/10

W części Tomb Raidera z lat 2006-2018 niby fajnie się gra, ale są zbyt casualowe i mniej ciekawe ze względu na gorszy projekt lokacji, klimat, grywalność, zbyt łatwe sekwencje zręcznościowe, zbyt proste zagadki, zbyt niski poz. trudności logistyczny i manualny.
Nadają się na przejście ich po 2 razy, gdy pierwsze części można przejść 10-15 razy, a i tak i kiedyś się do nich powróci ponownie. Tak to jest z grami kultowymi z lat 1985-2004, które często miały to coś i nie prowadziły za rączkę. To od gracza zależała skuteczność grania, bo za dobre granie nagradzały, a za złe karały. Nowsze gry są do bólu oskryptowane i niewielka różnica między słabszym i lepszym graczem. Zero satysfakcji z przejścia, bo są zbyt łatwe.

Do Tomb Raider 1 świetna sprawa, że mamy znakomite tekstury HD, które można wgrać dzięki paczce TOMBATI od 2017 roku, która oferuje pierwszy plik startowy pod windows dla jedynki, akcelerację sprzętową, wysokie rozdzielczości ekranu oraz najważniejsze tekstury HD, które bardzo mocno poprawiają wygląd gry. Mamy trzy paczki tekstur HD do wszystkich poziomów - i'Os ze strony TOMBATI oraz tekstury HD od JC oraz Silverlocka ze strony Tombraiderxtra, które kiedyś były płatne pod Glidos, a od 2017 roku też można je wgrać za free dzięki TOMBATI.

Do Tomb Raider 2 i 3 też mamy tekstury HD.
Wystarczy zainstalować grę, ściągnąć tekstury HD do tych gier i użyć narzędzia Peixoto według instrukcji.

Do Tomb Raider 2 mamy tekstury HD wyciągnięte z wersji I'OS od 2018 roku, ale ostatnie poziomy nie są idealne. Poza tym te tekstury HD nie robią tak kolosalnego wrażenia jak te do TR 1 i TR 3, gdzie mamy gigantyczną różnicę na plus, a już zwłaszcza w jedynce z wiadomych plusów jakie wymieniłem.

Do Tomb Raider 3 mamy tekstury HD od Giovanii na miarę tych paczek do TR 1,
ale póki co wydał tylko do poziomów z sekcji South Pacific na koniec 2018 i do sekcji India pod koniec 2019.
 
 
Kaczmarek35 
Student


Joined: 10 Mar 2018
Posts: 41
Posted: 30-05-2020, 10:57   Tomb Raider 3

Dobrze byłoby, gdyby prace nad teksturami HD do TR 3 posuwały się dalej.

Śmieszne, że od 3 lat najładniejszą częścią z klasycznych części 1-4 jest
kultowe i przełomowe TR 1 ze względu, że ma świetne przygotowane tekstury do wszystkich leveli, a najgorzej wygląda TR 4 do której nie ma żadnych tekstur HD.

Dla fanów TR 1-4 obowiązkową grą do przejścia jest też
Indiana Jones and the Infernal Machine 1999, która jest bliźniaczo podobna do starszych Tomb Raiderów, a najbardziej do TR 3.
Indiana Jones and the Infernal Machine ma nawet więcej wspólnego z TR 1-4 niż Angel of darkness, który polecam grać na samej klawiaturze jak w pierwsze części. Z myszką tragedia.
Atutami gry Indiana Jones and the Infernal Machine są dobrze zaprojektowane lokacje, egzotyczne krainy, piramidy, grobowce, zagadki, eksploracja i szukanie sekretów, grywalność.

Sądzę, że Tomb Raider 1996 to najbardziej przełomowa gra 3d w historii gier.
Pierwsza gra 3d w pełnym tego słowa znaczeniu.
Pierwsza gra z akceleracją 3d jak ktoś miał Voodoo wtedy i dograł pliczek.
Graficznie mocarnie odskoczyła innym grom 3d, gdzie widzieliśmy postać.

To z tej gry kopiowały setki innych jak 11 sequeli Tomb Raider,
Indiana Jones and Internal Machine 1999, Drakan: Order of the Flame 1999, Drakan: The Ancient's Gates 2002, Shadow man 1999, Soul Reaver 1 and 2, Prince of Persia 3d 1999, Outcast 1999, Heavy Metal F.A.K.K 2000 i mnóstwo innych gier TPP jak na przykład cała seria Uncharted, która poszła tym śladem.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo