FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider 3 cz.2
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-02-2012, 20:46   Tomb Raider 3 cz.2

Pierwsza odsłona tematu -> klik!
_________________
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 05-02-2012, 21:08   

Dzięki za pomoc, z tymi klockami to był niezły bałagan, ale jakoś to ogarnąłem. Teraz już kończę ruiny świątyni. ;)
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 07-02-2012, 22:59   

Jest takie ciemne pomieszczenie... wchodzisz tam powoli, bo niby cisza. Idziesz wolnym ostrożnym krokiem. Słyszysz swoje bicie serca. Na pewno tu gdzieś jest dźwigienka... zapalasz flarę...

5 RAPTOROWYCH RYJÓW SZCZERZY ZĘBY!!!!!

Ludzie! Zawału dostałem! :run:
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 04-03-2012, 15:20   

Pytanie. Czy instalował może ktoś TR3 pod Win 7? Mam od pewnego czasu na laptopie, TR2 się buntuje przy zainstalowaniu zaś 3 instaluje normalnie. Problem tkwi w prawidłowym działaniu gdy w ogóle nie włącza się podkład muzyczny, ani w menu jak
i podczas rozgrywki. Filmowe przerywniki (jakiekolwiek!) również nie działają, zupełnie są pomijane i po podsumowaniu każdego levelu Lara już zaczyna nową planszę...
Pobrałem z WOTR patch (wprawdzie dla Win XP) mając nadzieję może jakoś sprawa się poprawi ale nic się nie zmieniło. Czy miał już ktoś tutaj podobną zagwostkę lub mógłby coś doradzić? Byłbym wdzięczny bo TR3 bez muzyki wiele traci...

:pozdro:
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 05-03-2012, 12:48   

Spróbuj ustawić zgodność z Win XP
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 05-03-2012, 22:13   

cutek15 wrote:
Spróbuj ustawić zgodność z Win XP


Nic to nie dało, bez poprawy... -,-
 
 
sezam27 
Nowicjusz


Joined: 26 Nov 2011
Posts: 4
Posted: 14-03-2012, 20:15   

Łał...skończyłam 3!!! Genialna gra, jedna z moich ulubionych!! Mimo tych poziomów na Antarktydzie gra była prosta i przyjemna! Pozdrawiam wszystkich miłośników trójki! :pozdro:
 
 
3dfx 
Nowicjusz


Joined: 21 Jan 2012
Posts: 29
Location: Dolny Śląsk
Posted: 14-03-2012, 21:43   

Że przyjemna to się nie kłócę, ale PROSTA?! :szok:

Zazdroszczę cierpliwości i umiejętności :D
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 15-03-2012, 05:30   

sezam27 wrote:
Łał...skończyłam 3!!! Genialna gra, jedna z moich ulubionych!! Mimo tych poziomów na Antarktydzie gra była prosta i przyjemna! Pozdrawiam wszystkich miłośników trójki!


no... 3dfx chyba ma rację, gra nie jest aż tak prosta, jak np. jej gold dodatek. Poza tym nie wkurzali Cię bosowie, a w szczególności zasiadający na tronie przebrzydły jaszczur Puna? Ale mówiąc 'genialna' dobrze wiem o co Ci chodzi - o różnorodność lokacji. To jest wielki plusik trójeczki. No i rozmaitość środków transportu (kopalniany wagonik rządzi). Pozdro sezam!
 
 
sezam27 
Nowicjusz


Joined: 26 Nov 2011
Posts: 4
Posted: 15-03-2012, 15:32   

Oczywiście, że mnie wkurzali (T-Rex ;/ ) ale gra mnie tak wciągnęła, że nie zważałam na poziom trudności. Owszem, były takie chwile, że miałam ochotę wywalić komputer przez okno :mrgreen2: ale mimo wszystko gra jest chyba (według mnie) łatwiejsza od 4. :)
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 15-03-2012, 16:27   

sezam27 wrote:
Oczywiście, że mnie wkurzali (T-Rex ;/ )


Akurat przed nim jak zwykle można było się schować. Ja bym inaczej tego nie przeszedł. Zresztą Larka jest Kobitą, więc może sobie pozwolić na walkę z ukrycia :D

Jedna rzecz mnie przeraża u Pani archeolog... sposób, w jaki się wypowiada. Po polsku się mówi: nie masz pojęcia co zrobić z wolnym czasem (tak jest zresztą w tłumaczeniu), a Lara powiedziała Your perception of good time is... baad. No niech ją! Zaraz tu się pewnie wypowie specjalista... (również niech go!)
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 15-03-2012, 16:36   

TR3 nie wyróżnia się specjalnie poziomem trudności, jeśli gra się na PC. W wersji PSX to już konkretna jazda - save crystals zdrowo podkręcają poziom trudności, będący jednym z wyższych jeśli idzie o gry na PSOne.
_________________
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 15-03-2012, 16:55   

ale to znaczy że lokacje są bardziej rozbudowane?
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 15-03-2012, 18:01   

To znaczy, że kryształy nie leczą, tylko pozwalają zapisywać grę. W dowolnym miejscu, ale za to w ograniczonej liczbie (zależnej od ilości zebranych kamyków).
_________________
 
 
ewcia1232 
Nowicjusz



Joined: 16 Nov 2008
Posts: 6
Posted: 16-03-2012, 12:44   

ja od 3 zaczynałam, i uwazam ze chyba 3 i 4 są najtrudniejsze
_________________
świat zobaczyć w ziarenku piasku...
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-03-2012, 12:46   

Ej no dla każdego co innego jest trudne. Dla mnie trudna była Legenda. Jej fabuła. Do przełknięcia. Na przykład :hihi: .

Ja TR3 nie przeszłam właśnie przez to, że grałam na psx. Nie ogarnęłam z ograniczoną ilością sejwów.

A na Antarktydzie (przeskoczywszy ileś poziomów) prawie zeszłam na zawał, widząc mutanty. Moja wyobraźnia jest za silna jak na te kilka pikseli.
_________________
; p ; >>
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 16-03-2012, 20:45   

Integral wrote:
widząc mutanty.


Mówisz o tych pełzaczach ziejących trucizną? Jak sobie jechałem tym wózeczkiem przez kopalnie (juhuu), to patrząc w prawo i widząc miotacza ognia poskramiającego jednego z tych "ambitnych biologów" (jak ich nazwał Willard) to przypomniało mi się Jezusowe: Żadne królestwo wewnętrznie skłócone nie może się ostać.

Dlatego też wybałuszyłem oczy, jak w Lud's Gate panowie typu "Damned" stali się nagle neutralni... przecież Lara z góry ma w sobie cóś takiego co każe ją definitywnie zabić (wszelkiego typu szczury i dinozaury o tym wiedzą).

Pod względem najstraszniejszych chwil caly czas z naciskiem mówię o Crash Site i o ciemnym pokoju z raptorami. tam to serducho waliło :D
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 16-03-2012, 20:49   

Nie stali się nagle neutralni - ich przywódca zgodził się na "zawieszenie broni" w zamian za pewną przysługę. Tak, wbrew pozorom warto uważać na filmikach w klasykach :p
_________________
 
 
ADR 
Podróżnik


Joined: 14 Oct 2006
Posts: 354
Posted: 16-03-2012, 22:37   

Mnie zawsze w TR3 ci goście "Damned" przerażali :hehe: . Ale nigdy nie wiedziałem i nie wiem dalej o co z nimi chodziło i tym ich przywódcą, bo mam portugalską wersję TR3...
K@t, możesz rozjaśnić mi horyzonty w tej sprawie? :)
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 16-03-2012, 22:49   

Niejaka Sophia Leigh eksperymentowała z kosmetykami nad pewną grupą ochotników - w efekcie czego ich twarze oraz skóra uległy licznym deformacjom oraz nieodwracalnym procesom chemicznym.

Ostatecznie noszą więc maski, by skryć oczywiste defekty oraz osiedlili się w opuszczonej stacji Metra Londyńskiego (linia która istnieje naprawdę choć nie jest tak zniszczona jak w grze :D ). Początkowo traktują Larę jak intruza i ją atakują, ale gdy okazuje się, że może im pomóc udostępniają jej przejście na tyły Muzeum Historii gdzie znaduje się coś im cennego. Lara ma za zadanie odzyskać artefakt, którego działanie przypuszczalnie ma odwrócić efekty eksperymentów Blondie XD

Przywódca? No cóż, ot pewnie jeden z ziomków, który postanowił się z resztą kolegów zorganizować w tunelach metra i tyle. Szczególnej antologii bym mu nie przypisywał...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 17-03-2012, 08:22   

ADR wrote:
Mnie zawsze w TR3 ci goście "Damned" przerażali


Czy naprawdę? Chyba niczym się nie różnią od dzisiejszej lumperii podblokowej, dla ktorej pierwszy papieros zawsze oznaczał "wejście" w świat trudnego męskiego życia.

By the way - co za typy w ogóle... wszędobylscy jak cholera, nawet w różowych sufitach się kryją. K@t - w tunelu w Aldwych jest ta wnęka z masońskimi symbolami (my goodness, ile to ja się tam nakombinowałem z tymi pstryczkami). To ma być nawiązanie do Sophii, która w taki czy inny sposób należała do loży czy jak?
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-03-2012, 10:42   

To raczej zwykłe nawiązanie do obecności Masonów w Londynie. W rzeczywistości, w rejonie prawdziwego Aldwych, leży Freemason's Hall i to tam prawdopodobnie trafiła przypadkiem Lara. To przecież nie jedyne realnie istniejące miejsce o jakie zahaczamy (Bazylika, Lud's Gate, czy samo Muzeum).
_________________
 
 
Asha Greyjoy 
Student



Joined: 01 Apr 2012
Posts: 60
Posted: 04-04-2012, 09:04   

Komentnę sobie ^^
Gra jest jedną z moich ulubionych. Ma naprawdę świetny klimat, a kiedy przypominam sobie, jak się czułam, gdy przechodziłam ją po raz pierwszy, dostaję gęsiej skórki. To były czas...ech...to były gry. Dobrze, że zawsze można wrócić do klasyków.

Moimi ulubionymi poziomami są te w Londynie oraz w kopalni. Pamiętam jak (znów retrospekcja) grałam w kopalnie wieczorami, żeby był lepszy klimat :hehe: Mutanty i jazda wózkiem - bezcenne.

Podobali mi się bossowie w trójce, niby trudni do zagięcia, ale jaka frajda!
_________________
You know my method. It is founded upon the observation of trifles.
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 23-04-2012, 16:13   

Tomb Raider 3 po raz kolejny ukończony. Jak zawsze grało mi się bardzo przyjemnie - świetne levele, świetne zagadki no i oczywiście świetna muzyka :P

Moje ulubione levele to 2 pierwsze z Indii (dżungla, ruiny - podobają mi się takie klimaty), Pacyfik (może z wyjątkiem tego nieszczęsnego kajaka) no i na pierwszym miejscu Nevada :D Za to level Caves of Kaliya przyprawiał mnie o chęć rzucenia padem, po prostu nienawidzę tego plątania się po tych ciasnych korytarzach, gdzie po kilku minutach okazywało się, że zatoczyłam wielkie koło i jestem dalej w tym samym miejscu :/

No i zaczęłam mieć pewne wątpliwości, bo do tej pory moimi ulubionymi TR były TR1 i TR4, ale dzisiaj stwierdziłam, że do kompletu powinnam dorzucić jeszcze TR3 :) Przede wszystkim za możliwość przechodzenia leveli na różne sposoby, co się już chyba niestety w żadnym innym TR nie powtórzyło :( No i oczywiście za klimat :P

Z tego miejsca chciałabym również pochwalić się moimi statystykami, bo pierwszy raz udało mi się przejść trójkę ze wszystkimi sekretami i bez użycia żadnych apteczek :palacz:


Przyznaję się bez bicia, że zdarzyło mi się kilka razy zajrzeć w solucję, ale szczerze mówiąc, samej nigdy bym się nie domyśliła jak dotrzeć do niektórych sekretów...
[spoiler:219ca465ff] Zwłaszcza w Lost City of Tinnos, no i w Lud's Gate, gdzie trzeba było zrobić w hooja tego nurka, zakraść się od tyłu i sprawić żeby wskoczył do wody ;) [/spoiler:219ca465ff]
_________________
 
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 16-06-2012, 15:38   

Zaraz stracę resztki swojej cierpliwości...
Od rana próbuję w to zagrać, ale w żaden sposób nie mogę rozpocząć nowej gry, bo kiedy daję Enter na paszport (pod którym wtedy znika podpis, tak btw), a następnie naciskam dowolny klawisz, gra wyrzuca mnie do Windowsa. Próbowałem już trybów zgodności, patchów, zamknięcia programów działających w tle i zmian ustawień gry. Na początku dałem radę wejść w pierwszy level, ale kiedy podkręciłem gammę i zmieniłem sterowanie, po wejściu w paszport w celu zrobienia zapisu, gra po prostu mnie wyrzuciła. Po ponownym włączeniu ustawienia się zresetowały, ale mimo tego, że teraz nawet ich nie ruszam, to i tak nie jestem w stanie zacząć grać, ani nawet zobaczyć napisu "New Game". Jedynie domek Lary działa bez zarzutu.
Ktoś ma pomysł, jak to rozwiązać?
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo