FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Rasizm
Author Message
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 10-07-2011, 11:54   

http://m.nowyekran.pl/pdf...01_a3bee728.pdf
Brudna Wojna, ang. "Dirty War". Polecam przeczytać
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 07-11-2012, 08:08   

http://3dno.pl/przewodnik...-3-trzy-kolory/
 
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 12-04-2013, 21:21   

Ostatnio spotkałem się z bardzo nie przyjemną sytuacją , mimo że tylko patrzyłem z boku to bardzo mnie to poruszyło . Wychodziłem z marketu przechodząc obok dziewczyny o bardzo ciemnej karnacji (żeby nie mówić murzynka ) nagle natkneła się biedna na 3 kolesiów tzw.Patologi w dresie i została wyzywana od kur*ew murzynów i o mało nie doszło do rękoczynów gdyby z niewiadomych przyczyn się nie powstrzymali ;) Dziewczyna uciekła z płaczem i tak się skończyło . Nie tolerancja to jeden z najbardzie rażących problemów naszych czasów :( Sam nie mam białej skóry nawet co do mojej rasy są wątpliwości :/ Jestem kimś w rodzaju indiana bądź metysa :p (Dziwnie brzmi ale jednak prawda ) Też w szkole , na ulicy czy nawet w sklepach pokroju biedronki spotykałem się z dyskryminacją czy rasizmem :( Ale jednak takie jest życie lubi dać czasem kopa w dupe , żeby było się z czego podnosić :)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 13-04-2013, 13:55   

Nie przejmuj się palantami. Lenistwo to nasza cecha narodowa, łatwiej przecież poprzestać na tym, co się widzi i kopiować wzorce, zamiast samodzielnie myśleć.

A co do linków, które Igi.fm tak namiętnie wrzuca - niestety albo stety dziś już mamy takie zatrzęsienie paranaukowców z wcale nie para pi ejcz di (byle kretyn może mieć doktorat, a jak już kretyni zaczynają myśleć, to biada dla świata), prowadzących swoje badania w zgodzie z zalecaną metodologią itd. że nawet przestałam śledzić ostatnie szały na tym polu, zwłaszcza te tyczące się drażliwych, dyskusyjnych tematów. Swoją drogą badania te i tak są jakimś cudem tendencyjne, bo grupa innych piejczdijowców o innych poglądach przeprowadziła dokładnie takie same badania i udowodniło im to coś dokładnie odwrotnego.

Co to za era walk na statystyki, które i tak są g* warte... każdy obóz ma swoich naukowych żołnierzy, którzy ida na front i stawiają słupki. Równie warte, co ten:

_________________
; p ; >>
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 15-04-2013, 19:06   

Teraz to się i na WoTR'rze pochwale :p Przechodząc z psem obok kościoła po jakiej późniejszej mszy (mało osób) pies zatrzymał się i rozpoczął wąchanie trawy . Co zauważyła jakaś starsza kobieta (wojne napewno przeżyła ) , i rozpoczeła wyzywanie mnie od żydów , antychrystów ( toć psa pod kościół ?! , podkreślam TYlKO PRZECHODZILEM ) i myślałem że zaraz zagrozi mi deportacją ;) Aczkolwiek myślę że to jest jakaś cecha ludzi starszych , której nie da się wyplenić . To jednak było to nie przyjemne bo przecież ja nawet żyda na oczy niewidziałem xD Mam tylko niewielkie korzenie indjańskie , bo był nim według babci mój pradziadek , ale to dyskusja na inny temat :P a ludzie robią już ze mnie dziwadło :/ czy innego sataniste :O :evil: Starsi ludzie zawsze będą mnie zaskakiwać . . . w kwestiach tolerancji rzecz jasna :)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-04-2013, 03:32   

Rozumiem, że powiedziałeś jej, co ona z siebie robi, tym razem dla odmiany zgodnie z prawdą?
_________________
; p ; >>
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 17-04-2013, 20:45   

Nie jestem z tych którzy potrafią komuś wygarnąć ;) w szczególności starszej osobie . Kiedy skończyła powiedziałem 'Jeśli pani już skończyła krytykę mojej osoby to ja poszedł bym już dalej ... ' (powiedziałem to tak elegancko jakbym się co najmniej oświadczał , na codzień potrafie być cyniczny i nie miły także dla mnie wielki plus ) Nawet nie dosłyszała xD ale powiedzieć jej co ja sobie myślę - to chyba aż by mnie od tych słów wybieliło :I . I mała poprawka do poprzedniego posta nie pradziadek a prababcia :p
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 18-04-2013, 13:13   

hmm czytałem kiedyś taki artykuł, niestety nie mogę go znaleźć gdyż nie pamiętam tytułu właśnie o starszych ludziach i ich zgorzknieniu i wrogości. według psychologa społecznego owa nienawiść, to wredne zachowanie bierze się z lęku przed śmiercią i złością, że nie mają mocy zatrzymać czasu. są bezsilni wobec ubiegu czasu. młodości i sił zazdroszczą dlatego też są opryskliwi w często niewybredny sposób jak w tym przypadku. w sumie to niegłupia teoria i od kiedy ją poznałem z większą wyrozumiałością podchodzę do babć i dziadków lecących na mnie z ryjem. dobrze, że nic nie mówiłeś. przegadać nie przegadasz, a pokazałeś, że kultura ci nie obca.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 20-04-2013, 20:48   

Co myślicie o 'dopasowaniu' się do reszty społeczeństwa ? Zmianie siebie na siłe ;) . Ja to uważam za tchórzostwo - co najmniej . Ja mógł bym walnąć 2 kg pudru na ryj i przefarbować włosy na jaśniejsze :p Nie zrobie tego nawet jeśli ktoś , będzie chciał mi nawet zrobić krzywde (ośli upur) :/ Czemu homoseksualiści się ukrywają , prubują się 'dopasować' , właśnie dlatego że się boją - ataków , krzywdy , dyskryminacji (nie mówię o wszytkich) .
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 21-04-2013, 20:07   

eee...mleko?! wrote:
Co myślicie o 'dopasowaniu' się do reszty społeczeństwa ? Zmianie siebie na siłe . Ja to uważam za tchórzostwo - co najmniej .

Nie wiemy, dlaczego ktoś zdecydował się na coś takiego. Nie mówiąc o tym, że ferowanie sądów na czyjś temat, zwłaszcza wyrwany z kontekstu, może służyć co najwyżej podbudowywaniu braków osoby wypowiadającej się.

I chyba niczemu więcej?
_________________
; p ; >>
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 26-04-2013, 17:37   

Wieeeesz , że chciałbym zrozumieć :D Lecz przewiduje że nie prędko to nastąpi O_O
 
 
mar!o 
Student



Joined: 13 Sep 2012
Posts: 41
Posted: 28-04-2013, 19:23   

Jeśli chodzi o rasizm to polecam ten filmik, w linku zamieszczonym poniżej, jeśli ktoś ma wolnego 11 minut życia które mógłby/mogłaby poświęcić, to zapraszam do oglądania, czym jest współczesny rasizm ;)

http://www.youtube.com/watch?v=oSCbfuD1abw
 
 
mar!o 
Student



Joined: 13 Sep 2012
Posts: 41
Posted: 28-04-2013, 21:43   

Nowy link bo tamten już został zablokowany, więc oglądajcie póki możecie ;)
http://www.youtube.com/watch?v=E6ffImBuZkE
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 29-04-2013, 08:16   

piękny jest ten filmik
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 07-05-2013, 11:04   

eee...mleko?! wrote:
Wieeeesz , że chciałbym zrozumieć Lecz przewiduje że nie prędko to nastąpi O_O

Dlaczego ludzie dostosowują się do grupy, w której żyją? Bo kiedy wlecisz między wrony, zaczniesz krakać tak jak one, czy tego będziesz chciał, czy nie. Zawsze, zawsze otoczenie prędzej czy później odciśnie na Tobie swoje piętno. Jeśli jest antagonistycznie nastawione do Ciebie lub Twoich poglądów, albo zaczniesz je przewartościowywać, albo skażesz się na ostracyzm.

Ja mam tam jakieś swoje poglądy, chociaż jak to mawiał Sapkowski, takowe są jak dupa, każdy swoją ma, ale na wierzchu z nią nie biega ;) Czasem drażnią mnie poglądy innych ludzi, ale już coraz rzadziej... każdy ma swoje jakieś doświadczenia, a wg mnie porozumienie jest ważniejsze od mojego np. uczulenia na religię i jej obecność w życiu codziennym. Poza tym tak samo jak mi rzucają się w oczy osoby religijne i zdarza mi się brać na nich poprawkę, tak samo kogoś mogą drażnić moje preferencje seksualne. Ani jedno ani drugie nie jest niczyją inną sprawą poza samymi zainteresowanymi - i tak powinno pozostać, dlatego mimo personalnej alergii, nie wylewam z tym na zewnątrz. A w gronie swoich znajomych mam zarówno katolików jak i homofobów, i nierzadko są to całkiem inteligentni ludzie. I nie szkodzi mi to, dopóki nie zagrażają mojemu bezpieczeństwu i oddzielają to co sądzą na mój temat od obiegowych, negatywnych opinii nt homoseksualistów i ateistów. Możemy sobie spokojnie podać rękę i porozmawiać.

A to co wspominasz jeszcze, to "zmienianie się na siłę"... Nie bardzo sobie to wyobrażam w sumie, tzn. co pod tym pojęciem rozumiesz. Przyjęcie cudzych poglądów? Skoro tak, to jak możesz określić, kiedy to jest na siłę, a kiedy ktoś się do czegoś przekonuje po prostu? Siedzenie cicho ze swoimi poglądami? Jestem przekonana, że nawet będąc rodzynkiem w cieście uważającym inaczej niż większość wokół mnie (wcale nieobce mi uczucie, zwłaszcza teraz, gdy zlądowałam w małym mieście, gdzie pewne rzeczy nigdy nie były przedmiotem dyskusji), jestem w stanie dogadać się zachowując własne zdanie i nie obrażając zdania oponenta. Wiem, że wg niektórych dopóki nie wyskoczę z szabelką naprzód i nie zacznę ścinać w pień ludzi myślących inaczej niż ja, to moje poglądy nie są ugruntowane. Albo kiedy nie zaufam tylko i wyłącznie własnemu osądowi i nie uznam, że komukolwiek kto myśli inaczej niż ja musiało coś uje#ać po drodze, bo to przecież niemożliwe - w czterech ścianach mojego umysłu się to nie narodziło, więc to na bank niemożliwe!

Wiesz, czasem to, że ktoś spuszcza z tonu nie znaczy, że jest popychadłem, tchórzem, konformistą w sensie negatywnym. Może po prostu co innego go zajmuje, może kogoś poznał, kto go/ją przekonał. Może tak musiał/a poradzić sobie z niesprzyjającym otoczeniem - znaleźć wytłumaczenie i jakąś pokojową ścieżkę, kompromis.

Wg mnie z kolei takie samotne stanie, obstawianie przy swoich poglądach niezmiennych jak u krowy, to dopiero martwica. Zero dyskusji, nic taka osoba nie wnosi do życia poza sloganami utartymi między parą uszu, nie mówiąc o potężnej samotności, jaką niewątpliwie musi odczuwać. I frustracji, że często ktoś niby mówi, że rozumie, a sedno przedstawia inaczej.

Taki esejek, chyba odpłynęłam od tematu sto lat temu :p Tak to jest jak się mnie wywołuje do odpowiedzi :kawa:
_________________
; p ; >>
 
 
Lightning 
Nowicjusz



Joined: 25 Feb 2013
Posts: 28
Location: Wielkopolska
Posted: 26-07-2013, 19:05   

Wielkie Spojrzenie na sprawy rasizmu szczególnie jeśli chodzi o ludzi o czarnym kolorze skóry zmienił Tupac. Nawet nie wiecie jak mi szkoda jego śmierci ;( To najlepszy raper jaki kiedykolwiek żył. Jego teksty nie były kolejnym komercyjnym g***em lecz zawierały przekaz. Moje ulubione to http://www.youtube.com/watch?v=vL5sdu3pNrU ten utwór dostał się na Watykańską listę utworów które zmieniły świat. Druga to http://www.youtube.com/watch?v=W69SSLfRJho
Kiedy tego słucham czuje się lepiej :D
 
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 03-12-2013, 15:30   

Kiedyś, kiedy były wybory prezydenckie USA, było dwoje kandydatów- Rasy czarnej ( Obama) i białej ( nie pamiętam kto). Wtedy było to nadawane w TVN 24 na żywo. Na dole ekranu były tłumaczenia- kandydaci mówili przemowy. Ktoś nagle krzyknął: "Nie wybierajcie czarnego! Oni to durnie!". Tak, był to obywatel USA. Okropne co nie? Zaczęła się bójka, ochroniarze go od razu wyprowadzili. Ten świat jest teraz pełen czegoś takiego.
_________________
alphabet boy
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 03-12-2013, 21:50   

no tak bo murzyni wcale nie są gorsi i nie zachowują się jak zwierzęta ;]
tu mały pokaz czarnej tolerancji w Białym kraju jakim było RPA zanim się tam czarni zleźli
(uwaga film troche drastyczny)
https://vk.com/video190512064_166351974
 
 
 
haughton 
Nowicjusz



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 25
Location: Kraków
Posted: 04-12-2013, 23:55   

Igi^MBE wrote:
no tak bo murzyni wcale nie są gorsi i nie zachowują się jak zwierzęta ;]


Po pierwsze i najważniejsze - zwierzęta się tak nie zachowują. Tego typu bestialstwo cechuje tylko ludzi, i to niezależnie od koloru skóry.

Igi^MBE wrote:
tu mały pokaz czarnej tolerancji w Białym kraju jakim było RPA zanim się tam czarni zleźli
(uwaga film troche drastyczny)
https://vk.com/video190512064_166351974


Z Twoich wypowiedzi w innym wątku jechało homofobią, ale widzę że i rasizm też nie jest Ci obcy. Prostując - było dokładnie odwrotnie - RPA było "czarnym" krajem, zanim biali się tam "zleźli". Historia świata kłania się w pas, dokładnie historia XVII wieku, o ile mnie pamięć nie myli. :)
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 07-12-2013, 07:12   

haughton wrote:
Z Twoich wypowiedzi w innym wątku jechało homofobią, ale widzę że i rasizm też nie jest Ci obcy. Prostując - było dokładnie odwrotnie - RPA było "czarnym" krajem, zanim biali się tam "zleźli". Historia świata kłania się w pas, dokładnie historia XVII wieku, o ile mnie pamięć nie myli. :)

Jak widać pamięć cię myli - RPA było prawie puste nie licząc nielicznych i rozproszonych plemion pigmejskich aż do XVII wieku gdy ten teren skolonizowali osadnicy holenderscy czyli dzisiejsi burowie. Dzisiejsze ludy Bantu przybyły tam później w poszukiwaniu pracy i lepszego życia u białych. Ale wybaczam ci tę pomyłkę gdyż jest ona często popełniana bo w końcu Afryka to czarny ląd - a no i politycznie poprawne podręczniki często zamilczają lub nieco przekręcają ten temat.
 
 
 
haughton 
Nowicjusz



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 25
Location: Kraków
Posted: 07-12-2013, 11:46   

Cóż, nie wiedziałem że to Ty decydujesz które źródła są rzetelne, a które nie. Nie podejmowałbym w ogóle dyskusji. ;)
Oczywistym jest, że w XVI-XVII wieku dzisiejsze RPA było prawie puste. Skoro w owych czasach ludność świata liczyła prawie 9 razy mniej obywateli niż obecnie to trudno, żeby Południowa Afryka roiła się od ludzi, zwłaszcza że były to tereny praktycznie dzikie. Ludy Bantu o których wspominasz migrowały po całej Afryce wieki przed tym, zanim pojawili się tam osadnicy z Europy, więc dalej twierdzę, że to jednak Ty się mylisz.
Tak czy inaczej nie zmienia to faktu, że tereny RPA pierwotnie były krajem "czarnym".
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 08-12-2013, 12:07   

Mogę się tylko zgodzić z tym że jak tak patrzeć to pierwotnie prawie cały świat był prawie pusty. Co dalej nie zmienia faktu, że cywilizację założyli tam burowie. RPA jest takim wyjątkiem gdzie biali nikogo nie podbijali, założyli cywilizację na prawie pustym terenie. A teraz co ich za to czeka?
http://www.genocidewatch.org/southafrica.html
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo