FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Harry Potter
Author Message
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 16-04-2014, 16:44   

Integral wrote:
Ostatnio czytam sobie od nowa HP od pierwszej części i jakoś mnie to... uderzyło :D Już zapomniałam, jaka oferma towarzyska była z Hermy.

No i zaraz przypomina mi się zaklęcie vyebusa :)


Jednemu to się podoba, drugiemu to. Jak to ktoś ujął: ,,Hermiona wymiata! Tak naprawdę, to ona w kółko ratuje Ronowi i Harremu dupę", czy jakoś tak.

Tak by the way, powiedziała no chyba NNiezapominajka z Youtube'a w swoim pierwszym vlogu :)
_________________
alphabet boy
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 18-04-2014, 15:43   

kwiatuszek wrote:
Integral wrote:
Ostatnio czytam sobie od nowa HP od pierwszej części i jakoś mnie to... uderzyło :D Już zapomniałam, jaka oferma towarzyska była z Hermy.

No i zaraz przypomina mi się zaklęcie vyebusa :)


Jednemu to się podoba, drugiemu to. Jak to ktoś ujął: ,,Hermiona wymiata! Tak naprawdę, to ona w kółko ratuje Ronowi i Harremu dupę", czy jakoś tak.

Tak by the way, powiedziała no chyba NNiezapominajka z Youtube'a w swoim pierwszym vlogu :)

Znałam panią Niezapominajkę z YT jeszcze zanim zaczęła być na YT. Rzeczywiście brzmi jak jej cytat.

Co nie zmienia faktu, że Herma była irytująca na początku.
_________________
; p ; >>
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 18-04-2014, 17:15   

Herma, Herma... expectopatronusowałbym ... :)
_________________
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 18-04-2014, 20:37   

Menkaure wrote:
Herma, Herma... expectopatronusowałbym ... :)


A ja powiem tyle: Petrificus Totalus xD . Wczoraj oglądałam ,,Insygnie Śmierci"... Heh... najbardziej zapamiętałam to nieśmiałe "Obliviate" Hermiony :) .
_________________
alphabet boy
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 18-04-2014, 20:54   

kwiatuszek wrote:
Petrificus Totalus

Może i znany jestem z przesadyzmu, ale w tej sytuacji ... ;)
_________________
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 19-04-2014, 17:38   

Menkaure wrote:
kwiatuszek wrote:
Petrificus Totalus

Może i znany jestem z przesadyzmu, ale w tej sytuacji ... ;)


Tak, lepiej Avada Kedavra xDee.

Integral wrote:
Herma była irytująca na początku


No niestety, tak ją Rowling przedstawiła... Zresztą p. Rowling mówiła, że Hermiona to ona, po prostu wymyśliła ją na wizerunek siebie .
Nie rozumiem czegoś: czemu po "dotknięciu" Avadą, Harry nie umarł? Jak coś to sorry za bezsensowne pytanie :) .
_________________
alphabet boy
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 20-04-2014, 23:50   

kwiatuszek wrote:
Nie rozumiem czegoś: czemu po "dotknięciu" Avadą, Harry nie umarł? Jak coś to sorry za bezsensowne pytanie :) .

Myślałem że przewałkowali to w książce na wszystkie możliwe sposoby, ale chyba nie :P Zaklęcie matki. Potterowie wiedzieli że dżekson do nich wbije. Odpowiednio się na to przygotowali. W książce nie było chyba dosłownie napisane czy Lily umyślnie stworzyła tarczę dla swojego syna, ale w każdym razie akt czystej miłości- stanęła na drodze voldiemu- spowodował odbicie zaklęcia.
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 19-08-2014, 22:19   

bobonton2 wrote:
kwiatuszek wrote:
Nie rozumiem czegoś: czemu po "dotknięciu" Avadą, Harry nie umarł? Jak coś to sorry za bezsensowne pytanie :) .

Myślałem że przewałkowali to w książce na wszystkie możliwe sposoby, ale chyba nie :P Zaklęcie matki. Potterowie wiedzieli że dżekson do nich wbije. Odpowiednio się na to przygotowali. W książce nie było chyba dosłownie napisane czy Lily umyślnie stworzyła tarczę dla swojego syna, ale w każdym razie akt czystej miłości- stanęła na drodze voldiemu- spowodował odbicie zaklęcia.


Dzięki :D .

A propos Portiera- Kto ogląda w piątek Deathly Hallows?

A ja mam nowego avka z Hermioną!
_________________
alphabet boy
 
 
ADR 
Podróżnik


Joined: 14 Oct 2006
Posts: 354
Posted: 15-10-2014, 23:39   

A jak podoba wam się soundtrack z filmów HP? Ja osobiście uwielbiam z dwóch pierwszych części z naciskiem na pierwszą. Jest on momentami bardzo wyniosły, emocjonalny, wiele motywów bardzo szybko wpada do głowy i można je już praktycznie po pierwszym obejrzeniu filmu zapamiętac na długi czas. No i jest bardzo dominujący, powiem w przenośni - praktycznie " krzyczy " w tych filmach - nie sposób go nie dostrzec, nie usłyszeć. Natomiast w kolejnych częściach filmów HP jakoś tego nie było, soundtrack był strasznie "wyprany" w porównaniu z dwoma pierwszymi , mało charakterystyczny, żaden motyw tak naprawdę nie wbijał się w pamięć tak bardzo jak w przypadku pierwszych częsci. Nie miał takich " konkretnych " motywów tylko same " nijakie ", bezbarwne, mało nasycone. No ale to tylko moje zdanie :) .

EDIT: No i zapomniałem napisać że soundtrack z HP1 i 2 jest bardzo podobny do soundtracku z serii Star Wars - podobne brzmienia, instrumenty, melodie, itd. - można to tłumaczyć tym że ten sam kompozytor robił obie ścieżki, ale w HP3 też był jeszcze ten sam i mimo wszystko tam już ścieżka mocno się różniła. Taka ot ciekawostka ;) .
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo