FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
EURO 2012 i tempo działań polskiego rządu w tej sprawie.
Author Message
Czopka 
Nowicjusz



Joined: 30 Aug 2007
Posts: 7
Location: Poznań
Posted: 30-08-2007, 17:09   EURO 2012 i tempo działań polskiego rządu w tej sprawie.

No i czopka jak to mawiają starzy Indianie :-P
Będzie EURO czy nie?
Jak to widzicie w swoich miastach?
Ja mieszkam w Poznaniu i muszę przyznać, że miasto naprawdę działa w tym kierunku!
Angażuje się i stara. Poznańskie władze stawiają EURO na pierwszym miejscu. I mam wrażenie, że inne miasta mocno przespały moment, w którym otrzymaliśmy EURO.
To co dzieje się w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu to dala mnie jakaś paranoja, coś co nadal mam nadzieję, że jest snem. Coś na czym skorzysta cały kraj, coś co już od samego przyznania przez najbliższe 5 lat daje nam 3% PKB rok w rok. I zostaje zupełnie nie zauważone, przespane. Nie potrafię tego pojąć.
:)
_________________
Angelina jest boska!!!
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 30-08-2007, 17:11   

Mnie też to trochę dziwi. W Warszawie już sporo było zamieszania ze stadionem, który miał być tu zbudowany. Nadal z tego, co wiem, projekt jest niezaakceptowany i nie wiadomo, gdzie stanie stadion. A miał być przerabiany ten słynny juz na całą Europę i połowę Azji, stadion X-lecia :D

Czopka wrote:
Będzie EURO czy nie?


Na pewno będzie. Polska i Ukraina zostały oficjalnie wybrane i nie można już tego cofnąć ani zmienić.
_________________
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 30-08-2007, 17:46   

MekCal, Euro 2012 UEFA może odebrać, ale tylko wtedy gdy dane państwo (w tym wypadku nasze - Polska) nie wyrobi się i zawali terminy, a lepiej żeby tak się nie stało, bo będzie to dla nas wielka kompromitacja.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 30-08-2007, 17:51   

A nie wiedziałem, kluz_kaa ;-) Ale to prawda, ogromna kompromitacja by była, dla mnie to w ogóle aż dziw, że się zdecydowali na Polskę i Ukrainę. Niech lepiej budują te stadiony i niech wreszcie świat pozna Polskę od dobrej strony!
_________________
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 30-08-2007, 18:05   

Najgorsze jest to, że rząd, nie uchwalił ustawy, dotyczącej organizacji Euro 2012 - miejmy nadzieję, że zrobią to jak najszybciej. Co do możliwej kompromitacji, to lepiej by do tego nie doszło, bo jeszcze zabiorą Wrocławiowi Expo 2012 i nie dadzą nam żadnej wielkiej imprezy, jak zobaczą, że nie jesteśmy w stanie niczego zorganizować :P
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 30-08-2007, 18:14   

W Gdańsku prace w miescie ruszyły pełna parą juz dośc dawno. Absurdalne jest jednak to, że władze miasta zajmuja sie wszystkim (przede wszystkim wygodniejsza komunikacją dla przyjezdnych) prócz wykupienia terenów pod działke na stadion :D Baltic Arena ;) :D Smiechu warte :P Okaze sie, że cała infrastruktura bedzie przygotowana, prócz stadionu :hehe:

tak ma wygladac stadion. Fotki sa na dole tej stronki:

http://stadiony.net/project.php?p=57

Co do aktualnych prac:

- w Gdańsku wymieniane sa wszystkie stare szyny tramwajowe, dodatkowo powstaje zupełnie nowa linia do dzielnicy Gdańsk Chełm.

- rozkopane sa tez głowne skrzyzowania i wiadukt w centrum. Te wykopy, zmiana organizacja ruchu, zastepcze autobusy zamiast tramwajów tam gdzie trasa jest remontowana... - niestety wprowadza to mega chaos w miescie.

- w Sopocie powstaje tunel który bedzie przebiegał niedaleko molo. Dzieki temu zadna droga z samochodami nie będzie przecinała słynej ulicy Monte Cassino. Samochody beda jezdziły pod ta ulica.

- do 2012 roku ma powstac nowa linia szybkiej kolei miejskiej, SKM. Juz dziś istnieje linia SKM z Gdyni aż do Tczewa. Druga linia bedzie przebiegać z gdańskiego Nowego Portu poprzez lotnisko w Gdańsku Rębiechowie, nastepnie przez Gdynie Głowną aż na północ Gdyni.

- We wspomnianej północnej częsci Gdyni ma powstać drugie pasażerskie, trójmiejskie lotnisko, które ma odciążyć to gdańskie.

- Jeszcze w tym roku wprowadzony zostanie wspólny bilet miesieczny dla autobusów i trolejbusów w Gdyni, autobusów i tramwajów w Gdańsku i SKM (czyli ta kolej podmiejska). Sopot nie ma własnej komunikacji miejskiej, korzysta z lini gdanskich i gdynskich. Do tej pory poruszanie sie po 3miescie było uciązliwe. Najwygodniejsza jest kolej SKM. Teraz beda wspolne bilety miesieczne na te wszystkie srodki transportu, a do 2012 na pewno cała ta komunikacja bedzie ujednolicona.

- Do 2012 roku ma zostać wyremontowana trasa kolejowa Gdynia - Warszawa (przez Tczew, Malbork, Iławę, Działdowo...). Podróż ma byc skrócona z 4 godzin do 2,5. Pierwotny plan zakładał zamkniecie tej trasy w 2008 roku, po to by można było to szybko wyremontowac (czyli wymienic szyny). PKP na szczescie uznało, że straca na tym za duzo klientów (jesli zamknieliby tę trase, to podróż z Gdańska do Warszawy przebiegałaby przez Tczew i Bydgoszcz, czas: jakeś 6 godzin...). Podjeto więc decyzje o wahadłowym przebiegu prac. Jeden tor bedzie remontowany, na drugim będą przepuszczane pociągi. Aktualnie ponoc trwaja intensywne prace koło Legionowa. Sam doswiadczyłem makabrycznie długiej podróży na odcinku Legionowo - Warszawa... Trwa to jakies 1,5 godziny.. Przeciez tak krótki odcinek pociagi powinny pokonywac w 30 minut. I tak ma byc... po remoncie.

-W związku z remonetm tej trasy kolejowej u mnie w miescie, Tczewie, planuje sie kapitalny remont dworca kolejowego, zabytkowych mostów na Wiśle (to tu rozpoczęła się II wojna światowa!) oraz stworzenie regionalnego Węzła Transportowego wokół dworca, wykorzystując dawne tereny kolejowe. Dworzec ma wyglądać naprawdę pieknie, oto projekt:



- w przyszłym roku ma zostać oddany do użytku odcinek autostrady A1: Obwodnica Trójmiejska - zjazd do Tczewa. Odciąży to gigantyczny ruch na trasie Łódz - Toruń - Tczew - Gdańsk. Do 2012 roku mam nadzieję, że autostrada A1 będzie cała.

tak więc podsumowując... na Pomorzu duzo się dzieje :P
_________________
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 30-08-2007, 18:24   

Cez wrote:
tak więc podsumowując... na Pomorzu duzo się dzieje


Nom, dużo się dzieje :p Szkoda, że Warszawa jak na razie pozostaje daleko w tyle, a przecież to chyba właśnie w tym mieście ma być zbudowany najważniejszy stadion w Polsce, Stadion Narodowy (to chyba w Warszawie, nie? :p )

A Ty, Cez, widzę, jednak trochę się interesujesz piłką nożną ;-)

CEZ:
Ja piłką? :P Niet, interesuję się rozwojem przestrzennym 3miasta i Tczewa, urbanizacją itp :P Budowa stadionu to dosc ciekawa sprawa, nieprawdaż? :P Mam gdzies pilkę :P

MEK:
Ja tam zresztą piłką też niezbyt się interesuję... EURO akurat mnie zainteresowało :P A czy to takie ciekawe, budowa stadionu? ;-) Dla mnie duuużo ciekawsze jest to, jak oni przepędzą tych wszystkich nielegalnych handlarzy ze Stadionu X-lecia, Jarmarku Europy :D
_________________
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 30-08-2007, 18:42   

Cez, we Wrocławiu też się dużo dzieje. Można powiedzieć, że całe miasto to jeden wielki plac budowy :P Remontują drogi, mosty itd. Przykładem może być remont placu Grunwaldzkiego, w centrum miasta:
przed:

po:


Została uruchomiona strona WROCŁAW W GRZE, na której można poczytać o wszystkim co będzie (prze)budowane, w ramach Euro (np. o stadionie olimpijskim).
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 30-08-2007, 18:50   

kluz_kaa wrote:
we Wrocławiu też się dużo dzieje.


Niezle. Byłem we Wrocławiu w maju, piekne miasto, zwłaszcza rynek :>

Zatem wszedzie sie cos dzieje poza Warszawą? ;)
_________________
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 30-08-2007, 18:53   

Dokładnie, Cez ;-) Niestety tak właśnie jest. Nawet w Poznaniu jest już chyba jeden stadion, który będzie jedynie przebudowywany, tzw. Stadion Pomocniczy czy jakoś tak :P Chociaż nie jestem pewny czy to w tym mieście :>
_________________
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 30-08-2007, 19:03   

Uroczyste rozpoczęcie Euro 2012 jak wiadomo, ma dobyć się w Polsce (zakończenie na Ukrainie). Ciekawy jestem, w które z polskich miast będzie miało zaszczyt przeprowadzić tę uroczystość, bo z tego co mi wiadomo, do tej pory nie zapadła jeszcze decyzja. Jeżeli Warszawa się nie wyrobi, to komu powierzą to zadanie?
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 30-08-2007, 19:05   

Może tam, gdzie będzie najbardziej reprezentatywny stadion? Ale to, co mnie najbardziej smuci, to to, że finałowy mecz nie odbędzie się w Polsce, ale na... Ukrainie! :p
_________________
 
 
 
Czopka 
Nowicjusz



Joined: 30 Aug 2007
Posts: 7
Location: Poznań
Posted: 30-08-2007, 20:47   

Z pozostawaniem Warszawy w tyle sie zgodzę. Warszawa nie robi dosłownie nic by odpowiednio przygotować się na euro. Nie wie nawet gdzie postawić stadion. Nie wie gdzie przepędzić Wietnamczyków i Koreańczyków. Projekt stadionu ma w śnie.
Do tego Warszawa nie ma zarezerwowanych pieniędzy w budżecie miasta, co oznacza, że kasa na budowę stadionu pójdzie z budżetu państwa. A wszystko dlatego, że ma się to nazywać "Narodowe Centrum Sportu" :gupek: Co powoli podbiega pod temat "Warszawa" gdzie tłumaczy sie czemu część Polski nie lubi Warszawy

Wrocław z tego co wiem to jest na etapie projektu. Przynajmniej wie gdzie postawi stadion i stawia go na własnej ziemi. Wrocław to ładne miasto. Jednak zawdzięcza to głównie powodzi przez, którą dostał olbrzymie pieniądze na odbudowę miasta i budowli.

Gdańsk heh myślę jednak, że Cez trochę zbyt optymistycznie podchodzi do tej sprawy. Mnie najbardziej martwi problem z gruntami, czyli ziemia na, której powstanie nowy stadion. Prawda jest taka, że jeżeli taki działkowicz jeden z drugim sie uprze to będzie zgryz.

Poznań, może to trochę mało obiektywne bo sam jestem z Poznania. Ale stoimy na czele :) W Poznaniu postawione mamy ok 1/3 stadionu, pełno rzeczy remontuje sie w mieście. Jednak tez mamy swoje problemy. Brak funduszy na rozbudowę lotniska i podciągnięcie lini tramwajowej do lotniska. To nie jest jakiś wielki problem bo moce przerobowe lotniska powinny wystarczyć. Problemem jest tez remont Dworca Głównego, gdzie miasto ma zarezerwowane na to pieniądze jednak na drodze stoi pkp które nie zgadza sie na zamknięcie dworca bo jest to dla nich miejsce "strategiczne" i musi pracować :gupek:


Podsumowując To co robi Warszawa po prostu w pale sie nie mieści.
_________________
Angelina jest boska!!!
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 30-08-2007, 21:25   

kluz_kaa -> Ale Grunwald w naszym mieście remontują już od dawna, więc nie wiem czy to jest wynik Euro2012. Z tego co wiem to raczej zasługa inwestorów Pasażu Grunwaldzkiego, którzy w zamian za pozwolenie na budowę zobowiązali się na remont tego placu :P I bardzo dobrze, bo chociaż lepsza będzie komunikacja między Politechniką, a resztą miasta :P

Ogólnie w całej Polsce roboty związane z Euro są żadne, biorąc pod uwagę termin tej imprezy. Jeśli nie przyspieszą, to będzie jedna wielka klapa :P
_________________
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 30-08-2007, 21:37   

Cinek, masz rację. Budowa Pasażu G. i remont placu (teraz rondo Reagana :gupek: ) rozpoczęły się wcześniej, ale teraz możemy przyjmować kibiców i nie martwić się tekstami typu: "Boże, co za drogi - i to w centrum miasta" :P

Ja jeszcze słyszałem, że mają kiedyś budować linie kolejowe, przeznaczone dla "superszybkich" pociągów, znanych z np. Niemiec. Ale raczej wątpię czy ma to jakikolwiek związek z Euro 2012 i czy w ogóle wyrobiliby się w 5 lat z budową takich kolei.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 30-08-2007, 21:44   

Rzeczywiście jest taki projekt, gdyż trasą Wrocław-Legnica-Zgorzelec mają jeździć pociągi do Niemiec. Więc w tamtą stronę powstaje już szybka trasa kolejowa (E-30). Remontowane są jeszcze m.in. trasy do Poznania, czy Warszawy (przez Łódź), ale to już raczej dalsza perspektywa, niż 2012 ;) Chociaż wg PKP wszystko ma być oczywiście gotowe do Euro :D

I te "superszybkie" wg PKP pociągi i tak będą jeździły w większości 160 km/h, więc do zachodnich standardów brakuje im jeszcze raz tyle :/
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 30-08-2007, 21:54   

Cinek wrote:
Chociaż wg PKP wszystko ma być oczywiście gotowe do Euro :D

Wszyscy, którzy są zaangażowani w Euro tak mówią :P Zobaczymy, czy skończy się tylko na obietnicach :P (oby nie)

Cinek wrote:
I te "superszybkie" wg PKP pociągi i tak będą jeździły w większości 160 km/h, więc do zachodnich standardów brakuje im jeszcze raz tyle :/

Ale jak na Polskę to i tak dobrze! :D Tym bardziej, że polska kolej umiera, pociągi są brudne i nie chce się nimi jeździć (przynajmniej ja :P nie jechałem pociągiem, od dobrych kilku lat :P )... powinni coś z tym zrobić, zwłaszcza teraz kiedy mają okazję.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Czopka 
Nowicjusz



Joined: 30 Aug 2007
Posts: 7
Location: Poznań
Posted: 30-08-2007, 23:42   

heh ta kolej działa już na trasie Warszawa-Łódź tylko nie wiadomo czemu średnia prędkość przejazdu to 40 km/h :hehe:

W zeszłym tygodniu pkp zrobiło taką szopkę na dworcu centralnym w Warszawie. Był nowy ładny pociąg, wszystko ładnie pięknie ale szybciej nie jechało :hehe:
_________________
Angelina jest boska!!!
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 31-08-2007, 09:17   

A we Wloszczowie jeszcze niezaczeli bdować ego stadionu w któym odbędzie sie final :D
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 06-06-2012, 14:12   

Odświeżam z kilometrowej warstwy kurzu, bo temat ostatnimi czasy się zrobił bardzo aktualny. ;]

Jesteśmy niemal na przededniu Euro. Jak oceniacie teraz nasz stan przygotowania? Będziecie obecni na meczach, czy może zagrzejecie miejsca przed telewizorem (lub w strefie kibica)? W ogóle, macie zamiar kibicować "naszym"? Jakie są wasze oczekiwania względem tak wielkiego przedsięwzięcia w naszym kraju? Pytania się namnożyły, trzeba nadrobić opiniami zaległe nowinki. ;]

Ja sam jestem jednostką asportową, czyt. - mam zerowe pojęcie o piłce nożnej i wiem, że moja aktywność podczas Euro ograniczy się raczej do pytań: "Nasi to w ogóle wygrywają?". ^^' U mnie jakoś podgrzanej atmosfery nie da się wyczuć, jako iż w mojej okolicy niewielu się tą imprezą zbytnio przejmuje. No chyba, ze liczyć trzeba wywieszenie biało czerwonych flag na balkony mieszkań. :P Brat cioteczny z żoną i córką wybiera się do Gdańska na wakacje - jadę z nim akurat i będziemy mieli okazję przebywać tam podczas części mistrzostw. W większym mieście z pewnością kibicowanie odbywa się na nieco bardziej szeroką skalę. O odczuciach opowiem po wyjeździe.

Jak oceniam stan przygotowań? Powiem tyle - nic mnie nie zaskoczyło i zdawałem sobie sprawę z faktu, iż nasz kraj będzie się reprezentował właśnie w taki sposób (co udowadnia między innymi obrana przez nas piosenka zagrzewająca na mecze :P ). Brak u mnie rozczarowania, bo i nadziei zbytnich z tą imprezą nie wiązałem. Nie wiem, jak to jest na Ukrainie, ale Polacy pokazali w świetny sposób to, co potrafią najlepiej - fuck you autostrady, stadiony i kampanie, mamy przeca wiejski folklor i klimat, który podrobić potrafią chyba tylko Rosjanie. Swoją drogą, poczują się oni u nas chyba jak w domu, takie mam przeczucie...

Ciekawi mnie tylko, czy ostatnie skoki cenowe na sklepowych półkach (a nawet i na mojej ziemi niczyjej miały miejsce) ulegną jakiemukolwiek zmniejszeniu po zakończeniu rozgrywek. Wolę nie krakać, choć domyślam się, jak to może się skończyć.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 07-06-2012, 19:07   

Jutro rozpoczyna się EURO 2012. Był to długi wyczekiwany przeze mnie czas ;) W końcu to będzie wielka sensacja :D Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy i Polacy wyjdą chociaż z grupy. Jeśli chodzi o tempo działania to w moim mieście robią coś w tym kierunku tzn. odnawiają drogi, odmalowywują budynki i remontują szyny tramwajowe. Właściwie te rzeczy już zostały zrobione, gdyż nic nie jest robione na ostatnią chwilę. Zawodnicy na pewno od kilku dni już ostro trenują. Przy okazji wyjeżdżam też na mecz otwarcia i myślę, że będzie dobra atmosfera. Oby :!:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo