FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Resident Evil
Author Message
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 26-07-2009, 20:58   

no RE ma czasem liche tekstury, tak jak te w RE4 no ale co zrobić. [spoiler:df07ad9e56] A co do tej Birth Lady to po prostu Jill Valentine znana ze starszych części gry o której myślano że zginęła ;P [/spoiler:df07ad9e56]
_________________


 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 26-07-2009, 21:17   

[spoiler:9d760c5c4a]
The Darkness wrote:
no RE ma czasem liche tekstury, tak jak te w RE4 no ale co zrobić. A co do tej Birth Lady to po prostu Jill Valentine znana ze starszych części gry o której myślano że zginęła ;P

No wiem ale nie chciałem spolerować dla osób które jeszcze nie grały, mają zamiar i nie wiedziały że to Jill ale jak zwykle ktoś musi wypeplać :P inie birth tylko bird :P
[/spoiler:9d760c5c4a]
_________________
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 27-07-2009, 14:09   

[spoiler:aeb9012d32]No wątek Jill w RE5 jest dość ciekawy ale czemu teraz jest blondynką? ;) Ja wolą Jill szatynkę :P
Sorry za krótki post[/spoiler:aeb9012d32]
 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 11-08-2009, 16:28   

jeżeli ktoś ma dość sporą wiedzę na temat residenta evila to zapraszam do uzupełniania wikipedii która dziś powstała ;P

pl.residentevilpl.wikia.com

:pozdro: for :wotr:
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 19-08-2009, 16:34   

dzisiaj miałem okazję zagrać w Resident Evil 0, oraz REmake na GC!
i muszę przyznać, że te gry rządzą i klimatem i rozgrywką i grafiką ;P
czuć ten stary świetny klimat i walkę o przetrwanie ^^
w RE0 dodatkowo dodali świetny system sterowania 2 postaciami ,
+ dużo świetnych przerywników
+ ciekawa fabuła
+ Rebecca :love:
+ pociąg (zawsze to nowość... laboratoria i pałace mi się znudziły ) tylko szkoda że tak krótko , potem znów łazimy po laboratoriach i zamkach
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 19-08-2009, 19:00   

Spotykamy Edwarda zombie i mnóstwo innych dziwactw oraz Billy'ego Coen'a. Ogółem jak nawet robią remake Resident Evil to zawsze klimat jest niemalże identyczny jak w pierwowzorze, ciekawe jak zrobią Darkside Chronicles :D RE2 i Code Veronica X w jednym :jumper: . czekam i doczekać się nie mogę :P Jak zrobią tylko grę na Wii to bd musiała się zadowolić filmikami z YT ;/. No ale półki co jestem dobrej mysli i proszę mnie nie sprowadzać na ziemię :D . Zastanawia mnie to że jak robią teraz te nowe TR to nie czuć w nich dawnego klimatu tak samo w TRA był ewidentny brak dawnego klimatu, oni po prostu nie potrafią go stworzyć ponownie :P . Wracając do RE mam szpanerska tapetę robiona w Paincie xD Rebecca szanuje zieleń- Ach te skojarzenia z herami XD .
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 23-01-2010, 14:48   

miał ktos możliwość zagrania w Alternative Edition w RE5?
Jaka tak to podzielcie się wrażeniami!
I czy opyla się kupić?
dzięki!
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 23-01-2010, 15:14   

Alternative ma po prostu dodatkowy scenariusz z Jill I Chrisem z czasów ich misji, którą widać we flashbackach Weskera, oraz scenariusz z Jill i Joshem jak starają się pomóc Shevie oraz Chrisowi gdy udają się na ostateczną walkę :p Podobno jest to poziom przepełniony Majini'ami, z kolei scenariusz Chrisa i Jill będzie podobno zawiera prawdziwe zombie, a nie ludzi opętanych jak Ganados czy właśnie Majini.
Z kolei w Mercenaries będą dodatkowe postacie (Excella Gionne :D :D Dla mnie to mega abstrakcja, fajna z niej babka, ale że ma walczyć? W sumie wygląda to przezajebiście jak daje w tych szpilkach i z tą sukienką z dekoltem [jak efektownie zastosować fizykę w grze? Poprzez duży dekolt i duużo ruchu :D ], dodatkowo jej kopniaki polegające na przebij-gada-szpilkami są komiczne, ale w pozytywnym sensie.

Ja tylko powiem, że ostatnio ukończyłem Resident Evil 5 i jestem zachwycony :p Ta gra ma mało wspólnego z horrorem, ale zachowuje się jak bardzo dobry film akcji (świetna reżyseria scenek). Na OGROMNY plus zasługują głosy i mimika twarzy. Mam jakąś manię na tym punkcie i często wspomniane elementy w grach mi nie pasują, tutaj jednak mogę przyznać, że postacie jak z świata wyjęte. Świetnie odwzorowane mordki (ale Japończycy już dawno udowodnili, że potrafią tworzyć wspaniałe modele. Przykład: SH3, które ma już 7 lat, a postacie przewyższają swoją jakością niektóre dzisiejsze gry). Grafika jest rewelacja.
Muzyka również wyjęta jak z filmu, świetne są wstawki orkiestry podczas walk z bossami :D Można poczuć epickość bitwy, no ale mówię, horror z tego żaden.
Poziom trudności wyważony, uwielbiam to, gdy kończą się naboje a masz do zabicia jeszcze z dziesięć przeciwników :> W żadnej grze nie cieszy paczka amunicji, jak w Residentach.
No i Sheva! Wspaniała postać, moja faworytka po prostu. Bardzo łatwo idzie się z nią związać, całe partnerstwo w RE5 zostało dość sprawnie pokazane. Wspólne walki o przeżycie naprawdę dostarczają prawdziwych emocji, a Sheva jest piękną kobietą o egzotycznej urodzie (i super głosie!). W tym momencie jestem w trakcie przechodzenia gry jej postacią, chociaż nie ma już tego uroku :(

Ogromnie polecam grę, jest dość długa (13 godzin scenariusz), głównie dzięki przedłużanej żywotności dzięki trybowi Mercenaries oraz dużej ilości dodatkowych rzeczy od odblokowania.
_________________
 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 10-07-2011, 22:08   

Nie lada gratka dla fanów ;) ale jest duże ALEEEE....



na piętnaste urodziny serii RE wychodzi RE: 15th Anniversary Edition. Jest to paczka gier z serii RE, w której skład wchodzą:
* Resident Evil: Director's Cut (PSX)
* Resident Evil 2 (PSX)
* Resident Evil 3: Nemesis/The Last Escape (PSX)
* Resident Evil: Revival Selection HD
* Resident Evil Code: Veronica OST
* Resident Evil 4 OST
** wolne miejsce na RE5 lub RE5: Gold Edition

i teraz pora na ALLEEE ;)
Po pierwsze, zestaw wychodzi tylko na PS3, a po drugie dostępny jest tylko w Japonii. Enjoy!

Całość kosztować ma 7800 jenów (ok. 96$), a premiera zapowiedziana jest na 8 września. Całkiem sporo, wliczając w to że nie ma płytki z RE5.

EDIT:
Ja bardziej ucieszyłbym się z wydania RE: ZERO oraz REmake na Xboxa360/PS3/PC w HD, a Wy?
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 11-07-2011, 13:35   

Słodki jest ten zestaw, a cena wg mnie jest bardzo odpowiednia (wręcz zdziwiony byłem że tylko ~300 złotych chcą za to). W Europie i tak pewnie nie wyjdzie, ale pomarzyć można :P Gdyby chociaż miało ang napisy to można importować...
_________________
 
 
 
Lavi171 
Student



Joined: 17 Feb 2011
Posts: 47
Location: Znienacka
Posted: 02-02-2012, 21:34   

Chciałbym troszkę odświeżyć temat w związku z pojawieniem się już jakiś czas temu trailera Resident Evil 6. Oczywiście po drodze mamy premiery innych RE, jak np. Operation Racoon City, jednak 6 interesuje mnie najbardziej, ponieważ idzie dalej z fabułą. Jeżeli jeszcze ktoś nie widział zwiastuna, to może go obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=cMspaJprvB8

Tutaj natomiast, w fajny sposób jacyś panowanie analizują tenże trailer i wyłapują z niego nowości w szóstej części: http://www.youtube.com/watch?v=4I8rY6vEFg0

Mnie osobiście bardzo interesuje ten materiał i raczej co jakiś czas będę sprawdzał nowe informacje na temat tej gry. A jakie są wasze odczucia?
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 02-02-2012, 21:52   

Powrót do starych klimatów + trochę uwalanych błotem wioch + masa skryptów. Wygląda naprawdę fajnie i ciekawie. Na grę na pewno czekam, a co z niej wyjdzie ostatecznie to już inna sprawa. Mam nadzieję tylko, że to nie będzie znowu jedno wielkie niańczenie drugiej postaci (o ile nie gramy w coopa), przeplatane wspomnianymi skryptami.
_________________
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 09-02-2012, 16:56   

Mnie z kolei ten trailer RE6 kompletnie nie przypasował. Jakieś skrypty, jakieś wślizgi ze strzelaniem, jakieś cover systemy. Super, tylko gdzie Resident Evil? Leon i Krzyś to trochę za mało. Otwarcie mówią, że celują w fanów Call of Duty. OK, niech se zrobią spin-offa, ale nie nazywają tego "szóstką".

W tym roku dostaniemy aż trzy Residenty i na szczęście chociaż Revelations zachowuje klasyczny charakter gry i wygląda wyśmienicie. Dla tej gry kupię 3DS-a. Operation Racoon City olewam, a do RE6 podchodzę z ogromnym dystansem.

Ogólnie polecam Resi4 i CVX w HD (na PS3 i X360) - obie właśnie (po raz kolejny) ukończyłem i gra się w nie tak samo dobrze jak tych kilka dobrych lat temu - nic się nie zestarzały :D
_________________
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 09-02-2012, 17:38   

Cinek, kupując 3DS'a dla Revelations nie zawiedziesz się, ale pod warunkiem, że wyposażysz konsolę w Circle Pada (czyli dodatkowy "korpus z drugim analogiem"), bez niego gra dużo traci bo nie można się poruszać podczas celowanie bronią. Sam gram w nią od 2 dni i jestem zachwycony! Jest dokładnie tym, czym ma być kolejna część serii, trzyma poziom wspomnianej przez Ciebie "czwórki".
_________________
 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 17-02-2012, 19:24   

Czyli rozumiem, że bez tej okropnej przystawki sterujemy tak jak w RE1-4, bez możliwości strafe'owania, a dołączając 2 analog mamy sterowanie z piątki, czyli chodzimy na boki? Jeśli tak to super, bo ja kocham klasyczne sterowanie i w RE5 też tak gram (type D w opcjach ;) ), tak więc rozszerzenia z pewnością nie kupię.
_________________
 
 
 
Natla123 
Student



Joined: 09 Dec 2012
Posts: 67
Location: z wypizdowa
Posted: 03-05-2013, 23:13   

z residenta fajna jest czwórka a szczególnie ten gnojek Salazar (ten karzeł) rozwalił mnie :hehe:
_________________
I hate new Tomb Raider
https://www.youtube.com/u...Matter/featured
 
 
Oskar26 
Nowicjusz


Joined: 11 Feb 2012
Posts: 24
Posted: 25-05-2013, 17:43   

Zauważyliście, że w RE4 niektóre słowa brzmią jak polskie? Np. "Eeee, matka", albo mnisi "Macać go!", "Młody daj CD, młody daj CD." :hehe:
 
 
 
Natla123 
Student



Joined: 09 Dec 2012
Posts: 67
Location: z wypizdowa
Posted: 26-05-2013, 08:59   

albo BO JA MAM DAR! :hehe:
_________________
I hate new Tomb Raider
https://www.youtube.com/u...Matter/featured
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo