FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Zmierzch
Author Message
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 10-11-2008, 08:06   Zmierzch

Aż dziwne że nie ma takiego tematu :O jak jest to proszę się tym zająć x)

Quote:
Zmierzch to porywająca opowieśc o miłości, łącząca cechy horroru i romansu. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka Forks, gdzie spotyka tajemniczego, niezwykle przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć i nie można go przejżeć. Bella usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najliższych na niebezpieczeństwo. Już niedługo może nie być odwrotu...


Kontynuacją Zmierzchu jest Księżyc w nowiu i Zaćmienie, wkrótce ukaże się też czwarty tom. Nad piątym, który miał być Zmierzchem oczami Edwarda, autorka zawiesiła prace.

Fabuła może wydawać się prosta i oklepana, ale nie jest tu najważniejsza. Książki czyta się jednym tchem, ciężko się od nich oderwać.

21 lisopada na angielskie ekrany kin wejdzie film na podstawie Zmierzchu, w Polsce będzie to zapewna 9 stycznia 2008. W obsadzie m.in. Robert Pattinson ( :( ) znany z HP: Czara Ognia.


Są na forum jacyś fani? :D
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 10-11-2008, 15:04   

Mnie to osobiście nie dziwi, bo pierwsze słyszę.

Opis jakoś mnie co prawda nie zachęca, a i zazwyczaj, gdy ktoś mówi, że 'książkę czyta się jednym tchem', oznacza to, że jest to sieczka. Żeby nie było - nie jest to oczywiście reguła i są chlubne wyjątki (vide bajeranckie powiasteczki Harry'ego Harrisona :D Niezbyt ambitne, ale nie sposób im się oprzeć :D ), ale przeczytawszy już trochę takich 'książek jednego tchu' pozwolę sobie być sceptyczna.

Jednak mogłabyś podać chociaż, kim jest autorka, bo jej nazwiska tu nie znajduję, a nie zaintrygowałaś mnie na tyle, bym uruchomiła google; oraz kiedy książka została napisana.

Dziwi mnie trochę (ale tylko trochę), że nie słyszałam nic o filmie, ale nie czuję w związku z tym jakiegoś wielkiego zawodu :P
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 10-11-2008, 15:17   

Oj, zapomniałam o autorce :) Książkę napisała Stephenie Meyer gdzieś w 2005 roku.

Nie jest to sieczka, po prostu książka wciąga, i tyle. Przynajmniej mnie :D Ale książka ambitna nie jest, to tylko powieść rozrywkowa (że się tak wyrażę), nic strasznie innowacyjnego :)

O filmie mało kto słyszał, bo w Polsce nie jest jakoś strasznie rozgłaszany... Amerykańscy krytycy itp. twierdzą, że Zmierzch może zmniejszyć oglądalność Harry'emu Potterowi, więc chyba nie jest tak źle :)

Przy okazji, dwa filmiki:
http://pl.youtube.com/watch?v=xBvOhfL4mYw
http://pl.youtube.com/watch?v=Pgtdwzh1aOQ
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 10-11-2008, 17:38   

Przeczytałem Zmierzch i niestety stwierdzam , że książka była dla mnie nudna . Całą książkę czułem , że autorka nieudanie balansuje między twórczością Rowling a Rice czego konsekwencją jest brak bajkowości Pottera i dojrzałości Kronik wampirzych . W moim odczuciu książka jest pisana pod nastolatki , a sądząc po zwiastunie film również jest skierowany do nich . Podsumowując najgorsza książka jaką czytałem w wakacje i jestem nieco zaskoczony jej sukcesem ale cóż są gusta i guściki .

Quote:
Fabuła może wydawać się prosta i oklepana, ale nie jest tu najważniejsza. Książki czyta się jednym tchem, ciężko się od nich oderwać.

Absolutnie się nie zgadzam , jeśli nie fabuła to co jest ważne ? Wygląd okładki ?:P
PS. To nie łatwość książki decyduje o jej świetności
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Alexiss 
Praktykant


Joined: 04 Apr 2008
Posts: 127
Location: Konin
Posted: 05-01-2009, 15:36   

Moim zdaniem Zmierzch i jego kontynuacja, czyli Księżyc w nowiu, były bardzo ciekawe. Jeszcze nie przeczytałam trzeciej częsci cyklu, ale biorę się za nią już dziś wieczorem. Uważam, że są to bardzo fajne powieści. Potrafią wciągnąć czytelnika i zainteresować.
I mogę powiedzieć, że osoby (a w szczególności nastolatki, bo raczej to właśnie z myślą o nich napisano całą sagę) które lubią powieści romantyczne połączone z nutką dramatyzmu i horroru, mogą z czystym sumieniem sięnąć po książkę i przeczytać, a na pewno się nie zawiodą.
 
 
 
TUSIA 
Praktykant



Joined: 15 Apr 2007
Posts: 124
Location: Zadupie ;p
Posted: 05-01-2009, 18:28   

Narya wrote:
Książki czyta się jednym tchem, ciężko się od nich oderwać.


Taa.... Coś o tym wiem. W święta kładłam się spać (a raczej zdrzemnąć) o 4 czy 5 rano. Nigdy nie podobała mi się tak bardzo żadna książka. Nie mogłam się oderwać. Teraz przerwałam czytanie trzeciej części, bo ostatnia dopiero w marcu, a i tak mam teraz dużo roboty i nie za bardzo mam jak czytać. Na film także mam zamiar się wybrać :)
Zaczęłam ją czytać, ponieważ lubię wampiry, a gdy przeczytałam fragment książki na internecie stwierdziłam, iż może być ciekawa. No i miałam rację. A książka jest skierowana do pań (nie tylko nastolatek) i raczej prawie żadnym panom nie przypadła do gustu...

Już nie mogę się doczekać ostatniej części i premiery filmu :jumper:
_________________
"Lucy I'm back!!"
 
 
 
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 10-01-2009, 10:31   

Tym, którzy jednak lubią "Zmierzch" polecam wkliknąć się tu http://poszkole.pl/artyku...hu,15584,1.html
i obejrzeć filmik znajdujący się na dole strony. Uwaga, nie radzę pić herbaty tudzież innych napojów, bo może się to skończyć tragicznie x)
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 11-02-2009, 18:27   

Nie przepadam za książkami z serii Zmierzch, to nie mój klimat :p
Owszem, zaczęłam czytać tą książkę - myślałam że może mimo wszystko mnie zainteresuje. Jednak nie spodobała mi się ta historia... A teraz słyszałam że jeszcze jest film pewnie też nie warto go oglądać ;) Oczywiście to tylko moje zdanie, bo pewnie wiele osób uwielbia serię Zmierzch...
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 12-02-2009, 14:29   

Książki z tej serii mi się podobają. Byłam na filmie i jest do dupy. Nijaki, śmieszny i nie ten klimat. Podczas niektórych scen śmiać mi się chciało. Nie żałuj, że nie oglądałaś tego filmu..

Zmierzch to fajna saga, ale wolę inną ksiązkę Stephanie Meyer- ,,Intruz''.. :p :pozdro:
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 25-02-2009, 18:43   

Szok, jednak ktos tu pisze. Ostatnio tylko o Robercie Pattinsonie widze newsy i ploty :p
_________________
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 26-02-2009, 18:28   

Również wolę wersję pisaną Zmierzchu, właściwie cała Saga mi się podoba.
Aktualnie czytam Zaćmienie i ciekawość mnie zżera "co będzie dalej?", tylko HP ostatnia część potrafiła mnie zaraz po premierze pochłonąć na całą noc, a tu proszę "Księżyc w Nowiu" przeczytałem w noc z czwartku na piątek (w szkole byla wtedy masakra). Na początku do Zmierzchu podchodziłem sceptycznie, ale zmieniłem nastawienie o 180 stopni.

ps. Nie lubię INDIAŃCÓW! :fire:
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 27-02-2009, 14:27   

Hrithik_Roshan wrote:
ps. Nie lubię INDIAŃCÓW!


Wiem kogo masz na myśli.
Po ,,Zaćmieniu'' to nie będzie już dla ciebie nielubienie tylko nienawidzenie w [spoiler:4c72453ff7]niektórych momentach. :D [/spoiler:4c72453ff7]
 
 
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 27-02-2009, 19:12   

[spoiler:c459888b11]Ba, żeby tylko w niektórych. Ja ich (a raczej go) nienawidzę w każdym poszczególnym momencie, a w namiocie i przy namiocie, to już mnie krew zalewa i mam ochotę rzucić czymś w ścianę ze specjalnie powieszonym plakatem Lautnera jako Jacoba, żeby się wyrzyć :P [/spoiler:c459888b11]
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 01-03-2009, 00:04   

Anissa, właśnie ...
[spoiler:cdab4f101b] Doszedłem do momentu kiedy Jacob ją pocałował, no myślałem, że zabiję dziada!!! Wkurza mnie ta postać, zresztą wszyscy Indianie. Nadęta bachorszczyzna...
Po stokroć Wampiry są lepsze i bardziej cywilizowane. Ta Bella miała farta.
ps. Mam nadzieje, że zostanie wampirzycą![/spoiler:cdab4f101b]

A wie ktoś kiedy wydadzą ostatnią część serii "Przed Świtem"?
Bo saga ma 4 tomy tak?
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 01-03-2009, 10:36   

Saga ma cztery tomy, choć możliwe, że Stephenie dokończy pisać Midnight Sun - Zmierzch z punktu widzenia Edwarda. Zaprzestała, bo spory kawałek dostał się do netu :)

Co do premiery "Przed Świtem", wiadomo tylko tyle, że w marcu. Wydawnictwo Dolnośląskie na razie nie podało dokładnej daty, ale niektóre księgarnie internetowe już podały daty. Problem w tym, że jedni mówią: 9 marca, inni 19, a jeszcze inni 25 albo coś.

Więc na razie nic dokładnego nie wiadomo, w sumie :)
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 07-03-2009, 18:18   

Narya wrote:
Zmierzch z punktu widzenia Edwarda


E tam, takie bzdury. ,,Zmierzch z punktu widzenia Edwarda'' :/
Dobrze że nie zostanie wydane, bo Edward ma pozostać tajemnicą, a tego tyczą się też jego myśli :)
 
 
Małolat 
Podróżnik



Joined: 29 Dec 2007
Posts: 200
Location: 100Lica
Posted: 07-03-2009, 19:26   

Anissa wrote:
Dobrze że nie zostanie wydane,

Narya wrote:
Zaprzestała, bo spory kawałek dostał się do netu


Nie przedostał się do sieci od tak sobie :P z tego co wiem autorka wysłała fragmenty swoim przyjaciołom, z czego każde z nich dostało nieco inna wersje tekstu ;] dzięki temu wiedziała kto z nich go rozprzestrzenił i się strasznie z tego powodu zawiodła... z tego powodu zawiesiła na razie prace nad tą częścią ale ma ją dokończyć :)

Jeśli ktoś ma zamiar mnie zapytać skąd to wiem to nie podam żadnego źródła informacji gdyż go nie znam :D całe info pochodzi od moich znajomych Twilight'omaniaków którzy z pewnością wiedzieli co mówią.
_________________
 
 
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 07-03-2009, 20:34   

Anissa, są szanse, że jednak zostanie wydane... Stephenie nie stwierdziła, że "na pewno nie napiszę, bo nie, i nie błagać mnie tu na kolanach" tylko, że "na razie nie, chcę pobyć z rodziną, ale kto wie...", a to jednak spora różnica :)

Krążą wokół tego zaprzestania ogólnie różne plotki i domysły... Choc na oficjalnej stronie jest info, że na razie nie pisze, bo się dostało do netu, to niektórzy knują "spiskowe teorie", jakoby <btw, jakie to słowo jest podobne do "Jacoby", brr> Stephenie celowo wypuściła Midnight Sun w świat, żeby sprawdzić, czy ktoś to kupi - w sumie wydanie niemal tej samej książki po raz drugi może być ryzykowne, bo każdy wie jak się skończy, co się dzieje itd...

Edit:

Oficjalnie powtwierdzono, że Przed Świtem wejdzie do księgarń 25 marca 2009.
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 18-03-2009, 00:33   

Anissa, wcale nie bzdury. To może być ciekawe.
A mi ktoś mówił, że to było tylko napotrzeby filmu dla Roberta napisane.
Faktycznie autorka miała w zamiarze to dokończyć, ale wyciekło do internetu i przerwała pisać. Gdzieś na polskiej stronie można podobno dostać tłumaczenie.

Quote:
Nie przedostał się do sieci od tak sobie z tego co wiem autorka wysłała fragmenty swoim przyjaciołom, z czego każde z nich dostało nieco inna wersje tekstu ;] dzięki temu wiedziała kto z nich go rozprzestrzenił i się strasznie z tego powodu zawiodła...


Heh, nieźle to sobie obmyśliła dziewoja.

Co do "Przed Świtem" to doczekać się nie mogę, oczywiście po internecie krąży już milion tłumaczeń, ale ja uparcie czekam na to właściwe, papierowe wydanie.
Z tego co wiem będzie się działo.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 18-03-2009, 19:54   

Tłumaczenie można dostać nie na stronie, a na forum (chyba że mi o czymś nie wiadomo). Jak to czytałam, to zauważyłam, że niestety są błędy interpunkcyjne, ortograficzne i stylistyczne... Ale to przecież takie podobne do naszego fatalnego tłumaczenia, które zaserwowało nam Wydawnictwo Dolnośląskie i pani Urban. A same Midnight Sun jest ciekawe, zdecydowanie ciekawsze imho niż myśli Belli - choć to też może być wina polskiego przekładu. I dlatego mam zamiar przeczytać po angielsku.

Żeby nie było, że reklamuję inne fora :D Tłumaczenie Midnight Sun:
[spoiler:0c506c52a3]http://www.twilightseries.fora.pl/midnight-sun,27/sun-is-rising-in-the-middle-of-midnight-ms-tlumaczenie,414.html[/spoiler:0c506c52a3]
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 03-04-2009, 13:12   

Niedawno zakupiłam ,,Przed świtem'' Obecnie jestem na razie na stronie 320 :P . Uważam że ta ostatnia część jest najlepsza ze wszystkich. Dużo się dzieje i jest wiele ciekawych rzeczy. Nie mogę się już doczekać [spoiler:c807815c5d]narodzin dziecka Belli. Ciekawe jakie ono będzie.[/spoiler:c807815c5d]
Podoba mi się w tej książce zmiana głównego bohatera.. Przez pewną część książki czyta się myśli Jacoba, jego przygody itd. Chociaż wolałabym aby to był Edward :P
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 03-04-2009, 23:39   

Oglądałam film . Był spoko, ale oczekiwałam czegoś więcej. Widziałam ostatnią scenę walki i myślałam, że cały film będzie pełny takich efektów . No, niestety tak nie jest . Najlepsze sceny to ostatnia oraz grania w jakąś grę . Innych godnych zapamiętania momentów nie ma . Fabuła taka sobie, ale czasami film ogląda się lekko i przyjemnie .
Zdecydowania wolałabym oglądnąć jakąś komedię albo film akcji . Film nie jest zły, ale nie należy do najlepszych . Łatwo o nim zapomnieć, raczej nie pamięta się długo tej produkcji . Ocena 6+\ 10
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 04-04-2009, 11:32   

Esmeralda wrote:
Zdecydowania wolałabym oglądnąć jakąś komedię


A to nie była komedia.? W wielu momentach boki się chciało zrywać jak aktorzy marnie udawali swoje wielkie uczucie, albo te miny Edwarda, jak starał się nieudolnie naśladować zachowanie Edwarda z książki. ;)

Esmeralda wrote:
Łatwo o nim zapomnieć, raczej nie pamięta się długo tej produkcji . Ocena 6+\ 10


Ja pamiętam, bo stanowi ona dla mnie dowód jak spaprali książkę. I kiedy pomyślę o tym filmie to mam ochotę śmiać się z tego co im wyszło.

Mam nadzieję, że postarają się lepiej nakręcić następne części.
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 13-04-2009, 20:47   

Obejrzałam właśnie film. Przyznaje - od początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona, gdyż takie produkcje dla nastolatek średnio mnie interesują i podniecają. A WIĘC film był całkiem znośny.. jednak niestety tylko i wyłącznie przez główną parę aktorów. ŚWIETNIE dobraną. Nie wiem dlaczego się tak tego biednego Pattinsona czepiacie. Nie czytałam książki, ale to chyba nie przeszkadza w swobodnym stwierdzeniu, iż bardzo dobrze odegrał role tajemniczego, skrytego w sobie acz uroczego wampirka. Jestem świadoma, że dość płytko Pana Edwarda oceniam, ale nie śmiem pisać nic więcej na podstawie średniego filmu. Panna Bella bardzo przypadła mi do gustu, ma coś w sobie dziewczyna. Taka fajnie kopnięta, odnalazłaby (odnajdzie/odnalazła?) się wśród Cullenów.

Niestety poza dwiema głównymi postaciami film faktycznie jest dość głębokim dnem. Szkoda, że fabuła nie była w jakiś bardziej poskładany sposób przedstawiona. Na początku oglądało się bardzo przyjemnie, a potem to takie mega streszczenie nie wiadomo czego. Potencjał ogromny i równie ogromnie niewykorzystany.

Tak czy siak, ekranizacja zachęciła mnie do przeczytania książki. Chyba chcę się przekonać jak bardzo na serio film jest skopany w porównaniu do wersji pisanej.. albo po prostu przegrywam z moim uzależnieniem od dziwnych romansów.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 14-04-2009, 14:37 ]
ale oni się kochają, i tooo
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 15-04-2009, 07:50   

Dla mnie i książka (jedna, bo po resztę nie sięgnęłam) i film to dwa niemożebne gnioty, które mogłam omijać z daleka, bo czuję niesmak. Przyznaję, że film o niebo gorszy od książki, ale sam pomysł na taką wersję wampira i zwionzek óczuciowy to dla mnie pomyłka.
Co do filmu, jeszcze nie widziałam tak płaskiej gry aktorów, wyglądają, jakby mieli zatwardzenie i to kilkutygodniowe. Szczególnie drażni mnie Bella, dziewczynka zakochana w dobrym wampiórku.

O wiele bardziej lubię wampiry Ani Ryż, nawet Wampiry bez Zębów są bardziej wampiryczne niż Zmierzch.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 15-04-2009, 11:39 ]
Jakie zatwardzenie, super są!
_________________
Unholy
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo