FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Quentin Tarantino
Author Message
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 14-10-2007, 11:47   

W piątek byłem na maratonie Quentina Tarantino, na którym były pokazywane trzy filmy: Sin City, Grindhouse vol. 1 i 2. Ten pierwszy, ciągnął się bardzo długo i do najciekawszych nie należał. Z następnymi było już ciut lepiej. Grindhouse vol. 1, jest przeciętnym filmem, lecz teksty, które padają z ust aktorów, są rewelacyjne - cała sala, prawie non stop się śmiała, a jak doda sie niektóre śmieszne sceny, to już w ogóle :P Co do drugiej części, to była ona już nieco gorsza, ale miała kilka plusów: MACHETE :D , "przepraszamy, skończyła się nam rolka" (czy jakoś tak) oraz podobnie jak w poprzednim filmie, śmieszne teksty i sytuacje ("ona [noga] jest zbędna, jak penis papieżowi") :D .

Ogólnie rzecz biorąc, maraton uważam za udany, a filmy polecam tym, którzy lubią się śmiać z bardzo głupich scen :)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
bro 
bro


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 449
Location: masaczjusets
Posted: 20-10-2007, 19:36   

1. To był chyba Rodrigueza maraton bardziej :D
2. To nie noga była zbędna jak fiut papieża, to powiedział Earl do Dakoty po tym jak (SPOILER ! :D ) ustrzelił doktorka :p jesli się nie mylę :p
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 20-10-2007, 20:25   

Możliwe, lecz ten film był na tyle durny (a zarazem śmieszny), że nie zapamiętałem wszystkich imion i kontekstów :P Multikino promowało to jako maraton Quentina Tarantino :D IMO, Grindhouse vol. 1 z tych trzech filmów był najlepszy.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-01-2008, 09:11   

Grindhouse - dobra, pooglądałem to wszystko na "spokojnie" (walić, że po czasie :p ) i coż mogę rzec:

DP w moim małym rankingu to jeden z najlepszych filmów minionego roku. A na pewno najlepszy jeśli brać pod uwagę, ile radochy mi przyniósł :mrgreen:

PT, to z kolei jazda bez trzymanki, krwawa, maksymalnie głupia, z fajnymi dialogami i niezłą muzyką. Nie było już jednak tylu emocji, co przy oglądaniu DP.
Mimo wszytko Grindhouse to kawał solidnego kina, czysto rozrywkowego, ale z klasą (na pewno w wypadku Tarantino).
_________________
 
 
karina 
Nowicjusz



Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1
Posted: 02-02-2008, 14:13   

jak dla mnie jego filmy są rewelacyjne. specyficzna ale świetna muzyka, genialne pseudo refleksyjne dialogi, komizm niektórych sytuacji, szokująco zaskakujące sceny...geniusz
co do death proof też mi się podobał
w ogóle stylistyka każdego filmu Quetina jest niesamowita
_________________
"myślicie, że mnie znacie, ale mylicie się, a to oznacza, że nie wiecie, do czego jestem zdolna"
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 05-02-2008, 22:28   

Okazało się że sesja tak bardzo wyzuła mój musk że az pomyliłam temat o lostach z tematem o tarantino. Także się wpisuje w opowiednie miejsce tym razem bo tamto poleci pewnie do kosza ^^

Dla wielbicieli Pulp Fiction :D
ale osoby ponizej 16 lat to niech nie oglądają :P
http://www.youtube.com/watch?v=k-rXEQ4twCo
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
dagisa 
Praktykant


Joined: 23 Dec 2006
Posts: 102
Posted: 11-02-2008, 23:05   

Co do Deathproof to oglądając pierwszą połowę filmu nie wierzyłam, że zrobił to Tarantino. Nuda i jeszcze raz nuda, jedynie dialogi były fajne... Druga połowa filmu ranimuje go, i to nawet bardzo, więc efekt końcowy wychodzi na plus.

P.S.
Po obejrzeniu (wreszcie) "Wściekłych Psów" stwierdzam, że to najsłabszy film Tarantino
 
 
bro 
bro


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 449
Location: masaczjusets
Posted: 12-02-2008, 10:53   

Quote:
Po obejrzeniu (wreszcie) "Wściekłych Psów" stwierdzam, że to najsłabszy film Tarantino


Czy ja dobrze zrozumiałem? Że niby "Wściekłe Psy" najsłabsze? no prosszszszszeee Ciebieeeee :P
 
 
dagisa 
Praktykant


Joined: 23 Dec 2006
Posts: 102
Posted: 12-02-2008, 15:07   

Tak bro, wiem że wiele osób się z tym nie zgodzi ale taka jest moja opinia. Na ogół uważa się, że to "Jackie Brown" jest najsłabszym filmem Tarantino, ale mi się akurat Jackie bardzo podobała
 
 
maupa 
Nowicjusz



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 15
Location: Gorzów Wlkp.
Posted: 24-10-2008, 21:18   

Jako chyba najmłodsza osoba, która się jak do tej pory wypowiadała w tym temacie, muszę przyznać, że Tarantino i jego filmy nie są mi obce. :D
Obejrzałam obie części Kill Bill'a i często do nich powracam, Pulp Fiction też obejrzałam i przyznaję, że film niezły.
Nie wiem, czy słyszeliście, ale Tarantino ma zamiar nakręcić także 3. częśc KB...
http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=20576
Pozdrawiam.
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-02-2009, 23:41   

http://www.themoviebox.ne...rds/trailer.php

Jakieś to bezpłciowe takie, chociaż liczę, że film będzie świetny.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 12-02-2009, 11:44 ]
Sam jesteś bezpłciowy :(

Quentin <3333
_________________
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 29-08-2009, 23:10   

Pulp Fiction to klasyka :) ale większe wrażenie wywarł na mnie Grindhouse - Quentin jest jedyny w swoim rodzaju, ma dość charakterystyczne filmy. a Grindhouse porwał mnie swoim "stwarzaniem wrażenia" starego filmu. stylistyka wizualna i muzyczna to kunszt artystyczny. wstawki, przejścia między scenami... zwłaszcza fajny był motyw przerywania scen, tak jakby urywała się taśma :D

no i nie ma co, finał Grindhousa był szokujący :D
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-09-2009, 19:16   

Inglourious Basterds jednak jest świetny (sorry, Kika :( ). Wstyd, że dwa posty wyżej wyjechałem z bezpłciowością.
Bzdurą jest obiegowa opinia, że nowy film Tarantino jest "nietarantinowski". Ba, jest BARDZO "tarantinowski", wraz ze wszystkimi zaletami i wadami, jakie posiadają filmy z takim przymiotnikiem.
Inna sprawa, że dialogi to już nie jest pieprzenie o Szopenie (Kill Bill), a w miarę logiczne i sensowne (przy czym nadal świetnie rozpisane) wywody, bezpośrednio dotyczące historii i bohaterów.
Co mi się podobało? Podejście do tematu II WŚ, przerysowany obraz nazistów, świetne role żeńskie i Pitt "mówiący" po włosku. Masa cudownych scen, które w zgraniu z muzyką (świetny Bowie oraz tradycyjnie Morricone) tworzą perełki, o których ciężko zapomnieć.
Mam ochotę obejrzeć jeszcze raz, na spokojnie i wtedy może powiedzieć coś więcej. Cóż, film zdecydowanie nie dla każdego.

Btw, tak jak normalnie nie trawię Eli Rotha i jego udział początkowo nie specjalnie mi się podobał, tak po obejrzeniu filmu nie mam nic do zarzucenia. W tym wypadku zawiodłem się. Pozytywnie.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 25-09-2009, 12:40 ]
Quentin <33333333
 
 
CoralinaAmelia 
Nowicjusz



Joined: 22 Mar 2010
Posts: 16
Location: W-ch
Posted: 01-04-2010, 00:06   

Pulp Fiction oglądałam przedwczoraj i gdy mama mnie spytała jak mi się podobało powiedziałam- Tarantino. :D wolę Desperado i KB ale PF tez nie był zły :D

[ Komentarz dodany przez: K@t: 01-04-2010, 00:07 ]
Desperado nie jest filmem QT ;)
_________________
"Jack? Jack is dead, my friend. You can call me JOKER! And as you can see, I'm lot happier!"
 
 
 
dominique89 
Nowicjusz



Joined: 09 May 2010
Posts: 12
Location: Lyon
Posted: 09-05-2010, 20:13   

Pulp Fiction, Sin City i Wściekłe psy to moje ulubione filmy Tarantina :D
Tarantino ma skłonność do takiego przeciągania dialogów, i aktorzy mówią tak bardzo dużo dokładnie że aż troszke nienaturalnie, więc dlatego pewnie niektórych irytują takie filmy jak Wściekłe Psy :P

ale Tarantino to nie tylko Kill Bill...
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-05-2010, 20:42   

Quote:
ale Tarantino to nie tylko Kill Bill...


Ale Sin City to nie Quentin ;-) . Pracował tam przy dosłownie jednej scenie.
_________________
 
 
Mnich 
Nowicjusz



Joined: 10 May 2010
Posts: 4
Posted: 10-05-2010, 22:00   

Quentin Tarantino i Robert Rodriguez, moi dwaj ulubieni reżyserzy.
Świetnie ogląda się "From Dusk Till Dawn" bo właśnie ten film powstał z głów tych dwóch panów. "Wściekłe psy", "Pulp Fiction", "Kill Bill", "Bękarty Wojny" i wiele innych to prawdziwe hity, nie mogę się doczekać kolejnej części Billa, którą zapowiedział Tarantino no i przy okazji kilku innych filmów. Podsumowując, Quentin to mistrz w swoim fachu.
 
 
John_Shepard 
Student



Joined: 25 Feb 2013
Posts: 36
Location: WGM
Posted: 28-02-2013, 16:55   

A oglądaliście ostatni film Quentina, Django (The D is silent)? :P Dla mnie najlepszy jego film od czasu Pulp Fiction, świetny klimat dzikiego zachodu, muzyka (!), scenariusz (Oscar) i aktorstwo, a przede wszystkim Christoph Waltz, który po raz kolejny po filmie Tarantino dostał Oscara. Dla mnie arcydzieło. :D
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo