FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Dlaczego "Legend" ?
Author Message
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 05-05-2006, 11:40   Dlaczego "Legend" ?

Myślę że o tym chyba nie było burzliwej dyskusji :/ Ale tak mnie ostatnio naszło -> dlaczego siódma część przygód Lary Croft nosi podtytuł Legend ? Czy dlatego że Lara stała się Legendą zwg na te wszystkie odkrycia jakich dokonała, czy dlatego że sama postać Lary jest już legendą (?) w naszej pop-kulutrze (?) :P Mi sie jednak wydaje że tytuł jest ze wg na legendę króla Artura i legendę Excalibura który znalazła Lara. W grze nie ma jednoznacznie wyjaśnionego tytułu. Co wy o tym sądzicie?
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 05-05-2006, 11:44   

Dla mnie to jednoznaczne >> chodzi o legendę o Excaliburze.
_________________
 
 
bongo84 
Nowicjusz



Joined: 25 Apr 2006
Posts: 14
Location: Bongowo
Posted: 05-05-2006, 12:46   

...Mysle> że tu chodzi o całokrztałt na który składa się zarówno > Lara która już stała się legendarną bohaterką, legendę króla Artura jak i legendę Excalibura...Twórcy chca aby ta częśc odniosła wielki sukces > przyblizony do tego jaki odniosła pierwsza częśc TR...stad ten powrót do korzeni. Moim zdaniem gra już odniosła wielki sukces i tym samym > juz możemy sie spodziewac nastepnych przygód z Larą Croft w roli głównej...
_________________
pozdro ;)
 
 
Tom Raider 
Praktykant



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 121
Location: Suldanesselar
Posted: 05-05-2006, 13:31   

Hehe, akurat dzisiaj sobie mysłałem o tym, dlaczego TRL ma taki a nie inny podtytuł :P
I mam podobne zdania jak bongo84- legenda Lary (w końcu w nawet w tej nowej biografii jest tak opisana- odkryła mnóstwo tajemnic, sama nia pozostając- a przecież tajemniczośc to podstawa legendy), legenda Króla Artura, Excalibura, a także legendarna gra, jaką jest TR7. W sumie- gdzie nie spojrzeć, wszystko się kojarzy z legendą:P.
_________________
-That sounded permanent.
-Death by irony is always painful... amateurs.
 
 
Maxwell 
Podróżnik



Joined: 04 Nov 2005
Posts: 670
Location: Kielce
Posted: 05-05-2006, 22:59   

Cez wrote:
Dla mnie to jednoznaczne >> chodzi o legendę o Excaliburze.

Trochę to takie przekombinowane :p Jednakowoż JA skłaniam się ku zacytowanemu powyżej <strzałka w górę>
_________________
Slowly walking down the hall, faster than the canon ball.
 
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 16-03-2007, 19:24   

Mnie się wydaje , że TR został nazwany Legend bo zauważcie niektóre Levele są jakby lepszą wersją tych starych części np. Ghana to do Pacyfiku w TRIII xD albo jak głoszą inni , że jest mowa o Excaliburze :)
_________________

 
 
 
Diana Trent 
Student



Joined: 23 Feb 2007
Posts: 76
Location: z Gdyni
Posted: 16-03-2007, 19:51   

Mi się wydaje że słowo "Legend" miało znaczyć o tych mitach , inaczej o micie Króla Artura i o mieczu Excaliburze . Mi się przynajmiej to słowo tak kojarzyło , może to prawda ?
_________________
/ .. Pamiętasz kiedy to dotknełam ? To odwzajemniło dotyk .. /

TR Editor : Crystal Of Life
Obecny poziom : The Submarine
 
 
 
Amy 
Podróżnik



Joined: 24 Feb 2007
Posts: 277
Location: Avalon ;)
Posted: 16-03-2007, 22:25   

No, to że Lara stała się Legendą to nie mam wątpliwości.... Ale Legend dlatego, że zapewne chodzi o Legendę Króla Artura i Excalibura, w końcu wszystko co się w grze dzieje obraca się wokół tematu mitu o Królu Arturze.... To chyba proste :) :pozdro:
_________________
Angel of darkness
Angel of darkness
Don't follow your command
But I will fight and I will stand
 
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 17-03-2007, 13:49   

Legend... Po prostu Crystalsi nie mieli pomyslu jak nazwac gre, ktorej wcześniej nie robili. Albo po prostu chodzi o ten Excalibur

Integral
Ile jeszcze światłych wniosków padnie w tym temacie...? Jak już się wypowiadać, to wnosząc coś do tematu...
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Goku 
Student



Joined: 07 Nov 2006
Posts: 55
Location: Pabianice
Posted: 17-03-2007, 17:18   

A czemu Tomb Raider nazywa się Tomb Raider a Lara Croft nazywa się tak jak się nazywa??Wydaje mi się że takie zastanawianie się nad tytułem nie ma sensu bo prawdę i tak zna tylko studio Crystal Dynamics...
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 17-03-2007, 22:53   

Tomb Raider znaczy Najeźdźca Grobców (Czyli jakby rabóś grobowców) i wiąże się z panią archeolog. A Lara Croft to miało być oryginalne imię dla Archeolog-Arystkokratki.
Co do Legendy to sądze ze chodzi po prostu o nowy mit, legende z która się zapoznamy wraz z Larą.
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-03-2007, 23:34   

Rety...wam to się na prawdę musi nudzić, skoro piszecie takie pierdoły w nietykanym od prawie roku temacie...
_________________
 
 
iraq 
Podróżnik



Joined: 10 Apr 2007
Posts: 221
Posted: 11-04-2007, 13:55   

mnie sie zda że legend poniewaz jak mozna zauwazyc w kazdym opisie TRL jest zawsze napisane ze historia, sceneria i sens gry powraca do pierwszej czesci a pierwsza czesc jest legenda:)
_________________
...
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-04-2007, 14:11   

No ale przeciez tu chodzi o legende o Excaliburze... o słynną legende o królu Arturze... W TR7 nie ma zadnego powrotu do starych czesci, to bedzie w TRA...
_________________
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 11-04-2007, 20:46   

Cez wrote:
W TR7 nie ma zadnego powrotu do starych czesci


Czy ja wiem... :wink: TRL był w planach jakimś tam powrotem Lary do archeologowania i grobowców z zabawy w detektywa na uliczkach Paryża i Pragi. Czy zamierzony powrót się udał, czy nie, to inna historia.
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 11-04-2007, 20:54   

Ale w poście iraqa pisze że chodzi o powrót do pierwszej części. A TRL poza Easter Eggiem na skrzynkach nie miał nic wspólnego z TR1
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 11-04-2007, 21:19   

Quote:
Ale w poście iraqa pisze że chodzi o powrót do pierwszej części. A TRL poza Easter Eggiem na skrzynkach nie miał nic wspólnego z TR1


Ale ja odwołałam się do tego, co napisał Cez, spójrz w zacytowany przeze mnie fragment jego wypowiedzi. Dziękuję za uwagę, Szymonie, naprawdę.
 
 
Lady Sowa 
Student



Joined: 07 Aug 2007
Posts: 59
Posted: 07-08-2007, 18:41   

Tak wlasciwie to ja mam niceo inne zdanie na ten temat otoz wiecie ze Lara nie zyje od ktoregos tam Tr. Wiec sama Lady Lara jest legada, wniosla cos w swiat fikcyjnej grywalnosci cos namieszala stala sie kims wiec po smierci jest juz tylko legeda. ;(
_________________
''xD'' fan
 
 
zakid 
Student



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 69
Posted: 07-08-2007, 20:23   

Lady Sowa wrote:
Tak wlasciwie to ja mam niceo inne zdanie na ten temat otoz wiecie ze Lara nie zyje od ktoregos tam Tr. Wiec sama Lady Lara jest legada, wniosla cos w swiat fikcyjnej grywalnosci cos namieszala stala sie kims wiec po smierci jest juz tylko legeda. ;(


Lara przecież ciągle żyje, tylko była przez chwilę nieżywa w TR4 i TRC. Chyba, że o czymś nie wiem :)

Legend to prawdopodobnie legenda o Excaliburze. W końcu musieli wymyślec tytuł w jakiś sposób odnoszący się do gry, a raczej nazwanie gry "Tomb Raider: Excalibur", albo "King Arthur Legend", whatever, to byłby to trochę spoiler. W końcu fakt, że szukamy właśnie Excalibura, a nie niczego innego nie jest od początku oczywisty.
_________________
"I'm gonna need a hacksaw"
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 08-08-2007, 12:45   

Lady Sowa, zakid -> przeciez wszyscy znamy historie o szamance, ktora po wypadku w TR4, przywrocila Lare do zycia :) Wiec to nie jest do konca powiedziane, ze Lara umarla. Ktos zapewne juz wspomnial ta teorie, ale dla mnie 'Legenda' oznacza dwie rzeczy: sama Lare jako legendarna ikone wirtualnej rozrywki, a takze legende o Excaliburze. Uniwersalnie :)
_________________
Miow.
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 06-10-2007, 11:10   

A mi się kojarzy ogólnie z legendą Lary...Przecież ona już przeszła do legendy,jest jedną z najbardziej znanych postaci z gier komputerowych,jej przygody też mogą być legendą.Takie jest moje skojarzenie :) .
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 07-10-2007, 13:21   

Avi_Versicolor wrote:
Przecież ona już przeszła do legendy,jest jedną z najbardziej znanych postaci z gier komputerowych,jej przygody też mogą być legendą.


Zgadzam się. Przecież w książeczce dołączonej do płyty z grą było napisane, że Lara stała się żywą legendą udawadniając między innymi istnienie Yeti. Jednocześnie trafną teorią jest legenda o królu Arturze. Myślę, że twórcom chodziło o zawarcie tych dwóch kontekstów w jednym słowie.

:pozdro:
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 24-12-2007, 22:37   

Według mnie są dwa uzasadnienia: Lara- żywa Legenda (można by było tak powiedzieć), oraz według mnie bardziej nasuwająca się myśl "Legęda Excalibura- magicznego miecza Króla Artura".
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 24-12-2007, 22:58   

Legenda o Excaliburze. Proste :)

Lara jako Legenda...? Hm, proszę bardzo :)
 
 
Kepke 
Nowicjusz



Joined: 30 Dec 2007
Posts: 9
Posted: 05-01-2008, 22:22   

Wydaje mnie się, że chodzi o całość. O postać, temat, fabułę, dokonania. Ale przede wszytskim o Larę. Przecierz Lara to już legenda. :D
_________________
Silence! I kill you!
 
 
 
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo