FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR8 - wrażenia z gry
Author Message
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 19-08-2009, 09:23   

znudzony wrote:
Efekt jest taki, że pod jednym przyciskiem mam np skakanie i linkę = że zmiana ustawień nie ma żadnego sensu. A granie na ich genialnych ustawieniach z grubsza wygląda tak: rzucam linkę przyciskiem joyka, żeby zapalić światełko muszę na klawiaturze wklepać F , a żeby się rozejrzeć kamerą - muszę ruszać myszką. itd itd Genialnie i wygodnie , prawda? Lepiej już się chyba nie da hehe

a to dziwne bo ja specjalnie pod TRU kupiłam sobie o laptopa pada Xboxowego i w ogóle nie dotykałam podczas gry ani klawiatury ani myszy (BTW w ogóle jej nie miałam podłączonej).
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-08-2009, 10:28   

znudzony wrote:
K@cie - W ustawieniach wcale mi nie zamienia danej czynności na tą, którą wrzucam, tylko ją dokłada do poprzedniej. Efekt jest taki, że pod jednym przyciskiem mam np skakanie i linkę (...)a żeby się rozejrzeć kamerą - muszę ruszać myszką. itd itd Genialnie i wygodnie , prawda? Lepiej już się chyba nie da hehe

Ustawienia domyślne usuwa backspace bodajże. Natomiast nadal nie rozumiem co to za problem, żeby ruszać myszką. Przecież nie ma chyba nic prostszego - lewa ręka na WSADzie, prawa na myszce. Powtarzam kolejny raz, że tu nie ma tak jak w klasykach, gdzie rozglądaliśmy się tylko od czasu do czasu i to jeszcze stojąc w miejscu. Nowa trylogia ma taki system, jak każdy normalny tytuł TPP.
Fakt, że klawisze odpowiadające za latarkę, czy granaty nie były rozmieszczone zbyt mądrze, ale i w tym wypadku poradziłem sobie właśnie dzięki zmianie ustawień.

Aha - naprawdę warto przypisać sobie skok pod PPM. Tu przyznaję, że używanie spacji to katorga.

Zresztą jakkolwiek by nie było - cieszę się z przesiadki na konsolę/pada :p
_________________
  
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 19-08-2009, 10:36   

No fakt TRU ma takie głupie sterowanie że nic innego nie pozostaje niż przerzucić na pada bądź konsolę a ci co maja takie zaawansowane umiejętności mogą sobie zmienić ustawienia, ja osobiście z tym problemów nie miewałam. Moim zdaniem lepiej by było gdyby w TRU zrobili podobne sterowanie do TRA, bo akurat tu grało mi się najwygodniej ;-)
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 19-08-2009, 12:08   

znudzony wrote:
Zobaczysz - kiedyś i Tobie się to znudzi jak odpalisz TR 15 i będzie znów to samo :)

Hehe w samo sedno, nie wiem, czy aktualnie jest na tym forum ktoś bardziej obojętny wobec TR niż ja ;) . Po części zgadzam się z Tobą, mnie również ostatnie Tomby już nie bawią i nie mam najmniejszej ochoty do nich zasiadać, ale u mnie tyczy się to akurat nie tylko tej serii ale i każdej innej, po prostu nudzi mnie samo granie, z którego potem nic nie wynika. Może my się po prostu starzejemy, co? ;)

Co do sterowania, grałam w TRU używając klawiatury i myszki z małą korektą niektórych klawiszy i akurat na sterowanie nie narzekałam.
_________________
; p ; >>
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 19-08-2009, 12:25   

Też tak zrobiłam, nie było źle ale i tak na PC nie lubię grać w TRU bo tnie sie nie miłosiernie cóż mój komp się starzeje coraz bardziej niedługo to przy nim będę zasiadała tylko do staroci, na neta i słuchać muzyki bo zdominuje go xBox 360 :-) . I gra wygodniejsza, grafika lepsza nic dodać nic ująć. No tylko ceny gier nie ciekawe ale cóż będę szukała promocji itd.
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
znudzony 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 15
Posted: 19-08-2009, 14:11   

K@cie - kurcze dzięki . Ja to ślepota jestem. Rzeczywiście pod spisem klawiszologii jest napisane, że backspace kasuje poprzednie ustawienie. To teraz, to ja już sobie ją poustawiam jak za dawnych czasów :) Co do kamery - w starych częściach się przytrzymywało chyba L1 i ruszając krzyżaczkiem można się było rozglądać - więc mogli skorzystać z tamtego pomysłu . Koniecznie musieli po swojemu :) jeszcze raz dzięki

Integral - wszyscy się starzeją, tylko widocznie my szybciej od innych :) Mnie na szczęście jeszcze nie wszystkie gry nudzą. Niedawno w RE4 grałem z największą przyjemnością. Wydaje mi się , że chęć do grania/lub nie, nie wynika z wieku , a z nastroju i czy dana gra akurat sprawia przyjemność. Przecież i ludziska po 40tce grywają w jakieś strategie itp Ta Larysa jest jakaś taka nieciekawa, dlatego tu na nią zrzędzę.

Np w starych częściach lubiłem znajdować gospody ( tak mówiłem zawsze na sekrety) A dlatego gospody, że zawsze tam była wyżerka - jakaś rakietka do bazuki , trochę amunicji , apteczki - a te w tych TR , to leży jakiś rupieć w skrzynce czy dzbanku
- żadnego z tego pożytku w grze, nawet nie chce się po to fatygować.
I jeszcze jedna okropna wada - że ta Lara jest prowadzona przez całą grę za rączkę. Nie trzeba celować skoków , bo i tak automatycznie poleci gdzie powinna, co chwila napisy z podpowiedziami co wcisnąć , czego użyć. Po prostu poziom trudności zerowy.
W takim TR 4 to na początek trening z Van Klompem , a potem radź sobie sam - a tu taka lipa. I jeszcze te checkpointy - mam mm życia , wchodzę w checkpoint, zrzucam się ze skarpy i za sekundę stoję w tym samym miejscu z zatankowanym życiem.
Albo - ginę , ale kości Larysy się doturlają do checkpointa , to cała i zdrowa za chwilę od niego rusza. Ten TR naprawdę jest dziwaczny.

Sas - ja od niedawna nadrabiam zaległości w TR, bo pół roku temu sobie kupiłem nowego kompa. Wszystkie chodzą perfekt. Teraz ciepło to idź np na grzyby - opchniesz później na bazarku i już będzie na żwawszy sprzęt :)
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 19-08-2009, 16:18   

Sas_, ma rację! poco jej lepszy komp jak będzie miała xboxa ?!
i już nie trzeba się martwić czy gra będzie działać czy się ciąć !

i żeby nie było offtopu to w tr8 bardzo podoba mi się chód , bieg i sprint

:love: :love:
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 19-08-2009, 16:25   

Taa w lesie zawsze milutko, grzybki pozbierać można ale nie samemu :P . Prawda na grzybach trochę się znam, wiem jak rozróżniać co jadalne a co nie ale nie mam cierpliwości. A zbieram to z kieszonkowego to z zaskórniaków od babuni i jest dobrze :P . Sądzę że Xbox jest lepszy więc to akurat nań zbieram. Jak zapachnie świętami to będę miała upragnioną konsolę, więc nie długo pogram sobie w coś, jest kilka tytułów oprócz TR które mnie ciekawią ale mi na kompa nie wchodzą, cóż tak to jest jak ma się 5 letni procesor ;/... Jeżeli chodzi o TR to dziś nie ma tego klimatu co kiedyś i tego zapału do zbierania nagród, bo dostanie się za to coś co kompletnie sie nie przyda przy graniu. Jakieś filmiki stroje itp. gówna i po co to komu? Lepiej było kiedy za zebranie wszystkich sekretów dostawało się amunicje i inne przydatne rzeczy takie jak apteczki, czyli tak jak kolega powyżej to ujął jadłodajnia. W dzisiejszych TR brakuje mi przede wszystkim tego klimatu co towarzyszył nam zawsze w starociach. To nie to samo co kiedyś, a myślało się na początku że jedyne co się zmieni to grafika ale nie musieli wszystko zmienić i jednocześnie to spieprzyć. Wracając do tematu Undreworld'a jak Lara biega czy robi cokolwiek szybciej to porusza się jakby miała jakiś silnik motorowy w dupie, strasznie szybko.
 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 19-08-2009, 16:43   

Quote:
Wracając do tematu Undreworld'a jak Lara biega czy robi cokolwiek szybciej to porusza się jakby miała jakiś silnik motorowy w dupie, strasznie szybko.


mnie się tam podoba!

Quote:
jadłodajnia


wtf?

Quote:
Jakieś filmiki stroje itp. gówna i po co to komu? Lepiej było kiedy za zebranie wszystkich sekretów dostawało się amunicje i inne przydatne rzeczy takie jak apteczki


ja się cieszę i lubię odblokowywać filmiki i stroje ;) to zawsze jakaś nowość!
a co do amunicji i apteczek ! w legend ich nie potrzebujesz!
bo co chwila pojawia się gostek który ma apteczki i broń?!! :gupek: :axe:
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 20-08-2009, 13:41   

Osobiście uważam, że jak człowiek się przyzwyczai do WSAD, to akurat sterowanie w TR'ach Crystalsów jest jednym z łatwiejszych, a przede wszystkim bardziej dynamicznych, co jest dobre w przypadku walki. :3
Imo najlepsze sterowanie jest właśnie w TRU i TRA, a spacja wcale mi nie przeszkadza, gdyż trzymam na niej kciuk xD

Co do samej gry, to imo Crystalsi poszli w dobrym kierunku i wg mnie zrobili całkiem miłą część, która ma w sobie coś z klasyków(Szkoda tylko, że tak mało), ale też dużo z dwóch poprzedniczek.

Racja, chyba największym problemem Crystalsów jest robienie rozbudowanych, trudnych leveli, gdyż całą grę przeszedłem bez poradnika(i chyba takowego jeszcze nie było). Pamiętam, jak to było z TR1-5, tam to co chwila się gubiłem. Ba, często nawet miałem problemy ze znalezieniem wskazówki w solucji xD

Tym razem sekrety są całkiem nieźle schowane. Niektóre leżą nam przed nosem, a inne są tak schowane, że bez poradnika się ich nie znajdzie, ale mnie również boli to, że to są jedynie jakieś pudełeczka, a nie broń, lub coś w tym stylu.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 20-08-2009, 15:20   

pmkkoch wrote:
Co do samej gry, to imo Crystalsi poszli w dobrym kierunku i wg mnie zrobili całkiem miłą część, która ma w sobie coś z klasyków(Szkoda tylko, że tak mało), ale też dużo z dwóch poprzedniczek.

Tak się właśnie zastanawiałam, co uczyniło samo TRU grą tak nudną, że nawet fabuła i pałętający się jej sobowtór (+100 punktów za zabicie największej cioty w serii) nie były w stanie zmusić mnie do jej ukończenia i chyba może być coś w tym, co piszesz. Nie chodzi o to, żeby zagadek było dużo, tylko żeby były ciekawe, tymczasem w TRU złoty środek polega najwidoczniej na namnożeniu niewymagających myślenia pierdół. Ok, czasochłonne to, ale co poza tym? Szmery-bajery typu grafika i och ach walka nie podnoszą u mnie zainteresowania nawet w najmniejszym stopniu, bo całość i tak kojarzy mi się ze sztucznie wydłużoną Legendą, nawet stopień melodramatyzmu zbliżony. Klapą tej gry nazwać nie można, bo poziomem akurat zachęca do zainteresowania serią, ale wg mnie to wciąż nie jest to, o co chodzić powinno, gdy patrzy się wstecz. I tak, wiem, że to co było nie wróci i absolutnie tego nie wymagam, jak zostało wcześniej powiedziane najwidoczniej szybciej się starzeję i tyle :p .
_________________
; p ; >>
 
 
znudzony 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 15
Posted: 20-08-2009, 16:10   

Sas - ale to akurat zbierzesz te jadalne grzybki dla babuni, a muchomorki dla nielubianych gości hehe
Widzę, że jednak sporo osób trochę się ze mną zgadza, że z tymi nowymi TR jest coś nie tak. Ci , co nie grali w stare części to są zadowoleni , bo to coś dla nich nowego - my od razu widzimy, co się pogorszyło. Brak emocji - i straszna prościzna. W TRU już nawet nie szukam tych gospód , bo mi się znudziło co chwila rozwalanie dzbanków i innych garnków .
Chyba jakoś dogram do końca te TRU , ale tylko dlatego, że mi się wygląd leveli podoba.
I znowu widzę tego babozaura ze skrzydełkami - w następnej części to Larysa chyba pójdzie do ciupy za molestowanie/prześladowanie tego aniołka hehe
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 20-08-2009, 17:29   

Wg mnie głównym problemem TRU jest praktycznie zerowa liczba pułapek(w TR1-5 co drugi krok wyskakiwały kolce, a tu?), krótkie levele, które w ogóle nie miały wajch i przełączników, oraz w połowie rozwiązane zagadki, a dokładniej:
1. Jedna z wajch w Morzu Śródziemnym już była wsadzona do wrót, gdy na przedpremierowym gameplay'u wyraźnie było widać, że jej tam nie było.
2. Shiva i Kali, chociaż nadal trzeba było zabrać szkiełka, to już jeden kryształ spokojnie wystarczał, gdy w demie trzeba było dołożyć jeszcze jeden dla efektu.

Imo właśnie w starych Tomb Raiderach najlepsze było to, że praktycznie wszystko mogło się na ciebie zawalić, lub rozpaść pod twoim ciężarem, a każde malowidło na ścianie/podłodze mogło się okazać śmiertelną pułapką, z której wyskakiwały kolce, strzały lub buchał ogień.
Co z tego, że można praktycznie po wszystkim skakać, jak np. w Meksyku po kolumnach, skoro cała zabawa obejmowała bodaj 3 z sześciu kolumn, a odpowiednia droga praktycznie wbijała się w oczy i wrzeszczała na ciebie?
Co jak co, ale nowe TR'y zupełnie straciły ten klimat, który wprawiał w niepewność.

Co nie zmienia faktu, że całkiem miło się w nie gra. XD
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 20-08-2009, 19:41   

Byc moze tworcy staraja sie podejsc do sprawy bardziej realistycznie niz przedtem.W nowe tomby gra mi sie przyjemnie,ale roznica do classicow duza.Ile trzeba bylo kombinowac przy TR4 lub TR2 aby ukonczys gre?!!Duzy plus dla Underworld za rozleglosc leveli-swietna sprawa,lecz brakuje mi zagadek,map,kluczy,ukrytych przyciskow i przelacznikow.Pamietam jak W Barkhang Monastery(TR2)uzbieralem w plecaku az 5 roznych kluczy,zanim zaczelem otwierac poszczegolne drzwi! ;(
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 20-08-2009, 20:16   

lechu1235, Dobra stroje by mogli dorzucić jako taki debilny gratis ale żeby tylko po to szukać tych wszystkich śmieci? W TRA też za sekrety zostajesz jakieś bzdury i nic pożytecznego ale tutaj przyznam że wszystkie apteczki były tak porozmieszczane i w takiej ilości, że nie trzeba było robić gospód przy ważniejszych nagrodach :P .W nowych TR czegoś brakuje, każdemu czego innego jednym wcale nic nie brakuje kwestia gustu. Jak dla mnie jest za mało skakania i przy tym celowania. Brak zagadek i pułapek to coś czego nie mogę znieść, 0 dźwigni, 0 główkowania, 0 szukania< no chyba że sekretów>. najfajniejsze było to szukanie kluczy czy różnych elementów aby otworzyć drzwi i dalszą drogę przez level, czy to skakanie, zawsze trzeba było dokładnie wymierzyć skok aby trafić. W TR2 pojawiły się te trampoliny co wybijały nas wysoko wyskoko w górę a jak nie trafisz to kaput XD czemu tego nie ma dziś. Ogółem nie tworza takich ciekawych i wciagających oraz skomplikowanych levlei jak kiedyś. Nie wiem jak wy ale ja czasem lubiłam wracać w to samo miejsce aby przyciskać guziki czy pociągać za dźwignie. Crystalisi maja problemy z robieniem bardziej złożonych i skomplikowanych lokacji niz poziom dziecka z podstawówki czy przedszkola. To jest fakt, nie potrafią też stworzyć dawnego klimatu...
 
 
 
znudzony 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 15
Posted: 31-08-2009, 17:58   

ukończyłem dziś TRU - wydaje mi się, że to była najlepsza część od czasu TR4 , ale i tak poza grafą i muzyką specjalnie mnie nie rozwaliła. Tych tzw sekretów było po 50 na level, czyli łącznie pewnie ze 300 czy 400 - co już jest bezsensem :) , brak bossów, kręcąca się wieża ewidentnie zerżnięta z Battletoads ( to była kiedyś gra roku 1991, jak mnie skleroza nie myli:) I chyba najśmieszniejsze w tej grze jest to , że nie zużyłem ani jednej apteczki, żeby dopełnić życie. A jak może gra emocjonować, jak nawet nie trzeba życia przytankować?:) Reasumując - za krótka , za łatwa, ale z to w ładnej oprawie.
Tak z 5/10 mogę dać
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 31-08-2009, 23:05   

znudzony wrote:
Tych tzw sekretów było po 50 na level, czyli łącznie pewnie ze 300 czy 400 - co już jest bezsensem :)

Dokładnie jest ich 179 :P
Zgodzę się jednak z tym, że jest to zupełnie bez sensu.Zdecydowanie wolałbym 2,3 sekrety na level, ale za to trudniejsze niż co chwile pod nogami Lary.
znudzony wrote:
I chyba najśmieszniejsze w tej grze jest to , że nie zużyłem ani jednej apteczki, żeby dopełnić życie.

A tak z ciekawości zapytam.
Na jakim poziomie trudności grałeś? :)
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-09-2009, 10:37   

Quote:
A tak z ciekawości zapytam.
Na jakim poziomie trudności grałeś? :)

A to chyba bez różnicy, bo TRU nawet na najwyższym nie stanowi specjalnie wyzwania :p Relikwie dodatkowo ułatwiają sprawę.
_________________
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 01-09-2009, 11:33   

K@t wrote:
A to chyba bez różnicy, bo TRU nawet na najwyższym nie stanowi specjalnie wyzwania :p Relikwie dodatkowo ułatwiają sprawę.


No, całkowicie się zgadzam. Na najwyższym udało mi się przejść z 2 apteczkami :D btw. Checkpointy się to tego przydają :P A jak już ma się wcześniej zebrane relikwie to już prościzna całkowita.
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
SilverMoon 
Nowicjusz



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 17
Posted: 21-09-2009, 14:03   

Grałam tylko w demo i mogę już co nieco powiedzieć o nowej Larze na zasadzie plusów i minusów.
Plusy
-Lara bardzo fajnie się porusza i wykonuje akrobacje(są ulepszone)
-fajna fabuła
-ładna oprawa graficzna i krajobrazy
-zrobili ją jeszcze groźniejszą:P
Minusy
-głupie menu do gry
-wymagania (dużo osób musi kupić komputery aby w to zagrac , ja się zamierzam poświęcić dla pani archeolog)

I wszystko jasne:)
 
 
Kawka 
Nowicjusz



Joined: 26 Oct 2008
Posts: 18
Posted: 21-09-2009, 19:05   

Wczoraj skończyłam TRU. Nie wykażę się oryginalną tezą zgadzając się z graczami, którzy zaczynali znajomość z Larą klasykami - przydałoby się żeby Crystalsi, tworząc kolejne TR, sami przeszli choć dwie z pięciu starych części (AoD się nie liczy). Brakowało mi tego dreszczyku, pojawiających się nagle kolców albo choćby irytującego biegania dookoła w nadziei że w końcu wpadnie się na jakiś pomysł.
Mimo nadal słabego pokrewieństwa do klasyków, gra bardzo mi się podobała. Grafika i nowe możliwości Lary zrobiły na mnie duże wrażenie - aż miło było patrzeć na otoczenie. Dobrze, że nie było monotonii w jeździe na motorze, jaka była w Prostszej Od Drutu Legend. Nie mam też zastrzeżeń co do fabuły - Crystalsi zgrabnie połączyli i zakończyli wątki z poprzednich dwóch części - już nie musimy się spodziewać w następnej grze panny Croft szukającej pani Croft:)
Prawda, TRU nie należy do trudnych ale nie można mieć wszystkiego...
_________________
Głupią piosenkę śpiewamy!
I przy śpiewaniu biegamy!
Po co śpiew ten my nie wiemy!
Słowa nie chcą się porządnie rymować!
 
 
Alexandra_Chan 
Nowicjusz



Joined: 18 Aug 2009
Posts: 3
Posted: 16-11-2009, 08:35   

Hej.. Nie wiem gdzie zamiescic ta informacje tak wiec zamieszczam tutaj...
Informacje o Tomb Raider IX, ktory wyjdzie w 2010 roku... Nie wiem czy te informacje sa prawdziwe, ale warto przeczytac : http://www.tombnews.com/games/tombraider9/ ...
Niestety artykul napisany jest po angielsku...
Sorry, ze nie w tym temacie...
:pozdro:
_________________
Lara Croft Forever (L)
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 16-11-2009, 08:41   

Alexandra_Chan, warto czasem zaglądać na stronę główną laracroft.pl ;) Te informacje pojawiły się już w lipcu na WoTR. http://www.laracroft.pl/0709.htm
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
(--AGATA--) 
Praktykant



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 111
Posted: 16-11-2009, 20:51   

Specjalnie dla Underworlda zainwestowałam w nowy sprzęt,tak zaszalałam,że nawet GTA zasuwa na full detalach (musiałam się pochwalić) i jak to w życiu bywa się rozczarowałam.
Nie będę pisać,że gra za krótka i łatwa bo to wszyscy wiedzą, grafika owszem ładna ale co z tego skoro animacje są strasznie niedopracowane, Lara wydaje się lekka jak korek od butelki,nie czuć żadnej spójności między nią a otoczeniem,pomijając odgarnianie liści,może się czepiam ale bardzo mi to przeszkadzało i odbierało przyjemność z grania. W sumie wszystko byłoby Ok gdyby "wyciąć" pannę Croft ,skoro tak schrzanili animacje to mogli się postarać i dać możliwość zmiany perspektywy,może byłoby zabawniej, ale tak ogólnie to jestem zadowolona zwłaszcza z nowej karty graficznej.
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 20-11-2009, 19:46   

O tak, ukończyłem dzisiaj TR:U!

Co powiedzieć? Gra niewiarygodnie krótka! Krótsza niż Legend? ... Lara jak zwykle piękna. Stroje są bardzo ładne, wyraziste tekstury. Sama Croftówna rozczarowuje. Animacje i fizyka są najgorsze. W "podziemiach" grafika mnie nie zaskoczyła. Zwykłość, zwykłość i zwykłość. Dokończenie fabuły z TR:L było dobrym pomysłem, kontynuacja znajomości Lary i Natli.


RJC musiał bardzo znać córkę, i że nie zmieni się, dokończy to co zaczął. Podest Tajlandii najlepiej o tym świadczy. Bardzo podobał mi się level w Meksyku. Bardzo ładny, ciekawe łamigłówki i zręcznościówki. Taki klasyczny TR :D . Ciekaw jestem, dlaczego Amanda i jej siostrzyczka miały identyczne statki :gupek: . Ciekawiej by było, gdyby Amanda jednak nie przełamałaby się i nie pomogła Larze. Pojawiło się wiele bugów, np. Lara w jednym miejscu stała i kręciła nogą jakby gasiła peta. Działo się to przez chwilę, tylko skokiem na główkę mogłem ją powstrzymać od ćwiczeń :P .

Dziwi mnie wypowiedź Natli:
"[...] tak, jak zabiłam twojego ojca"
Czy bogini Atlantydy naprawdę zabiła Lorda Richarda Jamesa Croft, czy tylko tak ot powiedziała? Wątpię, czy rzuciłaby takimi słowami na piekielny wiatr.


Quote:
tak ogólnie to jestem zadowolona zwłaszcza z nowej karty graficznej.


Ja też ! :D


Quote:
Specjalnie dla Underworlda zainwestowałam w nowy sprzęt,tak zaszalałam,że nawet GTA zasuwa na full detalach


Ja też, i mi też :P
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo