FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Underworld - rozmowy, spostrzeżenia, uwagi, pomoc
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-12-2011, 22:41   

Rzeczywiście, kolor wzorków to taka nieścisłość, że burzy całkowicie mój świat. Oczywiście zupełnie inny wygląd głównych bohaterek to pryszcz :p
_________________
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 18-12-2011, 09:23   

Sory, że pytam tu ale nie wiedziałam gdzie mogę o to zapytać...

Dlaczego jak zainstalowałam TRU do mi wyskoczył błąd... Wzięłam wszystko na min... I nie działa...;/ Nie wiem jaki błąd konkretnie :offtopic:
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 18-12-2011, 14:21   

Jaki błąd? Zrób screena, ewentualnie przepisz treść, postaramy się pomoc.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-12-2011, 17:10   

Ruda, edytuj posty.

Po drugie, zmień tekst sygnatury - po co te przekleństwa?

[ Komentarz dodany przez: Integral: 18-12-2011, 19:16 ]
Jej to lata!

Kaci:
No to żeby jej nie poleciało czasem :p
_________________
 
 
xpeggyx 
Nowicjusz


Joined: 27 Dec 2011
Posts: 2
Posted: 27-12-2011, 11:03   

hey :D piszę do was z takim małym zapytaniem. Czy Tomb Raider Underworld poszedłby mi na tym sprzęcie: http://www.sony.pl/product/vn-c-series/vpcca3s1e ?? Nie było mi dane zagrać jeszcze w tą część a bardzo mi zależy. :( Z góry dziękuję za odpowiedź!
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 27-12-2011, 11:15   

Podejrzewam, że na tym sprzęcie nie powinno być problemu - nie wiem jak z systemem, ale to już zależy...

Generalnie powinno raczej śmigać...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
xpeggyx 
Nowicjusz


Joined: 27 Dec 2011
Posts: 2
Posted: 06-03-2012, 11:38   

mam drobny problem z odpaleniem tej części :( ... gram i po chwili wyrzuca mnie z gry i pojawia się komunikat "Launcher przestał działać". gra chodzi płynnie. zmniejszałam nawet kilka opcji ale to i tak nic nie dawało. czy problemem może być właśnie system windows 7 64bitowy? z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
Player 
Student



Joined: 22 Mar 2012
Posts: 63
Posted: 01-04-2012, 15:57   

Witam!
Co dało mi spatchowanie Underworlda ?
Narazie zobaczyłem tylko ze mi gra uruchamia sie bez płyty :mrgreen2: :mrgreen2:
_________________
[spoiler:e40c1b4013] :banan: [/spoiler:e40c1b4013]
 
 
Jusko 
Nowicjusz


Joined: 05 Feb 2010
Posts: 20
Location: Poznań
Posted: 14-04-2012, 18:42   

Co sądzicie o wersji na PlayStation 2? Nabyłem parę dni temu. Aktualnie jestem na początku etapu na wyspie, gdzie jest zima (wypadła mi z głowy nazwa). Wiadomo - graficznie nie porównujmy z konsolami next-gen, jednak jak na możliwości PS2, całość wygląda bardzo ładnie momentami (choć graficznie aby wszystko miało ręce i nogi, tekstury rozmazano a obraz nie jest ostry i bardzo dużo nałożonego bluru, a spadki klatek czasem są widoczne). Czasem Underworld to walka ze sterowaniem i kamerą - często trudno wymierzyć długość skoku lub kamera ułoży się tak, że X minut próbujemy wskoczyć na jedną rzecz. Nie o tym jednak - czy dużo tracę w kwestii fabuły lub w ogóle w stosunku do PC/PS3/Xbox360? Chodzi o to, czy kończąc grę na PS2 mogę mieć świadomość, że przeszedłem Tomb Raider: Underworld, a nie Tomb Raider: Underworld, które jest zupełnie inne niż na reszcie platform. Innej konsoli nie mam, komputer nie uciągnie (zresztą i tak nie używam żadnego Windows), więc grając na PlayStation2 nie mam jak porównywać. Idealnym przykładem jest Alone in The Dark 5 na PC/Xbox a PS2 - niby ta sama gra, a jednak wersja PS2 jest inną grą, która ma tylko tę samą fabułę i kluczowe momenty, ale generalnie to dwie różne gry. Jak jest tutaj?

Sama gra podoba mi się - momentami w meksyku czułem, jakbym grał w jedynkę. Tak bardziej w tej części... Tomb Raiderowo, w porównaniu do Legendy czy Anniversary (fabuła raczej też dojrzalsza, ale PG12 nieco psuje moją radość) :-)
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 14-04-2012, 18:55   

Wystarczy zerknąć na gameplaye z tych samych lokacji w wersji chociażby Xbox 360 czy PC - różnica jest - to nie jest konwersja z wersji next-genowych że tylko rozmyto tekstury i koniec. Są duże różnice - Tajlandia i Morze Śródziemne mają zupełnie inną budowę leveli i momentami nie pokrywają się w najmniejszym stopniu z pozostałymi wersjami. Przykładem jest wyspa Jan Mayen gdzie przed zasadniczą częścią levelu z next-genowych wersji jest na PS2 dodatkowy labirynt - ponoć pod motocykl... Z pewnością fabularnie konkluzja jest podobna lecz sama rozgrywka będzie się różnić...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 14-04-2012, 18:58   

Jusko myślę, że pod względem gameplaya wersja na PS2 jest dłuższa i bardziej skomplikowana (więcej biegania i skakania) ...ale rozwiązania zagadek są chyba prostsze. W niektórych momentach, gramy Larą, podczas gdy w wersji PC jest to przedstawione jako przerywnik filmowy. Ogólnie to można odnieść wrażenie, że TRU na PS2 to zupełnie inna gra ;)
Jeśli chcesz to możesz zobaczyć na YT wszystkie filmiki i gameplaye z TRU i porównać fabułę :)
Tu masz kompletny walkthrough wersji z Xboxa 360 łącznie z dodatkami ;)
TRU: http://www.youtube.com/pl...1A&feature=plcp
TRU BTA: http://www.youtube.com/pl...28&feature=plcp
TRU LS: http://www.youtube.com/pl...4A&feature=plcp
Mam nadzieję, że pomogłem :)
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-04-2012, 19:07   

Wersja na PS2 nie jest dłuższa. Różni się budową poziomów, ale w ogólnym rozrachunku jest prostsza (żeby nie powiedzieć - uproszczona), krótsza i brzydsza.
_________________
 
 
Jusko 
Nowicjusz


Joined: 05 Feb 2010
Posts: 20
Location: Poznań
Posted: 14-04-2012, 20:02   

Widzę zatem, że to nieco dwie odrębne gry, jednakże wiele miejscówek, filmików, wydarzeń, czynności jest tych samych. Czasem pojawiają się różnice, tylko nie wiem czy z win technicznych, czy aby było oryginalnie. Niemniej znaczna cześć szkieletu jest ta sama. Wiele miejsc jest takie same, różnią się tylko detalami lub nieco przyciętym levelem. Niemniej wychodzi na to, że gracze next-genowi znajdą coś nowego na PS2, a gracze PS2 odnajdą co nieco w next-genie. Oceniam, że nie przeszedłem gry, jednak na teraz widzę, że naciągane 90% jest takie samo.

ps: Shattered Memories na Wii, PSP i PS2 pokazało, że można robić udane konwersje, niestety w przypadku Underworlda nie wyszło. Ciekawi mnie zatem, jak pocięte są na PS2 Anniversary i Legend.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 14-04-2012, 20:57   

Różnica pomiędzy Underworldem na PS2 i chociażby Xbox 360 jest taka, że tę pierwszą wersję robił ktoś inny i zupełnie od podstaw na innym nieco silniku. Usiłowano się naśladować pierwotny rys wersji Next-gen ale nie zmienia to faktu, że przez to bardzo się różnią...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 16-04-2012, 10:58   

krtomb wrote:
Różnica pomiędzy Underworldem na PS2 i chociażby Xbox 360 jest taka, że tę pierwszą wersję robił ktoś inny i zupełnie od podstaw na innym nieco silniku. Usiłowano się naśladować pierwotny rys wersji Next-gen ale nie zmienia to faktu, że przez to bardzo się różnią...


Jestem szczęśliwym posiadaczem TRU na ps2 i z przykrością stwierdzam że to bullshit. Nie potrafię wyrazić mojej frustracji fachowym językiem grafików, ale mam wrażenie że podczas gry Lara w ogóle nie dotyka stopami gruntu tylko sunie się po nim jak duch jakiś. Za dużo rozwiązań typu "przełóż dźwignię" - chociażby w sali z Krakenem. I w ogóle dajcie spokój - jedyne co mi odpowiadało to to że pewna sceneria z Land of the Dead to jak gdyby retrospekcja któregoś z moich snów, ale to już czysty przypadek.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 16-04-2012, 14:10   

To w końcu jesteś szczęśliwym, czy nieszczęśliwym posiadaczem TRU na PS2? :D

Szczerze to nie do końca rozumiem - moim zdaniem TRU na PS2 wygląda o niebo gorzej od chociażby Legend czy Anniversary - to już nie można było przeportować tej gry do wersji z niższymi teksturami i ewentualnie pozmieniać levele, które wymagałyby zbyt dużej mocy obliczeniowej od poczciwej czarnej PS-ki 2? taki trochę crap moim zdaniem...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 17-04-2012, 10:10   

krtomb wrote:
to już nie można było przeportować tej gry do wersji z niższymi teksturami i ewentualnie pozmieniać levele, które wymagałyby zbyt dużej mocy obliczeniowej od poczciwej czarnej PS-ki 2? taki trochę crap moim zdaniem...


Niech mnie Bóg Najwyższy broni, ale jeżeli dobrze to zrozumiałem to całym serduchem podpisuję się pod tym! No i po co to podciąganie pod ideał? Nowa generacja, stara konsola - rozwiązanie powinno być zawsze po stronie konsoli, a nie - generacji (czy jak tam to się zwie, nie znam się na tym podobnie jak na autach czy sporcie).

Poza tym ta Lara z TRU/PS2 coś zbytnio pewna siebie, bo non stop sobie rączki krzyżuje, a w orginale przynajmniej sobie buty z wody otrząsała (i Bóg wie z czego jeszcze, ale to już niektórzy fani powinni wiedzieć) ...pssst! silencium!
 
 
Jusko 
Nowicjusz


Joined: 05 Feb 2010
Posts: 20
Location: Poznań
Posted: 05-06-2012, 15:00   

Ostatnio zmieniałem laptopa na nowszy i choć rewelacją nie jest (potrzebuje sprzętu do pracy bo na co dzień w IT pracuję, do gier mam PS2). Generalnie okazało się, że demo Underworlda działało całkiem sprawnie, aż sam byłem zdziwiony. No to szybko myk do sklepu i za 40zł wróciłem z całym kompletem gier z serii :) Obejrzałem 2 dni temu napisy końcowe PC-towej wersji Underworld i mam wreszcie porównanie. PS2 i reszta platform to dwie różne gry, jednakże nie są aż tak rozbieżne. Zmiany między PC a PS2:

- graficznie to oczywistość. Wersja PS2 jest mocno rozmyta (rozmazana) aby uciągnąć grę. Natomiast na PC na widok grafiki, czasem opadała mi szczęka.

- levele. Na PS2 niektóre są przycięte lub mają rzeczy zmienione. Niemniej cała gra zachowuje 90% wspólnych części poziomów. Czasem na PS2 coś po prostu jest zmienione i to nie zawsze na minus (przykład to labirynt dla motocykla w wersji PS2 na zimowej wyspie czy nieco więcej biegania w meksyku pod koniec levelu w planszy, gdzie są trony władców w okrągłej sali, Boghvati i duży posąg).

- przeciwnicy. Na PS2 niemal ich po prostu nie ma, a jak są - to można śmiało nie walczyć i całą grę tak naprawdę ich omijać. Nie liczyłem, ale przeciwników na PS2 chyba w sztukach przez całą grę bym naliczył.

- komplikacja. Na PC gra jest bardziej skomplikowana, tj. więcej łamania głowy. Na PS2 - więcej machania dźwigniami. Skrótowo: PC ruszenie głową, PS2 - lecimy z uśmiechem przez grę i machamy dźwigniami.


Generalnie Underworld dla PS2 to ta sama historia, ale pewne rzeczy są pozmienianie i sprawa wygląda identycznie jak w przypadku Alone in The Dark 5 dla PC a PS2. Czyli: niby to samo, czasem nieco więcej lub mniej w stosunku do innych platform, jednak zawsze nieco inaczej. Zadowolony jestem z wersji dla PS2 i chyba całościowo podoba mi się nawet bardziej chyba niż PC, ale czuję się tak czy siak, nieco oszukany. Niby to samo...ale po prostu nieco inaczej. Reasumując moje pierwsze pytanie dotyczące obu platform - po przejściu wersji na czarnulę można powiedzieć iż przeszło się Tomb Raider: Underworld, jednak wersję na PS2, która trzonem jest identyczna, ale jednak jest wersją nieco inną, co powodować może malutki dyskomfort i jako uzupełnienie, warto zagrać w "pełną" wersję PC/PS3/Xbox360. Identycznie było dawniej w przypadku późnego życia konsoli PSX - czasem gry te same co na PC, ale wspólnym mianownikiem był tytuł i niewiele więcej (dwie osobne gry).
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 26-07-2012, 22:34   

Zawiodłem się na tej grze ... po prostu inaczej ją sobie wyobrażałem. Chyba za dużo gram w RPGi, bo słysząc Valhalla mam w wyobraźni wspaniałą krainę wojowników wikingów ucztujących w komnatach pałacu Thora, a to co zobaczyłem to jakieś "zadupie" pełne syfu, szkieletów i ogólnie nieciekawe małe, ciasne miejsce. No i gdzie ten Alister miał być w Avalonie .. nie doszukałem się :(
Gra jest drastycznie krótka, niewiele się w niej dzieje. W Legendzie był przynajmniej Zip nakręcający akcję i wszędzie za Larą dreptali ludzie Rutlanda przez co atmosfera zagrożenia i wyścigu o artefakty była napięta. W Underworld mam wrażenie, że przeciwnicy olali wyścig i po pierwszym rozdziale poszli sobie na urlop. Nawet w ostatniej planszy nie czuć potrzeby pośpiechu.
Fabuła jako główny zarys jest OK, ale pobocznych wątków praktycznie nie ma przez co jest bardzo ubogo. Czuję niedosyt. Filmików jest dużo mniej niż się spodziewałem. Nie za bardzo rozumiem motywacji niektórych postaci, gdyż zwyczajnie brakuje w tej grze dialogów.

Teraz już przynajmniej wiem dlaczego zdecydowano się na restart marki :D
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 05-11-2012, 19:31   

Ostatnio po długim czasie znowu przechodziłem TRU. Mimo, że wszystko już znałem to i tak odczuwało się ten sam klimat :) Oczywiście za pierwszym razem lepiej się gra, bo czeka nas zawsze coś nowego i niewiadomo co nas spotka. Jednak po przejściu gry w menu zauważyłem tryb poszukiwacza skarbów. Kiedy tam klikam znajduję się na Morzu Śródziemnym. Więc jestem ciekawy co dają wszystkie znalezione sekrety. Czy jest za to jakaś nagroda :?:

EDIT
Tak myślałem, ale nie byłem do końca pewny. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź ;) Zastanawia mnie tylko jaki jest sens ich zbierania. Może dla satysfakcji :p
_________________
Witaj Guest
  
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-11-2012, 19:39   

Nic nie dają. Jedynie relikwie zwiększają "pasek" zdrowia. Każda kolejna relikwia = wytrzymalsza Lara.
_________________
 
 
Nightbringer 
Nowicjusz



Joined: 10 Dec 2012
Posts: 3
Posted: 15-12-2012, 00:52   

Witam.
Jestem obecnie w miejscu gdzie zdobywamy pas thora (sala z posagiem zalanym nie wodą tylko czymś innym ) wszystko pięknie zdobyłem pas wszedłem na górę i tu się pojawia problem bo miałem przestawić kolumnę na dole aby coś zabrać z posągu Thora ( chyba oko czy jakoś tak ) i teraz nie mogę za nic w świecie zejść na dół ponownie, półki po których wcześniej zszedłem odpadły a nie ma resetu całego levelu !! próbowałem już wszystkiego albo wpadam do tej niby wody albo łamię kark :/
P.S mam nadzieję że jest jakiś sposób na ponowne zejście niżej bo jak bym miał przechodzić całą grę z powodu takiej pierdoły to od razu oryginał idzie do śmieci. ( save kogoś innego nie wchodzą w rachubę )
 
 
TheZaack500 
Praktykant



Joined: 08 May 2012
Posts: 102
Location: Wioska
Posted: 15-12-2012, 12:15   

Ja kiedyś zszedłem z prawej strony jak się wchodzi do tego pomieszczenia w ogóle ; ). Jak obniżysz raz poziom eitru, bo to się akurat da zrobić, to z tej prawej strony jest dziura i tak możesz próbować zejść niżej. Złapać się gzymsu, lub skoczyć na niego na główkę, ciężko jest, ale jest to do zrobienia ; P
Robiłem tak, żeby mieć łatwy powrót wejścia na górę po tych zapadających się gzymsach z powrotem xd
_________________
"The extraordinary is in what we do... not who we are"
 
 
Nightbringer 
Nowicjusz



Joined: 10 Dec 2012
Posts: 3
Posted: 15-12-2012, 12:57   

te gzymsy zapadły się po pierwszym razie potem jak juz w/w zapadly się zdobyłem ten pas w wszedłem spowrotem na górę :/ . Jeśli chodzi o obniżenie poziomu tej niby wody to wiem już się nie da zejść na dól ( gzymsy odpadły a zejście na dół przez otwory w podłodze zawsze kończy się tak samo złamaniem karku :/ wczoraj siedziałem ponad godzinę i nic. widzi mi się że nic z tego nie będzie. zaraz włączę grę i popróbuje może jakiś błąd w grze i się uda.
 
 
TheZaack500 
Praktykant



Joined: 08 May 2012
Posts: 102
Location: Wioska
Posted: 15-12-2012, 13:03   

możesz mi wysłać "sejwa" stamtąd i spróbuję to przejść, może nawet filmik nagram ; )
zaacky500@gmail. com ; )
_________________
"The extraordinary is in what we do... not who we are"
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo