FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Underworld - rozmowy, spostrzeżenia, uwagi, pomoc
Author Message
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 08-12-2008, 18:01   Underworld - rozmowy, spostrzeżenia, uwagi, pomoc

Myślę, że nie ma takiego tematu, a ja sam mam "problem" i to powód dla narodzin tego topic'u.

Czy jest możliwość powtarzania lvl'li? Właśnie ukończyłem Morze Śródziemne, ale mam żelazną zasadę - ukończyć grę w 100%, więc nie pójdę dalej bez wszystkich sekretów >.<
 
 
Aurelie 
Praktykant



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 127
Location: Łódź
Posted: 08-12-2008, 18:13   

niestety możesz jedynie wrócić do danego levelu aby poznajdować brakujące skarby, relikty.. wszystkie zagadki są już rozwiązane, przeciwnicy których zlikwidowałeś są zabici..
 
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 08-12-2008, 18:14   

O to właśnie mi chodzi ;] Jak tego dokonać?
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 08-12-2008, 18:42   

Arti, z tego co czytałam to jest to tryb Poszukiwacza skarbów i jest on dostępny dopiero po ukończeniu gry. O ile się nie mylę. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Seraphiel 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2007
Posts: 112
Location: Toruń
Posted: 08-12-2008, 18:55   

Po zakończeniu gry możesz wracać do poszczególnych leveli przez PDA (Tab). Jest tam opcja "wróć do miejsca", lub coś w ten deseń. Naturalnie, wcześniej musisz rozpocząć grę w trybie poszukiwania skarbów.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 08-12-2008, 21:04   

Ponadto nie można oglądać przerywników filmowych, co uważam za jeden z największych błędów przy produkcji gry. Przecież niektóre animacje są zjawiskowe!
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 08-12-2008, 21:06   

[spoiler:4693af9975]A te, w których Lara komentuje poszczególne miejsca, to się nie liczą?
BTW, szkoda, że nie było interaktywnych cutscenek.[/spoiler:4693af9975]
 
 
L_w_T 
Student



Joined: 08 Jul 2008
Posts: 58
Location: Skierniewice
Posted: 08-12-2008, 21:12   

Aniaa, chodzi o to że w menu nie można :gupek: ;p

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 08-12-2008, 21:32 ]
po ukończeniu gry, przechodząc ponownie poziomy, również nie ma cutscenek.
_________________
 
 
 
Szynszyl 
Podróżnik



Joined: 23 Nov 2006
Posts: 658
Posted: 08-12-2008, 21:34   

Owszem, można pomijać przerywniki. Należy wcisnąć przycisk kucania, potem dla potwierdzenia przycisk skoku. :p
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 08-12-2008, 22:09   

Szynszyl - Ty demonie z czarną dziurą zamiast serca! Wszyscy ubolewamy bo nie można oglądać filmików ile dusza zapragnie, a Ty nam o mijaniu ich mówisz ;(
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
tmerlin 
Praktykant


Joined: 11 Oct 2006
Posts: 147
Location: Szczecin
Posted: 09-12-2008, 10:44   

Hmm.. przerywniki nie miały by za bardzo sensu. Lara już była w tym miejscu, już go widziała, już przeczytała inskrypcje, więc po co jeszcze raz ma się na czymś tam zastanawiać? Jest to całkowicie sensowne rozwiązanie (że nie ma przerywników filmowych, a nie że może poszukać jeszcze raz skarbów).
_________________
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
<- =MERLIN=->
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-12-2008, 10:46   

Chodzi o to, że scenki w TRU są (przynajmniej moim zdaniem) świetne i szkoda, że nie można ich oglądać w menu, czy podczas powtarzania leveli.

Już nie mówię o tym tłumaczeniu inskrypcji ale wszystkie spotkania z resztą bohaterów (bohaterek :p ) aż proszą się o możliwość swobodnego obejrzenia.
 
 
daniel7 
Student



Joined: 18 Oct 2008
Posts: 41
Location: Bytom
Posted: 09-12-2008, 12:19   

Mam malutkie pytanko... Co to za poziom Beneath the Ashes? Szukalem tutaj na forum takiego tematu, ale nie znalazlem... wiem, ze jakis dodatkowy poziom jest w wersji na Xboxa i czy to ten? I czy jest tez on w wersji na PC? I Jak go odblokowac?
_________________
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 09-12-2008, 12:22   

daniel7, jak napisał Mac w newsie z 25.11 na WoTR:
Quote:
Pierwszy z nich, nazwany "Beneath the Ashes", rozgrywa się po wydarzeniach z TRU. Ma się on składać z niesamowitego, nowego środowiska, dodatkowych sekretów i różnorodnych przeciwników. W Xbox LIVE Marketplace znajdzie się na Gwiazdkę 2008. Drugi z uzupełniających etapów nosi nazwę "Lara's Shadow". Występuje w nim nowa postać grywalna, a całość ma tworzyć unikalną atmosferę Tomb Raidera. Level ten pojawi się na początku 2009 roku.

Są dwa bonusowe levele na XBoxa. Są to niestety poziomy tylko na X-a.Już chyba wszystko rozumiesz? :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
daniel7 
Student



Joined: 18 Oct 2008
Posts: 41
Location: Bytom
Posted: 09-12-2008, 12:26   

Ok dziekuje... tylko, ze pare dni po premierze na Xboxa ktos odblokowal jakis dodatkowy poziom... Czytalem gdzies na angielskim forum. Tylko, ze moj angielski nie jest na tyle zaawansowany, zeby sobie wszystko przetlumaczyc i nie wiem o co z nim chodzi. Byl na samym dole w Extras. Mi sie wydaje, ze ten poziom tez moze byc na PC, bo te wersje pierwsze na kompa i Xboxa nie powinny sie roznic zawartoscia.
_________________
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 09-12-2008, 12:30   

daniel7 wrote:
Mi sie wydaje, ze ten poziom tez moze byc na PC, bo te wersje pierwsze na kompa i Xboxa nie powinny sie roznic zawartoscia.

Wątpię w to. Po pierwsze juz dawno było powiedziane że te bonusy to tylko są na X-a. A po drugie nie są to bonusy dostępne bezpośrednio w grze tylko poprzez Xbox Live marketplace a więc online.

A jezeli ktoś coś odblokował zaraz po premierze to już nie wiem o co chodzi. Może to jest coś w rodzaju tego co było w TRA -taki level treningowy. Ale szczerze mówięc nie słyszałam o tym. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-12-2008, 12:52   

daniel7 wrote:
Ok dziekuje... tylko, ze pare dni po premierze na Xboxa ktos odblokowal jakis dodatkowy poziom... Czytalem gdzies na angielskim forum.


Tak, jasne.
Wiem o czym mówisz - to był żart po prostu, nic więcej.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 09-12-2008, 12:58   

Mnie denerwuje fakt, że niektóre sekrety są poukrywane tak, że nie sposób je znaleźć. Ja nie mogę znaleźć ostatniego sekretu w Tajlandii oraz na wyspie Jan Mayen - złote znalazłem, ale w każdym z tych leveli brakuje mi jednego sekretu... I jeszcze jeden wałek - podczas Treasure Hunt (czyli szukania skarbów po ukończeniu gry) jest jeden bug - mianowicie niejednokrotnie znika latarka w pewnym momencie i już nie wraca w zwiedzanym levelu - to jest denerwujące szczególnie w Meksyku, gdzie latarka jest niezbędna bo guzik bez niej widać...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-12-2008, 15:38   

krtomb - już nie narzekaj na sekrety, przecież one mają być poukrywane :p
Zresztą trudność w ich szukaniu to kwestia subiektywna - ja skarby w Tajlandii znalazłem bez problemu :)

A latarka "wraca" po ponownym włączeniu gry, zabiciu Lary bądź reloadzie.
 
 
A-rti 
Nowicjusz



Joined: 25 Nov 2008
Posts: 10
Location: z Vilcabamby ;p
Posted: 09-12-2008, 16:15   

HEj, wie ktoś jak mona zmienic ubrNIe lary podczas lvlu??
przepraszam że nie na temat ale to ważne , ponieważ psuje mi zły strój całą grę :( proszę o pomoc :tak:
_________________
:P
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 09-12-2008, 16:27   

A-rti, edytuj posty i nie pisz jednego pod drugim :) Co do twojego pytania, to nie można zmienić ubrania w czasie rozgrywanego poziomu, możesz jedynie przed (kiedy to pojawia się taka opcja).
  
 
 
Aurelie 
Praktykant



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 127
Location: Łódź
Posted: 09-12-2008, 17:57   

Błagam o pomoc ..

Wyinstalowałam TRU za pomocą Panelu Sterowania (Dodaj/Usuń programy) i nie mogę ponownie go zainstalować.. Wyskakuje mi przy instalacji żeby usunąć TRU ale przecież to zrobiłam ! Pomocy...

błagam.. pomińcie sobie uwagi i pytania w stylu " to po co kasowałaś " itp
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 09-12-2008, 18:05   

Aurelie, Spróbuj wyczyścić rejestr:

Start --> Uruchom --> regedit --> HKEY_CURRENT_USER --> Software --> Crystal Dynamics i usuń 'Tomb Raider Underworld'
 
 
 
The Eye Of Isis 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2007
Posts: 293
Location: Słupsk
Posted: 09-12-2008, 19:34   

Zgodnie z tematem -> koncepcja rozmów i spostrzeżeń, a także uwag...

Jak pierwszy raz wypuścili screeny z TRU, czyli jakis rok temu, to byłem strasznie podekscytowany... Nie wiedziałem wówczas nic o żadnej trylogii, ani o powiązanich fabularnych z TRA i TRL... I myślałem wtedy, że gra będzie wyglądać zupełnie inaczej ^
Tak no lepiej (w stosunku do dwóch poprzedniczek)... Nie wiem jak to opisać, ale czułem się niesamowicie... Łykałem wszystko z łatwością, wszystko mi sie podobało i czytałem to wszystko (w sensie grudniowo-styczniowe zapowiedzi), i byłem pod wrażeniem, że jakies pułapki będą, zagadki duże i inne obiecywanki... No i są (choć większość to mocno wykoloryzowane rzeczy), ale jakoś inaczej to sobie wyobrażałem... Przyznam, że TRU jest grą bardzo dobrą, ale rozczarowałem się trochę...

Na początku jeszcze myślałem (jak wszyscy), że całe TRU opiera sie na kalendarzu Majów... No to by był strzał w dzisiątkę... Eksploracja samego Meksyku i Jukatanu... Chichen Itza i inne miasta... Takiego czegoś się spodziewałem ^

Mam nadzieję, że w nowym TR twórcy sie skupią już na poszukiwaniu artefaktów w ramach kolekcjonowania starozytnych skarbów (na szczęście nie trzeba już szukać żadnej "Prawdy", gdyż wiadomo co się stało z rodzicami Lary)... Pomysłów na fabułę jest naprawdę dużo... Ukryte skarby Azteków czy jakies przedmioty z mitologii greckiej czy rzymskiej, czy też może perskiej... :)
_________________
:)
 
 
 
Lolita 
Nowicjusz



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 18
Posted: 09-12-2008, 20:05   

→Oczywiście każdy TR był dobry.Moim ulubionym jest TRL.Ale mowa
o TR Underworld.Który miał się opierać na kalendarzu Majów,ale jednak
mało tego jest.Naprawdę mam już dosyć obiecanek(TRAOD).
Po pewnym czasie ukazały się pierwsze screeny,rendery,trailery no i
modelka.Nic w tym takiego nadzwyczajnego gdyby nie to że
połowy obiecanek nie ma.Dobrze ,że przynajmniej grafika
jest na nowym silniku :P . Ogólnie rzec biorąc Underworld™®
jest piękną grą.Najważniejsze dla mnie rzeczy to:fabuła,ciekawość
gry,grafika no i całokształt.
1.Fabuła-idealnie dobrana..ale czy do końca się spełnia?!
2.Ciekawość gry-na pewno wielka!!Szczególnie przed premierą (po też).
3.Grafika-The Best :)
4.Całokształt-Można by powiedzieć 9/10 ale jak to TR to i tak 10/10
(ten Larowo-Croftowo-Tombowy klimat)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo