FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Koniec świata?
Author Message
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 29-08-2007, 16:07   

To, że Szymuś jest znawcą Biblii, wiemy już z tematu o homoseksualizmie.

Ja bym omijała Biblię szerokim łukiem. Była pisana przez tylu ludzi, że niemożebnym jest przecież oprzeć się na niej jako na czymś konkretnym.
_________________
Unholy
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 29-08-2007, 19:56   

al-Kahinat wrote:
Była pisana przez tylu ludzi,

a jednak pomimo tego że jest pisana przes tysiącleci to jednak jest społgrająca z dzisiejzymi czasami. Jeżeli jest inaczej to przeczytajcie jednak ten 24 rozdzial Mateusza i zobaczycie ze wszystko co ta przeczytacie sie zgadza i nie są to chore przepowiednie takie jak Nostradamusa.
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 31-08-2007, 15:07   

W 2012 jakis gwiazdozbior (Oriona?) ma byc w tej samej pozycji co 5 tys lat temu, czyli w czasie Wielkiego Potopu. Naukowcy przewiduja wtedy kolejny potop i chca juz zbudowac arke.... No coz, kolejna bzdurna teoria konca swiata. Inna jest taka ze w 2012 ma uderzyc w nas meteor. Az mi sie smiac chce, z niektorych teorii. ale:
al-Kahinat wrote:
co ma być, to będzie. Nie przejmuję się końcem świata ani odrobinę. Jeśli ma się coś takiego zdarzyć - cóż ja mogę?

I tak nie bedziemy miec na to wplywu, a poza tym nie wierze, zeby w ciagu krotkiej chwili tyle milionow istnien zniklo na zawsze. No chyba ze sami do tego doprowadzimy wysadzajac sie w powietrze.
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 31-08-2007, 19:43   

ja-marta wrote:
Inna jest taka ze w 2012 ma uderzyc w nas meteor.


A niech uderza, jeżeli Polsce odbiorą EURO :p
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 31-08-2007, 21:49   

Barbie wrote:
A niech uderza, jeżeli Polsce odbiorą EURO


A niech odbierają Euro 2012 :619: Jesteśmy ostatnim krajem który powinnien się zabirać za to. Najpierw powinniśmy zrobic porządek w naszej gospodarce i innych sprawach a dopiero potem promować Nasz kraj bo jak narazie to kiepsko to widzę :hehe: :> :pozdro:

Co do całego tematu,staram sie o tym nie myśleć i planować przyszłość... chociaż słyszałem ostatnio na mszy po raz setny chyba w te wakacje aluzje do tego tematu :p
Temat ostatnio się zrobił tak popularny że ostatnio w TVP ciagle puszczaja jakieś katastroficzne filmy i seriale... ;)


MACPHISTO
Nie, nie, to tylko Wiadomości :p
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 31-08-2007, 22:31   

Nie tam. Nie będzie końca świata. To wszystko umrze powoli, ale nie od jednego BOM. Poza tym to bez znaczenia, że kalendarz Majów kończy się w 2012 roku. Mój jest do 2050. I co z tego? xDDDD
_________________
Dostałam questa od guru bagien.
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 01-09-2007, 00:12   

Może na razie dajmy sobie spokój ze spekulacjami, jak już będzie koniec Świata to wtedy o tym pogadamy, co? :p :D
Nieważne czy przebiegunowanie, meteoryt, asteroida czy inne badziewstwo. Jak ma się stać, to i tak się stanie i raczej nic na to nie poradzimy (no chyba, że znajdzie się jakiś superbohater :> ).
Ja tylko czekam na 2012, bo nawet bez końca świata może być ciekawie. :P
 
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 01-09-2007, 08:48   

Nie wiem skąd te spekulacje nawet księży że koniec świata to będzie jakiś meteoryt uderzający w ziemie, czy coś że ziemia się rozwali... W bibli jsno pisze że Bóg nie zniszczy ziemi tylko ludzi na niej mieszkających, oraz także ,,ich system rzeczy" . Co ciekawe (nawet ja sie zdziwilem) księga objawienia (apokalipsy) opisuje zniszczenie bestii którą po stwierzeniu wszystkich faktów jest... ONZ
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 03-09-2007, 14:58   

Quote:
Nie wiem skąd te spekulacje nawet księży że koniec świata to będzie jakiś meteoryt uderzający w ziemie, czy coś że ziemia się rozwali... W bibli jsno pisze że Bóg nie zniszczy ziemi tylko ludzi na niej mieszkających, oraz także ,,ich system rzeczy" . Co ciekawe (nawet ja sie zdziwilem) księga objawienia (apokalipsy) opisuje zniszczenie bestii którą po stwierzeniu wszystkich faktów jest... ONZ

Meteoryt udzerzyć to może uderzyć.Ostatnio nas niebezpiecznie minął,a teraz to już tyle szczęścia to chyba nie będzie...Trudo...Wyginiemy jak wspaniałe dinozaury.Jeśli nie wszyscy zginą od samego uderzenia,to od pyłów,od głodu.A prawdopodobnie jeszcze kolejna Epoka Lodowcowa by była :P
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 03-09-2007, 21:11   

Ja też cem się wypowiedzieć :P Zatem:

Z tego co mi sie obiło o uszy (i oczy :P ) to jakiś większy obiekt, który mógłby zagrozić ludzkości otarł się o atmosferę Ziemi w 1995 roku. Astronomowie zauważyli go dopiero po dwóch dniach od zdarzenia jak omijał Księżyc w "drodze powrotnej". Była to mała planetoida o średnicy około 3-5 km. Oczywiście nie podano tego do publicznej wiadomośći... Mimo wszystko, ta asteroida co zabiła dinozaury miała podobno około 10 km średnicy. Według najnowszych badań (pokrywy lodowej na biegunach, zdjęć satelitarnych, badań radarowych itd.) wyżłobiła ona krater, który stanowi niemal całą Zatokę Meksykańską. Uderzenie tego obiektu było tak silne, że zgładziło wszystkie stworzenia na Ziemi mierzące powyżej 1 metra wzrostu. Reszta wyginęła w wyniku późniejszych następstw kolizji m.in z braku pożywienia, zatruć gazami, pyłami itd... - jak pisano w poscie powyżej. Podobno przeżyły tylko małe ssaki (szczury, myszy itd.) i żyjące pod ziemią owady. Nie wiadomo niestety co stało się z fauną morską, jednak do teraz, co rok odkrywane są gatunki, które mogły przeżyć katastrofę, a nawet żyć wcześniej przy czym zbytnio nie ewoluować. Chodzi głównie o żyjątka głębinowe, których zbadanie jest niezwykle trudne ze względu na głębokość na jakiej żyją.

Co do końca świata w 2012 roku, to dużo o tym czytałem i w necie i w prasie (fascynują mnie takie nawiedzone głupoty :P ). Ów koniec zapowiadany jest na 21-23 grudnia 2012, bo tego dnia, jak już wspominano, kończy się kalendarz Majów. Kalendarz ten przedstawia (podobno) 4 żywioły niszczące ludzkość i podobno to ten - http://cache.eb.com/eb/im...43&rendTypeId=4
Fajnie, o niczym nie wiedząc, przez kilka lat nosiłem jego tandetną replikę w kieszeni, bo seryjnie przynosił mi szczęscie na sprawdzianach. A przynajmniej tak sobie wmówiłem :P Od mniej więcej roku nie wiem gdzie się zapodział.

Poza tym na tę samą datę przypada realizacja tzw. proroctwa Oriona. Zainteresowanych odsyłam do książki Patricka Geryla. Czytałem jedynie niezwykle wyczerpującą recenzję tej ksiązki, ale chętnię wziąłbym się za jej lekturę ;) Powiem tylko, że autor straszy w niej przebiegunowaniem Ziemi. Opiera swoje wnioski o niezwykłe odkrycia archeologiczne wskazujące na istnienie Atlantydy, współczesną i starożytną astronomię, numerologię, czy wzory i wyliczenia matematyczne. Ważny jest tutaj wizerunek Słońca przedstawiany na hieroglifach egipskich, które pokazują je (podobno) w nadaktywności - co miałoby spowodować przebiegunowanie. Inni sugerują, że to wizerunek UFO, które niegdyś odwiedzało Ziemię i pomagąło ludzkości. Z tym wiąże kolejna teoria mówiąca, że proroctwo Oriona nie zapowiada końca świata, a objawienie dla ludzkości... Załamanie wszelkich religi świata, panującego światopoglądu i zmiany podejścia człowieka do życia i spraw duchowych. A to wszystko za sprawą powrotu Bogów na Ziemię w roku 2012 ;)

Mimo wszystko jesli miałby nastąpić koniec, to na pewno znajdą się śmiałkowie a także metody, by jemu zaradzić :)

Uf, to se popisałem. Mam nadzieję, że nie powtórzyłem czyjegoś posta, bo przeczytałem tylko 3 poprzednie strony topicu... :gupek:
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 03-09-2007, 23:01   

Quote:
A to wszystko za sprawą powrotu Bogów na Ziemię w roku 2012 ;)

Ma to podobno związek z odkrytą niedawno "Planetą X" (Sumerowie nazywali ją Nibiru, z niej mieli pochodzić Annunaki), której orbita przecina się z orbitą Ziemi i kiedyś, dawno temu, zderzyła się z nią, po czym... odleciała. :P Teraz znowu ma zbliżyć się do Zielonej Planety, a razem z nią - bogowie nauczyciele mają przybyć, by nas 'oświecić'. Wszystko to zostało wydedukowane na podstawie legend, hieroglifów i różnych innych środków przekazu, pozostawionych przez Starożytnych. Idąc tym tokiem myślenia koniec kalendarza Majów może po prostu oznaczać, koniec świata jaki znamy, a początek czegoś nowego.
Zaznaczę tylko, że ta teoria nie jest moja. :D Wyczytałam ją na jakiejś stronie zajmującej się niewyjaśnionymi zjawiskami i tajemnicami Świata, bo ogólnie lubię takie rzeczy, a jeszcze trochę powiązane z mitologią, którą uwielbiam. ;)
 
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 03-09-2007, 23:49   

Kamcia wrote:
Ma to podobno związek z odkrytą niedawno "Planetą X" (Sumerowie nazywali ją Nibiru, z niej mieli pochodzić Annunaki), której orbita przecina się z orbitą Ziemi i kiedyś, dawno temu, zderzyła się z nią, po czym... odleciała.


I tak powstał choca.. nasz Księżyc :D To jest jedna z hipotez.
Ponadto według tych wszystkich mitów i wierzeń dawno temu nasza planeta nazywała się Tiamat. Gdy zderzyła się z Nibiru uległa rozerwaniu - mieszkamy na mniejszej części Tiamat (pozostałością po zderzeniu ma być ponoć wielka rozpadlina, szczelina - Ocean Spokojny). Niewielka, oderwana część planety w wyniku przyciągania ziemskiego zmieniła się w Księżyc, a reszta gruzu odleciała w przestrzeń tworząc pas planetoid między Marsem a Jowiszem. Ciekawe skąd o tym pasie wiedział pierwszy rozwinięty lud na Ziemi - Sumerowie ;) ?

Tak czy siak w każdym micie i legędzie istnieje ziarnko prawdy. Pozostaje nam czekać na grudzień 2012... i dalej czytać coraz to nowe newsy o niezwykłych odkryciach i tego typu, dla niektórych bzdurnych, rzeczach :>
  
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 12-09-2007, 17:26   

Podobno ten meteoryt który ma podobno w Ziemie uderzyć to spadnie w jakiś ocean,właśnie podobno Ocean Spokojny. Wierzyć czy nie,ale tak gadają/piszą. Ksiądz nam mówił,że co jakiś czas w każde lata (chyba z 7) chodzą jacyś ludzie,którzy zapowiadają koniec świata.Zapowiadali i jakoś się im nie sprawdziło.
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 15-09-2007, 15:56   

Kurde...znowu post pod postem;/ . Ale mam sprawę. Czytaliście dzisiejszy FAKT? Wiem,że to brukowiec,że czasem głupoty tam piszą... Jednak moją uwagę przyciągnął artykuł na temat III wojny światowej (na faktach).Podobno III wojna światowa ma ropocząć się z początkiem lata 2008r. Biorąc pod uwagę,że koniec świata zapowiada się na 2012r. to wojna mogłaby trwać 4 lata i...i albo się wszyscy pozabijają,albo poumierają przez skażenie środowiska,albo dostaną w łeb meteorem albo...

Co wy na ten artykuł??? xD
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 15-09-2007, 19:09   

Jeśli to było obok artykułu, który mówił, że "Jan Paweł II (85 l.)" umarł z głodu, to myślę, że wystarczy to pozostawić bez komentarza.
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 15-09-2007, 19:14   

No,obok to nie,ale widzę że wiesz o czym mówię.W tym samym ,tyle że w środku. Trochę to głupie myślę...Ciekawe,czy naprawdę na faktach czy troszkę powymyślane żeby sensacja była i gazeta lepiej się sprzedała :D
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 15-09-2007, 19:33   

Nie czytam Faktu, znalazłam na ich stronie :p

Avi_Versicolor wrote:
Ciekawe,czy naprawdę na faktach czy troszkę powymyślane żeby sensacja była i gazeta lepiej się sprzedała


Zapewne tak.
 
 
Xardas1992 
Nowicjusz



Joined: 20 Mar 2007
Posts: 25
Posted: 01-03-2008, 23:17   

Może to co powiem wyda się egoistyczne, ale wolałbym aby wszyscy ludzie zginęli w jednym czasie :) Bo głupio tak zginąć, a reszta będzie żyć... no i nie dowiesz się jak będzie wyglądał świat za kilkadziesiąt milionów (?) lat... trochę słabo się robi.

Proponuję poczytać książki uznawanego za najlepszego fizyka na świecie, Stephena Hawkinga (Krótka Historia Czasu i inne...) - obala istnienie Bog raz na zawsze. Polecam.
_________________

"President Reynolds ruined your life? She ruined my life. You want to take the bitch down? You just found your inside man."
 
 
 
millo 
Podróżnik



Joined: 25 Dec 2003
Posts: 465
Location: Pustostan
Posted: 01-03-2008, 23:41   

Xardas1992 wrote:
Proponuję poczytać książki uznawanego za najlepszego fizyka na świecie, Stephena Hawkinga (Krótka Historia Czasu i inne...)

Proponuję zapoznać się z "Krótką Historią Czasu", zwłaszcza ze wstępem. Nie wiem, jak to wygląda w innych książkach Hawkinga, ale "Krótką Historię Czasu" mam na półce i zapewniam, że dowodów przeciw istnieniu Boga tam nie ma, co sam autor wyraźnie zaznacza. Innymi słowy - kłamiesz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
 
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 02-03-2008, 00:04   

Ja myślę, że wszyscy wierzący w Boga powinni z utenskieniem czekać na te wszystkie klęski żywiołowe, które mają doprowadzić do końca świata (ludzi). Przecież będzie to zasługa kochanego Boga, który to po przez swoją niebiańską łaskę i miłość obdaży nas bólem i cierpieniem. Więc ja nie widzie czego tu się obawiać. PAN BÓG WIE CO ROBI!!!

[ Komentarz dodany przez: Integral: Nie Mar 02, 2008 00:20 ]
Przeszkol się, bo nawet prowokacja wychodzi Ci mizernie.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 28-05-2008, 09:11   

A ja chciałabym dorzucic do tego tematu pewną audycję radiową ---> KLYK

Jest tu m. in. wywiad z autorem książki "Proroctwo Oriona", Patrickiem Gerylem. Ja sie prawie przestraszyłam ^^.

Od siebie moge dodać tylko tyle, że sama nie wiem co o tym myślec, wogóle nie zamierzam nawet heh, życie toczy sie dalej a i tak zawsze sie kończy w najmniej odpowiednim momencie ;)
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 28-05-2008, 11:04   

he,he Nintja znalazłaś audycję Radiową Radia Zet. Program nazywał się (aktualnie już nie jest prowadzony) Nautiluis Radia ZET, był to naprawdę świetny program poruszane były w nim zjawiska paranormalne, i nie tylko. Sam temat końca świata, jest cholernie ciekawy, ale ile razu to już miało nastąpić ?! Tego pewnie i tak się nie dowiem, możemy tylko czekać :) Ja ze swojej strony mogę dorzucić ciekawy artykuł (polecam również "oblookanie" całego forum) dotyczący właśnie końca świata.

http://www.paranormalne.p...?showtopic=6769
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 28-05-2008, 12:07   

Ar2r, to nie było dziecino z radia ZET, widać nie wysłuchałes tego a się wypowiadasz ;> nieładnie , tam pan wyraźnie mówi ze to radio tokFM (czy jak to sie tam pisze)

sorry za :offtopic: ale musiałam sprostować ^^

Zastanawia mnie tylko to czy w końcu w Polsce będzie Afryka czy Grenlandia, bo wg audycji to ma być ziąb, a wg innych źródeł mamy mieć pomarańcze za oknami.
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 28-05-2008, 13:15   

Faktem jednak jest, że Robert Bernatowicz był jednym z dwójki prowadzących niegdysiejszego, nieodżałowanego Nautiliusa Radia ZET i jestem pewna, że pod tym szyldem podobną tematykę również poruszali. ;)
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 28-05-2008, 14:30   

Małe sprostowanie: audycję wysłuchałem do końca, ale informacje o Radiu TOK FM słyszymy dość później, pisząć posta byłem pewny że to Nautilius Radia Zet, a gdy się zorientowałem że nie chodzi o Nautiliusa, było za późno na edycję posta. NO !!
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo