FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Legend - pierwsze wrażenia
Author Message
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 05-08-2011, 23:02   

Ja tu napiszę jeszcze raz, tym razem o wrażeniach z Legendy po otrzymaniu nowego kompa (czyli świeże wrażenia, dzisiejsze). Po pierwsze - Next Gen. Fajny, ale niektóre rzeczy wyglądają w nim gorzej, choć w większości jest o wiele ładniej. Po drugie - Lara i inne postacie poruszają się szybciej, gra przestała się zacinać... :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 16-10-2012, 12:59   

Ja na początku grałem w demo i kiedy je przeszedłem to po jakimś czasie chciało mi się grać w pełną wersję. Wrażenia jak najbardziej pozytywne :) Grafika dobra, grywalność też na wysokim poziomie i ogólnie fajnie się grało ;) Poziom w Boliwii przeszedłem w godzinę i dzień później brałem się za następny. Ogólnie lokacje mi się podobały. Najlepiej było w Anglii. Te opuszczone muzeum miało niesamowity klimat. Wywarło na mnie największe wrażenie :D Coś takiego właśnie lubię :>
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Shady-Yo 
Nowicjusz



Joined: 21 Jun 2016
Posts: 23
Posted: 02-04-2017, 16:25   

Moje pierwsze wrażenia z tą grą były bardzo dobre. Kilka lat temu przeszedłem trochę Boliwii, ale później.. nie pamiętam, jakoś przestałem grać :)

Teraz jednak jestem w trakcie jej przechodzenia i na razie gra bardzo mi się podoba. Autorzy zdecydowanie odrobili lekcję po niewypale jakim był Angel of Darkness :)

Na razie jestem w Ghanie, ale dom Lary to również piękna sprawa. Świetnie było zgarniać tam te wszystkie sekrety.
_________________
Ukończone:
I 8/10 | Unfinished Business 8/10 | II 9/10 | II: Golden Mask 7/10 | III 10/10 | III: The Lost Artifact 9/10 | IV 10/10 | V 6/10 | Angel of Darkness 5/10 | Legend 9/10

Aktualnie gram w:
Anniversary
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-04-2017, 13:19   

Shady-Yo wrote:
Autorzy zdecydowanie odrobili lekcję po niewypale jakim był Angel of Darkness

To nie ci sami autorzy :)
_________________
 
 
Shady-Yo 
Nowicjusz



Joined: 21 Jun 2016
Posts: 23
Posted: 03-04-2017, 16:15   

Menkaure wrote:
Shady-Yo wrote:
Autorzy zdecydowanie odrobili lekcję po niewypale jakim był Angel of Darkness

To nie ci sami autorzy :)


Faktycznie. Legendę zrobili Crystal Dynamics. My bad :)
_________________
Ukończone:
I 8/10 | Unfinished Business 8/10 | II 9/10 | II: Golden Mask 7/10 | III 10/10 | III: The Lost Artifact 9/10 | IV 10/10 | V 6/10 | Angel of Darkness 5/10 | Legend 9/10

Aktualnie gram w:
Anniversary
 
 
Shady-Yo 
Nowicjusz



Joined: 21 Jun 2016
Posts: 23
Posted: 04-05-2017, 13:15   

Po ukończeniu gry mogę śmiało stwierdzić, że to najlepszy TR od dawna - na pewno znacznie lepszy od dwóch poprzedzających go części :) Wnosi wielkie odświeżenie w serii i robi coś, co powinien zrobić już "Angel of Darkness".

Przede wszystkim, autorzy wzięli sobie do serca uwagi odnośnie sterowania w AoD. Tym razem Larą porusza się bardzo przyjemnie i praktycznie brak jakichś rażących bugów w tej kwestii. Już za samo to należy się ogromny plus.

Dwa - piękna grafika. Jak na rok powstania, to myślę, że graficznie TR prezentował się naprawdę ładnie. Dla mnie grafika nie jest najważniejszym elementem gry, ale wiadomo, że im ładniejsza, tym przyjemniej się gra. I tutaj ani przez chwilę nie domagałem się lepszej grafiki. Nie raz można się pozachwycać pięknymi widokami.

Trzy - fabuła. To ciekawe, że niektórzy narzekają na fabułę, bo akurat dla mnie to jeden z mocniejszych elementów w tej grze - historia wciąga, a kolejne zwroty akcji (choć typowo tombraiderowe) mają swoje odzwierciedlenie w tempie akcji, a gra kończy się bardzo dobrym zakończeniem.

Jeśli chodzi o system walki, to myślę, że można go było lepiej dopracować. Oczywiście, jest o niebo lepiej niż w AoD, ale i tak uważam, że zbyt łatwo jest eliminować przeciwników nawet na trudnym poziomie. Na szczęście walki z bossami wyglądają już bardzo OK.

Podobało mi się także podejście twórców do charakteryzacji Lary - to taka typowa, klasyczna Lara znana nam ze swojej odwagi, czarnego humoru i niszczących tekstów już w pierwszych częściach Tomb Raidera. Brawo za powrót do tej konwencji. Podobały mi się też dosłownie wszystkie cut scenki.

Jeśli chodzi o lokacje, to właściwie wszystkie mi się podobały. Chyba tylko Kazachstan trochę mniej przypadł do gustu, a już na pewno zirytował motocyklowym pościgiem, który na trudnym poziomie był niemal niemożliwy do przejścia (udało się chyba po ponad 30 próbach...) Wszystkie południowoamerykańskie i afrykańskie levele jak najbardziej na plus. Japonia też niczego sobie - w każdym TR musi być taka nieco wyróżniająca się lokacja. Tutaj postawiono bardziej na akcję i wyszło to na plus. Anglia była niezła, ale najbardziej podobał mi się chyba Nepal. Uwielbiam ten mroźny klimat - szkoda tylko, że tak krótki był ten rozdział!

Na koniec zostawiam jeszcze świetny dom Lary. Po raz pierwszy w historii serii tak bardzo przyłożono się do zaprojektowania Croft Manor. Uwielbiam salę ćwiczeń Lary - robienie wszystkich tych akrobacji w celu odnalezienia wszystkich sekretów, ale oczywiście również wszystko co poukrywane zostało w pozostałych pokojach. Można tu posiedzieć naprawdę spory kawałek czasu. Aha, i dodałbym jeszcze świetny soundtrack. Zarówno muzyka, która czasem przygrywa w tle jak i główny motyw w tej grze.

"Legenda" to naprawdę kozacki tytuł i myślę, że jeszcze do niego wrócę. Tym bardziej, że nie przykładałem większej uwagi to zebrania wszystkich sekretów :)

Moja ocena: 9/10.
_________________
Ukończone:
I 8/10 | Unfinished Business 8/10 | II 9/10 | II: Golden Mask 7/10 | III 10/10 | III: The Lost Artifact 9/10 | IV 10/10 | V 6/10 | Angel of Darkness 5/10 | Legend 9/10

Aktualnie gram w:
Anniversary
 
 
Kaczmarek35 
Student


Joined: 10 Mar 2018
Posts: 41
Posted: 19-03-2018, 10:43   

Pierwsze wrażenie pozytywne. Ale po przejściu już całej gry i ponownym przejściu gry zauważyło się rysy. Za łatwa. Za krótka. Za mała zagadek. Za łatwa wspinaczka.
Mało zapadających w pamięć lokacji. Kolejna gra casualowa. Przejść i zapomnieć.
Obok najlepszych części TR 1-4 to nawet nie stoi. Zresztą nawet remake 1 części Anniversary z 2007 jest lepsze od Legend, ale pewnie dlatego, że miało bazę lokacji z pierwszej części i jest o połowę dłuższa niż TR Legend.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo