FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider 3 cz.2
Author Message
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 19-07-2014, 20:06   

Hej jestem nowa. Mam problem ze zebraniem wszystkich sekretów w tr 3. Czy może mi ktoś podać dokładne położenie każdego z nich? :pozdro:
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-07-2014, 22:13   

Wszystkich 59 (60)? :p Ich położenie jest podane chociażby w solucji na stronie:

http://laracroft.pl/tr3sol.htm
_________________
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 19-07-2014, 23:04   

Wiem, ale nie mogę znaleźć ostatnich 4 sekretów.
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 19-07-2014, 23:57   

To znaczy w levelu rx tech mines w pomieszczeniu z łomem jest wnęka,w której jest podobno przycisk do otworzenia drzwi obok pierwszego sekretu za pokojem kontrolnym(tak wyczytałam na stronie Stelli) jednak nie mogę się do tej wnęki dostać.Wiem,że jest krawędź,po której mogę się dostać do niej. A więc ustawiam się w odpowiednim miejscu,tak jak na screenshocie u Stelli,ale jest znowu problem. Otóż Lara nie chce się jej złapać,nawet tam,gdzie ją widać. Co prawda mam wszystkie sekrety wraz z 4 z Coastal Village,ale potrzebuje przynajmiej jeszcze 3 sekretów aby odblokować All Hallows. Zostawiłam save'a przy wnęce i od razu przeszłam(bez tego sekretu) do Lost city of Tinnos.Mam już 1 sekret przy gnieździe ważek,a więc do 60 brakuje mi jeszcze 3.Jednego nie umiem zdobyć(wcześniej opisanego),a 2 ostatnich nie mogę znaleźć. :fire:
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 20-07-2014, 00:32   

Jeżeli macie problem ze znalezieniem sekretòw (oprócz 2 w Rx tech mines oraz 2 ostatnich w Lost city of Tinnos) to chętnie wam dokładnie opiszę ich położenie. A na razie poziom Jungle:
1. Zanim zjedziecie ze skarpy,wejdźcie na skałę poniżej i z niej zeskoczcie na skarpę między krzakami.Jest tam płaski teren z shotgunem.
2.W trakcie zjazdu z pochylni,spróbujcie wylądować na terenie z apteczką(uwaga na głaz),a zniego na zielony teren za drzewem.
3.Kiedy będziecie na dole,skierujcie się łukiem w lewo(uwaga na bagna) i wespnijcie się na kolumnę.
4.W pewnym momencie dojdziecie do miejsca,gdzie na dole są kolce i tygrysy, z przodu korytarz z Save Gem,a Lara będzie na końcu dużej gałęzi. W jej środku jest wnęka z sekretem.
5.W jednym z ciemnych korytarzy, na końcu jest kula i dźwignia,a nad nią jest ukryta półka z niespodzianką.
6.Na terenie porośniętym bójną roślinnością wypadną z krzaków głazy. Przejdź przez tamte rośliny i zeskocz na dół(uwaga na kolce) i weź sekret.
Jeżeli spodobała wam się moja recenzja,to zapraszam do zadawania pytań związanych z sekretami w TR3.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-07-2014, 08:20   

W zalinkowanej solucji znajdują się także sekrety z ostatniego levelu, przy czym nie są ponumerowane - musisz sobie wyszukać w tekście.

Co do RX-Tech Mines, na pewno próbowałaś skoczyć w odpowiedni sposób? Nie powinno tam być żadnego problemu z chwyceniem się. Ostatecznie mogłaś zerknąć jeszcze na YT, żeby się upewnić.
_________________
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 21-07-2014, 09:02   

Tak wiem. Dzięki za pomoc. :P Dopiero teraz zobaczyłam w solucji.Już wczoraj znalazłam sekret (czasówkę). Co do sekretu #2 to oglądałam na YT filmik.Dzisiaj spróbuje go zdobyć.Mam jeszcze jedno pytanie:w Lost city of Tinnos w pokoju Ziemi znalazłam pod pomieszczeniem z maską małą wnęke:weszłam tam i popchnęłam wajchę,która sprawiła,że w innym pomieszczeniu spadł blok przy drabinie i nie wiem czy jest sens tam wracać?Czy to jest wogóle sekret?Teraz jestem przy dzwiach do pokoju Wody.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-07-2014, 11:47   

adi wrote:
Mam jeszcze jedno pytanie:w Lost city of Tinnos w pokoju Ziemi znalazłam pod pomieszczeniem z maską małą wnęke:weszłam tam i popchnęłam wajchę,która sprawiła,że w innym pomieszczeniu spadł blok przy drabinie i nie wiem czy jest sens tam wracać?Czy to jest wogóle sekret?


Tak, to jest właśnie Sekret - z bloku można przeskoczyć do niedostępnej wcześniej drabiny.
_________________
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 21-07-2014, 14:18   

Dzięki. Już wiem komu się polecać na przyszłość.Jednak i tak chce mieć 60,a na razie mam 59.Muszę wrócić do Rx tech mines.
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 21-07-2014, 22:21   

Niestety nie udało mi się zdobyć sekretu#2 z Rx tech mines. Próbowałam,ale nic z tego.Stawałam w różnych miejscach na tej górce z prawej od wnęki,ale Lara i tak nie chciała się złapać.Dzisiaj grałam nawet przy video solucji i stawałam w dokładnym miejscu,a i tak lipa. Na szczęście mam 59 sekretów,więc odblokowałam All hallows,jednak czuje niedosyt z tego wyniku. 59 of 59= ;( 60 of 59= :jumper:
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 21-07-2014, 22:36   

PS.Może jest to bug. Jednak mam nadzieję,że to nie to.Dziwię się tylko nadal,czemu nikt nie miał tego problemu,a ja już 2 godz. się męczę z tym.Jestem załamana i nie wiem co mam robić. :roll: :help: :help: :help: :help: :help:
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 30-06-2015, 18:35   

Hej, mam problem. Otóż nie działają mi strzałki do przodu i do tyłu :bezradny: . Nie mogę ani wybrać zapisu, ani poruszać się Larą, po prostu nic. Dzieje się tak tylko w TR3, w innych klasykach strzałki działają bez problemu. Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić? :(
:pozdro:
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 01-07-2015, 14:58   

Sprawdz sterowanie lub ustawienia aplikacji,ktore trzeba skonfigurowac.
 
 
Tumberski 
Nowicjusz



Joined: 04 Mar 2014
Posts: 25
Location: Wioska
Posted: 01-07-2015, 16:35   

Coś Ci się pochrzaniło w konfigu... ja zazwyczaj, kiedy mi się tak dzieje (a dzieje się często), kopiuję sobie sejwy i instaluję ponownie grę... :)
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 01-07-2015, 18:37   

eh, uroki tomb raidera ;) dzięki za radę, już po prostu nie miałam pomysłu co z tym zrobić XD
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 04-11-2015, 08:13   

hej :) próbował ktoś odpalić TR3 na W7. Może gdzieś już był na forum poruszany ten temat? Mnie nie hula przy ustawieniu zgodności. Pomożcie! ;)
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 04-11-2015, 17:49   

U mnie na Win7 działa bez dodatkowych zabaw :o Zobacz tu może >> http://tombraiders.net/st...s/TR3files.html
_________________
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 04-11-2015, 20:30   

Dzięki :-) próbowałam dziś już z tym multipatchem i nic. Mam wersję z Origin'a. Może jak przywiozę sobie płytę to zadziała. Pokombinuje jeszcze z tym trybem awaryjnym, ale nie wróżę sobie sukcesu.
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 07-11-2015, 13:58   

A zatem przywiozłam sobie ze swojej starej kolekcji płytkę z grą i działa bez żadnych kombinacji. Nawet nie ustawiałam trybu zgodności.
W związku z tym nie polecam kupować wersji cyfrowej na Origin pod instalacje przy W7. Przynajmniej w moim przypadku gra nie chciała się odpalić. I żadne patche tu nie pomogły.
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Kharupira 
Nowicjusz



Joined: 10 Aug 2016
Posts: 7
Posted: 13-08-2016, 08:57   

Niedawno właśnie przypomniałam sobie grę i oh mój boziu, bawiłam się jeszcze lepiej niż za pierwszym razem :D

Najfajniejszy level to zdecydowanie RX-Tech Mines... wszystkie te mutanty, jazda wózkami i super mroczny klimat.
Kocham też Londyn i sam pojedynek z Sophią.
Raptory w pacyficznej lokacji były chyba najfajniejszymi przeciwnikami w grze <3

I oficjalnie - TR 3 posiada mojego ulubionego finalnego bossa. W ogóle bossowie w TR 3 są super.

Ogólnie - gra jest świetna i dziękuję tym, którzy zdecydowali się wypuścić parę lat temu Ultimate Edition ^^
 
 
Shady-Yo 
Nowicjusz



Joined: 21 Jun 2016
Posts: 23
Posted: 05-11-2016, 21:18   

Przyszła pora na kolejne przejście mojej (teraz chyba jestem już na 100% pewien) ulubionej części TR. Dwójkę stawiam bardzo blisko, ale jednak to trójka za każdym razem przywoływała uśmiech na mojej twarzy. Masa klasycznych momentów, masa rzeczy, które pamiętałem przy poprzednich podbojach z trójką...

Wstęp w dżungli to jeden z moich ulubionych początków w TR'ach ever! I te małpeczki z apteczkami w zębach. I jak ta krew z nich tryskała :) Dżungla miała wspaniały klimat i poziomy w dżungli to (który to już raz używam tego zwrotu?) jedne z moich ulubionych ever w TR. Po dżungli jednak wcale nie jest gorzej. Dostajemy wspaniałą Nevadę (pierwszy poziom był genialny, łażenia po budynkach już tak w TR nie lubię, ale i tak było nieźle), Londyn (kiedyś nie lubiłem, z czasem doceniłem, świetnie uchwycony mroczny, brudny klimat, czysta ZAJEBISTOŚĆ!), Pacyfik (uwielbiam, podobnie jak dżunglę - piękne krajobrazy i mega klimat) i Antarktydę (są tutaj bez wątpieniach jedne z najlepszych leveli w całej grze - mroczny, mroźny klimat, aż samemu można dostać dreszcze, gra się w to wspaniale)... w sumie nie wiem czy jednak na Antarktydzie nie mieliśmy najlepszego poziomu w grze.

Po raz pierwszy mamy możliwość wyboru miejsca, po ukończeniu dżungli, w którym będziemy dalej kontynuować przygodę i ta opcja jest IMO cool. Z tym, że Antarktyda musi zostać ukończona jako ostatnia. I to też jest cool :) Bo zdecydowania nadaje się na zakończenie gry.

Długość gry jest wyważona, zapewni na pewno niejeden przyjemny wieczór. Przeciwników jest tu pod dostatkiem i to wszelakiej maści. Są też nowe środki transportu. Standardowo Lara ewoluuje i umie już nieco więcej niż w dwójce. Wszystko to na plus.

Fabularnie jak to w TR'ach - prosto aż do bólu i właśnie TAK MA BYĆ! Grywalność po latach wciąż stoi na wysokim poziomie. A muzyka jest po prostu fantastyczna.

Nie ukrywam, że mam sentyment, ale myślę, że nawet bez niego byłbym w stanie ocenić tę grę wysoko. Dla mnie to najlepsza część z klasycznych TR'ów. Aaa... na plus jeszcze trzeba zaliczyć cutscenki i bossów (choć aż sam się zdziwiłem jak prosty w rozwaleniu był ten finałowy).

Ocena nie może być inna. 10/10.

EDITEDITEDITEDITEDIT!

Na FilmWebie znalazłem swoją opinię po ostatnim przejściu sprzed 3 lat (nawet nie pamiętałem, że coś tam kiedyś napisałem) ;) A podepnę tutaj :) I wychodzi w takim razie na to, że teraz przeszedłem trójkę czwarty raz.

"Trójka pozostaje moją ulubioną częścią serii TR. Dodam jeszcze, że mam do niej ogromny sentyment, podobnie zresztą, jak do dwójki, czy czwórki. W porównaniu do dwójki mamy tu sporo nowości - nowe umiejętności Lary, która teraz może już chodzić na kolanach i przeszukiwać wąskie szczeliny, wspinać się po poziomych drabinkach czy też biegać sprintem. Pojawiają się tu także nowe pojazdy oraz bronie (ekwipunek akurat najmniej się zmienił). A teraz to co w TR najważniejsze: projekcja poziomów jest znakomita. Stworzone zostały z głową, świetnie zrównoważono ilość akcji - pokonywania wrogów i pułapek - do ilości zagadek i... podziwiania krajobrazów! Tak, mimo, że jest to gra stara i fabuła dzisiaj może odpychać to jednak te krajobrazy mają coś w sobie... tutaj szczególnie muszę pochwalić poziomy w Indiach i na południowym Pacyfiku. Pustynia w Nevadzie też ma ten swój "upalny" klimat, Londyn ma swoje mroczne tajemnice a Antarktyda świetnie zwieńcza trzecią część Tomb Raidera. Zakończenie podobało mi się dużo bardziej niż w dwójce - powiedziałbym nawet, że było bardziej epickie i stworzone z całkiem niezłym rozmachem. Mówiąc o Tomb Raiderze, a szczególnie o trzeciej części muszę podkreślić jeszcze jedną rzecz. Muzyka jest po prostu znakomita - różnorodna ścieżka dźwiękowa nadaje kolejnym poziomom jeszcze więcej tego klimatu, dodaje smaczku. Czasem jest to muzyka tajemnicza, niekiedy przyspiesza akcję a czasem nawet powoduje, że człowiek aż chce się zatrzymać, żeby uważniej jej posłuchać. Trójka to moja ulubiona część TR i po jej trzecim ukończeniu nie zmieniam tego zdania. Moja ocena: 9/10."
_________________
Ukończone:
I 8/10 | Unfinished Business 8/10 | II 9/10 | II: Golden Mask 7/10 | III 10/10 | III: The Lost Artifact 9/10 | IV 10/10 | V 6/10 | Angel of Darkness 5/10 | Legend 9/10

Aktualnie gram w:
Anniversary
 
 
grzyb_atomowy 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2017
Posts: 6
Posted: 18-01-2017, 00:49   Problem z Tomb Raider'em 3 (ekwipunek)-POMOCY :(

POMOCY
Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Jako ogromna fanka klasycznych Tomb Raiderów i Lary Croft postanowiłam trochę powspominać czasy dzieciństwa i odpalić Tomb Raidera 3 Grało mi się naprawdę cudownie aż do pewnego momentu. To chyba dziwny problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć do niego odpowiedzi, więc piszę ten post z nadzieją, że jakoś to rozwiążemy :) Więc od początku. Kolejność leveli jaką przechodziłam to: Jungle, London, South P.I., Nevada. Całą grę zaglądałam w każdy zakamarek, szukałam sekretów, więc trochę dobroci mi się uzbierało.

Niestety, jak wszyscy, którzy grali w Trójkę, wiedzą, że w Nevadzie wszystkie te dobrocie zostały nam odebrane i pod koniec levelu miałam jedynie shotguna, M-16, Desert Eagle i to wszystko i tak z ubogą liczbą naboi. Granatnik niestety strasznie głupio pominęłam, po prostu zapomniałam go zabrać :mrgreen2: Gdy już skończyłam poziom Area51, zadowolona przeniosłam się na Antarktydę a tam... zonk, ekwipunek taki sam jak w Area 51, nie mam bazooki, Uzi ani innych broni, po zakończeniu poprzedniego levelu nic się nie zmieniło, miałam nadzieję, że wszystko co zebrałam przez całą grę, do mnie wróci.

I teraz mam kilka pytań:
*czy ktoś z was miał podobny problem;
*jeżeli tak, lub wie co z nim zrobić może mi pomóc?
Pszepraszam, jeżeli podobny post już był, ale trochę czasu by mi to zajęło szukanie go. Do tego jestem zmęczona dzisiejszym dniem i idę w objęcia Morfeusza. Dobranoc i pozdrawiam :jumper:
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 18-01-2017, 08:55   

Generalnie jeśli zostawiasz Nevadę na sam koniec, to rezultat jest taki, że jeśli nie uzbierasz w niej wszelkich broni i ekwipunku, który był w niej do znalezienia, to na początku Arktyki będziesz mieć tylko te bronie, które zdołałaś znaleźć w Nevadzie. Dlatego najlepiej jest przejść Nevadę po Indiach a potem już dobrowolnie - inaczej wszelkie skarby są Ci skonfiskowane po feralnym skoku przez płot na skuterku. Także nie jest to bug - taki ficzer :P Nie odzyskujesz tych rzeczy, które tracisz w Nevadzie...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
grzyb_atomowy 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2017
Posts: 6
Posted: 18-01-2017, 11:38   

krtomb wrote:
Nie odzyskujesz tych rzeczy, które tracisz w Nevadzie...


O nieee haha :mrgreen2: Zawsze można wykorzystać kod na bronie, ale to już nie to samo, nie ma się satysfakcji ze znalezionych przedmiotów. No nic, zastanowie się czy chcę dalej grać, bo nie powiem, trochę się zniechęciłam. Najwyżej zaczne zbierać wszystko od początku (Pozdrowienia przy ostatnim bossie)
Dziękuję Ci za odpowiedź, teraz przynajmniej wiem, że to nie błąd gry, tylko mój :mrgreen2:
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 18-01-2017, 11:55   

Nie tyle błąd ile zamierzenie twórców. Nie oznacza to wcale, że nie będziesz w stanie przejść finalnej paczki leveli w Arktyce - one zbudowane są tak by dało się je pokonać niezależnie od tego czy masz wszystkie bronie czy nie. Po prostu tym razem, Lara wpadając w tarapaty i tracąc broń robi to w nieliniowym momencie po którym - w zależności od podjętych uprzednio decyzji - może całkiem stracić ekwipunek zdobyty uprzednio. W TR1 i TR2 też pozbawiano ją broni na jakimś etapie, ale tam było to w liniowym przebiegu historii i odzyskiwało się lwią część sprzętu później. Także się nie zniechęcaj, bo najlepsze dopiero przed Tobą :)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo