FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Odrębna fabuła w wersjach demo
Author Message
Kylek 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 38
Posted: 20-01-2015, 08:54   Odrębna fabuła w wersjach demo

Witam

Dopiero co ukończyłem The Lost Artefact, zamykając tym samym rozdział klasycznych Tomb Raiderów. Zacząłem więc porządkować swoje zbiory dotyczące tej części serii i trafiłem na folder "Wersje demo". No i mam teraz pytanie dotyczące właśnie wersji demo Tomb Raiderów. Czy pamięta ktoś, które dema miały fabułę odrębną niż pełna wersja? Mam na myśli poziom (poziomy), które były w demie, a których nie było w pełnej grze.

Z tego, co pamiętam:
1) Tomb Raider - w demie jest normalny poziom z pełnej gry.
2) Tomb Raider 2 - demo to poziom Great Wall z pełnej wersji.
3) Tomb Raider 3 - w dwóch demach pokazano poziomy Jungle Ruins oraz Coastal Village.
4) The Last Revelation - wg mnie demo jest odrębną historią, bo tej zawartości w pełnej wersji gry nie ma.
5) Chronicles - demo to fragment poziomu Colloseum.
6) Angel of Darkness - demo to właściwie normalna gra ograniczona czasowo do 60 minut (więc, jak ktoś jest hardcorem, to teoretycznie mógłby przejść grę w całości)
7) Legenda - normalny, skrócony poziom Boliwia
8) Anniversary - tutaj, o ile dobrze pamiętam, demo to trochę zmodyfikowana i skrócona wersja chyba dwóch poziomów z gry, ale zasadniczo zawartość nie jest unikalna i to, co jest w demie, jest też w pełnej grze.
9) Underworld - demo to skrócony poziom Tajlandia

Czyli podsumowując, o ile mnie pamięć nie zawodzi, tylko demo The Last Revelation miało unikatową, niedostępną w pełnej wersji gry, historię. Pozostałe dema to nic innego, jak skrócone lub lekko zmodyfikowane poziomy z pełnych wersji.

A jakie jest Wasza zdanie? Coś pominąłem lub pokręciłem?
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 20-01-2015, 14:36   

Kylek wrote:
4) The Last Revelation - wg mnie demo jest odrębną historią, bo tej zawartości w pełnej wersji gry nie ma.

A czy demem TR4 nie był przypadkiem fragment levelu The Lost Library z pełnej wersji gry? Chyba że i ja coś pokręciłam :] Był jeszcze oczywiście level The Times, wydany przez gazetę o tej samej nazwie, no i tam rzeczywiście fabuła jest inna niż w TR4, ale ten level nie był wersją demo, ale exclusivem :)
_________________
 
 
 
Kylek 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 38
Posted: 20-01-2015, 16:36   

Właśnie przeszedłem demo TLR i jakoś nie mogę sobie przypomnieć takiego samego fragmentu z pełnej wersji. Na pewno demo to fragment poziomu The Lost Library a ten wg solucji jest bodajże 17. - nie chce mi się grać w grę aż do tego momentu (nie mam save) by porównać pełny poziom z demem.

Na http://www.tomb-raider.wi...Last_Revelation piszą:
Several levels included in the final version of the game underwent changes as development proceeded. The most noticeable change was to The Lost Library which was used as a demo. Although the main room remained, the layout of the rest of the level was drastically changed.

Chyba zatem to demo faktycznie zawiera fragment rozgrywki niedostępny w pełnej wersji.

Pozostałe dema, jak mi się wydaje, to normalne wycinki z pełnych wersji. Mam rację?
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-01-2015, 17:34   

Tak, demo TLR to zmodyfikowany fragment The Lost Library i to chyba jedyna taka sytuacja w serii. Jeszcze jedynie w demie TR3 na PSX początek Area 51 był odmienny od pełnej wersji, ale nie do tego stopnia, jak w Last Revelation.
_________________
 
 
Kylek 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 38
Posted: 21-01-2015, 20:09   

OK, bardzo dziękuję za potwierdzenie. Klasyczne Tomb Raidery powędrowały już do pudła (może wrócę do nich za jakiś czas) a ja walczę z AoD.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo