FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Legend - SPOILERY!
Author Message
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 06-07-2006, 00:05   

TEy ten dylemat z pytaniem to chyba oczywiste że do Bonne'a :|

Dobra więc biografia bardzo mi się podoba ale rzeczywiście brakuje Scionu, Maski Meduzy i różnych innych znalezisk ze starej biografi ( poszperaj na WoTRze i TRPL ) tam było dużo tego, dodaj do biografii i będzie pięknie. Ale bardzo fajnie się czyta to co stworzyłeś !

Wątek uratowania Lary z grobowca nadal mnie wkurza - w grze miała być Shaaman czy jak jej tam (cholera czemu jej tam nie był to nie wiem ?! ), a w Amulet of Power jest "Kevin Mason"

SPOILER ! :640:

Tak naprawdę nie byuł to Kevin tylko ktoś kto się pod niego podszywał, był Mahdistą, wrogiem Lary

Muszą to wytłumaczyć, choć skoro ksiązka mówi o Masonie to ja przyjąbym że to on ją uratował :D Bo w sumie o Shaman tak naprawdę nic nie ma :P
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 06-07-2006, 05:46   

Sławciun -> :) Npisałem o "Aniele Ciemności" z uwagi na oskarżenie za morderstwo o którym donosiły media. Na jednej z reklamówek TR6 widac gazetę ze zdjęciem Lary oskarżonej o zabicie Von Croya. A wymienianie tych wszytkich artefaktów jest moim zdaniem chyba zbędne( i tak fani więdzą co ona odkryła i czego dokonała ... :-P ) :pozdro:
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 06-07-2006, 12:24   

masz racje Boone.. ale o wiele ładniej i ciekawiej wygladało by (nie mowie ze tereaz jest zle bo jak narazie to ten zyciorys najbardziej mi sie podoba ze wsyztskich) jak bys w fajny sposob napisał jeszcze ze Lara odnalazła Xian itd. ;) ale zrobisz jak uwazasz ;) to tylko moje odczucie
:wotr: :pozdro:
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 06-07-2006, 13:06   

Boone wrote:
A wymienianie tych wszytkich artefaktów jest moim zdaniem chyba zbędne( i tak fani więdzą co ona odkryła i czego dokonała ... :-P )

Fani wiedzą, reszta nie. Przy tworzeniu strony poświęconej grze należy pamiętać o tym, że trafą tam nie tylko fanatycy danej serii i że jest pewna 'podstawa', na której należy bazować (tu np. kompletny życiorys Lary)
_________________
; p ; >>
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 06-07-2006, 17:47   

Intergral moja strona będzie tylko i wyłącznie o filmie a nie grach. Zawarte na niej bedą tylko i wyłącznie tematy i wątki poruszane w obrazach. A jak wiemy filmy z grami łączy bardzo niewiele, praktycznie tylko postać Lary,chyba że o czymś zapomniałem :) ... Jesli ktos chce sobie poszukac informacji o artefaktach znajdowanych przez Larę w grach,komiksach...itd. To może sobie wejsć na każdą lepszą strone o TR i poczytać.
W nowej biografii też sobie trudu nie zadali by wymienić te wszystkie skarby które Lara Croft odnalazła podczas wypraw... Napisałem tą biografię po swojemu by postarac się uporządkować życie Lary bo ciągle cos nowego dodają i teraz zupełnie nic nie napisali szczegółowego o jej okresie nastoletnim... ani nazw szkół gdzie uczęszczała jak to było w starej biografii ani nic o wyprawie do Kambodży która odegrała pewna rolę w jej życiu. :pozdro:
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 06-07-2006, 22:05   

Tak czy siak, albo piszesz o Larze filmowej, albo o samej Larze jako ikonie zarówno gier jak i filmów. Skoro już postarałeś się o połączenie elementów pochodzących z różnych biografii (+ z filmu), to zawsze można przecież dorzucić szczegóły, by życiorys był jak najbardziej kompletny. Przynajmniej takie jest moje zdanie, ale to kwestia zaangażowania w projekt ;-) .

Fakt faktem, że filmy potraktowały przeszłość Lary bardzo po macoszemu, wyjmując zeń najwygodniejsze wątki i dorzucając kilka innych, które pasowały im do fabuły. Zapewne i przeciętny widz nie będzie zainteresowany szczegółową do bólu biografią samej postaci... Naprawdę, wszystko zależy od nastawienia.
_________________
; p ; >>
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 10-07-2006, 12:20   

Jak powiedziałem tak zrobiłem, proszszsz:
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 10-07-2006, 16:17   

Wow super ! Skąd to masz :D ? Widzę że masz niezłe wtyki :P #ba z tego zrobić jakoś tapetę, szkoda że nie ma większego, ale i tak dobrze ! :D Dostał i jeszcze narzeka :)
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 29-07-2006, 11:32   

Czytaliście tą recenzję :D
http://gamepress.pl/176,18,id.html
Pomylili się :lol:
Że Lara leci helikopterem a nie smootem :lol:

UPDATE:
A jednak na końcu recenzji z tym szczegółem ktoś mnie wyprzedził :lol:
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 29-07-2006, 19:27   

Paciej wrote:
Wow super ! Skąd to masz :D ? Widzę że masz niezłe wtyki :P #ba z tego zrobić jakoś tapetę, szkoda że nie ma większego, ale i tak dobrze ! :D Dostał i jeszcze narzeka :)


Powiększyłam obrazek i dodałam takie efekty rozmazania :P
Bo nie mam programu gdzie by wyszedł czysty obraz więc musiałam rozmazać :(
A może by ktoś zrobił taki wielki fajny obrazek :D

 
 
Monnaly 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2008
Posts: 19
Posted: 31-08-2008, 15:51   

Mam takie pytanie... A więc... Czy matka Lary - Amelia zginęła w wypadku lotniczym, czy nie?? Bo w ostatnim filmiku, po tym, jak Lara uruchomiła 'coś' tym mieczem Excaliburem i pojawiła się jej matka, to wszystko zaraz się rozpadło, bo Amelia dotknęła miecza. Później rozpoczęła się kłótnia pomiędzy Larą a Amandą. Lara zaczęła krzyczeć i strzelać z pistoletu:
- WHERE...IS...MY...MOTHER?! <GDZIE...JEST...MOJA...MATKA?!>
Amanda odpowiedziała jej coś takiego:
- In Avalone! <W Avalone!>
Więc czy tutaj chodziło o żywą Amelię Croft, czy o jej ciało?
*****************************
P.S. Sorka, że piszę w tym temacie, co wogóle nie odnosi się do mojego pytania, ale nie mogę założyć nowego tematu (nie wiem, dlaczego... ;( ) PROSZE O ODPOWIEDŹ :)
_________________
Nurkowanie-moja pasja :)
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 31-08-2008, 16:11   

Monnaly wrote:
nie mogę założyć nowego tematu (nie wiem, dlaczego... )


Najwyrazniej nie czytalas regulaminu :> Osoby, ktore maja conajmniej 20 postów, moga zakladac nowe tematy. Ty masz postów 10 razy mniej niz wymagana ilosc.

Monnaly wrote:
Czy matka Lary - Amelia zginęła w wypadku lotniczym, czy nie??


Matka Lary nie zginela w wypadku lotniczym. Tak jak Lara, Amelia Croft przezyla katastrofę lotniczą. Dotarła z córka do swiatyni w Himalajach w Nepalu, gdzie niechcący uruchomiła starozytny portal, prowadzący do Avalonu, czyli taki jakby odpowiednik... Nieba w kulturze chrzescijanskiej. Tak wiec najprawdopodobniej w Avalonie żyje tylko częsc duchowa Amelii, ciało raczej nie :p
_________________
 
 
Monnaly 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2008
Posts: 19
Posted: 31-08-2008, 19:08   

Acha... :) Ok, dzięki za odpowiedź :) ) byłam właśnie tego strasznie ciekawa, czy Amelia przeżyła, czy nie :) )) :pozdro:
_________________
Nurkowanie-moja pasja :)
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 17-07-2009, 21:44   

jako, że też nie mogę utworzyć tematu a odpowiednika nie znalazłam... :p

a w ogóle to strasznie się cieszę, że wróciłam po latach do starej społeczności :p

no ale do rzeczy - walka z hydrą mnie dobija... wiem na jakiej zasadzie mam to coś ukatrupić (używając tego żelastwa), ale w jakim momencie? albo nie mam wyczucia albo robię coś nie tak. z góry wielkie dzięki. :p czuję się pytając o to jak tępy łoś. :D

pozdro.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 17-07-2009, 22:02   

Najpierw strzelasz w te dzwony, nie celuj w ogóle w hydrę. Strzelasz tak długo, aż hydra nie odwróci zaciekawionego łba w stronę dzwonu. Wtedy szybko chowasz broń i rzucasz linkę magnetyczną w stronę dzwonu i ciągniesz dźwignię. Kolczasta klatka powinna wylądować na głowie hydry.
_________________

 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 13-07-2012, 21:09   

Ja uważam, że TR Legend jest świetną grą. Historia została dobrze przedstawiona, a wątek z rodzicami Lary też był ciekawy. Tylko nasuwa się pytanie co naprawdę stało się z matką Lary i w jaki sposób Lara poznała Amandę. Przypomniało mi się, że już w Boliwii Lara o niej wspominała i mówiła, że nie żyje. Jednak potem znowu ją spotkała i okazało się, że żyje. Szkoda, że Amanda sprzeciwiła się Larze i stanęła przeciwko niej. Gdyby nie sytuacja w tych wykopaliskach to może sprawy poszły by inaczej. Mogły ze sobą współpracować, a tak to kicha :/ Swoją drogą, podobał mi się też wątek z Zipem i Alisterem. Potrafili pomóc Larze, byli mili i sympatyczni :) Nieraz walili dobre teksty :mrgreen2:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo