FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Zmierzch
Author Message
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 18-07-2009, 22:18   

Nie da sie ukryć że jest to film dla małolatów :P Okropnie się wynudziłem na tym filmie. Nie mówię że jest kiepski czy coś, poprostu jak dla mnie był zwyczajnie nudny. Dobrze że gra aktorów była bardzo dobra to jakoś dotrwałem do końca.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 18-07-2009, 23:40   

wiem, że to offtop, ale nie mogłam się powstrzymać :P

joker wrote:
Nie da sie ukryć że jest to film dla małolatów :P


zabrzmiało, jakbyś był starym prykiem, co najlepsze ma za sobą hahaha :P współczuję ;D
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 19-07-2009, 05:05   

Quote:
wiem, tyle że co niektóre portale/kina wyświetlały je jako gatunek: horror albo dramat z tego co pamiętam


To o niczym nie świadczy, przyczyną takiej klasyfikacji jest naciągany motyw wampiryczny, który z horrorem jak i z samymi wampirami (prócz nazwy) ma niewiele wspólnego. Tak to jest jak się wymyśla hasła reklamowe przed obejrzeniem filmu.
"Zmierzch" jest romansem i nie wiem jak można tego nie zauważyć w trakcie seansu, a przypuszczam, że nie zauważyłaś po twojej wypowiedzi.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 19-07-2009, 09:14   

To jest przede wszystkim romans z elementami horroru. Znamy nijaki poziom współczesnych horrorów, a ten dużo od tej wizji niestety nie odbiega. Jako horror bym do śmietnika wrzuciła, ale romansidło faaajne. Druga część podobno ma być dużo bardziej straszna! Coś czytałam, że chcą rasowy film grozy zrobić. Yeee rajt.
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 19-07-2009, 10:47   

hej heeeeej! Hritik! napisałam "PSEUDO" horror, w nawiązaniu do treści portalów w necie, więc to chyba jasne, co chciałam przez to przekazać. przepraszam za arogancję, zwracaj wyraźnie uwagę na to, co ktoś pisze.

a nieodbiegając od tematu: Jerrem_Y - o taaaak :D byłoby fajnie.
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 19-07-2009, 18:03   

Mo wrote:
wiem, że to offtop, ale nie mogłam się powstrzymać :P

joker wrote:
Nie da sie ukryć że jest to film dla małolatów :P


zabrzmiało, jakbyś był starym prykiem, co najlepsze ma za sobą hahaha :P współczuję ;D


a co? myślałaś że na forum same dzieci :hehe: jak dla mnie małolat to od 0 - 16 lat :)
ale jeśli poczułaś się urażona to znak że się starzejesz, współczuję :P

Drugą część zmierzchu zapewne też oglądne bo zwykle gdy ukazują się kontynuacje czegoś co widziałem to obowiązkowo na takową patrzę :) a jeśli będzie bardziej straszna tym lepiej :devil:
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 19-07-2009, 18:11   

broń Boże, jestem jak najbardziej świadoma swojej starości ;D poważnie, przeraża mnie to wręcz, ale to miłe, że sie martwisz :P
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 19-07-2009, 20:09   

co do tej drugiej części Zmierzchu to myślę, że film będzie strasznie odbiegał od książki.
Słyszałam, że Edward będzie pojawiał się częściej niż w książce, a reżyser tak zrobił bo właśnie w ,,Księżycu w nowiu'' Edwarda jest bardzo mało.
Np. jak Bella robiła jakieś niebezpieczne rzeczy to wtedy niby słyszała głos Edwarda, a w filmie będzie tak, że Edward będzie się pojawiał. Coś w tym stylu.
 
 
Małolat 
Podróżnik



Joined: 29 Dec 2007
Posts: 200
Location: 100Lica
Posted: 25-07-2009, 10:52   

uwaga spoiler!

kto sie nie może doczekać filmu może dziękować youtube :D

scena na motorze -> http://www.youtube.com/watch?v=Lyldfq0kQOc

scena w fontannie -> http://www.youtube.com/watch?v=I_EUZWb9CZw

Nie wiem gdzie to puszczano ale szał nastolatek na widok gołych klat jest ogromny hehehe...
_________________
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 25-07-2009, 19:46   

Puszczali to na komiksowym konwencie. Dokładnie tak wyobrażałam sobie tę drugą scenę, ale Edward ze sztucznym, namalowanym kaloryferem wygląda dość zabawnie. Ja najbardziej lubię scenę ze skokiem z klifu. I te piękne cytrynowe porshe 911.. :D
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 25-07-2009, 19:59   

Podobają mi się te sceny. :)



Jeśli już miałabym to szczęście, by porównać czyja klata jest lepsza, to byłaby to klata Jacob'a. Jak ściągnął tę koszulkę to Bella trochę oniemiała. ;) Nie dziwię się jej. Klata Edwarda wydała mi się nieco sztuczna...


I jak zwykle pogłoski były prawdziwe, wciskają Edwarda na siłę do filmu. Jest tam, gdzie nie powinno go być: jak Bella jechała motorem. Ona słyszała tylko jego głos w swojej głowie! Oj, czuję, że będzie dużo tego typu odchyleń.
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 11-08-2009, 20:59   

Hmm.. jeśli chodzi o klatę Jacob'a to fakt.. jest o wiele lepsza niż Edwarda ;) heh mimo wszystko Edward ma coś takiego w sobie , że ja osobiście go wolę bardziej :D Jacob mnie wnerwia w KwN , ale w Eclipse jest rewelacyjny (nie będę niczego zdradzała). Też slyszałam , że druga część ma być bardziej 'groźna'. jak dla mnie to jest romansidło i jedno z lepszych :D Można powiedzieć , że bardzo mało z naciskiem na słowo bardzo czytam książek ,ale kiedy obejrzałam film... to mnie on tak zachęcił , że przeczytałam całą sagę. Jeszcze żadna książka tak na mnie nie wpłynęła ;) A dodatkowo przez to , że obejrzałam najpierw film to czytając książkę wyobrażałam sobie Bellę i Edwarda takich jak w filmie i muszę przyznać , że łuuuhh.. czasem mnie wyboraźnia ponosiła :D
A patrząc na zwiastun uważam , że będzie równie fajny co Zmierzch :)
_________________

 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 21-08-2009, 17:59   

Podaje link do ciekawej przeróbki zwiastunu ,,Zmierzchu'', którą dzisiaj znalazłam :D

http://www.youtube.com/watch?v=daTTOyu-E1w

POŁĄCZONE

Trochę więcej nowych scen z filmu z komentarzem. ;)
Coraz bardziej jestem przekonana że druga część będzie znacznie lepsza od pierwszej. Pierwsza to była kompletna klapa.
Efektownie się zapowiada ;)

http://www.youtube.com/watch?v=7YPJVfAskvs
 
 
Qaviera 
Student



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 39
Posted: 01-10-2009, 18:14   

Kiedy zobaczyłam film, zachowałam się jak chory bachor, któy pierwszy raz widział jakiś film na oczy. Cały ten klimat trzymał mnie dwa tygodnie. Uważałam, że był to najlepszy film, jaki widziałam, scenariusz, jaki dostrzegłam, muzyka. jaką słyszałam. :love:
Ale przeczytawszy książkę, zmieniłam zdanie co do ogółu. Książka jest zdecydowanie lepsza od filmu. Osttanio, zobaczywszy znów ten film, dostrzegłam wiele niedociagnieć, jakich wtedy - zaślepiona jak debilka ;D - nie dostrzegłam .

Anissa wrote:
Coraz bardziej jestem przekonana że druga część będzie znacznie lepsza od pierwszej. Pierwsza to była kompletna klapa

Sadzę tak samo, po obejrzeniu traileru :) .
_________________
Nie patrz na innych, nie przejmuj się nikim . Nie żyjesz dla nich, tylko dla siebie .
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 06-10-2009, 15:35   

Ha a Londynie będzie duża premiera New Moona w najlepszym kinie w Londynie koło Oxford Street oczywiście się wybieram i oczywiście zobaczę Belle i Roberta na żywo hurra :jumper: Ah ta Bella taka sexy :love: A nowy trailer filmu hest super nie mogę się doczekać jeszcze tylko ponad miesiąc :)
_________________
 
 
Denerith 
Nowicjusz



Joined: 02 Sep 2009
Posts: 20
Posted: 10-10-2009, 19:41   

Mi osobiście się Zmierzch podobał xD Ale oglądałam na kompie w jakiejś takiej dziwnej grafice, całkowicie zepsutej ;/ No i napisy nie nadążały, ale co tam! Film pokochałam, i teraz czekam aż w bibliotece oddadzą książki, tylko się zastanawiam czy 2 cześć najpierw przeczytać, czy oglądnąć ;)

[ Komentarz dodany przez: Integral: 11-10-2009, 00:36 ]
Obejrzeć*...
_________________

 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 12-12-2009, 19:54   

http://www.youtube.com/watch?v=r226cygaJaQ
O ku*wa :) no ja polecam każdemu, nawet fanom zmierzchu. I plus dla autora za montaż.
 
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 21-12-2009, 19:07   

Co do ,,Księżyca w nowiu'' to nie byłam na nim w kinie, ale obejrzałam gdzie indziej.
Druga część nie jest zła, uważam żę jest ciut lepsza od pierwszej. Najbardziej w całym filmie podobał mi się ten pościg Victorii. Później widać ją było płynącą po wodą. Ciekawe też było prowadzenie Edwarda i Belli do przywódców Volturi przez Jane. Nawiasem mówiąc to świetnie obsadzili rolę Jane. Uroda Dakoty z tymi dorobionymi czerwonami oczami prezentowała się fajnie. Tak jak w książce wyglądała słodziutko i niewinnie. ;)

Ogólnie rzecz biorąc to szkoda mi tego Jacoba. Przy końcówce jak prosił Belle by z nim została. Później tak zaskomlał i pobiegł w las. Wzruszające to było.

nie zanudzam więcej

:) )
 
 
CoralinaAmelia 
Nowicjusz



Joined: 22 Mar 2010
Posts: 16
Location: W-ch
Posted: 01-04-2010, 00:01   

cóż, film totalna anemia a jeśli chodzi o książki to jedna, wielka, głęboka nuda! Przeczytałam wszystkie części (bo jak już coś zacznę to kończę) i stwierdzam to to masakra jak to się wszyyysssstttttkkkkoooooo ccciiiiąąągggnnniiiieeee. a czwarta część była najgorsza. nie mam nic do fanów ale książka jest żałosna :)
_________________
"Jack? Jack is dead, my friend. You can call me JOKER! And as you can see, I'm lot happier!"
 
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 27-04-2010, 23:21   

Cóż...
Książka - padłem po 20 stronach.
Film - nie wywołał na mnie żadnego większego wrażenia.
Kampania reklamowa - przeraziła mnie do samego szpiku... brrry, już więcej obcukrzyć tego nie mogli? Podobnie zresztą sprawa miała się z 'Eragonem'. A czy teraz ktoś w ogóle o tej książce pamięta... Ha, no właśnie.
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 19-07-2010, 10:51   

To zakrawa na cud, ale trzecia filmowa część Zmierzchu jest chyba najlepszą jak do tej pory! Pierwsza była taka sobie, druga - koszmar w lukrowej polewie, natomiast trzecią na prawdę dało się oglądać. Już początek przykuwa uwagę, a akcja rozwija się stopniowo w czasie filmu. Oczywiście nie dało się uniknąć pewnych irytujących scen miłości/zazdrości/whatever, ale cała reszta zdecydowanie wybija się na pierwszy plan. Ponadto dowiadujemy się czegoś więcej o innych bohaterach filmu, więc Bella i Edi nie są już pępkiem świata. Oprawa dźwiękowa jak zwykle lepsza od samego filmu, ale to chyba jakaś tradycja. Swoje trzy grosze dorzucił nawet Howard Shore, co przyjęłam entuzjastycznie. Tak więc te 2 godzinki spokojnie da się wysiedzieć.

P.S. A co do samej fabuły i tej nieszczęsnej Belli:
[spoiler:fca13be12d]Jak można kochać dwóch kolesi na raz? Jednego mniej, drugiego bardziej? :gupek: Sama sobie dziewczyna gmatwa życie. Już myślałam, że zakocha się w kolejnym...[/spoiler:fca13be12d]

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 26-07-2010, 11:41 ]
NO JAK NIE MOŻNA!? :D
_________________

 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 19-07-2010, 20:38   

Ja tylko powiem, że ciężko mi nadążyć za tym Zmierzchem. Jeszcze niedawno była 2 część, a teraz już jest 3... starają się chyba zmieścić w czasowe ramy fanowskiego szału. Nie ukrywajmy tego bo ile można zachwycać się jednym i tym samym? Książki były o wiele mniej męczące od filmu bo pozbawione tego szumu wokół. Ja skończyłem filmowe adaptacje po pierwszej części i mi wystarczy.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 21-01-2011, 22:26   

Jeśli chodzi o film to według mnie jest fajnie zrobiony. Najbardziej mi się podoba rola Roberta Pattinsona :D

Zmierzch - moim zdaniem najlepiej zrobiona część. Całkiem przyjemnie się ją oglądało. Była ciekawa i fajnie zrobiona :)

Księżyc w nowiu - również udana część. Momentami nawet trzymała w napięciu. I jeszcze scena z wodą mnie zachwyciła ;)

Zaćmienie - tutaj nastąpił mały spadek ;) Uważam tą część za najsłabszą jak narazie. Zobaczymy co będzie dalej.

Czekam z niecierpliwością na ostatnią część. Już nie mogę się doczekać kiedy pojawi się w kinach :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 24-06-2011, 14:27   

Dla mnie książka nie należy do najgorszych, choć moim zdaniem mogło być lepiej. Jeśli to ma być połączenie romansu i horroru, to gdzie tu ten horror? Książki mi się nawet spodobały, chociaż bez rewelacji. Przydałoby się trochę więcej akcji, wtedy całość lepiej podeszłaby pod moje upodobania. Za to film... dla mnie klapa.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 26-06-2011, 17:22   

Invicta A film dlaczego jest klapą według Ciebie? ;)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo