FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Urodziny Forum i Serwisu WoTR
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-12-2007, 00:01   Urodziny Forum i Serwisu WoTR

Tak, tak, Forum WoTR kończy dziś 4 lata :D :birth: :birth: :birth: :birth: Jak ten czas szybko leci ;) Ostatnie zmiany na forum mozna traktować jako prezent urodzinowy dla naszych Forumowiczów :P Btw, pozwoliłem sobie w nazwie tematu nawiązać również do strony, ponieważ mniej więcej termin urodzin serwisu WoTR jest zbliżony. Strona WoTR powstała 28 grudnia 2002 roku, czyli niebawem mija pięć lat ;) O jubileuszu strony zapewne Grzeko napisze w swoim czasie, tymczasem ja chciałbym powrócić pamięcią do początków tego forum :D

:569: Zachęcam wszystkich użytkowników, a zwłaszcza tych, którzy pamiętają początki forum, o podzielenie się z nami swoimi opiniami na temat tych ostatnich 4 lat. Co się zmieniło na forum? Co na lepsze, a co na gorsze? Jeśli dysponujecie jakimiś screenami forum, zwłaszcza z roku 2003 i 2004, to bardzo proszę o podzielenie się tym :P

Najpierw przedstawię w skrócie historię tego forum, a potem napiszę o swoich odczuciach :P Po co historia? Chociażby po to, by osobom, którzy są z nami od początku przypomnieć pewne wydarzenia, a nowym użytkownikom uzmysłowić jakie dziwne okoliczności towarzyszyły nam 4 lata temu podczas zakładania forum ;)

Mało kto bowiem zdaje sobie sprawę, że:
- Forum WoTR nigdy by nie powstało gdyby nie komiksy TR, Bractwo Ankh oraz zbanowanie mnie na forum TRPL :D :P
- obecne forum jest trzecią, ostateczną wersją Forum dawnego Bractwa Ankh.
- Forum WoTR w swojej historii trzykrotnie zmieniało nazwę. Najpierw było Forum Bractwa Ankh, później WoTR i Bractwa Ankh i ostatecznie WoTR :P
- forum powstało z inicjatywy trzech osób: Frodo_hobbitka, Igiego oraz mojej, a ostateczny kształt zawdzięcza również Grzekowi i B@ART'owi.
- Grzeko nie był kiedyś adminem :D :D ;)

Więcej ciekawostek niżej :D Mała lekcja historii dla wytrwałych :D

:uwaga: :uwaga: :uwaga: :uwaga: :uwaga: :uwaga: :uwaga: :uwaga: :uwaga:

==========================================================

POMYSŁ NA FORUM

Bractwo Ankh

Forum nigdy by nie powstało gdyby nie legendarne Bractwo Ankh i komiksy TR :D Bractwo powstało w marcu 2003 roku na Forum TRPL i było skromnym fanklubem osób, które lubiły komiksy z Larą. Założycielką była Frodo_hobbitek, która określała siebie mianem prezesa Bractwa, natomiast mi nadała funkcję wiceprezesa i agenta od spraw marketingu Bractwa Ankh :lol: :D Nie śmiać się, dawne dzieje, młodzi przecież byliśmy :D Więcej o samym Bractwie możecie poczytać tu >> http://www.laracroft.pl/komiks/ba.htm . W tym czasie nawiązałem współpracę z Grzekiem, pomagałem mu w pisaniu newsów dla WoTR i dołączyłem do redakcji. W Bractwie było wówczas około 30 osób. Grzeko przygotował dla Bractwa stronę, a tymczasem ja i Frodo_hobbitek przeprowadziliśmy akcję komiksową na Forum TRPL. Stronka była bardzo skromna, dopiero jakiś czas później została wzbogacona opisami niemal wszystkich ówczesnych numerów komiksów TR. Pierwotny wygląd stronki Bractwa Ankh był taki :D :D :



3 grudnia 2003 roku dostałem na Forum TRPL bana za nadgorliwość :D Redakcja tej strony zadecydowała, że członkowie Bractwa mogą co prawda pisać na ich forum o komiksach, ale absolutnie nie mogą zakładać tematów związanych z planowaniem kolejnych akcji, zlotów Bractwa itp. Ban został mi zdjęty po kilkunastu dniach ;)

Pierwsze forum

4 grudnia Frodo zaskoczyła mnie na GG informacją, że założyła na Onecie darmowe forum dyskusyjne dla członków Bractwa Ankh :) :D Po co? Postanowiła, że skoro na TRPL nikt nie chce czytać dyskusji o komiksach TR, to należy stworzyć nowe miejsce w Internecie, gdzie swobodnie członkowie Bractwa będą mogli rozmawiać. Forum było bardzo skromne, miało mało opcji i generalnie... trwało jeden dzień :D Pierwsza wersja forum wyglądała tak:



Drugie forum

5 grudnia jeden z członków Bractwa, Igi^MBE zaproponował inne rozwiązanie. Tego dnia zainstalował na swoim serwerze forum w wersji phpbb. Forum to miało o wiele więcej opcji niż to oferowane przez Onet. Na tym forum Igi był adminem, natomiast ja oraz Frodo byliśmy moderatorami. Dostępna była tylko jedna skórka, SubSilver. Kilka dni później pojawił się na forum drugi admin, B@ART, specjalista od php i spraw technicznych forum ;) Następnie ja awansowałem z modera na admina ;) Igi i B@ART cierpliwie uczyli mnie jak korzystać z funkcji administratora . Forum to jednak mi się nie spodobało, bo nie było w nim Shoutboxa i wielu innych, przydatnych funkcji. Zaproponowałem wtedy by Igi zainstalował wersję forum phpbb by Przemo. Igi tę wersję zainstalował 11 grudnia. Niestety okazało się, że phpbb by Przemo nie przejęło już istniejących postów i zarejestrowanych użytkowników. Cała baza danych została przypadkowo skasowana. Forum to "żyło" zaledwie 7 dni.

==========================================================

FORUM WoTR

GRUDZIEŃ 2003

11 grudnia Igi zainstalował trzecią i jak się okazało ostateczną wersję forum, które uzyskało oficjalną nazwę "Forum Bractwa Ankh". Ówczesny adres forum był taki - www.ankh-forum.prv.pl . Użytkownicy musieli na nowo się zarejestrować. Na początku mieliśmy dwóch adminów: Igiego oraz mnie i trzech moderatorów: Frodo, Grzeka oraz Kleo. Zakładaliśmy wówczas masowo nowe topici by zachęcić ludzi do rozmów. Logo forum wyglądało wtedy tak :D :



W tamtym okresie forum składało się z dwóch nadrzędnych działów:

Bractwo Ankh:

Ogłoszenia Publiczne
Tylko Dla Bractwa - specjalny dział , gdzie prowadzone były prywatne dyskusje, niewidoczne dla innych
Komiksy z Larą Croft
Tomb Raider - dział o grach i filmach

Tawerna:

Offtopic
Gry, Komputer, Internet
Film i literatura
Kontrowersja

Niestety serwer bez przerwy się zawieszał i praktycznie uniemożliwiało to normalne korzystanie z forum. Równolegle z pomysłem na forum Bractwa rozwijał się pomysł Grzeka na Forum WoTR. Prace nad forami uruchomione zostały mniej więcej w tym samym czasie. Uznałem wtedy, że trzecie polskie forum o TR, po TRPL i Bractwie Ankh, nie ma zbytnio sensu. Jako ciekawostkę zamieszczam projekt ówczesnego forum WoTR ;)



Grzeko i ja wpadliśmy wówczas na pomysł by istniejące forum Bractwa połączyć z planowanym forum WoTR, zwaszcza dlatego, że WoTR wspierało Bractwo od samego początku. Zdecydowaliśmy się więc na wspólne forum, na bardziej rozbudowane technicznie. Niestety awaryjność serwera, na którym stało forum była bardzo duża. Z pomocą przyszedł admin drugiej wersji forum, B@ART. Dołączył do dwóch adminów (czyli do Igiego i do mnie) i 22 grudnia przeniósł forum na inny, szybszy serwer. Na tym serwerze przekazał mi pewną część pojemności dyskowej, którą przeznaczyłem na Forum WoTR i na Forum SLIDERS PL. Na szczęście podczas tego przenoszenia nie utraciliśmy ani postów ani użytkowników, czyli słowem - baza danych zainstalowana 11 grudnia pozostała nietknięta. W tym momencie byliśmy już gotowi na ostateczne kosmetyczne poprawki. Grzeko awansował wówczas z modera na admina. Czyli dla przypomnienia - pod koniec grudnia 2003 roku było 4 adminów oraz dwóch moderów - Frodo i Kleo.

Administracja dodała w tym czasie istniejące do dziś rangi, skórki, logo do każdej z nich, shoutboxa. Domyślną skórką zostało SubBlack, z racji tego, że zarówno strona Bractwa jak i serwis WoTR były utrzymane w tej kolorystyce. Zasady na forum były w tym czasie bardzo luźne. Jako cel postawiliśmy sobie stworzenie skromnego forum dla miłośników komiksu, bez zbytnich ograniczeń dla użytkowników. Absolutnie nie konkurowaliśmy z Forum TRPL, nie mieliśmy takich ambicji. Chcieliśmy mieć miejsce w necie, gdzie nikt nie będzie zakazywał nam rozmów na temat Bractwa. Jednak gdy 27 grudnia oficjalnie forum zmieniło nazwę na "Forum Word of Tomb Raider i Bractwa Ankh" oraz zyskało adres www.tombraiderforum.prv.pl , sytuacja się nieco zmieniła. News z informacją o forum pojawił się tego dnia w serwisie WoTR. Odtąd przestaliśmy być tylko forum dla kilkudziesięciu członków Bractwa Ankh. Niemniej członkowie tego fanklubu mieli przez dłuuugi czas specjalne przywileje.

W tamtym okresie Forum WoTR zyskało nowy dział nadrzędny. W sumie było ich trzy:

World of Tomb Raider:

Classic Tomb Raider
Angel of Darkness
Tomb Raider Movie

Bractwo Ankh:

Komiksy z Larą Croft
Tylko Dla Bractwa

Tawerna: (niezmieniona do dziś)

Ogłoszenia WoTR i Bractwa
Offtopic
Gry, Komputer, Internet
Film i literatura
Kontrowersja

I jako ciekawostkę zamieszczam logo z tego okresu ;)



Podsumowując, w grudniu 2003 roku na forum zarejestrowało się 30 osób, którzy napisali 730 postów. (liczby są zaokrąglone)

ROK 2004

W roku 2004 na forum przybyło 50 nowych użytkowników (w sumie było ich 80) oraz 8070 postów (w sumie 8800).

Był to rok nieustannych awarii serwera. Okazało się bowiem, że nowy serwer wcale nie był taki bezawaryjny, jak to się początkowo wydawało ;) Generalnie nie było dnia żeby forum działało pełne 24 godziny. Awarie trwały od kilku minut do kilku godzin, a przecież zbyt wielu użytkowników i postów nie mieliśmy. W roku tym rozmowy koncentrowały się na TR Angel of Darkness. Tematy związane z komiksami i Bractwem wygasały. Pojawiły się zarzuty, że Bractwo nie jest już tym, czym było na początku. Żadne akcje komiksowe nie były prowadzone, a forum zaczęło konkurować z Forum TRPL. W związku z tym regulamin był zaostrzony. W październiku Frodo zdecydowała, że Bractwo Ankh zostanie rozwiązane. Wszelkie materiały o komiksach ze strony Bractwa przeniosłem do działu Komiks na WoTR. Jeśli zaś chodzi o forum, to został zlikwidowany nadrzędny dział Bractwo Ankh. Dział Komiksy z Larą Croft stały się częścią nadrzędnego działu WoTR, dział Tylko Dla Bractwa został usunięty, a dział Ogłoszenia WoTR i Bractwa zmienił nazwę na Ogłoszenia WoTR ;) Forum zmieniło oficjalną nazwę na "Forum World of Tomb Raider", z logo zniknął link i nazwa Bractwo Ankh. Zmienił się również skład moderatorów. Frodo i Kleo odeszły z forum, a ich moderatorskie funkcje przejęła Valkiria i Kasia Trent.

Poniżej po lewej screen z 4 sierpnia 2004 :P Czyli nieco pół roku po starcie forum ;) Widać na nim jeszcze dział Bractwa Ankh. Po prawej screen wykonany 17 października 2004, kilka dni po tym jak Bractwo zostało rozwiązanie. Dział Bractwa został usunięty. Zmienilo się tez logo.



ROK 2005

W roku 2005 na forum przybyło 90 nowych użytkowników (w sumie było ich 170) oraz 20000 postów (w sumie 28800).

Serwer uległ znacznej poprawie. Wreszcie skończyły się awarie i problemy z wczytaniem forum. W tym roku uruchomiliśmy dział FanArt. Latem przekazałem uprawnienia moderatora trzeciej osobie, xaldowi. Ten rok bez wątpienia będzie zapamiętany jako rok afer związanych z larą_croft ;) W związku z częstym łamaniem regulaminu wprowadziliśmy pięciopunktowy system ostrzeżeń. Tradycyjne bany jednak nie przestały obowiązywać ;) Forumowicze rozmawiali w tym roku przede wszystkim o zapowiadanym TR Legend.

ROK 2006

W roku 2006 na forum przybyło 200 nowych użytkowników (w sumie było ich 370) oraz 16600 postów (w sumie 45400).

Uruchomiliśmy nowy dział o TR Legend oraz Custom Levels. Rozmowy na forum dotyczyły przede wszystkim TR Legend. Z okazji premiery TR7 serwis WoTR zmienił layout. Forum nie pozostało w tyle - dodaliśmy wówczas nową skórkę XabbGreen, która stała się domyślnym skinem. Pojawił się pomysł na zorganizowanie Zlotu WoTR, ale niestety na pomyśle się skończyło.

ROK 2007

W roku 2007 na forum przybyło 850 nowych użytkowników (w sumie jest ich prawie 1220) oraz 29600 postów (w sumie ponad 75000).

Rok ten z pewnością był wyjątkowy i rekordowy. Osoby zarejestrowane w tym roku stanowią aż 70% wszystkich osób zarejestrowanych od początku istnienia forum. Ponadto w tym roku napisano aż 40% wszystkich postów. Bez wątpienia przyczyną takiego stanu rzeczy jest wzrost popularności forum. Spowodowane jest to nadaniem w styczniu serwisowi WoTR statusu oficjalnej polskiej strony o serii TR. Drugi powód związany jest z zamknięciem Forum TRPL. Część użytkowników tamtego forum przeniosła się tutaj.

Jeśli chodzi o kolejne rekordy, to czerwiec był absolutnie rekordowy pod względem ilości nowych użytkowników i postów przypadających na poszczególny miesiąc. W czerwcu zarejestrowało się prawie 200 osób (czyli tyle co w całym 2006 roku!) i napisano 5000 postów. Wiąże się to oczywiście z premierą TR Anniversary. Dział o tej grze dodaliśmy na początku roku, a dział Ogłoszenia WoTR w grudniu zmienił nazwę na Wszystko o WoTR. W styczniu zorganizowaliśmy głosowanie na moderatorów - ewenement jak na forum dyskusyjne. To użytkownicy zadecydowali kto ma pilnować porządku. Decyzją userów swoją pozycję utrzymała Kasia Trent. Natomiast Valkirię i xalda zastąpił K@t oraz Integral. I na koniec informacja o zlocie. W tym roku dzięki poznańskim forumowiczom udało się w lipcu zorganizować pierwszy, oficjalny zlot WoTR. Ci, co przegapili tę okazję i pozazdrościli, spotkali się w listopadzie w Katowicach ;)

ROK 2008

W roku 2008 na forum przybyło ponad 850 nowych użytkowników (w sumie jest ich prawie 2000) oraz 19600 postów (w sumie ponad 97000).

Kolejny rekordowy rok. Pojawił się nowy dział „Tomb Raider: Underworld”, a w nim dyskusje na temat ósmej już części gry, której premiera miała miejsce pod koniec listopada. Oczywiście nie zabrakło nowego logo forum z Larą bez głowy, która jest symbolem TR8 ;) Na przełomie czerwca i lipca forum zostało przeniesione na serwer, na którym znajduje się także serwis WoTR. Adres forum pozostał jednak bez zmian.

Grudzień 2008 jest rekordowy pod względem ilości nowych użytkowników przypadających na poszczególny miesiąc. W listopadzie zarejestrowało się 252 osób. Wiąże się to oczywiście z premierą TR: Underworld.

W związku z przeniesieniem forum, które niemal od początku znajdowało się na serwerze admina B@ART’a, administrator ten zakończył z nami współpracę. W efekcie administracja Forum WoTR liczy trzech adminów. Jeśli zaś chodzi o skład moderatorski – w roku 2008 zachodziły burzliwe zmiany w tej kwestii. Na przełomie 2007 i 2008 roku z moderowania zrezygnowała Kasia Trent. Zastapiła ją Barbie. Jednak już w marcu zrezygnowała z moderowania, to samo dotyczy K@ta. Ich miejsce zajęli: Paciej, Jerrem_Y oraz e_g, którzy dołączyli do Integral. Z kolei Integral zrezygnowała z funkcji moderatorem latem. Jej miejsce zajął kluz_kaa.

W roku 2008 miały miejsce aż trzy duże spotkania forumowiczów, nie licząc tych mniejszych, lokalnych. Dwa oficjalne zloty WoTR zostały zorganizowane: na początku lipca w Poznaniu oraz w połowie sierpnia w Katowicach. W połowie października w Warszawie forumowicze ponownie spotkali się z okazji przybycia do stolicy Alison Carroll, modelki wcielającej się w Larę Croft przy okazji promocji gry TR: Underworld.

Na koniec o fenomenie Chata Word of Tomb Raider. Od lutego niemal dzień w dzień kilku-kilkunastu forumowiczów pojawia się w godzinach wieczornych na czacie i uczestniczy w dyskusji. To kolejny rekord WoTR!

ROK 2009

W roku 2009 na forum przybyło ponad 1100 nowych użytkowników – REKORD (w sumie jest ich prawie 3200) oraz ponad 12000 postów (w sumie ponad 111000).

Kolejny udany rok. W pierwszym kwartale na forum dominowały dyskusje o grze Tomb Raider: Underworld oraz o dwóch ekskluzywnych dodatkach na XBoxa. W połowie roku w związku z przeciekiem wstępnych informacji o TR9, pojawiły się dyskusje o przyszłości serii TR. Najwięcej użytkowników przybyło w styczniu (dokładnie 214 – rekord należy do grudnia 2008 – 252). Także w styczniu przybyło najwięcej postów (prawie 1800 – rekord na forum należy do czerwca 2007 – prawie 5000).

W marcu z funkcji moderatora zrezygnował Paciej. W sierpniu pojawiło się nowe stanowisko, Junior Admin, którym została Integral. Krótko mówiąc, stała się zwierzchnikiem moderatorów, dzięki czemu wiecznie zapracowani Admini nieco odetchnęli ;) W związku z pojawieniem się nowej funkcji, po 6 latach zmianie uległy tzw. „kolorki władzy”. Moderatorzy bez zmian – pozostali zieloni, natomiast Admini z pomarańczowych stali się czerwoni. Junior Admin otrzymał kolor pomarańczowy. W listopadzie z moderowania zrezygnował kluz_kaa. Jego miejsce zajał K@t, który niegdyś już piastował te funkcję. Podsumowując, pod koniec roku 2009 na forum WoTR było trzech Adminów: Cez, Mr Macphisto i Igi^MBE, jeden Junior Admin: Integral, oraz trzech Moderatorów: e_g, Jerrem_Y i K@t.

W tym roku żadnego oficjalnego zlotu nie udało się zorganizować, co nie przeszkodziło forumowiczom w organizacji wielu mniejszych, prywatnych spotkań. Chat WoTR nadal przez cały rok często był odwiedzany, choć już nie tak intensywnie jak w roku poprzednim.

ROK 2010

W roku 2010 na forum przybyło ponad 660 nowych użytkowników (w sumie jest ich prawie 4000 :!: ) oraz ponad 5550 postów (w sumie ponad 117000).

Rok zdecydowanie słabszy od poprzednich jeśli chodzi o ilość nowych użytkowników i nowych postów. Najwięcej użytkowników przybyło w styczniu (dokładnie 102). Także w styczniu przybyło najwięcej postów (prawie 800).

Taki stan rzeczy głównie zaistniał przez ogromny wzrost popularności w Polsce portalu społecznościowego Facebook. To właśnie na tablicy tego portalu teraz głównie toczą się dyskusje i prowadzona jest wymiana linków. Drugim powodem jest brak nowej gry z cyklu Tomb Raider. Jesienna premiera gry dystrybuowanej cyfrowo pt. Lara Croft and the Guardian of Light nie zyskała takiego rozgłosu jak gry wydawane w sposób tradycyjny, pudełkowy, mimo, że tytuł okazał się prawdziwą perełką w serii gier z Larą, zdobywając same pozytywne recenzje. Pod koniec 2010 roku światło dzienne ujrzały pierwsze oficjalne informacje o dziewiątej grze z serii Tomb Raider. Spodziewamy się zatem kolejnych tysięcy postów i użytkowników, czyli optymistycznie spoglądamy na nadchodzący, 2011 rok :)

Nasz profil na Facebooku cieszy się sporą popularnością, co nie oznacza, że zaniedbujemy forum :) W 2010 roku w związku z premierą wspomnianej gry Guardian of Light, stworzyliśmy nowy dział na forum zatytułowany "Pozostałe gry z Larą Croft". Można w nim rozmawiać nie tylko o arcadowej grze z Larą, ale także o innych mniejszych produkcjach, np. o grach Mobile wydawanych na komórki czy też na Gameboya. Z kolei dział "Komiksy z Larą Croft" przemieniliśmy w "Publikacje i gadżety z Larą". Od tej pory możecie w nim rozmawiać nie tylko o komiksach, ale także o książkach, figurkach, plakatach - słowem o wszystkich gadżetach z Larą. Jeśli chodzi o skład Administracji i Moderacji - pozostał on bez zmian.

ROK 2011

W roku 2011 na forum przybyło ponad 600 nowych użytkowników (w sumie jest ich ponad 4600 :!: ) oraz ponad 5100 postów (w sumie ponad 123500).

Rok był niestety ponownie słabszy od poprzednich jeśli chodzi o ilość nowych użytkowników i nowych postów. Najwięcej użytkowników przybyło w styczniu (dokładnie 105). Najwiecej postów było w czerwcu i sierpniu, po ponad 700 (związane jest to z letnia promocją nowego Tomb Raidera - nowe informacje, trailer itp.)

Podczas gdy statystyki forum prezentuja sie w ostatnich latach coraz słabiej, głowny sprawca odebrania ruchu na forum, czyli Facebook, ma sie coraz lepiej. Mamy już na naszym fanpage'u ponad 1100 fanów. Przypuszczalnie kondycja forum poprawi sie w roku 2012, jesli jesienny termin premiery nowego Tomb Raidera zostanie utrzymany.

ROK 2012

W roku 2012 na forum przybyło ponad 300 nowych użytkowników (w sumie jest ich niemal 5000 :!: ) oraz prawie 5200 postów (w sumie niemal 130 000).

Liczba postów minimalnie jest większa od wyniku z roku 2011. Miejmy nadzieję, że rok 2013 i premiera nowego Tomb Raidera spowodują zwiększenie ruchu na naszym forum.

Najwięcej użytkowników przybyło w styczniu (dokładnie 42). Najwięcej postów było w czerwcu (dokładnie 995) (związane jest to z letnią promocją nowego Tomb Raidera - nowe informacje, trailer itp.)


=======================================================


Osobiście bardzo się cieszę, że mijają już 4 lata. Przez ten bardzo długi okres czasu (jak na żywot forum dyskusyjnego) poznałem tutaj wiele przeróżnych osób, jednych ciekawych, drugich mniej :P W sumie mogę nawet powiedzieć, że sukces tego forum uznaję za pewnego rodzaju mój osobisty sukces. 4 lata temu cel powstania forum był zupełnie inny od osiągniętego dziś efektu. Miało to być forum skromne, kameralne dla maksimum kilkudziesięciu osób. Ostatecznie po 4 latach mamy tutaj około 1220 użytkowników i ponad 75000 postów. Dlatego cieszę się, że forum zostało zauważone przez setki Internautów z Polski i ze świata. Niesamowite jest to, że cząstka mojej prywatnej powierzchni serwera dostarczyła setkom fanów TR tyle frajdy. Frajdy wynikającej z możliwości poznania innych osób o podobnych zainteresowaniach.

Podsmowując, duzo sie przez te 4 lata zmienilo. Mamy nadzieje, że na lepsze i zapraszamy do dyskusji!

To na tyle ;) Update za rok :P

UPDATE:

Obiecałem? Obiecalem ;) Po roku update

Czego życzymy forum w tym roku? Przekroczenia 2000 użytkowników i 100 tysięcy postów ;) To na początek. I co najmniej kolejnych 5 lat, co byśmy za 5 lat mogli zrobić remake Forum WoTR :P

To na tyle ;) Update za rok :P
_________________
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 11-12-2007, 06:59   

Cez, Frodo i inni - gratuluję Wam samozaparcia i umiejętności dążenia do celu, bo w końcu gdyby nie Wy, pewnie i nas by tu nie było.
Na forum jestem stosunkowo od niedawna i nie mam zbytnio co chwalić lub wspominać, ale jedną rzecz mogę stwierdzić na pewno. Panuje tu naprawdę miła, żeby nie powiedzieć wręcz rodzinna, atmosfera, a ludzie, którzy się tu udzielają, są naprawdę świetni (zlot w Katowicach, aye!).
Mam nadzieję, że jeszcze długo będę Was tu męczyć swoją obecnością. :D

Niech żyje WOTR ! :birth:
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 11-12-2007, 08:34   

W światku Tomb Raiderowym jestem od dawna, tylko że do czasu rejestracji tutaj - byłam tylko obserwatorem, ale za to bacznym i czujnym. Pamiętam Bractwo Ankh, ale ponieważ nigdy nie pałałam miłością do komiksów TR, ba, w ogóle mnie nie interesowały, nigdy się do niego nie zapisałam.

Za to pamiętam początki forum WOTR. :690: Najbardziej wbiły mi się w pamięć dwa Sety, ban Seta REAL oraz skórka pierwszego forum. Potem wysiudało mnie z sieci i nie wchodziłam na żadne fora, nawet jako obserwator. A wiem, że sporo mnie ominęło, zwłaszcza, że na tym forum zawsze było barwnie.

Gratuluję! 4 lata to nie jest bagatela, wytrzymało nasze forum 4 lata, wytrzyma i 20!
_________________
Unholy
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 11-12-2007, 10:13   

Pamietam jak rok temu świętowaliśmy na innym forum 6-stą rocznicę jego założenia. Matko! Początkiem lata 2008 będzie już dwa lata! Niestety - w wyniku sporów w Grupie Trzymającej Władzę forum zostało zamknięte i teraz powoli zaczynamy je odbudowywać. Niestety - to już nie to samo.

Tutaj jestem od prawie roku, czyli już w krótce też będę świętował ;) Przez ten rok poznałem zasady tutaj panujące. Wiem, że nie mogę się porównywać do tzn Starej Gwardii. Właściwie przy każdym spotkaniu czwartego stopnia czuję się źle. Chwała Bogu - takie sytuacje zdarzają się sporadycznie :)

Pamiętam sporo użytkowników z legendarnego Forum TRPL. Tam się że tak powiem wkręcałem w świat fanów TR. W zasadzie nigdy wczesniej nie korzystałem tak z for dyskusyjnych jak teraz. Traktuję to jako kolejne uzależnienie.

Dzięki TR powstało TRPL, dzięki niemu Bractwo Ankh, dzięki Bractwu - Forum. Ja na Forum trafiłem jednak z pominięciem BA. Podobnie jak al-Kahinat nie przepadam za komiksami. Powiem więcej - nigdy ich nie czytałem, nawet jako dziecko. No ale cóż ;) To nie przeszkodziło w udzielaniu się na Forum (a może tylko tak myślę ?? ;| )

Życze więc wszystkiego najlepszego. Kolejnych 8 lat, potem 16-tu i tak dalej do +∞ ;)
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 11-12-2007, 11:02   

STO LAT STO LAT !!! :)

A ja tylko to teraźniejsze... ale nie powiem, historia tego forum jest ciekawa :)

Życzę Wam wszystkim jak najwięcej aktywnych fanów Lary i Tomb Raidera
_________________
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 11-12-2007, 12:54   

... Dziś sam jestem dziadkiem, więc co mógłbym dać mojemu wnuczkowi jeśli nie noiwego Tomb Raidera? :)

Ależ ten czas leci :)Te czasy kiedy admin był jeden, za to szczupły i całkiem miły :) A potem... W sumie najbardziej zapadły mi w pamięci różne ciekawe afery :)
- Pierwsza afera tego forum, gdy użytkowniczka Dead hm wpadła na moje hasło - co nie było trudne, haslo brzmiało "dupa" i nagle porządek na forum uległ wywróceniu do góry kopytami.
- Rozwiązanie BA i cyrk z próbą założenia Nowego BA co nigdy nie wyszło poza fazę projektów.
- lara_croft, która namieszała chyba najwięcej na tym forum, zaliczyła nawet bana.
- Późniejsi mąciciele, jakkieś serki, stony itd nigdy nie dorównali swojej mistrzyni.
I taka mała ciekawostka :) Pierwszym użytkownikiem, który dostał na forum ostrzeżenie był
bro. Tyle, że wtedy ostrzeżenia nie wygasały i nie było ich widać. Zorientował się po kilku miesiącach :) Ech, oby więcej takich rocznic, moi drodzy :)
 
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 11-12-2007, 13:08   

Niech żyje nam forum 100 lat (i więcej)...
Cóż mówić ja nie orientuję się za bardzo ponieważ dopiero w czerwcu dołączyłam. A jedyna afera jaką widziałam to to, że Kasia Trent złapała Bobka na kopiowaniu prac w FanArcie...
Igi^MBE wrote:
- Pierwsza afera tego forum, gdy użytkowniczka Dead hm wpadła na moje hasło - co nie było trudne, haslo brzmiało "dupa" i nagle porządek na forum uległ wywróceniu do góry kopytami.

No to ta afera najciekawsza :P I jakie ciekawe hasło...
W każdym razie uczęszczanie na to forum wpadło mi w nałóg ( w wersji pozytywnej oczywiście). Panuje tutaj porządek a jak trzeba to humor...
:wotr:
 
 
Haker5 
Student


Joined: 30 Nov 2007
Posts: 57
Posted: 11-12-2007, 15:50   

No historia forum świetna, a teraz kolejny rok, ale to forum według mnie jest jedyne w swoim rodzaju. Szkoda tylko że mało osób chce sprzedać tą grę mówię tutaj o osobach którym ta super gra leży na półkach, a oni jej nawet raz nie użyli, a nawet raz nie otworzyli pudełka z tą grą. Tutaj nie można nic poradzić szkoda tylko, że taka gra się kurzy na półce. Myślę, że wiele osób się tutaj ze mną zgodzi. Forum jest naprawdę świetne i wytrzyma bardzo długo tylko więcej fanów Tomb Raider'a.
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 11-12-2007, 16:04   

Cez widać, że włożyłeś dużo pracy w opisanie całej historii forum :) Zarejestrowałem się 28-10-2006, a więc jestem tu od ponad roku, a dzięki temu streszczeniu całych 4 lat forum, dużo się dowiedziałem na jego temat :)

Wszystkiego naj, naj i życzę, aby to forum, rozwijało się w tym samym, dobrym, kierunku, w przeciwieństwie do co niektórych śmietników o tej samej tematyce :)

:684: :birth: :szampan: :sylwester: :mikolaj: :wotr:
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
millo 
Podróżnik



Joined: 25 Dec 2003
Posts: 465
Location: Pustostan
Posted: 11-12-2007, 16:15   

Cieszę się, że jestem zarejestrowany na forum WoTR, a wcześniej BA, od, bez dwóch tygodni, samego początku. Miałem okazję zobaczyć, jak tworzy się rzeczy pamiętne i znaczące, bo niewątpliwie to forum takie jest. Przez te cztery lata mogłem rozmawiać z ludźmi z podobnymi zainteresowaniami i to nie tylko o Tomb Raiderze.
Jestem pełen podziwu, uznania i wdzięczności dla administratorów i moderatorów, że radzili i radzą sobie nadal świetnie z zaprowadzaniem porządku i trzymają w ryzach użytkowników, których to zapał i nadgorliwość doprowadziły do nieładu niejedno forum.
Cieszy mnie, że po otrzymaniu statusu oficjalnej polskiej strony poświęconej Tomb Raiderowi serwisowi WoTR, administracja nie spoczęła na laurach, czego dowodem są między innymi ostatnie zmiany.
Życzę wszystkim, by mogli cieszyć się Forum WoTR do końca świata i jeden dzień dłużej!
 
 
 
Valkiria 
Podróżnik



Joined: 18 Dec 2003
Posts: 735
Location: Gdańsk
Posted: 11-12-2007, 16:51   

Cóż ja mogę napisać? Miło wspominam początki forum, kiedy to nie potrafiłam wstawić avatara w profil :P . Jako mały terrorysta pisałam takie głupoty, że to teraz wstyd :D .

Dobrze pamiętam wszystkie te forumowe afery. Aż się łezka w oku kręci. Każda wywoływała lekkie napięcie i oczekiwanie na dalszy ciąg. Padały pytania: "kto to zobił?, "co teraz?", "admini już są na forum?" Siedziało się przy komputrze z włączonym intenetem sprawdzając, jak forum zostaje atakowane przez pewne osoby ;) . Zawsze po powrocie do domu włączało się to pudło i sprawdzało, co tam ciekawego można napisać.

Uczestniczyłam w tutejszym życiu w pierwszych latach tej strony. Później jednak wszystko się dziwnie zmieniło. Może chodzi o nowe osoby, które wprowadzały coś innego w to życie? Każdemu trzeba dać szansę, ale wtedy był nawał młodszej publiczności i nie chciało mi się tego czytać :D . Teraz przerabiam tylko niektóre tematy, ale nadal tu jestem.

No, to na zakończenie chcę podziękować za te lata znajomości, które wspominam naprawdę miło. Admini obadrzyli mnie chyba jakimś zaufaniem, bo posiedziałam sobie na stanowisku moderatora :D . A może to była konieczność, bo to był moment takiego nawału offtopa? :D Nie jest to ważne. To forum dużo mnie nauczyło, ludzie mnie nauczyli. A więc... merci :D

PS. Właśnie przypomniałam sobie o tych pięknych czatach, kiedy to rozmawiało się na... dziwne tematy :D Jak to było? Światło gasło w pokoju i wszystko zaczynało latać? :D
_________________
Chi's Sweet Home <3
  
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 11-12-2007, 16:57   

No cóż, coś mi się zasłyszało tu i tam, coś przeczytało na samym forum. Sama na koncie Integralnej zarejestrowana jestem 1,5 roku, więc zapewne rekordowy czas jak na modera :p . A na Wotr wpadłam niedługo później jak na Trypl (Syntia się kłania, od grudnia 2003 roku), tyle, że nie od razu zarejestrowałam i generalnie nie udzielałam zbyt intensywnie. Stąd jedyne co kojarzę, to nie tyle same ew. "afery", co oprawę graficzną i logo BA&Wotru ;-) .

No i co mnie "zniechęciło" do wotru to problemy z Catwomanowym kontem. Nie wiem do dziś, co się tam ciągle sypało, ale miałam notoryczne problemy z logowaniem, a odzyskiwanie hasła kompletnie nie chciało działać.

Bez przydługawego wstępu, sto lat i tak dalej. Z samego wotru nikogo nowego nie poznałam, jedynie z niektórymi zacieśniłam kontakty (pozdro Cez). Ciesze się, że zostałam obdarzona zaufaniem przez userów na tyle, by móc tu moderować i, koniec końców, że być może przydam się na coś więcej niż tylko ciachanie i scalanie postów. Czas pokaże ;-)

:szampan:
_________________
; p ; >>
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 11-12-2007, 17:15   

No jam jest zarejestrowana na forómie niemalże od początku, bo od daty 02-01-2004, aczkolwiek na początku nie za wiele pisałam, do czasu konca stronki "wiadomoktórej".
Jakkolwiek...
100 lat i fajnie że jesteście Wy o fani TR :) bo bez Waz ani forómu by nie było ani pewnie nawet TR :)
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Legend 
Obieżyświat



Joined: 26 Dec 2005
Posts: 800
Location: Wrocław
Posted: 11-12-2007, 17:31   

100 lat, nieskończenie wielu wielbicieli, samych sukcesów, radości i wytrwałości życzę wam dzisiaj w dniu waszego święta!

Oby tak dalej, bo dzięki wam i waszej ciężkiej pracy polscy fani Tomb Raider'a mają się gdzie "spotkać" i pogadać o swojej ulubionej grze. :) :) :pozdro:
 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-12-2007, 17:49   

100 lat!!! 100 lat!!! 100 lat!!! Niech żyje nam FORUM WOTR xD

4 lata.. Jak ten czas szybko leci :) . Cieszę się, że dołączyłam do zaszczytnego grona użytkowników. Było to już po zniknięciu z sieci TRPL :( i to już długo po. I od kogoś (już nie pamiętam od kogo) dowiedziałam się o istnieniu WOTR'a. Jak zobaczyłam znane nicki z TRPL to postanowiłam się zarejestrować i bywać tu jak najczęściej ;) .
Forum bardzo mi się podoba i ogólnie jestem z niego zadowolona. Cieszę się, że powstało xD . I mam nadzieje, że nigdy nie zniknie :)
_________________

 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 11-12-2007, 18:23   

Oj nazbierało się ciekawych momentów przez te lata. Niektórych lepiej nie przypominać, żeby jak najszybciej przepadły w nicości, a inne jeszcze długo będą z nami :)

Ze swojej strony chciałem pokazać jaką moc resocjalizującą ma nasze forum - Kamcia i fanfan swego czasu stali po tej samej stronie barykady co wspominana już tutaj l_c, a wyrośli na porządnych WoTRowych obywateli :P W zasadzie wszystko zostało już powiedziane, więc tylko dołączam się do życzeń dla wszystkich i czekamy na kolejne cztery latka :birth:
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 11-12-2007, 18:32   

Mr Macphisto wrote:
Ze swojej strony chciałem pokazać jaką moc resocjalizującą ma nasze forum - Kamcia i fanfan swego czasu stali po tej samej stronie barykady co wspominana już tutaj l_c, a wyrośli na porządnych WoTRowych obywateli

Nie ciesz się tak :D , bo nie wiadomo, czy to moc resocjalizacyjna forum, czy może raczej to, że przybyło im po parę latek. W tym wieku to dosyć sporo. W końcu obecnie nawet sama l_c, jeszcze nie tak dawno taka groźna, :P teraz nieśmiało, bo nieśmiało ale odzywa się czasem jak całkiem "porządny wotrowy obywatel". :P

Inna sprawa, że jest tutaj grono, które stara się na bieżąco resocjalizować tych, którym to potrzebne. :P Niekiedy nawet się to udaje. :P

[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 11-12-2007, 18:57 ]
No to jak przybywa im latek razem z naszym forum, to się tutaj wychowują :P Daj się człowiekowi nacieszyć :D
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 11-12-2007, 19:04   

Grindy wrote:
Nie ciesz się tak :D

Ach, człowieku małej wiary... :P

Wy pewnie nie, ale ja tam miło wspominam to stanie "po tej samej stronie barykady co wspominana już tutaj l_c". :D Racja, szczeniackie to było, ale jakie zabawne! :twisted: ;)

A WOTRowi życzę wszystkiego najlepszego, jeszcze wielu lat świetności i wspaniałego rozwoju! :urodziny:
I żeby już nigdy nie spotkało go następne SpamMasters... :D
:szampan: :wotr:
 
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 11-12-2007, 19:29   

Quote:
Ze swojej strony chciałem pokazać jaką moc resocjalizującą ma nasze forum
Quote:
No to jak przybywa im latek razem z naszym forum, to się tutaj wychowują


Świetnie ujęte :wink: Ja również cieszę się że mogę uczestniczyć w tworzeniu tej społeczności. Wiele mnie nauczyła i z pewnością bez WoTRowej pomocy pewnie o wiele dłużej zajęłaby mi jeszcze ta "resocjalizacja". Przyznaje, po niespełna 3 latach spędzonych z Wami wyniosłem dużo i choć początki były fatalne (najchętniej bym je wymazał z pamięci) opłacało się. Dodam także, że WoTR wspaniale edukuje światopoglądowo ;)

Kolejnych 4 lat życzę :)
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 11-12-2007, 19:32   

Quote:
[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 11-12-2007, 18:57 ]
No to jak przybywa im latek razem z naszym forum, to się tutaj wychowują :P Daj się człowiekowi nacieszyć :D


Tys prowda :P
W sumie mogli trafić dużo gorzej. :D
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 11-12-2007, 23:01   

28-03-2005, 18:18 smutno mi, że tak późno się zarejestrowałem. :) Miłe wspomnienia, na początku dużo pisania, i dużo pisania bzdur. I potem mniej i więcej i teraz milknę i czytam :) A forum żyje swoim życiem i jest elo jak zawsze. SLU dla wszystkich i 100lat :birth:
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 12-12-2007, 13:28   

Zapomniałem wspomnieć, że w 2004 roku przez kilka godzin adminem był tylko Charles, a moderem Dead i Leticia :P Jak wspomniał Igi, włamali się na forum :P Teraz wspomina sie to ze smiechem, ale wtedy nam do śmiechu nie było :P :D
_________________
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 12-12-2007, 14:34   

Rany, pamiętam rok 2004 jakby to było wczoraj. Ledwie parę osób, które udzielały się na forum, nie więcej niż dziesięć postów dziennie, ale za to niesamowita atmosfera i ciekawi ludzie.

Quote:
Pierwszym użytkownikiem, który dostał na forum ostrzeżenie był
bro.


To też zapamiętałem :D .

Kochani, te trzy lata, które spędziłem z Wami minęły tak szybko i strasznie żałuję, że nie miałem przez ten czas możliwości i odwagi poznać Was w realu, ale mam nadzieję, że kiedyś naprawię ten błąd. Niestety, ostatnimi czasy nie udzielam się na WOTR tak aktywnie, jak kiedyś, gdy z zapałem wdawałem się w gorące debaty i zrywałem boki ze śmiechu podczas fenomenalnych czatów, które zostaną mi w pamięci do końca życia (a zwłaszcza operacja i inne problemy ekipy lekarskiej :D ). Obiecuję jednak, że będę z forum dopóki śmierć nas nie rozłączy :P . Życzę więc całej ekipie WOTR jak i wszystkim userom tak rewelacyjnych kolejnych lat, jakie ja spędziłem tutaj. Sto lat!!! :birth:
_________________

 
 
 
Zip 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2007
Posts: 286
Location: Z Galicji
Posted: 12-12-2007, 19:26   

No, ja tu jestem od niedawna, ale to forum dość sporo mi w życiu namieszało :)
Co tu dużo mówić, 100 lat WoTR i Forum WoTR, no i oczywiście podziękowania dla grupy adminów za wprowadzenie zmian na forum :)
:pozdro: :wotr:

P.S.: A userzy bez uprawnień mogą dodawać komentarze do postów innych? :p

[ Komentarz dodany przez: Integral: 12-12-2007, 19:39 ]
Nie w tym samym poście ;-)
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 12-12-2007, 23:17   

100 LAT! 100 LAT! 100 LAT! 100 LAT! Czyli razem lat czterysta!
Niech strzelają szampany i leje się wódka czysta! :sylwester: :browar: :birth:


Naprawdę WIELKIE podziękowania i szacun dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju tej wspaniałej strony. Spędziłem tu z Wami wiele miłych chwil i choć teraz rzadko tu bywam, ale cały czas o Was pamiętam xD Wszystkiego najlepszego! :pozdro:
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo