FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Underworld Limited Edition

Czy zakupisz wydanie limitowane TRU?
Tak
29%
 29%  [ 14 ]
Nie
59%
 59%  [ 28 ]
Nie wiem
10%
 10%  [ 5 ]
Voted : 47
Total Votes: 47

Author Message
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 18-12-2008, 22:38   Tomb Raider Underworld Limited Edition

Od dość dawna było wiadomo wszem i wobec że TRU pojawi się na rynku tak jak TRA w dwóch wersjach - podstawowej i kolekcjonerskiej. Niestety w listopadzie tego roku polski wydawca serii TR - firma Cenega Poland oświadczyła że rozszerzone wydanie TRU nie pojawii się na polskim rynku pomimo wcześniejszych zapowiedzi. Edycja ta opróćz ładnie opracowanego pudełka zawiera dodatkową płytę z soundtrackiem,concept artami oraz materiałami video dotyczącymi powstawania tytułu. Uważam że to ekskluzywne wydanie zasługuję na osobną dyskusję i ocenę przez graczy,tym bardziej że w związku nie wydania go na polskim rynku jego wartość rośnie... Zachęcam do dyskusji.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-12-2008, 22:57   

Wydanie zdecydowanie gorsze od TRA.

Nie ma osobnej płytki z soundtrackiem - ost znajduje się na DVD i zawiera 10 pojedynczych kawałków (tylko 10, nie mixowanych tak jak w Anniversary).
Oprócz tego Developer's Diary, które trwa niecałe 20 min i kilkuminutowy materiał/wywiad z Alison.
Trailery wypadają kiepsko - teaser z płonącym CM jest beznadziejnej jakości, a w dodatku brak tam ostatniego filmu z wokalem. Zostaje tylko pierwszy trailer ze sławetnym "I'm very pleased to see you again Lara" i zestaw gameplayów z Tajlandii i Meksyku.

W galerii parę artworków, niektórych wcześniej nie widziałem ale możliwe, że po prostu przeoczyłem.

Generalnie jest cienko - digipack bardzo ładny ale w dalszym ciągu wygląda jak by się miał rozsypać po kilku miesiącach.
Filmów dokumentalnych wcześniej nie widziałem, więc EK to był pierwszy mój kontakt z nimi.
Zdania swojego nie zmieniłem więc - wydanie jak najbardziej okej ale jako PODSTAWKA, a nie limitowana edycja. Kupiłem głównie dlatego, żeby TRA tak łyso na półce nie wyglądał :p

 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 18-12-2008, 23:04   

Zdecydowanie nie :!!: Oficjalny soundtrack zapewne za niedługo się pojawi w sieci, developers diary są do pobrania, concept arty i inne obrazki z powstawania gry mamy w... grze. Co innego jakby były tam jakieś ciekawe dodatki, wiadomo jakie.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-12-2008, 23:05   

Soundtracki, oficjalny jak i nieoficjalny, w sieci są już od dawna.
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 18-12-2008, 23:13   

Co? Gdzie?! Kiedy? Wiem, że w sieci jest muzyka w wersji Deluxe Edition, ale nie jest to pełny soundtrack i wygląda na amatorską robotę.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-12-2008, 23:18   

A przesłuchał waść ?

Deluxe soundtrack to PEŁNA ścieżka dźwiękowa w świetnej jakości - ponumerowana, nazwana itp itd. Nie to co w wypadku TRL, jak najbardziej warta ściągnięcia.
Z kolei druga paczka, z dziesięcioma utworami to właśnie oficjalna ścieżka.

Koniec offtopu ;)
_________________
 
 
milkshake 
Student


Joined: 05 Jul 2008
Posts: 99
Posted: 01-01-2009, 14:56   

Ach, ja też jestem posiadaczem edycji kolekcjonerskiej ;D Bonusowe CD nie było jakichś wysokich lotów, ale mnie wystarczyło ^^ Jest tam wśród filmów nawet moment, w którym powstaje nasze nieszczęsne pierożkowe zdjęcie x DD I faktycznie, znalazło się sporo nieznanych mi wcześniej artworków...
Trochę szkoda, że nie dorzucili czegoś jeszcze poza dodatkową płytką (+ładnym pudełkiem)... Mimo wszystko, nie narzekam ^^

Teraz, kiedy już skonsumowałem bonusową płytkę, zabieram się do grania ;D W sylwestrową noc Underworld cudem przestał mi zacinać ^^
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 01-01-2009, 15:08   

A przypadkiem nie ma w tych artworkach jakiś konceptów Lary Croft dla modelera 3D?

Prosiłbym o podesłanie takowych, bo w grze nie ma. NP. Są takie rysunki Natli, która jest pokazana z przodu i boku, czy jest coś takiego do Larwy ;]??
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
milkshake 
Student


Joined: 05 Jul 2008
Posts: 99
Posted: 01-01-2009, 23:28   

Nie ma... Z artworków jedynie rysunki i szkice lokacji oraz kilka projektów przeciwników - zwierząt. Do tego w galerii screenshoty oraz znane nam dobrze grafiki, które u większości skończyły jako tapeta pulpitu.
W materiale filmowym "Behind the scenes" był obiektyw kamery w pewnej chwili skierowany na monitor komputera projektanta, ale już nie wiem, cóż on tam robił...
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-01-2009, 12:56   

Również postanowiłem zakupić TRU LTD ED. Myśl ta pojawiła się z kilku powodów.
Pierwszy powód to moje rozczarowanie, jakie pojawiło się w związku z wydaniem TR:U na polskim rynku - skoro miałem wydać trochę mniej pieniędzy na wersję od Cenega Project to wolałem jednak dołożyć i kupić coś, co nie będzie zwykłym "odpieprz się" wydaniem.
Drugi powód to wersja językowa gry. Poprzednie części w wielu przypadkach udowadniały, że polskie tłumaczenia są nie do końca dobrze zrobione. Nie mówię tutaj o dziecięciach tudzież innych grzybkach, ale o samym fakcie dosłowności dialogów (choćby końcówka Legendy). Znamy polskie tłumaczenia, które w większości są skracane tudzież zmienia się konteksty (kopalnie i inne czasy :P ). Sama kwestia ewentualnego niezrozumienia rozmów bohaterów gry jest o tyle minimalna, że napisy angielskie są zgodne z wypowiadanymi słowami.
Istnieje jeszcze kilka innych powodów, lecz są to raczej aspekty estetyczne, które ogólnie opisałem w pierwszym punkcie.
A co do dodatkowego dysku - cóż. W sumie ni grzeje ni ziębi. Przejrzałem zawartość i jestem oczarowany soundtrackiem. Reszta (materiały promocyjne) są dla mnie o tyle słabym dodatkiem, bowiem jak wspomniał K@ci ich jakość jest mierna.
Wydanie wizualnie oceniam na -bdb, natomiast jego zawartość na -db.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 29-05-2011, 10:33   

Może nie do końca trafiłem z tematem, ale lepszego nie znalazłem.
Skąd, gdzie i jak był dostępny artbook z Tomb Raider Underworld? O taki:
_________________
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 29-05-2011, 11:47   

Hmm, szczerze mowiac to nie wiem, kojarzy mi sie to z jakas edycja kolekcjonerska gry. Mozna to dostac tu:

http://cgi.ebay.com/Tomb-...=item1c0a2c4d70

Osobno na pewno byl wydawany zwykly przewodnik:

http://books.shop.ebay.co...orld&_sacat=267
_________________
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 29-05-2011, 12:16   

Rob3rt, ten artbook był dostępny wraz z preorderem kolekcjonerki (zdjęcie) w jednym ze sklepów w UK. Posiadam go w swojej kolekcji :) Widziałam kiedyś na allegro aukcję z kolekcjonerką na PS3 i dołączonym do niej artbookiem. Było to jednak bardzo dawno.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 29-05-2011, 13:33   

Luthien, właśnie widziałem u Ciebie. Dzięki za info. Dużo kosztowała Cię ta edycja?

Cez, dzięki za link do eBaya, a o official guide to widziałem ;)
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 29-05-2011, 17:12   

Przewodnik(i) można również zamówić na empik.com http://www.empik.com/tomb...01639,ksiazka-p

57zł, jeśli odbieramy z salonu.
_________________
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 17-06-2011, 14:10   

Czy ma ktoś może ten powyższy przewodnik ?
Zastanawiam się nad jego kupnem, ale nie wiem czy się opłaca.
Ogólnie to wygląda fajnie.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-06-2011, 14:28   

Luthien ma między innymi.

Jeśli faktycznie interesuje Cię kolekcjonowanie takich rzeczy, to jak najbardziej się opłaca. Przewodniki są naprawdę świetnie wykonane, ale nie znajdziesz w nich niczego zaskakującego.
_________________
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 17-06-2011, 19:40   

Rodzice się zgodzili, więc teraz pozostaje tylko czekać na moje urodziny (wtorek) i może już wtedy będzie mnie stać na kupno. Boję się tylko, że ktoś mi to wykupi.

Ogólnie przewodnik może mi się przydać. Czy był on razem z Tomb Raider: Underworld Limited Edition czy tylko osobno?
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-06-2011, 19:42   

Nikt Ci go nie wykupi raczej - przewodnik jest w ofercie Empiku od 2008 roku. Poza tym jeśli zamówisz go to licz się z tym, że Empik musi go sprowadzić, co może trwać ok. miesiąca. I pamiętaj, że całość jest po angielsku.

Przewodnik to w pełni niezależne wydanie. Nie pochodzi z żadnej limitki.
_________________
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 17-06-2011, 21:28   

Myślę, że sobie poradzę z językiem, bo angielski to dla mnie nie problem.
Co do wysyłki to mi wszystko jedno, bo w końcu już praktycznie zaczęły się wakacje.

Tak przy okazji mam pytanie dla posiadaczy TR:U LE i TR Ultimate Edition- czy te artworki i tego typu pierdółki, które są na premium disc z TR UE były też na bonus disc w TRU LE?
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 19-06-2011, 12:28   

Reminded, dodatkowy dysk w TR:U LE i TR UE to dwie, zupełnie inne bajki. Jeśli coś jest na TR:UE to i na TR:U LE jest na pewno, bowiem dodatkowy dysk do TR:U LE to całkiem solidnie wydane DVD-VIDEO, z menu, rozdziałami, kompilacjami większości z tego co było powiedziane o Underworldzie przed jego premierą, tak jak K@t napisał: artworki, soundtrack, wywiady, gameplaye. Natomiast dodatkowy dysk do polskiej Ultimate Edition to zlepek pierwszych lepszych artworków, screenów, renderów, soundtracków i trailerów z całej serii Tomb Raider, porozrzucanych w różnych folderach na płycie.
_________________
 
 
 
adamrose045 
Nowicjusz


Joined: 14 Nov 2014
Posts: 1
Posted: 14-11-2014, 05:16   

Drugi powód to wersja językowa gry. Poprzednie części w wielu przypadkach udowadniały, że polskie tłumaczenia są nie do końca dobrze zrobione. Nie mówię tutaj o dziecięciach tudzież innych grzybkach, ale o samym fakcie dosłowności dialogów (choćby końcówka Legendy). Znamy polskie tłumaczenia, które w większości są skracane tudzież zmienia się konteksty (kopalnie i inne czasy :P ). Sama kwestia ewentualnego niezrozumienia rozmów bohaterów gry jest o tyle minimalna, że napisy angielskie są zgodne z wypowiadanymi słowami.
Istnieje jeszcze kilka innych powodów, lecz są to raczej aspekty estetyczne, które ogólnie opisałem w pierwszym punkcie.
_________________
GuL
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 14-11-2014, 08:39   

Powodów czego ??
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo