FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider 3 cz.2
Author Message
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 11-08-2012, 19:08   

Chyba mam jakiegoś buga .. spadłem sobie do wody w Nevadzie .. wyjście jest tylko jedno, wyciągnięcie się na jeden klocek, wskoczenie na drugi .. i klops. Co robić dalej? Po drugiej stronie widzę, że w zasięgu (4 kratki około) jest inny klocek. Skaczę, ale Lara nie chce się go złapać .. mam dość ..
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-08-2012, 20:11   

Jaki level, który fragment?

Jeśli mówisz o wąwozie w pierwszym levelu, to na jeden z "klocków" należy wskoczyć z rozbiegu ale bez chwytania krawędzi (mimo że wydaje się to niemożliwe)

Chyba że o inne miejsce chodzi, ale na pewno w żadnym tego typu nie nie ma buga.
_________________
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 11-08-2012, 22:17   

http://zapodaj.net/ccfb1f39db7e2.jpg.html

Nevada 1 poziom, o ten klocek z lewej mi chodzi ;/
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-08-2012, 22:49   

Czyli dobrze mówię - skok z rozbiegu zwykły - Lara wyląduje bez problemu.
_________________
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 16-08-2012, 17:02   

No w końcu TR3 za mną. Aczkolwiek więcej spodziewałem się po bossach. Niestety znalazłem tylko 14 sekretów. Słabo. Ciekawi mnie gdzie leżał klucz od domku przy plaży w Coastal Village i co tam było schowane ..

Podsumowanie:
Najlepsze etapy - City (uwielbiam takie pojedynki), Temple Ruins, Aldwych, High Security Command i RX-Tech Mines (jazda wagonikiem była fajna, ale dlaczego taka krótka?)
Najgorsze etapy - Thames Wharf (nudny), Madubu Gorge (irytujący), Nevada Desert


Teraz sobie poczytam solucję i zobaczę co ominąłem :P
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 16-08-2012, 17:36   

R4idery, kluczyk znajdował się...
[spoiler:0c5052766b]...w wodzie. A przez domek prowadzi druga, nieliniowa droga tego levelu.[/spoiler:0c5052766b]
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 25-08-2012, 12:26   

Dla ciekawskich:
KLIK!

Opis kolejnych wersji alfa/beta Tomb Raidera 3. Ciekawa "lektura", aczkolwiek jeszcze nie do końca zaktualizowana.
Szczególnie interesująca est obecność Peru w jednej z najwcześniejszych wersji gry ;)
_________________
 
 
Laaarkaaa123 
Nowicjusz



Joined: 08 Jun 2012
Posts: 15
Location: Tczew
Posted: 07-09-2012, 14:56   

Siemano ogólnie po dłuugiej przerwie :P Ja wam powiem tak.. kiedyś myślałam że 2 jest lepsza ..ale jak usiadłam porządnie do 3 części to zaniemówiłam z wrażenia :) Super levele i bardzo piękne po prostu :* Nie mogłam się oderwać od niej :)
Więc jak na razie według mnie trójeczka pozostaje jedną z najlepszych z klasyków :*
_________________
LadyCroft
 
 
 
dr LOU BITCH 
Nowicjusz


Joined: 08 Sep 2012
Posts: 13
Posted: 09-09-2012, 15:43   

[quote="krtomb"]Niejaka Sophia Leigh eksperymentowała z kosmetykami nad pewną grupą ochotników - w efekcie czego ich twarze oraz skóra uległy licznym deformacjom oraz nieodwracalnym procesom chemicznym.

Ostatecznie noszą więc maski, by skryć oczywiste defekty oraz osiedlili się w opuszczonej stacji Metra Londyńskiego (linia która istnieje naprawdę choć nie jest tak zniszczona jak w grze :D ). Początkowo traktują Larę jak intruza i ją atakują, ale gdy okazuje się, że może im pomóc udostępniają jej przejście na tyły Muzeum Historii gdzie znaduje się coś im cennego. Lara ma za zadanie odzyskać artefakt, którego działanie przypuszczalnie ma odwrócić efekty eksperymentów Blondie XD

Lara otrzymuje misję odnalezienia butelki preparatu do balsamowania mumii w Muzeum Historii Naturalnej i przynieść go przywódcy. Ponoć preparat ma odbudować zniszczone tkanki nieszczęśników.
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 27-09-2012, 21:24   

Czy wie ktoś może jak pokonać Sheve'a czy jak to tam się zwie ? Nie posiadam shotguna gdyż go nie znalazłem. (gdzie on w ogóle jest?)
_________________
 
 
Jan
[Deleted]

Posted: 03-11-2012, 18:30   

O kurde, z tego co pamiętam to ja próbowałem wszelkich ukryć za jego tronem, a tak naprawdę to powinieneś chyba wybrać inną kolejność lokacji. Ale tam - prawdziwa Lara dysponuje tylko swoimi Berrettami, więc spokojnie można go zlikwidować strzelaniem i nużącymi skokami w bok, tył, w przód itd. Bo innej drogi ni ma.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 26-04-2013, 20:28   

Niedawno przeszedłem TR3 po raz drugi. Również grało się znakomicie. Te klimaty są po prostu super. Najlepiej jest moim zdaniem w Londynie. Przekonałem się nawet do Aldwychu :mrgreen2: Jak przechodziłem ten poziom pierwszy raz to wydawał mi się taki niefajny, ale teraz zmieniłem zdanie. Uważam, że ten poziom ma fajny klimat i został dobrze zaprojektowany. A Lud's Gate jest dziwnym poziomem. Chodzi mi o to, że jak wejdzie się do tego muzeum z tym wielkim sfinksem to zaraz potem wracamy do punktu wyjścia. Po drodze znalazłem jakiś artefakt, którego i tak nie użyłem. Tak naprawdę można od razu wskoczyć na dół do wody w pomieszczeniu z tym artefaktem bez konieczności kręcenia się w kółko. Do tego pływanie tym wodnym urzędzeniem nie było przyjemne. Ciągle się stresowałem, że zaraz stracę tlen. Jak grałem za pierwszym razem to momentami nie wiedziałem gdzie mam płynąć :? Lubię również ten dodaktowy poziom w Londynie. Oczywiście nie zabrałem wszystkich sekretów tylko poprałem save'a :p
_________________
Witaj Guest
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 26-04-2013, 21:19   

Quote:
Po drodze znalazłem jakiś artefakt, którego i tak nie użyłem.

To jest płyn do balsamowania, o zdobycie którego prosił Larę przywódca "bezdomnych". Odłożenie go na miejsce w początkowej lokacji otwiera dalszą drogę (do której można trafić również wspomnianym skrótem).
_________________
 
 
Jaime 
Nowicjusz



Joined: 12 May 2013
Posts: 2
Location: Zgierz
Posted: 12-05-2013, 16:48   

Ach... Tomb Raider 3... Powiedzmy że mój pierwszy Tomb Raider (wcześniej grałem 5 minut w jakiegoś, ale nie pamiętam, byłem mały, nie wiedziałem jak się steruje, utopiłem Larę xD ). Na początku grałem w demo z niemieckiej płyty wypełnionej po brzegi wersjami demonstracyjnymi. Demo zawierało poziom Coastal Village. Może przez to demo, poziomy South Pacific Island są moimi ulubionymi? Anyway, najbardziej mi się podobał klimat. W Adventures of Lara Croft uwielbiam Jungle (*wspomnienie alert* Ach, jak zobaczyłem że Tomb Raider III będzie w CD-Action dobre... 9 lat temu, od razu wołałem numer na gwiazdkę i zaskoczony "gdzie jest wioska z tubylcami" dostałem najpierw dżunglę...! Dostałem wtedy uszkodzoną wersję z CD-Action, która wywalała po Coastal Village), Nevadę, Londyn, Pacific, wszystkie poziomy mają swój klimat, którego według mnie żadna odsłona Tomb Raider nie przebiła :)
_________________
There are no men like me. There's only me
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 23-05-2013, 20:47   

Ja mam wersję z CD-Action i rzeczywiście, poziomy Crash Site i Madubu Gorge są uszkodzone i nie da się w nie zagrać. Szkoda, bo w Crash Site był T-Rex, a to był z pewnością ciekawy element gry, natomiast w Madubu Gorge ominął mnie kajak. Dla mnie to jest skandal, żeby wydawać wersję gry z uszkodzonymi poziomami. Najpierw powinni ją przejrzeć, a potem dać do sprzedaży. Mam nadzieję, że ktoś wymyśli jakiś patch na ten błąd. Wtedy na pewno zagram jeszcze raz i tym razem we wszysktie poziomy ;)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Aranjani 
Nowicjusz


Joined: 19 Jun 2013
Posts: 1
Posted: 19-06-2013, 10:28   

Witajcie,
postanowiłam dosyć niedawno, że przejdę wszystkie części TR po raz kolejny. I tutaj pojawia się problem. Gdy kończę poziom Temple Ruins, pojawia się przerywnik, Lara podbiega do quada i... wywala mnie do windows'a. Omijałam przerywnik, przeskakiwałam do tego poziomu używając kodu, instalowałam patche, reinstalowałam całą grę, ściągałam save'y i nic to nie dało. Ktoś może wie, jak to naprawić?

Z góry dziękuję.
 
 
mar!o 
Student



Joined: 13 Sep 2012
Posts: 41
Posted: 26-12-2013, 09:40   

K@t wrote:
TR3 nie wyróżnia się specjalnie poziomem trudności, jeśli gra się na PC. W wersji PSX to już konkretna jazda - save crystals zdrowo podkręcają poziom trudności, będący jednym z wyższych jeśli idzie o gry na PSOne.


Dlatego polubiłem tą grę na PSX-ie dzięki poziomowi trudności na tą platformę, zawsze mnie irytował spływ kajakowy w Tomb Raiderze 3 i poszukiwaniu diamentów by wreszcie zrobić save-a, cóż to była za ulga jak się mogło zrobić save-a by nie powtarzać całego levelu od początku ehhm piękne czasy tajemniczego Tomb Raidera , w jednoczesnym wyczekiwaniu na nowy numer miesięcznika/czasopisma "Player Station Plus" czy "PsX Extreme". ;)
 
 
bobban 
Nowicjusz



Joined: 14 Jul 2013
Posts: 13
Posted: 27-12-2013, 18:16   

A ja mam takie głupie pytanie: czy w TR3 da się zmienić sterowanie? Szukałem w internecie,ale nie mogę znaleźć :(
_________________
Ukończyłam:
TR Legend
TR Underworld

Tomb Raider uzależnia :D

Nie lubię Tomb Raider 2013 -.-
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 27-12-2013, 19:02   

Wybierz ikonkę klawiatury w menu głównym i strzałką w prawo przeskoczysz do "User Keys" i tam możesz zmienić klawisze na własne.
_________________

 
 
bobban 
Nowicjusz



Joined: 14 Jul 2013
Posts: 13
Posted: 27-12-2013, 19:05   

HarryCruise, Bardzo dziękuję :) Przyda mi się to do walki, bo kombinacja Alt+Ctrl+strzałki wywraca mi ekran go góry nogami :)
_________________
Ukończyłam:
TR Legend
TR Underworld

Tomb Raider uzależnia :D

Nie lubię Tomb Raider 2013 -.-
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 27-12-2013, 19:59   

W takim razie najlepiej wyłącz po prostu rotację ekranu, bo może Ci truć życie także w innych sytuacjach :) . Tutaj jest dyskusja na ten temat, poczytaj kolejne posty (od pierwszego w linku):

http://www.tombraiderforu...p=146211#146211




mar!o wrote:
Dlatego polubiłem tą grę na PSX-ie dzięki poziomowi trudności na tą platformę, zawsze mnie irytował spływ kajakowy w Tomb Raiderze 3 i poszukiwaniu diamentów by wreszcie zrobić save-a, cóż to była za ulga

Dlatego zawsze broniłem i będę bronił wersji na PSXa :) . Bywało czasem irytująco, ale to chyba najbardziej wymagający i jednocześnie satysfakcjonujący TR w historii. I zresztą jedna z bardziej wymagających gier tamtej generacji. Do tej pory wolę odpalić trójkę na PS3, niż na PC - szkoda, że Goldy nie doczekały się konsolowych portów.
_________________
 
 
Tyzyfone 
Nowicjusz


Joined: 02 Jan 2014
Posts: 7
Posted: 02-01-2014, 15:06   

Mam pytanie. Ja w Tomb Raiderze tym nie moge zejść z kajaka. Moge zejść z każdego innego pojazdu ale nie z kajaka. Prosze o pomoc
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 05-01-2014, 19:38   

Musisz zejść do wody (więc z dala od ściany). Dodatkowo kajak musi stać (nie zejdziesz na rwących potokach). Lara odłoży wiosła i o ile dobrze pamiętam to nie możesz zejść z kajaka od strony schowanych wioseł.
_________________
 
 
Paweł Dziuba 
Nowicjusz


Joined: 12 Dec 2009
Posts: 4
Posted: 05-04-2014, 18:58   

Pytanie:
czy aby odebrać klucz od małpy pod koniec 1 etepu trzeba ją zabić?
(ja tak zrobiłem) - bo później, w 2 etapia, małpy atakują.
W TR2 była to fajnie rozwizane - jak nie strzeliło się do mnicha (a nie trzeba było strzelić - jak to jest w TR3) to oni nie atakowali.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 06-04-2014, 14:13   

Nie pamiętam, ale pewnie tak. Małpy tak mają. Szczególnie te w TR3.
W TR3 też byli "mnisi" - żołnierze na Wyspach Oceanii są przyjacielscy dopóki przypadkowo nie strzelisz do któregoś z nich.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo