FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Customy Świąteczne
Author Message
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 15-12-2011, 17:40   

o ja cie ale zakamuflowany :) Dziękuję Marysiu !! Świetny jest ten custom i bardzo chcę go ukończyć tym bardziej że już pojawił się part II. Jeszcze raz wielkie dzięki.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 23-12-2011, 15:16   

Ale nokaut! :szok: Messy Christmas. Śmiało wkraczam do łazienki, a tu mi życie ubywa. Rozglądam się, a tu z muszli klozetowej zielone opary buchają :hihi: Lara zapomniała wyszorować kibel na święta :p

A ten śpiew buahahahahahaha :rofl: Toż to customowa parodia!

[ Komentarz dodany przez: Integral: 24-12-2011, 03:27 ]
Pewnie ktoś wacikami zatkał
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 24-12-2011, 12:14   

Messy Christmas => Ktoś wie może jak się pozbyć Nyan Cat'a? Pojawia się po zebraniu drewnianej tekstury na dachu Croft Manor. Widzę, że działa na zasadzie duszka z TR4, którego trzeba naprowadzić na posążek. I tu jest właśnie problem, w co trzeba go wrzucić? Strasznie denerwujący jest.

joker, takich humorystycznych akcji jest tu bardzo dużo. Z kibelkiem też ciekawie można sobie poradzić :)

Gdyby ktoś szukał, poziom do pobrania tutaj: Klik
_________________

 
 
 
TrForgeCalendar 
Nowicjusz


Joined: 23 Dec 2011
Posts: 1
Posted: 26-12-2011, 14:24   

Nyan Cat trzeba zaprowadzić na strych i złapać tam w "ghost trap". Do tego trzeba najpierw "Energie Cell" użiwać.

Dziękujemy wszystkim za odwiedzinie nasego kalendarza i grania naszich cutomow.

Przepraszam móje słabe pisanie polskie! Ale ja opuściam polske w wieku 3 lat i nie umiem lepiej!

Wesołych Świąt życzy wam TR Forge Calendar Team!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 29-12-2011, 18:22   

OMFG, właśnie gram w Messy Christmas :szok: i mam problem z Nyan Catem... Podobno trzeba go zaprowadzić na strych, ale drzwi są zamknięte na klucz, którego nie mam.
Do tej pory zebrałam: Hello Kitty (no Batteries), 3x Mushroom Cookie, Texture, 2x Nut Grenade. Miałam jeszcze żółty klucz, który już wykorzystałam. Wyciągnęłam jeszcze Winstona z lodówki, ale też nie wiem co mam z nim zrobić. Jak ktoś grał w to cholerstwo, to proszę o pomoc :P

P.S. Muzyczka z Nyan Cat nieźle ryje banię :]
_________________
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 29-12-2011, 19:18   

Grałam w to, ale niektóre rzeczy już zapomniałam. O ile dobrze pamiętam, choć mogę się mylić:
[spoiler:cb28d6acfb]Trzeba troszkę pobuszować w sali gimnastycznej, aż otworzymy drzwi do fontanny. Na jej szczycie będzie klucz do drugich drzwi sali gimnastycznej i w nich będzie łuk(chyba, nie jestem pewna, ale na pewno będzie tam coś przydatnego). Z niego należy ustrzelić kurczaka na zewnątrz(jest to prawej stronie domu). Potem go wsadzić do kuchenki. Następnie można przesunąć Winstona w stronę pieca w jadalni. Patrzyłaś w szafce w swoim pokoju? Nie pamiętam co tam było, ale może jest tam ten klucz do strychu.[/spoiler:cb28d6acfb]
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 30-12-2011, 02:16   

Dałam sobie jednak spokój z tym Messy Christmas, niby ruszyłam dalej, ale strasznie durny ten custom :P

Za to mam teraz problem w Light up the Christmas, właśnie zebrałam Dirty plate i otworzyłam sobie drzwi do małego pomieszczenia z 3 półkami. Solucja mówi: [spoiler:4c91ae795c] Go right (W) to the door in the middle of the wall, and open it with the knife. This is the pantry, with three sets of shelves. On the left Lara gets powdered sugar, which can be combined now with the pandoro, to make pandoro with powdered sugar. In the center Lara finds a packet which rotates in inventory too fast to read, but is a large medipack. On the right Lara picks up a chocolate bar confection, a small medipack. [/spoiler:4c91ae795c] Tylko że jak wcisnę ctrl, to Lara próbuje podejść do tej półki, ale nie chce nic zebrać... Tak jakby ta półka ją blokowała, a coś leżało za nią :/
_________________
 
 
 
Podróżnik 
Praktykant



Joined: 18 Nov 2008
Posts: 104
Posted: 16-08-2012, 11:04   

Skoro pisaliście tu o The Pirate Princess, też tu się wypowiem. Custom dość przyjemny, grafika może być, pomysł bardzo fajny. Ogólnie rzecz biorąc dobry, trzyma niezły poziom jednak mam się do czego przyczepić. Zaczniemy od początku. Ujrzałem ładny ocean więc postanowiłem wskoczyć. Pod wodą okazało się, że jest tam bardzo jasno wbrew ciemnych tekstur na powierzchni. Autor mógłby przyciemnić tu światło. No, ale ja lubię się czepiać. :P Kolejny koszmarny moment to ten, w którym chcemy się wspiąć się na domek na drzewie. Trzeba trochę wysiłku, żeby tam wejść. A jak ktoś nie spróbuje więcej razy to pomyśli, że nie tędy droga i będzie błądził troszkę czasu(jak ja). Później gdy otrzymujemy łopatę kolejny problem. Przy iksie z sekretem(bo uznaję, że to złoto to właśnie sekrety) też trzeba idealnie stanąć, ale to był pikuś, bo byłem pewny, że tu musi być miejsce do kopania. Gorzej z przedostaniem się do winiarni. Próbowałem tam kilka razy i znów myślałem, że nie tędy droga i błądziłem. A trzeba było się naprawdę idealnie ustawić. Natomiast na linie widziałem różowe tekstury gdy się bujałem(drobnostka). Nie mam pojęcia czemu, ale gdy chciałem iść po linie drugi raz Lara nie reagowała. Moim skromnym zdaniem krab się dziwnie zachowywał(jak i te małe), a także wąż, w sumie nie atakowali(przy okazji wspomnę, że dobry pomysł z ruszającym się wężem :D ). Nie rozumiem też dlaczego dużo zwierząt było obiektami(puma, czy węże w bagnie). Jak na moje oko to nie był dobry pomysł.
A teraz 2 pytanka. W kompasie czerwona strzałka wskazuje, w którą stronę iść? Bo tam gdzie było w liście 5 i 3 na E, to trzeba było pójść na W. To było dla mnie nieco dziwne, tyle kombinowałem gdzie położyć rubin. ;( I jeszcze jedno. Co daje przyciśnięcie dwóch mieczy w jednej z chatek? :P
Zastanawiam się jaką ocenę dać customowi. Poza aspektami technicznymi(aż się dziwie, że nie wspierałem się niczym i to przeszedłem, dużo musiałem się nakombinować xD ) był świetny. Niech bd. 7/10. :p
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 01-12-2012, 12:44   

Jak co roku pojawiły się kalendarze świąteczne :mikolaj:

TRForge Advent Calendar

Levelbase Advent Calendar

I zapewne jak zwykle wszystkie levele pojawią się też na niezawodnym: http://www.trle.net/sc/search.php
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 01-12-2012, 13:53   

Ah to już grudzień! zapomniałem o kaledarzach! a co roku czekam na nie jak na zbawienie ;) Dzięki za przypomnienie :D
Na levelbase już sam kalendarz jest zagadką :p za nim się odnajdzie odpowiedni numer :p
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Player 
Student



Joined: 22 Mar 2012
Posts: 63
Posted: 01-12-2012, 15:02   

Nepheline wrote:
Jak co roku pojawiły się kalendarze świąteczne :mikolaj:

TRForge Advent Calendar

Levelbase Advent Calendar

I zapewne jak zwykle wszystkie levele pojawią się też na niezawodnym: http://www.trle.net/sc/search.php


Jak to zainstalować :??: :P
_________________
[spoiler:e40c1b4013] :banan: [/spoiler:e40c1b4013]
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 02-12-2012, 12:55   

kalendarz adwentowy chcesz instalować ? :hihi:

Noo pierwszy customik adwentowy już jest :D Schwarzmamunia coś stworzyła bez śniegu to tak akurat pasuje do obecnej sytuacji za oknem :)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 02-12-2012, 16:06   

joker wrote:
Noo pierwszy customik adwentowy już jest :D Schwarzmamunia coś stworzyła bez śniegu to tak akurat pasuje do obecnej sytuacji za oknem :)


Nie wygląda zbyt ambitnie. :P Czekam na produkcję na miarę TEJ PEREŁKI SPRZED 2 LAT :D
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 02-12-2012, 19:55   

Kto wie, może się doczekasz do 24go jeszcze trochę zostało dni w ilości podwójnej ;)

Tak poza tym utknąłem w momencie kiedy duch księżniczki zgasił ognie, nie wiem co dalej i gdzie mam się ruszyć. W plecaku mam crystal 3, smaragd 1 i silverkey. Wie ktoś gdzie należy się udać lub co zrobić ?

edit: znalazłem klapę w podłodze, a pod nią smarag 2, lecę dalej :)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 10-12-2012, 20:06   

No nie, chciałam sobie zagrać w te nowe kalendarzowe levele (The Golden Helmet i A Little Gift), ale w żadnym z nich nie mogę ruszyć z miejsca już na samym początku :| Chyba wyszłam z wprawy, heeelp, bo aż głupio tak :D
_________________
 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 10-12-2012, 22:03   

Też właśnie utknęłam w A little Gift :P Weszłam do kuchni przez przestrzelenie szyby, ale nie wiem co dalej, bo nic mi to nie dało. Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc ;)
Madziula, nie wiem gdzie Ty utknęłaś, ale jeśli nie wiesz jak przejść przez bramę na początku to jest pewna naścienna dźwignia na domku przy którym zaczyna się custom. Chyba, że jesteś dalej :P .
_________________

 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 10-12-2012, 22:44   

Dzięki Niezapominajka, ja to chyba ślepa jestem :O A w The Gold Helmet właśnie zdobyłam pochodnię i domyślam się, że trzeba ją jakoś zapalić, ale nie mam pojęcia gdzie... Pomoże ktoś? :D
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 08:50   

Madziula -> Nie wiem czy to już w tym miejscu jesteś ale podpalało się trąbe słonia.

Natomiast prosiłbym o podpowiedź jak w ogóle wejść do domu w The Little Gift?

Ten kalendarz jest wyjątkowo mało atrakcyjny tylko 2 customy z czego jeden to odgrzany kotlet.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-12-2012, 11:28   

joker, Musisz rozwalić szybę rewolwerem przy ławce ;) . Tylko nie wiem co dalej, bo niewiele to daje. Można wejść tylko do kuchni :P . Jakbyś przeszedł dalej to daj znać ;) .
_________________

 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 11-12-2012, 11:31   

Jeśli problem w Little Gift nie został jeszcze rozwiązany, to należy przesunąć stół z choinką pod okno, na którym będzie wisiała gwiazda. Potem wejść na ten stół i zrobić coś z tą gwiazdą.
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-12-2012, 12:36   

Aniaa, z tym że na stole w kuchni nie ma choinki... a i nie zauważyłam żadnej gwiazdy. Może mówisz o wcześniejszej wersji customa na którym opiera się ten nowy?
_________________

 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 12:37   

To Lara ma rewolwer ? :p nie jestem jeszcze w jego posiadaniu :) chyba że on od razu jest do dyspozycji bo nawet nie sprawdzałem.

Przy okazji jak by ktoś chciał pozwiedzać okoliczne lasy to da się wejść po śniegu na mur a z niego na drugą stronę tam gdzie jest most, takie małe niedopatrzenie autora ;) z tym że trzeba biec po murku i ocierać się o niewidzialną scianę aż lara sama wpadnie bo nie ma w pewnym miejscu kolizji :)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-12-2012, 12:44   

joker, hehe ;) tak, Lara ma rewolwer i ma go od początku.
A ja przy okazji znalazłam moje rozwiązanie problemu :P . W kuchni jest klucz - leży przy lodówce. Wcześniej go nie zauważyłam.
_________________

 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 13:34   

Właśnie też nie za bardzo wiedziałam co zrobić po rozbiciu tej szyby do kuchni :)

joker wrote:
Przy okazji jak by ktoś chciał pozwiedzać okoliczne lasy to da się wejść po śniegu na mur a z niego na drugą stronę tam gdzie jest most, takie małe niedopatrzenie autora ;) z tym że trzeba biec po murku i ocierać się o niewidzialną scianę aż lara sama wpadnie bo nie ma w pewnym miejscu kolizji :)
Też już tam wlazłam :D W ogóle to jak się pobiegnie w koło muru od strony posiadłości, to jest tam taka zamknięta bramka, a za nią widać leżący prezent. Mnie się udało dostać do tego prezentu od strony zewnętrznej, tzn po przeskoczeniu przez mur biegłam wzdłuż niego i się tam dostałam, niestety jak już się tam wskoczy to nie ma jak się wydostać :P

joker wrote:
Madziula -> Nie wiem czy to już w tym miejscu jesteś ale podpalało się trąbe słonia.
Akurat jestem trochę wcześniej, ale już sobie poradziłam z tą pochodnią.

Teraz jestem na takim placu gdzie są 3 sloty na kryształy, na środku jest płytki basenik, a za ogrodzeniem szczekają psy. W inventory mam różowy kryształ, Silverkey, otwartą książkę podpisaną 'Read me' i 2x Encyclopedia of secrets. Wiem gdzie jest jeszcze jeden kryształ (chyba żółty), ale nie mogę go zebrać, bo podłoga się pali, obok jest jakiś slot (zapewne na klucz) i dżwignia przysłoniona dwiema kolumnami ;)
_________________
 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-12-2012, 13:45   

No to teraz utknęłam nieco dalej :P . Otworzyłam sobie łazienkę w domu, przeszłam przez otwór w ścianie i był tam zawór. Jak go przekręciłam to pokazała się scenka z basenem - ale nie wiem co dalej z nim zrobić. Nie da się tam wejść w żaden sposób. Oprócz tego otworzyłam klapę w podłodze w kuchni, gdzie był klucz wcześniej i tam znalazłam pochodnię. Domyślam się, że mamy jej użyć do podpalenia kominka w domu, ale nie mam do tego pomieszczenia klucza. W tej niby kuchni jest też coś co przypomina mi garderobę :P . Widzę wyróżniający się blok, ale nie wiem czy trzeba go wsunąć, czy też są to jakieś otwierane drzwiczki. Jeśli ktoś z Was doszedł do tego momentu to byłabym wdzięczna za podpowiedź ;) .
_________________

 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo