FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Cała seria Broken Sword

Która część serii Broken Sword, najbardziej przypadła ci do gustu?
The Shadow of the Templars
10%
 10%  [ 1 ]
The Smoking Mirror
30%
 30%  [ 3 ]
The Sleeping Dragon
30%
 30%  [ 3 ]
The Angel of Death
30%
 30%  [ 3 ]
Voted : 10
Total Votes: 10

Author Message
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 28-01-2008, 12:12   Cała seria Broken Sword

Założyłem ten temat ponieważ zauważyłem że w dziale o grach, komputerach, nie ma tematu o legendarnej serii przygodówek - Broken Sword. Zdziwił mnie ten fakt więc sam postanowiłem założyć taki temat :D Wypowiadajcie się tu na temat wrażeń z serii, plusów i minusów, która część najlepsza itd. Dodałem również ankietę z pytaniem "Która część serii Broken Sword, najbardziej przypadła ci do gustu?" Może ja zacznę - z pewnością największą część fanów Broken Sword przyciągnęła świetna fabuła! Niewątpliwie w każdej części serii nie można się nudzić, jest pełno zaskakujących zwrotów akcji, przeciwstawień losu i w ogóle... SUPER!!! Szczerze powiedziawszy grałem tylko w The Sleeping Dragon oraz The Angel of Death i z pełnym uśmiechem na twarzy napiszę: Broken Sword The Sleeping Dragon, jest dla mnie najlepszą częścią serii! Angel of Death - niestety wyszedł słabo, a BS3 ma wszystko:
- Cholernie wciągającą fabułę
- Fajne sterowanie (na początku były trudności)
- Superowską grafikę (pięknie stworzone postacie, a szczególnie postać - NICO!)
- Logiczne oraz fajne zagadki
- Polonizację kinową (świetnie dobrane, angielskie głosy!)
- Klimat! (o tak! Mroczne podziemia Teatru, piękny słoneczny Egipt... Ehh)
- Przepełnione lokacje (o tak! w każdej lokacji mamy coś do oglądnięcia, nie jest pustawo)
- Kilka fajnych zręcznościówek (no cóż czasami trzeba trochę poćwiczyć paluszki :) )
- Interaktywne Cut-Scenki (ja to uwielbiam, na nich zawsze jest najwięcej akcji!)
- Piękną muzykę oraz dźwięki które wydaje otoczenie (boskie! wszystkie melodie mi się podobają!)
No po prostu BS3 ma wszystko i z pewnością, właśnie na niego zagłosuję w ankiecie! OCENKA - 10/10
A teraz wy! Wypowiadajcie się i głosujcie! Zapraszam!
PS. Sorka za długi opis tematu :) :pozdro: :pozdro: :pozdro:
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-01-2008, 13:42   

Broken Sword to jedna z moich ulubionych serii gier przygodowych. Przeszedłem wszystkie częsci. Najbardziej podba mi sie pierwsza, a najmniej czwarta.

Dwie pierwsze gry mialy na pewno to cos. Wciagającą fabułe i kreskówkowa grafikę. W trójce zdecydowano sie na silnik 3D i muszę przyznać, że grafika w trójce jest po prostu olśniewająca. Sterowanie zostalo jednak udziwnione, choć dało się przyzwyczaic. Czwórka była tez dobrą gra, ale zabrakło chyba tego czegoś ;) Gra miala nie wiedziec czemu wysokie wymagania i mi sie wcinała. Przez to odbiór był kiepski.

To co wyróżnia te serię, to doskonała fabuła, poniekąd związana z tematyką TR, Indiany Jones, Kodu daVinci czy też Skarbu Narodów. Podoba mi się poszukiwanie pradawnych skarbów, a zwłaszcza spiskowe teorie dziejów, związane z templariuszami.

Dwójka głownych postaci jest po prostu boska :D George Stobbart i Nico Collard. Zgrana z nich para ;) Bardzo mi sie podoba oryginalny głos George'a, tylko nie wiedziec czemu w każdej czesc Nico ma inny... Szkoda. W BS4 grałem po angielsku. CD Projekt dokonał profanacji tej części, dodając polski dubbing, wiec zbojkotowałem ten kretyński pomysł. Grtulacje dla idioty, który to wymyślił.

W serii BS mamy także sporą dawke humoru :D Zwłaszcza świetne komentarze dwójki głownych bohaterów. I wreszcie muzyka! Niezwykle klimatyczna. Najbardziej mi sie podoba muzyka z BS3 i 4. W dwoch pierwszych czesiach muzyki bylo mało, bo są to juz dosc stare gry ;) Jednak ta skąpa ilośc muzyki także była na poziomie :)

Mam nadzieję, że powstanie BS5! :P

I czekam na film kinowy BS :) >> http://www.comingsoon.net...ws.php?id=20540
_________________
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 28-01-2008, 13:50   

Przede wszystkim część pierwsza i druga są najlepsze. BS3 jest całkiem niezły, BS4 zepsuty przez dubbing. W ogóle sobie nie wyobrażam porównywania dwóch pierwszych części z kolejnymi. Do największych atutów serii - po zagadakach, pomysłach itd. - zaliczam niebywałe poczucie humoru, absurdalność sytuacji i George'a. Co mnie wkurza, to to, że po każdej części Nico i George nie są razem, taka niekonsekwencja w konsekwencji :p No i nie ma szans, żeby na ekran kinowy przenieść wszystko w takim świetnym stanie.
Rozpisałabym się bardziej, ale moje zdanie praktycznie pokrywa się z cezowym, a oprócz tego drążyliśmy temat w topicu "Przygodówki" ;)
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 07-02-2008, 18:22   

Moim ulubionym jest BS 2 głównie dlatego , że był moją pierwszą przygodówką pełną gębą :)
I muszę przyznać , że o ile BS 3 był grą nad wyraz dobrą , to już niestety BS 4 zawiódł mnie na całej linii od fabuły poczynając (która tym razem mnie jakoś nie porwała ) na grafice i zagadkach kończąc . Filmem radziłbym się nie przejmować bo wieści o tym są już od bardzo dawna i nie widać aby coś się działo . A co do zarzutu , że George i Nico nie są razem to można to wytłumaczyć mianowicie po pierwszej części ojciec Georga zachorował więc ten zostawił Nico i wrócił do USA . W trzeciej części w intro George mówi , że mu z Nico nie wyszło wiec jak mniemam rozstali się dlatego musieli zaczynać od nowa :P
PS. Czy to tylko moje zdanie czy postać Nico z BS 4 jest najgorsza ze wszystkich części ?
Przepraszam , że pisze niejasno i trochę chaotycznie ale jestem zmęczony :P
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 07-02-2008, 19:38   

Charles wrote:

I muszę przyznać , że o ile BS 3 był grą nad wyraz dobrą , to już niestety BS 4 zawiódł mnie na całej linii od fabuły poczynając (która tym razem mnie jakoś nie porwała ) na grafice i zagadkach kończąc .


Mi akurat czwarta część się podoba fabuła wcale nie jest taka zła. Co prawda daleko jej do pierwszej czy drugiej części gry (które są najlepsze) ale również można się wciągnąć. Fakt, faktem że zagadki są trochę takie jak by na siłę i mało wymagające, ale za to muzyka jest rewelacyjna, chyba najlepsza ze wszystkich części.

Charles wrote:
Czy to tylko moje zdanie czy postać Nico z BS 4 jest najgorsza ze wszystkich części ?


Zależy co masz na myśli ?! Jeśli chodzi o wygląd (wykonanie) to muszę powiedzieć że wygląda napewno lepiej niż w poprzednich odsłonach Broken Sword'a !
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 26-09-2008, 17:17   

Według informacji, która pojawiła się dziś na gry-online, już w najbliższą niedzielę (28.09) pojawi się pełna wersja Broken Sword 2,5 - amatorskiego projektu fanów serii. Jeżeli fabuła i strona techniczna gry będą wyglądały tak jak udostępnione screeny, to może to być bardzo ciekawa gierka w klasycznym, BSowym klimacie.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 02-10-2008, 19:48   

Broken Sword 2.5 mozna pobierac calkowicie za darmo,oraz co najwazniejsze - legalnie- STĄD
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 16-11-2013, 11:50   

Czas chyba odkopać ten nieco zapomniany wątek o nieco zapomnianej serii.

Panie i panowie, za dwa i pół tygodnia, 4 grudnia, pojawi się najnowsza odsłona Broken Sword! Znów rysunkowa, znów klimatyczna... i znów na nią czekam, bo o ostatnich 2 częściach nie dało się tego powiedzieć ;)

Może nie zgłębiłem tematu wystarczająco, ale na razie nie widać wersji fizycznej, przynajmniej u nas. Będą dwa cyfrowe epizody (drugi w styczniu). Ł9,99 za sztukę, albo Ł14.99 za pakiet.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 16-11-2013, 21:50   

Mr Macphisto wrote:
Czas chyba odkopać ten nieco zapomniany wątek o nieco zapomnianej serii.

Może nie zgłębiłem tematu wystarczająco, ale na razie nie widać wersji fizycznej, przynajmniej u nas. Będą dwa cyfrowe epizody (drugi w styczniu). Ł9,99 za sztukę, albo Ł14.99 za pakiet.


I fizycznej się raczej nie doczekamy z racji, że to jednak budżetowy i niezależny tytuł, finansowany głównie przez Kickstartera. Jak na ironię jednak to powinno grze wyjść na dobre - nie ma ciśnienia wydawcy, nie ma żadnych pierdołowatych dodatków; tylko klasyczna przygodówka. I mam nadzieję, że tak zresztą będzie ostatecznie, bo mnie już osobiście męczy nazywanie festiwali QTE (The Walking Dead, na ten przykład) "odrodzeniem przygodówek".
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 17-11-2013, 14:29   

Myślę, że to może zależeć od znalezienia wydawcy. Są płyty muzyczne z Kickstartera, które - w ograniczonym zakresie, ale jednak - można kupić nawet u nas. Ale cudów się nie spodziewam, i tak super, że ta gra w ogóle będzie.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Dee Jay 
Nowicjusz



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 21
Posted: 19-11-2013, 10:35   

O wersje pudełkową raczej nie trzeba się martwić. Do duży i znany tytuł i na pewno ktoś wyda go w pudełku w krajach gdzie cyfrowe gry jeszcze nie mają dużego przebicia. Wiele indyków można kupić w pudełkowych wydaniach (Techland w ramach Dobra Gra wydaje indyki które do tej pory były dostępne tylko cyfrowo, sporo też ich jest na niemieckim Amazonie). Gra w oryginalnej wersji będzie już posiadała wbudowane napisy PL więc jestem pewien że pudełko będzie do zdobycia. :)
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-07-2015, 18:33   

Dla zainteresowanych - pudełkowe wydanie obydwu epizodów BS5 (na jednej płycie DVD), po polsku, w Saturnie przecenione na 19,99. W zestawie 50-stronicowy poradnik.

Nabyłem i wsiąkłem, zwłaszcza że cena cyfrowych wersji była jeszcze niedawno względnie wysoka.
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 18-07-2015, 14:20   

Skończyłem już jakiś czas temu. Fajny powrót do przeszłości, cała masa nawiązań do poprzednich części. To - mam wrażenie - takie małe święto i dla twórców i graczy, popuszczamy oczko, pobawimy się w stare dobre czasy i tyle. Kolejnej części już się nie spodziewam ;)

Sama gra - bardzo fajna i przyjemna, też ze względu na wspomniane nawiązania. Pierwsza i druga część pozostają niedoścignione, ale to jest godny numer 3. Można spokojnie zapomnieć o trójwymiarowych pomyłkach ;)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo