FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Komiks TR
Author Message
XKinia24X 
Student



Joined: 14 Oct 2009
Posts: 97
Location: Helheim
Posted: 15-10-2009, 19:10   

A mam pytanie ...bo ja widziałam komiks który miał tytuł "Origins"
I ciekawi mnie czy następna część TR będzie podobna do fabuły komiksu ....
A tu jest link do obrazka :
http://www.laracroft.pl/komiks/images/s1big.jpg

[ Komentarz dodany przez: e_g: 15-10-2009, 20:11 ]
Nie.
_________________
Zapraszam Na www.laraxcroft.bloog.pl <3
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 23-11-2009, 16:10   

Mam pytanie .Szperam po stronkach ,raz nawet byłem w kilku księgarniach ale nigdy nie mogę znależć komiksów z TR .Więc proszę o radę GDZIE MOGĘ NABYĆ KOMIKSY Z LARĄ :??:
PS :oczywiście w wersji PL. :D

[ Komentarz dodany przez: e_g: 23-11-2009, 16:14 ]
Przeczytaj cały temat :) Nie odpowiadać na tego posta.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 23-11-2009, 18:25 ]
A już nosiłem się z zamiarem :D
 
 
Anillia 
Nowicjusz



Joined: 20 Apr 2008
Posts: 12
Location: Warszawa
Posted: 07-02-2010, 21:52   

Frodo_hobbitek, Do do mnie? Ten podpis? :hehe: :p Ja też jestem oburzona śmiercią Chase'a bo mi się najbardziej podobał z adoratorów Larci :D A jeśli chodzi o sam komiks to mam 6 i muszę przyznać, że najbardziej podobają mi się rysunki Andy'ego Parka :narka:
_________________
V.Anillia

No more trouble, no more stress:)
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 03-05-2010, 18:34   

Trzeba powyciągać trochę brudów.

Quote:
Przy okazji poinformuje, ze dzis ruszył polski serwis komiksowy z prawdziwego zdarzenia http://www.komiksomania.pl/ Badzcie spokojni, postaram sie by pojawilo sie tam info o komiksach TR Kazdy kto tworzy komiksy/rysunki moze tam zamieszczac swoje prace.


do tej pory nie widzę tam wzmianki o TR.

----------

Nie rozumiem dlaczego nikt, nie chce wziąć się za dalsze wydawanie komiksów TR'a
Ani w Polsce ani za granicą ;(
Wydają setki niepotrzebnych komiksów o misiu Karolku, a nie mogą wydać o sławnej Larze -.-' .

Quote:
pytanie-mianowicie znalazłem Tr:compedium do kupienia przez internet

A propo kompendium , nie wiecie gdzie można go teraz znaleźć ? szukam, szukam i nic. W gre NIE wchodzi ebay, allegro czy inne aukcje!


EDIT:
Może znowu wypadało by zrobić jakąś "Komiksową Akcję" ?
Taką jaka była w 2003 ;P
Chcąc nie chcąc od tamtego czasu minęło 7 lat ;P
Jesteście teraz Official Site ;D Możecie dużo ;P
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 03-05-2010, 19:42   

Możemy dużo. Możemy zrobić wielką kampanię na rzecz wznowienia komiksu TR. Problem jest taki, że żeby to przeprowadzić (tym bardziej - skutecznie), trzeba w to wierzyć. Tymczasem na dzień dzisiejszy, wznowienie komiksu TR jest nierealne. Powód jest prosty - interes nie przynosi odpowiednich dochodów. To dotyczy i komiksów by Top Cow i jego polskich odpowiedników. Lepiej zaopatrz się w Compendium. I to raczej na aukcjach, bo podejrzewam, że 'sklepowe' egzemplarze już zeszły.

TR to pure business. Nie Caritas :)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 06-05-2010, 17:28   

Dzisiaj przyszło moje compedium :p
Nieważne że umiem angielski a poziomie podstawowy-podstawowy-kilka słówek ;p

zacząłem czytanie od nr. 50 , i troszkę go nie rozumiem

[spoiler:1dc7d77efb]Jest tak kilka set lat w przyszłość,
Croft Museum, ostatnie zwiedzanie przed zamknięciem, hologram opowiada przygody Lary (jak zdobyła tego złotego kwiatka, wazę etc.)
Wkradają się 3 typów i rabują ,muzeum.
Nagle ujawnia się LARA.

To jest ona? czy pra pra wnuczka?
Czy wypiła to coś co ci rycerze i będzie żyć wiecznie?
I nie czaje końcówki, kiedy mówi że będzie robiła to zawsze, bo to jest zabawne?[/spoiler:1dc7d77efb]
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 20-05-2011, 19:17   

Właśnie doszła "Maska Meduzy". Mój pierwszy (i niestety prawdopodobnie ostatni) komiks z Larą. Strasznie mi się spodobał, fabuła ciekawa i Lara wygląda nieźle. Skoro nie mam szans na drugą część to zadam kilka pytań dotyczących fabuły:
:spoiler:
- O co chodziło z tym porwaniem Lary?
- Jak kończy się druga część?
- Czy jest trzecia?
- Co ze śmiercią Comptona? Czy on naprawdę zginął?

I kilka uwag:
- Kiedy Lara wspominała podróż samolotem to skąd wiedziała co wtedy mówił jej ojciec skoro jej tam nie było?
- Wiadomo kim była ta kobieta co była w samolocie razem z rodzicami Lary i jej narzeczonym?

:spoiler:

Właśnie przeczytałem, że jest pierwsza część, a ja mam drugą. Jednak na tylnej okładce komiksu jest napisane: "MASKA MEDUZY Część 2. Nie przegap!". Czy w takim razie mam jakieś specjalne wydanie?
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 20-05-2011, 22:10   

Quote:
Wiadomo kim była ta kobieta co była w samolocie razem z rodzicami Lary i jej narzeczonym?

Quote:

- Kiedy Lara wspominała podróż samolotem to skąd wiedziała co wtedy mówił jej ojciec skoro jej tam nie było?


Przecież w samolocie leciała tylko Lara z narzeczonym, oraz jej rodzice :gupek:
Quote:

O co chodziło z tym porwaniem Lary?

Nie było porwania, tylko Chease Cavier, "uratował" Larkę z opresji.

Quote:
- Czy jest trzecia?

Są cztery części "Maski Meduzy", ale o ile się nie mylę to w Polsce wydawane były po dwa odc. w jednym numerze.

Quote:
Co ze śmiercią Comptona? Czy on naprawdę zginął?


Campton, był odpowiedzialny za śmierć rodziców i narzeczonego Lary. Jego śmierć od kuli była tylko sabotażem. Campton ginie naprawdę pod koniec "Maski", gdyż rządny władzy zakłada maskę która go zabija.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 20-05-2011, 23:54   

lechu1235 >>

[spoiler:3713599591]dobrze zrozumiales, ona wypiła ten eliksir i jest długowieczna, dlatego sie nie postarzała i po kilkuset latach to wciaz ona :) Fajne zakonczenie serii komiksowej :) Podobnie Indiana Jones w 3 filmie wypił wode ze swietego graala, co tez mialo dac mu długowiecznosc :D [/spoiler:3713599591]
_________________
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 01-03-2012, 16:42   

Mi bardzo się podobały komiksy w których występował Chase.
Nie chodzi tu tylko o jego postać, lecz bardziej o poczucie humoru, pyskatą Croft i kreskę.
Stosunek Lary do Chase'a i na odwrót, idealnie trafiał w moje poczucie humoru.
Script Writer powinien tutaj dostać nobla w dziedzinie literatury. xD

Ostatnio zaczynam tłumaczyć anglojęzyczne komiksy na polszczyznę wraz z moim chłopakiem.
Mozliwe że, nie długo coś tu podrzucę, jeśli ktoś jest zainteresowany.
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 01-03-2012, 17:08   

Jesli chodzi o TR, to przydałyby sie tlumaczenia tych numerow, ktore nie wyszly u nas po polsku ;)
_________________
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 31-12-2012, 19:24   

Komiks ^^ z nowego TR .Będzie co robić jeszcze jak by wszystko było narysowane tak jak na okładce to jest ,,GIT'' jak to pani Basia powiada :P
 
 
Player 
Student



Joined: 22 Mar 2012
Posts: 63
Posted: 31-12-2012, 22:02   

Super że wydadzą nowy komiks ! :hop:
Pierwsze 50 numerów komiksu TR bardzo mi się spodobały więc to może mi też sie spodoba :)
Ciekawe czy będzie ten komiks w Polsce ?
:narka: :pozdro: :wotr:
_________________
[spoiler:e40c1b4013] :banan: [/spoiler:e40c1b4013]
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 01-02-2013, 01:28   

Tak - szkoda, że po obejrzeniu próbek odniosłem wrażenie, że za rysunki odpowiada amator. W porównaniu ze starymi komiksami z drugiej połowy lat 90 - które moim zdaniem były małymi dziełami sztuki - to wygląda jak wycinki z zeszytu albo nieudolne próby zabawy tabletem graficznym... Załamałem się... Oby to też nie była jakaś wycięta fabuła stanowiąca "początek gry" - pani Pratchett też odpowiada tu za fabułę...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 01-02-2013, 07:35   

krtomb, jestem tego samego zdania. Nie dość, że kiepska kreska, to jeszcze mało efektowne kolorowanie...
_________________
 
 
 
Autumn 
WoTR Team



Joined: 15 May 2007
Posts: 58
Location: Wonderland
Posted: 01-02-2013, 17:58   

też muszę przyznać rację krtomb, myślałam, że będzie to wyglądać jakoś lepiej, dużo lepiej.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-02-2013, 18:24   

Zobaczymy jak będzie wyglądać reszta, bo dotychczasowe skany pokazują jedynie dość statyczne sceny - strzelanina na statku to w sumie za mało by ocenić całość. Fakt faktem, mało efektownie to wygląda - komiksy od Top Cow, czy Dark Aeons to była klasa sama w sobie.
_________________
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 29-03-2013, 22:05   

Ostatnimi czasy postanowiłam przetłumaczyć TR: Originis oraz Risen które można znaleźć na moim skromnym chomiku [CIACH!] Chętnie przeczytam opinie odnoszące się do mojego tłumaczenia. Miłego czytania.
A tak btw, zna ktoś może bezpieczny download z TR komiksami w wersji angielskiej? [CIACH!] odpłatny(byle nie wg płatności zagranicznej).

[ Komentarz dodany przez: Integral: 30-03-2013, 01:58 ]
Ty to kurde wiesz jak wejść :D :D :D
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
andy 
Nowicjusz


Joined: 02 Dec 2012
Posts: 9
Posted: 17-07-2016, 17:17   

Dawno już tu nikt nie zaglądał więc może warto podnieść temat? Tym bardziej, że pojawiają się kolejne serie komiksów.
Mam więc pytanie. Gdzie najczęściej kupujecie literaturę? Polskie czy zagraniczne sklepy? A może w ogóle nie interesujecie się komiksami?
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-07-2016, 18:43   

Ja kupuję komiksy TR, a także Assassin's Creed i Back to the Future w sklepach atomcomics.pl lub multiversum.pl - w zależności od cen i promocji :)

Aktualnie mam ochotę poczytać stare komiksy Top Cow, ale czasu brakuje, by do nich przysiąść ;) Te nowe niestety są rozczarowaniem... Spośród najnowszych najbardziej mi się podobała historia o młodej Larze w Meksyku. Nawet niezły jest też 5-odcinkowy cykl Lara Croft and the Frozen Omen, ale i tak daleko jemu do tych najlepszych wydań od Top Cow...
_________________
 
 
Delirium 
Nowicjusz


Joined: 25 Feb 2016
Posts: 7
Posted: 01-11-2016, 06:43   

Czy informacja ze w Tomb Raider Archives vol. 4 nie bedzie one shotow Scarfaces Treasure i Sphere of influence jest juz oficjalna? Nie moge tego znalezc nigdzie w necie poza WOTR a zastanawialam sie czy nie kupic tych dwoch numerow oddzielnie :)
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 01-11-2016, 12:37   

Tak, oficjalna, informację tę przekazała nam Meagan Marie z Crystal Dynamics.
Jednak z racji tego, że nie ukazał się jeszcze nawet pierwszy tom, a tu mówimy o czwartym, jakaś szansa na to, że to wepchną może i jest... Choć z drugiej strony pewnie mają to już zaplanowane.
_________________
 
 
Delirium 
Nowicjusz


Joined: 25 Feb 2016
Posts: 7
Posted: 02-11-2016, 01:54   

Dzieki za odpowiedz :) Z tego co sprawdzilam tylko te dwa one shoty byly wydane razem z Dynamic Forces wiec moze nie mogli sie dogadac? :/
Chociaz nawet bez nich nie moge sie doczekac calej kolekcji :D Ciagle pamietam emocjonowanie sie kazdym numerem wydanym w polsce i petycje bractwa Ankh wiec ta kolekcja to spelnienie moich nastoletnich marzen :)
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 02-11-2016, 18:05   

Delirium wrote:
petycje bractwa Ankh


O rany, pamiętasz to? :D Dawne czasy... początki WoTR i tego forum. Brałem czynny udział w tej petycji :D
_________________
 
 
Delirium 
Nowicjusz


Joined: 25 Feb 2016
Posts: 7
Posted: 04-11-2016, 02:03   

Cez wrote:
O rany, pamiętasz to? :D


No ba :D Wtedy jeszcze zaczytywalam sie w forum na Tomb Raider PL ale pamietam jak zbierales podpisy i rozczarowanie kiedy okazalo sie ze po 14 numerze nic juz w Polsce nie wydadza. Dlatego wiadomosc o ponownym wydaniu komiksow ucieszyla mnie chyba najbardziej ze wszystkich Tomb Raiderowych newsow tego roku :) Szczegolnie ze akurat w tamtym okresie rozgladalam sie czy nie mozna jeszcze gdzies kupic Tomb Raider Compedium.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo