FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Pierwotna wersja Tomb Raider 1
Author Message
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 03-11-2007, 11:12   

Znalazłem interesujące wideo jakim jest ta trwająca ponad 2 minuty scena FMV.
Nie mogę stwierdzić jednak że na pewno miała ona znalezc sie w TR1 lub GOLD choć animacje filmiku swoim poziomem odpowiadają tym z gry. W dodatku ten tytuł "Tom Raider"...
Czy to może być alternatywna scena tytułowa do TR1??? :> :matrix:
Wydaje się że to nie jest żaden fake,sprawdzcie sami :p :D :pozdro:

http://pl.youtube.com/watch?v=qtVR7UJHx3s
  
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-11-2007, 11:21   

Format obrazu oraz wykonanie rzeczywiście są identyczne jak w TR 1.
Możliwe, że to alternatywna, pierwsza wersja Intro, albo w rzeczy samej film z UB.
_________________
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 03-11-2007, 11:33   

Interesujące, lecz wykluczyłbym wersję pierwszą:
K@t wrote:
alternatywna, pierwsza wersja Intro [TR1]

a to dlatego, że na łodzi są wyraźnie widoczne tekstury, które zostały wykorzystane w TR2, w levelach na wraku Marii Dorii. Bardzo prawdopodobne, że jest to filmik z UB. Tak czy siak, moim zdaniem, ta scena to prawdziwe odkrycie ;)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 03-11-2007, 12:00   

kluz_kaa wrote:
Tak czy siak, moim zdaniem, ta scena to prawdziwe odkrycie


Zgadzam się :D Większe niz odkrycie FMV z TAOD :690: :>

kluz_kaa wrote:
Bardzo prawdopodobne, że jest to filmik z UB.


Mówiąc szczerze też tak myślę,należy sobie zadać pytanie dlaczego Core Design postanowiło usunąć ową scenę z gry? Zarówno sam tajemniczy przedmiot nie występuje w grze ani ten dziennik. Tak na marginesie Lara w skompym szlafroczku i rozpuszczonych włosach (jedyne takie ujęcie oprócz TRL) wygląda świetnie. :pozdro:
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 03-11-2007, 12:52   

Wybaczcie za posta pod rząd ale w międzyczasie znalazłem coś jeszcze...
Pierwszy filmik ukazuje..khem :p no właśnie. Widzimy Larę z TR1 która "wchodzi w
dialog" z odbiorcą sceny FMV. Nie wygląda to na zwykłą reklamę. Opcja
jest taka że to może być alternatywne zakończenie(?) bądz jego fragment TR1 lub
TR3 utrzymane w podobnym stylu do tego z TR2 po levelu "Home Sweet Home".
Nie przychodzi mi na myśl narazie nic innego... Zobaczcie :

http://pl.youtube.com/watch?v=-mCC1xrkEhM

Drugi link to alternatywny zwiastun oryginalnego Tomb Raidera. Wcześniej nigdzie nie widziałem tego trailera,czy to może być kolejny filmik który nie ujrzał światła dziennego w czasie premiery Tomb Raidera 1?? :pozdro:

http://pl.youtube.com/watch?v=8lHmki88Whs
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-11-2007, 15:01   

To już raczej tylko filmy reklamowe z 96r, nie doszukiwałbym się głębszych przekazów :p Mimo wszystko fajnie, że to odkopano ;)
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 03-11-2007, 15:28   

Pierwsze wygląda mi na jakiś fanart, szczerze mówiąc, bo z grą nie ma to za wiele wspólnego, a sam filmik ma zbędne i do tego dość długie ujęcia. Gdyby okazało się, że to jest autorstwa Core, to to jakaś wczesna wersja filmiku musi być, niezbyt mi się podoba. Długie i nudne, poza początkiem i końcem, cała reszta zupełnie nic nie pokazuje.

To drugie, z muzyką z TR3, to też moim zdaniem nie jest do końca oficjalny filmik. Sama Lara owszem, ale to trochę wygląda jak animacja, np dla U2, tyle, że może mieć podłożone tło. Muzyka zresztą też nie pochodzi z tej animacji, bo wyraźnie nie jest to Lara z TR3 ;)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-11-2007, 21:11   

Spekulacje, same spekulacje :P Sprawdziłem wszystko tam gdzie trzeba i wniosek jest jeden: te trzy filmiki sa autentyczne. Ale wszystko po kolei ;)

Materiał ten (3 filmiki) został opublikowany po raz pierwszy 24 pazdziernika 2007 na forum Planet Lara przez admina tego serwisu. Admin ten sugeruje, że materiał pochodzi jeszcze sprzed czasów gdy Core zostało wykupione przez Eidos, czyli przed 1996 rokiem. Prawdopodobnie te filmiki miały byc dołaczone na bonusowej płycie TRA, jednak ostatecznie tak sie nie stało.

I tutaj wazna uwaga. Pierwszy filmik ma dzwięk >> http://pl.youtube.com/watch?v=qtVR7UJHx3s

Drugi i trzeci (model Lary http://pl.youtube.com/watch?v=-mCC1xrkEhM i reklamówka - logo TR http://pl.youtube.com/watch?v=8lHmki88Whs) są bez dzwięku, a przynajmniej ich pierwotna wersja.

25 padziernika, czyli dzien po Planet Lara, materiał ten zamiescił admin Croft Generation. Jako zródło podał własnie Planet Lara. Jednak do tych dwóch filmików bez dzwięku dodał muzyczki. Następnie filmiki zamieszczone na Croft Generation znalazły sie na Youtube. Boone podał do tego linki. Zatem muzyka z TR3 dodana do animacji Lary, to po prostu wymysł kogoś z ekipy Croft Generation.

Kolejna wazna sprawa >> pierwszy filmik to intro pierwotnej wersji gry. Nie ma to nic wspolnego z Goldem. Widzimy w intro np. pamietnik. Nalezał on do niejakiego pułkownika Arthura Hamiltona Graves'a, głownego przeciwnika Lary. Później postać tą zastapiono Natlą.

Drugi filmik to po prostu animacja modelu Lary. Nic więcej. Zwykly materiał promocyjny z około 1995 roku.

Trzeci filmik to logo TR, także z pierwotnej wersji gry. W logo zamiast litery "A" widzimy wyraźną piramidę. Filmik jest ciekawy, podobna rzecz pojawiła sie w dodatkach do pierwszego filmu z Angeliną... Chodzi mi o alternatywny początek filmu, z logo TR, gdzie ściany liter okazują się scianami grobowca.

Te materiały to nie wszystko.

Juz w 2003 roku w przewodniku po TR6 pojawiły się takie oto strony:



Informacje te to swego rodzaju mix. Różne wersje fabuły z róznych lat zamieszczono na dwóch stronach. Na tych stronach mozna znalesc informacje o fabule bardzo pierwotnej z 1994 roku, z marca 1995 (z tym Hamiltonem, którego dziennik jest w filmiku) jak i juz prawie ostateczna, z Natlą, z sierpnia 1995. Na dwóch kolejnych stronach widzimy wstępne szkice filmików FMV, które ostatecznie nigdy nie powstały. Warto wspomnieć, że we wstepnych szkicach pojawia sie logo TR z piramidką zamiast litery "A", czyli podobnie jak na filmiku.

W grudniu 2006 roku w Londynie pojawiła sie wystawa "Game On". Zaprezentowano na niej m.in. materiały z pierwotnej wersji TR. Poniżej link do strony, na której fan TR zamieścił zdjęcia z tej wystawy:

http://www.blueskiesxxv.com/TR.html

Widzimy tam materiały z 1995 roku podobne do tych, które pokazano w przewodniku TR6.

Jaki z tego wniosek?

TR zaczał powstawać w 1993 roku. Juz na wstępie wymyslono pięc lokacji: Peru, Grecja, Egipt, Kopalnia i Piramida. Do nich dopisano fabułę, która w przeciągu kilku lat drastycznie się zmieniała. Ostatecznie Kopalnia stała się Kopalnią Natli, a Piramida budowlą na starozytnej wyspie Atlantydzie. Początkowo głownym przeciwnikiem miał być wspomniany Hamilton, a fabuła nie miała dotyczyć Atlantydy, ale niejakich Atlanów (Atlans), potomków Atlantydów. Hmm... Dobrze, że w ostatecznosci zdecydowano sie na mit Atlantydy.

Podsumowując to wszystko... te materialy to rarytas. Zwłaszcza filmiki. Niezwykłe materiały, których nikt sie nie spodziewał :D


MACPHISTO
Nadal mi to trochę śmierdzi, ale się dowiem :>
_________________
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 03-11-2007, 22:40   

Niezle Cez :P Spisałeś sie na medal. Dzięki Tobie mamy całą historię jak na dłoni i wiemy co jest grane bo np. na TRF userzy piszą coś o trójkącie bermudzkim albo wyspie wielkanocnej :o :o :> :pozdro:
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 03-11-2007, 22:45   

Brawo Cez! Wszystko pięknie - tak, jak to napisał Boone - jak na dłoni, lecz ja nadal się zastanawiam, skąd się na tej łodzi wzięły tekstury z TR2 :P Dobrze mieć te filmiki na dysku, bo nigdy nie wiadomo, co się z nimi może stać ;)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-11-2007, 22:58   

Boone wrote:
na TRF userzy piszą coś o trójkącie bermudzkim albo wyspie wielkanocnej


Hmm... skłaniam się ku temu, ze pierwszy filmik nie jest intrem, ale jakims filmikiem ze środka gry :P Lara łaczy ze sobą dwie czesci artefaktu i ma wzizję >> wyspe wielkanocną. W tych szkicach fabuły z przewodnika jest informacja o Atlantydzie i Mu. Mu było kontynentem na Pacyfiku, jego czescia była własnie wyspa wielkanocna. Zatem Lara ma wizje na temat Mu :P I prawdopoodbnie po zdobyciu dwóch artefaktów w Grecji i Egipcie dociera do Peru (ameryka poludniowa graniczyła z Mu). Zatem kolejnosc lokacji była kiedys nieco inna ;) To są tylko moje przypuszczenia :P
_________________
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 03-11-2007, 23:14   

Cez wrote:
Hmm... skłaniam się ku temu, ze pierwszy filmik nie jest intrem, ale jakims filmikiem ze środka gry


Skoro miałby być ze środka to co tam robi napis tytułowy "Tomb Raider"? :> Myślę że to miałby być początek gry,fabuła szczegółowo miała się rozwinąć dopiero potem

Oto cała historia w pierwotnym zamyśle twórcówTR1. Tylko u Bóna 100% prawdy:

Croft budzi się w jakimś brudnym hotelu (znowu) po ostrej imprezce (znowu). Kurtis znowu zniknoł. Znajduje ów przedmiocik,myśląć że to pewnie puderniczka naciska i wyświetla się jej wiadomość dla Obi-Wana Kenobiego. Wsiada na Titanica II,czytając pamiętnik Karimy i płynie ku nowej przygodzie...
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 22-03-2008, 19:35   

Cez wrote:
http://pl.youtube.com/watch?v=qtVR7UJHx3s

Czy ktoś dysponuje tym filmikiem? Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś zamieścił np. na SendSpace.

[ Komentarz dodany przez: Cez: 22-03-2008, 19:46 ]
Zajrzyj na strone, do której odsyła link na tym filmiku...
 
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 23-03-2008, 21:35   

O_o Właśnie na to natrafiłem. Nie wiem jak wy, ale ja to widzę pierwszy raz w życiu:
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
Dobrze, że w ostateczności usuneli ten warkocz! I te skoki... troszkę za wysokie jakby... ^^
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 26-03-2008, 18:56   

Uważam, iż jest to kawałek jakiegoś specjalnie zaprojektowanego poziomu dla autorów gry, by mogli wiedzieć jak wszystko działa. Często robi się coś takiego. Możliwe jednak, że jest to także pierwotna wersja jakiegoś levlu... :P
_________________

 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 23-01-2011, 17:54   

To ja już nic nie rozumiem.
Ten kolo:


to miał być głównym bohaterem, czy to jest ten Arthur Hamilton czyli wróg Lary?
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 23-01-2011, 20:28   

lechu1235 wrote:
to miał być głównym bohaterem, czy to jest ten Arthur Hamilton czyli wróg Lary?


To drugie, Hamilton.

Na dniach musze zrobic fotki zaktualizowanej mojej kolekcji TR, to przy okazji zrobie tez fotki kilku stronom albumu Art of TR, gdzie sa ciekawe szkice z czasów pre-TR1 :)
_________________
 
 
Birko 
Praktykant



Joined: 14 Feb 2007
Posts: 150
Posted: 23-01-2011, 22:48   

Znalazłam dość ciekawy filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=YUTsz_lsotc
Jest to demo z 1996 roku, które dostali dziennikarze na jakimś spotkaniu. Gra już jest niemal taka sama jak finalnej wersji, ale widać parę drobnych zmian - przede wszystkim jest mapa. No i jeszcze bronie takie jak shotgun są od razu dostępne.
Tu jest jeszcze inny filmik z levelem "The Caverns":
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Też jest podobny do finalnej wersji, ale jest parę innych animacji (np. gdy Lara skacze z miejsca w przód), a także sporo rzeczy w inventory, których normalnie nie ma - latarka, dynamit, dziennik itp.
Wybaczcie jeśli, któryś z filmików (albo, nie daj Boże, oba :P ) się pojawił kiedyś, w którymś temacie, ale nie jestem w stanie przeczesać całego forum :P
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-01-2011, 22:58   

Możliwe, że się pojawiły, niemniej jak najbardziej nadają się do tematu ;-) Na YT można wygrzebać też pierwotne, alternatywne intro oraz gameplay z baaaaaardzo starej wersji gry:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

To ostatnie już było linkowane na forum.
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 23-01-2011, 23:34   

Dobrze, że ktoś to wreszcie zebrał do kupy.
Jednakże, mógłby mi ktoś wyjaśnić co ma oznaczać napis "The Chaos Raiders" zamieszczony na obrazku, który pokazał lechu1235?
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 24-01-2011, 18:37   

Birko, dzięki za linki :D nigdy nie widziałem tych filmików. Szkoda Że nie pokazali na jakiej zasadzie działa ta mapa. (swoją drogą ciekawe czy gdzieś można ściągnąć tą wersję gry ;) )

Latarka nie była do użycia :P jest ona umiejscowiona w ustawieniach, pewnie ustawienia jasności etc.

pmkkoch, Na zdjęciach z potworami jest jeszcze napisane "Sebek" i "Xolotol" w tym przypadku są to imiona.

K@t, obydwa są linkowane na tym topicu.

Cez, czkamy na te zdjęcia ;D

[ Komentarz dodany przez: K@t: 24-01-2011, 19:24 ]
Wiem, dlatego nawet wspomniałem, że już były :p
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 24-01-2011, 20:56   

Pierwotny bohater serii TR :)



Pierwsze szkice Lary w wykonaniu Toby'ego Garda :)



_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 28-04-2011, 21:40   

Wiem że trochę odgrzebuję temat... ale Ci którzy nadal wątpią że ten filmik w pierwszym poscie pochodzi z TR1 oto dowód:

 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo