FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Życiorys Lary Croft (reboot)
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 18-02-2013, 16:31   Życiorys Lary Croft (reboot)

Co sądzicie o nowej biografii Lary? ;)

Mnie osobiscie niepokoi słowo "zaginęli" odnosnie jej rodziców. Wolałbym by po prostu było w tym miejscu "zgineli". Po co otwierac kolejna furtke do kolejnych poszukiwan rodzicow... Litosci...

Poza tym bio całkiem spoko, oby teraz tego kanonu trzymały sie wszelkie produkty zwiazane z TR, chocby nowe komiksy czy film.
_________________
 
 
Kasiula1611 
Student



Joined: 16 Feb 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Posted: 18-02-2013, 18:25   

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do nowej biografii. Wątpię, żeby w przyszłych częściach skupili się na jej rodzicach bo to już oklepany temat. Żyjmy nadzieją, że w końcu odnajdą ich kości gdzieś pod gruzami świątyni czy coś xD
_________________

 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 18-02-2013, 18:59   

Krytyka fanów odnośnie maglowania tematu zaginionej mamusi raczej będzie trzymała Crystalsów od tego tematu. Przypuszczam, że zależy im na tym, żeby z faktu bycia osobą "samotną" mogła zbudować w sobie siłę i determinację przetrwania i którekolwiek z rodziców stanowiłoby tylko zbędną przeszkodę... Zdaje się, że chcą temat rodziców permanentnie zamknąć i stąd informacja o tym że zaginęli i teraz jest sama. Z resztą biografia jest mało istotna - ważne żeby historia opowiedziana w grze była dobra i kompletna...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 18-02-2013, 19:02   

Dla mnie to skandal ! Całkowicie jestem na NIE. Zdegradować Larę z arystokratki do barmanki ? To jakiś żart chyba. Lara barmanka poklepywana po tyłku przez nabombionych facetów :p Rodzice archeolodzy ale chyba jacyś lipni skoro lara musi zapylać w barze. Ciekawe kiedy zaginęli jej rodzice i jak to się stało. Pewnie też ich wsysło do trójkąta bermudzkiego.

PS. Sorry w akcie przerażenia na widok newsa to była moja pierwsza myśl :p Później przeczytałem biografię. Jest logiczna i ma sens. Podoba mi się :)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 18-02-2013, 19:13   

joker wrote:
Sorry w akcie przerażenia na widok newsa to była moja pierwsza myśl


Hehe, nie dziwie sie, bo tytuł newsa celowo ma wywołac szok i zachecic do przeczytania pełnej wersji :D A z niej wyraznie wynika, ze to była tylko jakas krotka, sezonowa praca barmanki w celu zarobienia na studia, i tyle ;)

krtomb wrote:
Z resztą biografia jest mało istotna - ważne żeby historia opowiedziana w grze była dobra i kompletna...


Jest wazna, bo na niej oparta bedzie fabuła nowej gry. By ja stworzyc musieli okreslic kim jest Lara i kim była przed ukazanymi wydarzeniami na statku. Tym razem przygotowano nowy kanon, ktorego bedą sie trzymac w nastepnych grach/filmach/komiksach. Koniec z setka roznych, sprzecznych wersji.
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 18-02-2013, 21:25   

Coś mi tu nie gra..

Quote:
Jej dzieciństwo upłynęło beztrosko i pozbawione było problemów. Dorastając, Lara spędzała czas ze swoimi rodzicami podczas wielu archeologicznych ekspedycji.

Quote:
choć nie po raz pierwszy znalazła się na jego pokładzie. Spędziła bowiem wiele czasu na tym statku jako nastolatka, kiedy to jej ojciec zatrudniał Rotha na potrzeby ekspedycji,


Quote:
By zarobić na zajęcia na uniwersytecie, kilkukrotnie pracowała na pół etatu, m.in. w barze.


Po tym fragmentach wyraźnie widać że Lara miewała bardzo dobre kontakty z rodzicami.. Ponadto skoro stać ich było na wynajęcie łodzi na różne eskapady, to i również na studia Lary...

Quote:
która kroczy przez życie w poszukiwaniu jego sensu i odpowiedniego kierunku, po tym jak jej rodzice zaginęli w trakcie jednej z ekspedycji.

Z tego zdania wynika że rodzice Lary zaginęli nie tak dawno.. hmm, dziwne że nie pomyśleli o przyszłości swojej jedynaczki..

Może to i czepianie się szczegółów, ale jakoś za bardzo mnie to razi :D
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 18-02-2013, 21:45   

Taka , naturalna ta biografia-nie ma tam napisane że jako dziecko podróżowała między wymiarami xD No i praca barmanki mnie nie dziwi - lepiej niż handel w zieleniaku ;)
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 18-02-2013, 22:09   

lechu1235 wrote:

Po tym fragmentach wyraźnie widać że Lara miewała bardzo dobre kontakty z rodzicami.. Ponadto skoro stać ich było na wynajęcie łodzi na różne eskapady, to i również na studia Lary...


Z dotychczasowych informacji wynika, ze Lara celowo wybrała mało znany uniwersytet oraz celowo odcinała sie od znanych rodziców (slynnych archeologow), by zyskac w ich oczach, by samodzielnie dojsc do sukcesu, nie kosztem sławnych rodziców. Na pewno to było powodem, dla ktorego wolała sama zapracowac sobie na studia niz wziac kase od rodziców.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-02-2013, 05:01   

lechu1235 wrote:
Coś mi tu nie gra..


A co w tym dziwnego? :p Przecież oczywiste że jako pięciolatka nie jeździła na ekspedycje - pewnie zaczęła się tym interesować w wieku 15/16 lat i wtedy podróżowała już z rodzicami. Praca w czasie studiów już nijak się do "dzieciństwa" ma przecież.
_________________
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 19-02-2013, 16:03   

Kaci, o 5 rano to już nie spałeś, czy jeszcze nie spałeś ;P
ale coby nie oftopować .. <przegląda ostatnie dwie strony tematu>

Cez wrote:
Mnie osobiscie niepokoi słowo "zaginęli" odnosnie jej rodziców. Wolałbym by po prostu było w tym miejscu "zgineli". Po co otwierac kolejna furtke do kolejnych poszukiwan rodzicow... Litosci...

No Cez, prosze Cie, myslę, że drugi raz wchodzenie w ten temat to to już by było ostre przegięcie. Może tym razem to Amelia szukałaby Ryśka :P
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-02-2013, 20:44   

Tradycyjnie, już nie :p
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 03-03-2013, 20:26   

Nie czytałem nigdzie oficialnej wersji nowego życiorysu Lary, ale w recenzji w PSX Extreme czytamy

Quote:
Podczas jednej z wypraw matka i ojciec zginęli w niewyjaśnionych do końca okolicznościach. Lara została sama z ogromną foruną, jednak ani myślała o życiu w luksusie.


To w końcu zgineli, czy zagineli? Bogaci i słynni? Niby piszą od nowa, a mamy Deja vu :P
_________________
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-03-2013, 20:38   

http://www.laracroft.pl/lara.htm#bio4 tu masz przeciez nowa, oficjalna wersje, od ponad tygodnia ;)

W angielskim oryginale jest słowo "missing" w kontekście rodziców, wiec na pewno chodzi o zaginięcie, a nie o śmierć. No chyba, ze z samej treści gry wynika, ze jednak zginęli i nie żyja. Redakcja PSX przeszła gre wiec moze wiedza wiecej. W kazdym razie w oficjalnej notce biograficznej jest mowa jedynie o zaginionych rodzicach.
_________________
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 03-03-2013, 20:49   

Cez wrote:
W angielskim oryginale jest słowo "missing" w kontekście rodziców, wiec na pewno chodzi o zaginięcie, a nie o śmierć. No chyba, ze z samej treści gry wynika, ze jednak zginęli i nie żyja. Redakcja PSX przeszła gre wiec moze wiedza wiecej. W kazdym razie w oficjalnej notce biograficznej jest mowa jedynie o zaginionych rodzicach.


[spoiler:0a1a132d69]Grim potwierdza w grze poprzez jeden z dokumentów, że ojciec Lary nie żyje. Wciąż jednak nie wiadomo, czy potwierdzona śmierć, czy uznany za nieżywego, bo zaginął. :p [/spoiler:0a1a132d69]
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
cwiektorr 
Nowicjusz



Joined: 08 Feb 2013
Posts: 21
Posted: 04-03-2013, 19:03   

Nowa biografia spoko (choć odbiega od oryginału) byle jej w przyszłości znowu nie zmieniali
_________________
Murawa się rozrasta kiedy się podlewa
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 04-03-2013, 19:45   

Cez, gdzieś mi umkło słowo "angielskiej", bo oficialną z WoTR po tłumaczeniu czytałem kilka razy, stąd moje pytanie "zgineli, czy zagineli?" :D
_________________
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 04-03-2013, 19:48   

Rob3rt wrote:
"zgineli, czy zagineli?"


Robercie :p Pacz 4 posty wyżej. Zaginęli w oficjalnym bio.
_________________
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 06-03-2013, 22:50   

A powiedzcie mi w ogóle, bo już na jakiś czas odleciałem od świata TR... Nowy Tomb Raider i jego nowa Lara Croft, nie mają już kompletnie NIC wspólnego ze starą serią? To kompletnie odizolowana historia? Zupełnie nowa, nie związana ze starymi?
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 06-03-2013, 23:24   

Tak

Na wotr znajdziesz nowy życiorys Lary, względny opis nowej gry etc etc

Oczywiście jeśli będziesz uparty znajdziesz pewne powiązania m. in. jesli chodzi o imię i nazwisko głównej bohaterki, ale generalnie reboot mówi sam za siebie.
_________________
; p ; >>
 
 
System32 
Student



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 77
Posted: 10-03-2013, 12:28   

Odświeżenie Lary było strzałem w dziesiątkę. Nowa biografia jest również niczego sobie.

Pokochałem Larę na nowo, chodź na początku mnie trochę irytowała :D Ale później już było coraz lepiej ;)
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 10-03-2013, 13:07   

Z początku byłem całkowicie na nie jeśli chodzi o reboot Lary, ale teraz, po przejściu gry muszę przyznać, że było to konieczne. Od czasów TR2 Lara była właściwie wyłącznie utożsamiana z wielkimi cyckami i skąpym ubraniem, a raz nawet miała swoją sesyjkę w playboyu. Ponadto z każdą częścią zmieniał się jej wygląd, charakter, głos, jedyne co zostawało to spluwy i właśnie te cycki. Nawet jej biografia to, proszę wybaczyć określenie, po prostu burdel. Lara od Core inna, Lara od Crystalsów inna, Lara z filmów inna, Lara z komiksów inna etc. Teraz przynajmniej mają zamiar to jakoś ujednolicić.

Jednakże szkoda, że reboot dostała sama Lara, a wszystkie inne znane postacie zostały po prostu usunięte. Nie podoba mi się, że Werner Von Croy, moja ulubiona postać w serii została zastąpiona przez maksymalnie nudnego i łatwego do zapomnienia Rotha, [spoiler:bc8a7e27d0]którego trzeba było specjalnie uśmiercić żeby ktoś w końcu zwrócił na niego uwagę.[/spoiler:bc8a7e27d0]

Nie podoba mi się również rzekome zaginięcie rodziców Lary w biografii oraz
[spoiler:bc8a7e27d0]coraz częstsze wspomnienia dotyczące ojca wraz z rozwojem fabuły.[/spoiler:bc8a7e27d0]
Po prostu nie chcę kolejnego melodramatu o poszukiwaniach rodziców Lary, którzy zostali uśmierceni przez Natlę(a racja, teraz to reboot, nazwijmy ją więc Fatla) i Lara musi ich szukać przez następne trzy gry.

Mam jednak nadzieję, że to tylko bzdurne obawy, które się nie sprawdzą. Oby to był tylko taki easter-egg żeby Lara bardziej przypominała Larę(choć wolałbym, żeby trzymali się biografii Core a nie swojej starej, która była kiepska). ;)

[ Komentarz dodany przez: Integral: 10-03-2013, 15:30 ]
Spoilery!!!!!
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 10-03-2013, 13:49   

A ja pomimo, że polubiłam rozbitków (choć ci najciekawsi zginęli na wyspie) to nie chciałabym aby w nowej części były jakieś poważniejsze odwołania do nich. Takie ciągnięcie staroci moim zdaniem zabijało klimat TR i robiła się z tego telenowela brazylijska. Jeszcze pół biedy jak zrobili to w AOD bo oprócz "starego" Von Croya była masa nowych postaci i akurat fabuła szóstki była całkiem OK, to w trylogii jednak sknocili to na maxa. Starali się niby zgrabnie sklecić wątki matki, ojca, Amandy i Natli (a jeszcze dopple coś tam :p ), ale wyszło to niezgrabnie i nieciekawie. Oczywiście i samej Larze brakowało emocji, teraz jest zupełnie inna, dużo lepsza IMHO.

Wolałabym aby postawili na swoim i nie popełniali starych błędów w nowej części np. roztrząsając historię kuzynki ciotecznej babki Rotha, tylko zaczęli zupełnie nową historię z nowymi postaciami. Mała wzmianka, nostalgiczna, jak najbardziej tak, bo to zawsze miło zobaczyć, ale zdecydowanie nie jeżeli chodzi o budowanie całej fabuły na starych wydarzeniach.

To ciężka sprawa tak naprawdę, bo mało wiemy o nowej Larze, każdy chciałby więcej, ale z drugiej strony zagłębiać się w jej dramaty rodzinne i po raz tysięczny słuchać o zmarłym ojcu, matce i psie chyba nikt nie ma ochoty. Wzmianki o ojcu OK, ale tak jak to było tutaj, raz na jakiś czas i starczy. Myślę, że mimo wszystko da się opowiedzieć historię Lary bez popadania w przydługawego tasiemca.
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 10-03-2013, 14:33   

Quote:
[spoiler:5807c1ecb5]coraz częstsze wspomnienia dotyczące ojca wraz z rozwojem fabuły.[/spoiler:5807c1ecb5]


Ja to zinterpretowałem jako "bramkę" do kolejnych eskapad ;)

[spoiler:5807c1ecb5]Lara pod koniec ma wyrzuty sumienia, że przez tyle lat nie wierzyła w ojca, w jego teorie. I że zna tyle legend, mitów od niego że, musi je posprawdzać.[/spoiler:5807c1ecb5]
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-03-2013, 16:52   

Ja bym wlasnie chcial, by wzorem serii Uncharted, w kolejnych czesciach była jakas stała, chocby nawet drugoplanowa postac sposrod tych z czesci aktualnej. Elena, Chloe czy Sully - sa nieodłacznym elementem Uncharted, wiec licze na to, ze w TR10 pojawi sie choc na chwile

[spoiler:57e3c44f55]Sam, Reyes lub Jonah.[/spoiler:57e3c44f55]
_________________
 
 
mprinz 
Nowicjusz


Joined: 06 Mar 2013
Posts: 7
Posted: 11-03-2013, 17:13   

Ja też jestem za powrotem postaci w dalszych częściach :) , tyle w dziennikach było o ich uczuciach, obawach i historii.
[spoiler:5082ffc8e1]Np. bardzo polubiłem Reyes , wydaje się ciekawa postacia zwłaszcza ,że jest mechanikiem i w przyszłości mogła by larze pomoc udoskonalać jakies maszyny przedmioty itp[/spoiler:5082ffc8e1]
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo