FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Południowy Meksyk
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 22-11-2008, 12:03   Południowy Meksyk

W tym miejscu możecie dyskutowac na temat leveli w Meksyku. Masz problem z przejsciem jakiegos fragmentu gry? Zapytaj, podajac nazwe konkretnego levelu i opis problemu. Spoilery odpowiednio oznaczaj!
_________________
 
 
mackano 
Nowicjusz


Joined: 17 Jun 2008
Posts: 16
Posted: 23-11-2008, 00:38   

Pewnie trochę wcześnie jak na południowy mekysyk,ale tak wyszło:D Otóż cały ten poziom jest nieco pogmatwany.Gdzie nie pojadę motorkiem to ląduję w inny miejscu.Ale w końcu zacząłem jeździć od początku oto co zrobiłem:

Możliwe spoilery
[spoiler:6e817476da]
Dojechałem do pierwszych ruin i ustawiłem po niemałych :D trudach kalendarz w pozycji nazwijmy ją "0",podłoże poukładało się i opuściłem ten teren. Dojechałem do ruin nr 2 gdzie motorek zagrodził jakby murek i trzeba było iść dalej.Tu czekała mnie wspinaczka(wcześniej przy schodach czaiły się dwie pantery i kilku najemników) gdzie trzeba było z jednego słupa wyciągnąć drążek i wsadzić go do innego by móc rozpocząć skakanie na wyższy poziom.Po osiąnięciu wyższej części ruin spuściłem się w dół wbijając hak(niczym w lvlu w tajlandii nad buddą) na niższy poziom i po porzejściu kilku pomniejszych przeszkód dotarłem na balkon w którym...wracam jakgdyby do miejsca w którym się opuściłem na haku tylko na przeciwko i na równi wysokościowo.
[/spoiler:6e817476da]
Co tu trzeba zrobić? Nie mam pojęcia.Grałem późnym wieczorem,więc gdbym znalazł w najbliższym czasie drogę,wówczas dopiszę,że problem nieaktualny.Póki co kończąć grę na dzisiaj uważam się za zagubionego w tym etapie.O ile wcześniej cała wędrówka przebiegała bez większych problemów(2-3 zacięcia),tak teraz odnosz wrażenie iż utknąłem w meksykańskiej dżungli na dobre :) Z góry dziękuję za pomoc
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-11-2008, 11:02   

A czy wcześniej, zaraz w pierwszych małych ruinach, bawiłeś się linką i mechanizmem czasowym żeby otworzyć drzwi i zdobyć kamienną głowę? Ona będzie potrzebna do aktywacji drugiego kalendarza.
_________________
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 23-11-2008, 11:22   

Ja mam pewien problem, niezwiązany z fabułą, tylko taki bardziej techniczny i ogólny.
Mianowicie zdarza się, że nie mogę włączyć latarki, możliwe, że jest to związane z wciskaniem odpowiedzialnego za to klawisza, gdy Lara jeszcze schodzi z motoru.

W każdym razie, gdy zsiądę z motoru nie mogę już w ogóle włączyć latarki. Nie pomaga zabicie Lary, ani nawet uruchomienie gry ponownie. Zaczyna ponownie działać dopiero, gdy zmienię poziom za pomocą opcji "revisit location". Jeśli komuś się to zdarzyło i wie, co na to poradzić bez zmiany poziomu, to proszę o odpowiedź.

No i drugie pytanie brzmi - gdzie jest Relikt w Meksyku? xD
_________________

 
 
mackano 
Nowicjusz


Joined: 17 Jun 2008
Posts: 16
Posted: 23-11-2008, 12:36   

K@t - z problemem uporałem się jakąś godzinkę temu.Trzeba było po prostu zaczepić hak z dobrej strony i linką zepchnąć kamień na kolumnie.Zmęcznie+% jednak wyłączyły moje myślenie wczoraj :p W tej planszy zaciąłem się jeszcze dwukrotnie:

1) nie wiedziałem,że kalendarze stworzą czasówkę i chyba 2 razy musiałem się wracać je ustawiać,by ostatecznie zdążyć :)

2) Droga powrotna z komnaty "niebieskiego Thora".Bodajże part hall(?) of the dead,a konkretniej powrót na najwyższy poziom.

Koniec końców Meksyk jak do tej pory okazał się najbardziej wymyślnym levelem.Następna w kolejności czeka wyspa Jana :D
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 24-11-2008, 02:56   

Prosze o odpowiedz,bo mam taki problem:
Level the Midgard Serpent.Sam poczatek ,wsiadam na motor,obok jest wajcha,ale narazie jest nieaktywna,bo brakuje glowy posagu z prawej strony.Jade korytarzem i pierwsza rampa z drewnianych bali jest opuszczona,wiec nie moge przeskoczyc na druga strone.Nie moge w zaden sposob tego cholerstwa podniesc.
Widzialem na youtube solucje i tam ta rampa jest podniesiona od samego poczatku!
Mam TRU na PS3 i wydaje mi sie,ze to moze byc bug w grze :fire: Jestem w kropce!!!
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
enVy 
Nowicjusz


Joined: 18 Nov 2008
Posts: 6
Posted: 24-11-2008, 08:08   

Nie ma buga w grze, jak przeskakujesz pierwszą rampę, to druga opada, zwróć uwagę że na prawo masz drążki, wystarczy poskakać i przeskoczyć na drążek po drugiej stronie a potem na "murek" , rampa się podniesie;), z nastepną tak samo, a co do wajchy to poczekaj troche:)
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 24-11-2008, 12:59   

enVy,chodzi o to,ze te dwa drazki i ruchomy"murek" sa pomiedzy pierwsza a druga rampa.Na podloge pomiedzy tymi dziurami mozna dostac sie tylko skaczac motorem.
U mnie PIERWSZA rampa z tych drewnianych bali jest opuszczona,a DRUGA za drazkami jest podniesiona,wiec nie moge doskoczyc do tych drazkow,a potem opuscic murku.Lara zawsze laduje w dziurze :fire:Wedlug solucji pierwsza rampa jest podniesiona,ja mam na odwrot! To moze byc BUUUUG.
Jesli ten post przeczyta Cez,to prosze o jego opinie,tudziez pomoc!
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 24-11-2008, 13:20   

Arab, to jest bug. Wg porad należy po prostu zacząć level od nowa (nie cały Meksyk, tylko obecny obszar).
_________________
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 24-11-2008, 13:46   

Uruchomilem save'a z poprzedniego levelu(kalendarz majow+czasowka na motorze). Ten bug jest na praktycznie samym poczatku The Mirgard Serpent i niestety nie pomoglo.Sprobowac moge jeszcze raz-zobaczymy!Jesli nie zadziala,pozostaje mi tylko wymienic plytke.
Czy ten bug jest tylko w wersji na PS3?
I czy mozliwe jest sciagniecie z neta save'ow na PS3 do tego levelu?
PS:9 lat gram w Tomb Raidera i nigdy cos takiego mi sie nie przytrafilo! Life's not easy!
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 24-11-2008, 18:30   

Wymiana płytki nic Ci nie da, bo to bug który może się zdarzyć w każdym egzemplarzu :p
Zacznij w takim razie Meksyk od początku.
 
 
Madzior 
Nowicjusz


Joined: 23 Nov 2008
Posts: 16
Location: Piaseczno
Posted: 24-11-2008, 19:03   

Al Arab zajrzyj do tematu Bugi w grze, tam kolega miał ten sam problem ale na xBox360. Może jego metoda ci pomoże...
 
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 24-11-2008, 19:40   

Udalo sie!Udalo sie! Udalo sie!
Gram dalej :D
wgralem save z Croft Manor,a raczej z tego,co po nim zostalo
i szybko przeszlem Meksyk jeszcze raz.
Z reka na sercu zajrzalem za winkiel i huuuura-ta cholerna rampa jest podniesiona!
Wielkie dzieki K@t za pomoc :)
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
carson 
Nowicjusz


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 1
Posted: 25-11-2008, 21:48   

Witam

Utknąłem w momencie, gdzie musze znaleźć jakiś klucz.
Dostałem podpowiedź, że mam odzyskać klucz z ciała? wodza majów w korytarzu prowadzącym do miejsca gdzie znalazłem pas Thora - za cholere nie kojarzę gdzie to jest

Będe wdzięczny za każdą pomoc :)
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 25-11-2008, 22:15   

Nie wiem, o jakim kluczu mówisz, ale możliwe, że o tym, który pozwala wydostać się z Xibalby. Leży on przy stercie gruzu, przy której zostawiasz swój motocykl, bo nie da się przez nią przejechać. "Klucz" jest w postaci głowy.. chyba jaguara xD
_________________

 
 
last blade 
Nowicjusz


Joined: 26 Nov 2008
Posts: 2
Posted: 26-11-2008, 16:04   

witam mam problem w pomieszczeniu z ruchomymi ścianami gdzie zabieram "rattling house key" o bieganiu niemamowy po klucz leci spokojnie ale jak chce sie wydostac to jak sie otworzy 1 klocek od mojej strony to ost zamyka nad wejściem jest kółko do lapania sie linka ale nic mi to nie daje:/
screen

http://img167.imageshack....pboard01ml6.jpg


:pozdro:
 
 
Madzior 
Nowicjusz


Joined: 23 Nov 2008
Posts: 16
Location: Piaseczno
Posted: 26-11-2008, 16:20   

Spróbuj wdrapać się na pierwszego klocka od strony piedestału z rattling house key. Nie pamiętam dobrze jak to robiłam ale chyba jak ściany były rozsunięte to zaczepiłam linkę o kółko i szybko podciągnęłam się na pierwszy blok zanim reszta się zsunie... Wiem że napewno trzeba na te bloki wskoczyć :)
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 26-11-2008, 16:58   

Trzeba podejść możliwie najbliżej gdy rozsuną się bloki, zaczepić linkę i ZRZUCIĆ z góry kamol. Podobnie jak w Legend zablokuje on niektóre z ruchomych kamieni i będzie można przejść dalej.
_________________
 
 
last blade 
Nowicjusz


Joined: 26 Nov 2008
Posts: 2
Posted: 27-11-2008, 01:17   

DZIEKI ZA POMOC :] probowalem sie tego lapac wczesnie ale nie ciagnac to to siebie dzieki wielkie:] :pozdro:
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 27-11-2008, 17:20   

Zna ktoś może jakąś solucję zawierającą miejsca ukrycia sekretów w Meksyku? Bo brakuje mi jeden cholernik i nie mogę go od dłuższego czasu odnaleźć, a to ostatni sekret, jaki mi pozostał w grze (chyba po jego odkryciu w końcu odblokuje się "Storyboards" w menu Extras).
_________________

 
 
Dabronik 
Nowicjusz



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 21
Posted: 27-11-2008, 22:12   

Mam problem po dojechaniu do pierwszych ruin sa tam dzwi ale nie mogę się do nich dostac bo co je otworze to sie zaraz zamykalą i nie wiem jak sie tam dostac
_________________

 
 
Madzior 
Nowicjusz


Joined: 23 Nov 2008
Posts: 16
Location: Piaseczno
Posted: 27-11-2008, 22:39   

Wchodzisz po kolumnach na ścianę tej świątyni, po ścianie poruszasz się w lewo do końca, wchodzisz przez otwór i zaczepiasz linkę o kółko, ciągniesz do siebie i wrota się otwierają (słyszysz jak się podnoszą). Cały czas trzymając linkę schodzisz po ścianie do wrót (trzymasz E i strzałkę w dół), kołyszesz się i Lara powinna wskoczyc przez otwarte wrota.
 
 
 
Virus 
Praktykant


Joined: 13 Jul 2008
Posts: 131
Posted: 28-11-2008, 23:08   

Witam! Mam mały problem z czasówką w Meksyku. Mianowicie, nie zdążyłem jej wykonać za pierwszym razem, więc wróciłem do kalendarzy, by je ponownie nastawić. O dziwo są idealnie ułożone, a ja nie mogę ich poruszyć, gdyż mechanizm jest zablokowany. Posiadam TRU w wersji na konsolę PS3, bardzo proszę o pomoc.
_________________
 
 
 
Madzior 
Nowicjusz


Joined: 23 Nov 2008
Posts: 16
Location: Piaseczno
Posted: 28-11-2008, 23:33   

Musisz wrócic pod pierwszy mechanizm z kalendarzem i tam go nastawic a potem szybko do świątyni.
 
 
 
Virus 
Praktykant


Joined: 13 Jul 2008
Posts: 131
Posted: 28-11-2008, 23:38   

Madzior wrote:
Musisz wrócic pod pierwszy mechanizm z kalendarzem i tam go nastawic a potem szybko do świątyni.


Napisałem wcześniej, że mechanizm jest zablokowany czyt. nie da się go przestawić. Problem nadal pozostaje nierozwiązany.
_________________
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo