FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR1 Gold, TR2 Gold, Times Level
Author Message
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 28-08-2011, 21:09   Ściągnąłem TR II Gold!!! :-)

W końcu po wielu naleganiach :hura: rodzice się zgodzili na ściągnięcie TR II Gold. Jutro postanowiłem, że sprawdzę, czy działa. :komp: W każdym razie już wiem, dlaczego to nie działało. Dlatego, że dodatek ma 16 MB, a folder, w którym była ta gra zainstalowana, ważył tylko 1 MB. To dlatego też nie działała mi oryginalna wersja podstawowego TR II. :mrgreen: Miała tylko 1,4 MB, a powinna mieć 68 MB, więc zainstalowałem crack'a. Warte zainteresowania jest także to, że crack był Sold Out, a jeśli miałem zainstalowaną wersję oryginalną, to w Sold Out pojawił się dźwięk. :) :narka:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 29-08-2011, 19:57   

Zainstalowałem TR II Gold, ale mam problem. Jak wejdę, to wszystko działa, muzyka gra, tylko żaden klawisz nie działa i nawet nie mogę z tego wyjść, klikam strzałki, a pierścień się nie obraca :bezradny: , co to jest?! :o
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
jawi 
Podróżnik



Joined: 26 Jan 2008
Posts: 405
Location: skądinąd :)
Posted: 29-08-2011, 22:24   

Podobny problem miałem jak podłączyłem pada. Na pewno nie masz nic podobnego wpiętego?
_________________

 
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 30-08-2011, 10:25   Pierścień w TR II Gold się nie rusza.

Nie, nie gram pad'em, nie mam nic podpiętego takiego typu, gram tylko klawiaturą :) . Od razu mówię, że próbowałem restartować kompa. :narka:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
AleX Under 
Nowicjusz


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 7
Posted: 20-10-2011, 01:58   

Witam, szukałem odpowiedzi na ten problem ale NIGDZIE nie znalazłem (czy tutaj, czy na innych stronach, czy na stronach zagranicznych czy na YT - NIGDZIE nie mogę znaleźć rozwiązania). Chodzi o coś, co było poruszane w tym wątku już dwa lub trzy razy. Chodzi o niemożność grania w level New Vegas - po uruchomieniu lara ma własny tyłek na głowie, wciśnięcie klawisza wyciągnięcia broni powoduje machanie łapami, brak możliwości poprawnego zapisania i wczytania (zapisana gra po próbie wczytania wywala do Windy).

Mam wersję z TRUE (chociaż chyba ten bug pojawia się we wszystkich wersjach), korzystam z Visty, nie używałem żadnych kodów w czasie gry Błąd pojawia się przy wszystkich możliwych trybach zgodności. Próbowałem wgrać save od Stelli ale gra go nie widzi (tutaj może mnie poratujecie - co mogę robić źle? Zgodnie z instrukcją, plik z savem wklejam do katalogu z Goldem, ale gra go po prostu nie wychwytuje i save'a nie ma).

UPRZEJMIE PROSZĘ, wręcz NALEGAM o pomoc bo problem jest wbrew pozorom dość częsty a ciężko o rozwiązanie go ;) Mam nadzieję, że mój post nie zginie w nawale kolejnych, bez uzyskania rozwiązania problemu (tak, jak dwa poprzednie go opisujące...) .

Pozdrawiam :)
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 20-10-2011, 09:16   

Witamy:)

Wiele osób posiadających TR2 Gold z TRUE (czy w ogóle tę konkretną wersję gry, ze wspólnym instalatorem) ma problem ze skopanym levelem bonusowym.

Problem leży podobno w sterownikach do karty graficznej - swego czasu, na starszych sterownikach do mojej obecnej wszystko grało, teraz na zaktualizowanych również mam problem z udupioną Larą. Pozostaje jedynie, metodą prób i błędów, próbować instalować i usuwać sterowniki i sprawdzać czy gra hula jak należy (w zależności od wersji sterowników mogą pojawić się też inne problemy z renderingiem, np skopana tekstura nieba).
TR2 niestety tak już ma, a podobne cyrki zdarzają się czasem z TR3.
_________________
 
 
AleX Under 
Nowicjusz


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 7
Posted: 20-10-2011, 12:51   

Myślę, że jakby to był problem czysto graficzny, to w level dałoby się normalnie grać tylko ze skopaną grafiką, a tutaj zrobienie czegokolwiek i wczytanie gry jest niemożliwe. No ale może spróbuje coś ogarnąć i w tym kierunku. A może Virtual PC sobie zainstaluję? :P

Jaką masz kartę swoją droga? Ja mam NVidia GF 8500 GT (próbowalem zarówno na starszych, jak i najnowszych sterownikach).
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 20-10-2011, 12:57   

Mam tę samą, co chyba niestety ostatecznie wyjaśnia problem ;-) Nie pamiętam już dokładnie na których sterownikach wszystko działało, bo z klasykami miałem swego czasu sporo problemów. Na obecnych driverach występuje jedynie sytuacja z Nightmare in Vegas, więc dałem sobie spokój z dalszym kombinowaniem.
_________________
 
 
AleX Under 
Nowicjusz


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 7
Posted: 20-10-2011, 18:38   

Może ktoś mógłby pomóc savem z edycji TRUE z początku poziomu?
 
 
 
Vanilia 
Nowicjusz



Joined: 20 Oct 2011
Posts: 6
Posted: 20-10-2011, 21:01   

Właśnie niedawno przechodziłam ten poziom, więc (może) mogę pomóc.
 
 
AleX Under 
Nowicjusz


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 7
Posted: 20-10-2011, 21:18   

Lol, to samo co z savem Stelli - gdzie bym nie wkleił pliku, gra go nie widzi (zarówno folder Tomb Raider 2 Gold jak i podfolder GOld i podfolder data podfolderu Gold).
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 30-10-2011, 23:40   

Ja grałem we wszystkie dodatki i mam zamiar na temat nich się wypowiedzieć :)

TR1 Gold - całkiem niezły dodatek. Co prawda jest bardzo krótki i da się go szybko przejść, ale można zagrać. Wpierw wracamy do Egiptu, a potem na Atlantydę. Z tego co ja zrozumiałem to chodzi o to, że Lara wraca do Egiptu po to, by odnaleźć posąg kota. Tak przypuszczam, ponieważ w drugiej części możemy zobaczyć tego kota w piwnicy Lary. Z kolei myślę, że na Atlantydę wracamy po to aby dokończyć tam swoje zadanie :) Nasuwa się tylko pytanie jakie zadanie. Na pewno jest jakiś ważny powód. Ale kiedy w ostatnim poziomie wskoczyłem do wody, popłynąłem dalej i nagle gra się skończyła, to się trochę zdziwiłem :shock:

TR2 Gold - moim zdaniem jest to właśnie najlepszy dodatek ze wszystkich. Głównie z uwagi na klimat. Również dali nam cztery poziomy, ale tym razem wszystkie na tej samej lokacji, czyli Alasce. Choć udało mi się odblokować bonusowy poziom w Las Vegas :) Fabuła jest tu bardziej rozjaśniona, bo główny cel to poszukiwanie tytułowej złotej maski. Zresztą dwa razy przechodziłem ten dodatek i nadal uważam go za świetny. Ale właśnie za drugim razem odblokowałem ten dodatkowy poziom i pierwszy raz w niego zagrałem. Uważam że jest świetny. Zwłaszcza moment walki z T-Rexem :D Mimo wszystko cały dodatek ma w sobie to coś, że po prostu chce się w niego grać.

Times Level - ściągnąłem ten poziom i w niego zagrałem. Co prawda jest on krótki, ale jednak przyjemny. Z tego co zauważyłem jest to poziom, który widzimy w menu gry, ale pewnych miejsc jednak nie zauważamy. Na przykład nie było tego miejsca ze spadającym mostem, albo tego gdzie Lara wepchała mumię w kolce :p Ale mimo wszystko poziom został fajnie zaprojektowany :) Pewnie za pomocą Room Editora.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 31-10-2011, 09:50   

Nie grałeś we wszystkie dodatki - gdzie jest NAJLEPSZY z nich, czyli The Lost Artifact?

A The Times to nie jest Gold, ani dodatek (mimo że potocznie jest tak nazywany) - to tylko promocyjny level dodawany swego czasu do jednego z numerów The Times'a.
_________________
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 31-10-2011, 11:46   

Tak się składa, że grałem w The Lost Artifact. Nie wypowiedziałem się na temat niego, bo jest osobny temat. Wkrótce jednak się wypowiem również na temat tego dodatku w tamtym temacie :p Mimo wszystko moim najlepszym dodatkiem jest The Golden Mask. Jest bardzo klimatyczny i ma w sobie ten nastrój. Ogólnie lubię wszystkie dodatki :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 01-11-2011, 18:41   

K@t wrote:
A The Times to nie jest Gold, ani dodatek (mimo że potocznie jest tak nazywany) - to tylko promocyjny level dodawany swego czasu do jednego z numerów The Times'a.

Już któryś raz tłumaczysz to Łukaszowi z tego co pamiętam. Twardy zawodnik :brwi: .

No i odnośnie pominiętych dodatków - gdzie największy (?) oficjalny dodatek do serii TR - Legęda???

[ Komentarz dodany przez: K@t: 01-11-2011, 19:12 ]
Nie największy, TRC było dłuższe :( Jak każdy inny Gold w sumie.

[ Komentarz dodany przez: Integra: 01-11-2011, 20:22 ]
No TRC miało fabułę przecież, to ciągle będzie dodatek?

[ Komentarz dodany przez: K@t: 01-11-2011, 20:25 ]
Lost Artifact też miał. Wprawdzie tylko na loadscreenach, ale i tak ciekawszą niż TRL :D
_________________
; p ; >>
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 30-03-2012, 21:17   

Mam takie pytanie do osób, które grały w bonusowy lvl TR2 Gold 'Nightmare in Vegas' i miały problem z 'dupogłowiem Lary' (wiem, że kilka takich osób było i niestety wiedzą o co chodzi) ;) Czy ktoś się może dowiedział, lub przez przypadek odkrył jaka jest przyczyna tego uniemożliwiającego skończenie gry buga?

Właśnie zabieram się za dodatek, a pamiętam że jak grałam ostatnio to miałam z tym właśnie problem i ostatecznie musiałam sobie odpuścić (a próbowałam na 3 różnych kompach) :( Pomóżcie, bo przeszłam już wszystkie części TR + dodatki po sto razy i jednak czuję pewien niedosyt :/
_________________
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 02-04-2012, 14:26   

Sorry za post pod postem, ale chciałabym sama odpowiedzieć na swoje pytanie :D Otóż najprostsze rozwiązanie okazało się skuteczne - wystarczyło pobrać save'a z początku tego bonusowego lvl-u i wszystko śmiga :) że też wcześniej na to nie wpadłam :]

A tak poza tym - 'Nightmare in Vegas' strasznie mi się spodobał, taka fajna zmiana klimatu :P
_________________
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 23-01-2013, 20:17   

Zacząłem przechodzić TR1 Gold, gdyż niedawno przeszedłem TR1, więc zaraz potem zabrałem się za dodatek ;) Ogólnie zamierzam przejść wszystko po kolei przed premierą dziewiątej części, czyli potem TR2, TR2 Gold itd. Ale piszę, gdyż mam pytanie, które mnie nurtuje już od dawna. Chodzi właśnie o TR1 Gold, a dokładnie o poziom Temple of the Cat. Jak jesteśmy w takim jasnym miejscu i zjedziemy po pochyłościach w dół to Lara ginie nam bez żadnego powodu. Chyba, że jest jakiś powód przez który Lara nam ginie, ale o tym nie wiem :p Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat to prosiłbym o odpowiedź :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Zaqwes 
Nowicjusz


Joined: 02 May 2013
Posts: 3
Posted: 02-05-2013, 18:04   

Witam was.
Mam dosyć dziwny problem. Nie mogę zainstalować dodatkowego poziomu The Times. Instalator zatrzymuje się na 23% podczas gdy wypakowuje plik tomb4.exe po czym pokazuje się taki błąd:
http://img19.imageshack.u...beztytuuxhq.jpg

System jaki posiadam to Windows 7 Home Premium 64bit. Tryby zgodności były zmieniane na wszystkie możliwe oraz wyłączyłem funkcje DEP na instalatorze.
The Times ściągałem z trzech różnych źródeł. Dodam, że kolega z takim samym systemem też ma problem.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 04-05-2013, 13:27   

Czyli to najprawdopodobniej problem z kompatybilnością na Windzie 7. O ile ktoś nie znajdzie jakiegoś obejścia, albo nie stworzy instalatora pod "siódemkę" to z gry nici niestety :(
_________________
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 06-05-2013, 18:46   

A mnie taki błąd wyrzucało właśnie na xp, a na win7 zainstalowało się bez problemu ;)
_________________
 
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 20-07-2014, 12:37   

A ja lubię zarówno TR1 jak i TR2 gold. Oba dodatki są bardzo ciekawe,mają niesamowity klimat.Pamiętam jak po raz pierwszy w Egipcie w TR1gold wyszłam pod niebo pełne gwiazd.Albo jak w TR2gold znalazłam się w dżungli,w której biegały yeti(?).Dziwiło mnie tylko co robiły leżące wilki,które wybuchały na Alasce(?). Jednak jeśli chodzi o fabułe w TR1gold to jest ona nie zrozumiała.Ale poza tym jest fajny.W The lost artifact i Times level jeszcze nie grałam,ale zamierzam zagrać.
 
 
Mumia 
Nowicjusz



Joined: 14 Aug 2014
Posts: 27
Location: Zewsząd
Posted: 19-11-2014, 21:22   

Jeżeli chodzi o fabułę TR2 gold to jest ona... ciekawa ze względu na połączenie dżungli i Alaski :??: jednak mam problem z bonusowym levelem... w związku z tym pytam się: Czy to normalne, że Lara ma d :censored: ę na szyi? Co z tym można zrobić? Gdy próbuję wyjąć jakąkolwiek broń to Lara bierze w rękę swoje wiszące na szyi cztery litery i zaczyna nimi machać... ( na prawdę :!!: ) Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc... :(
_________________
"Zatem dlaczego pozostajesz na tej wyspie? Przybyłeś tu na wakacje i spodobały ci się widoki?" - Ojciec Patrick
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 20-11-2014, 20:11   

Ja miałam tak samo i jedynym rozwiązaniem okazało się pobranie save'a z początku tego levelu. Tutaj link do save'a ze strony http://tombraiders.net/ : >>KLIK<<
_________________
 
 
 
Shady-Yo 
Nowicjusz



Joined: 21 Jun 2016
Posts: 23
Posted: 17-07-2016, 14:56   

Tomb Raider: Unfinished Business

Dla mnie bardzo dobry dodatek i trochę dziwią mnie niektóre recenzje. Gra ma w sobie właściwie wszystko to co było najlepsze w podstawie, a może i nawet ciekawsze poziomy w sensie rozmaitości pułapek. Poza tym wydaje się, że wszystkie te poziomy są trudniejsze niż to, co mieliśmy w podstawie i wymagają nieco więcej skilla niż zwykle. Szczególnie levele w Atlantydzie. Co jeszcze? Zaskoczyła mnie trochę długość, bo jednak nie jest to wcale takie krótkie granie. Poziomy są rozbudowane i przebijają pod tym względem wiele leveli z podstawy. Sporo różnych dróg, tajemniczych zakątków i ogólnie nawet można się niekiedy pogubić. Dlatego jeszcze raz podkreślę, że gdzieś nie bardzo rozumiem rozczarowania widzów :) Na pewno było to lepsze niż dodatek do dwójki. 8/10.
_________________
Ukończone:
I 8/10 | Unfinished Business 8/10 | II 9/10 | II: Golden Mask 7/10 | III 10/10 | III: The Lost Artifact 9/10 | IV 10/10 | V 6/10 | Angel of Darkness 5/10 | Legend 9/10

Aktualnie gram w:
Anniversary
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo