FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Pytania, problemy, porady
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-12-2016, 15:48   

Nie. Z tego co kojarzę, to tylko na PC.
_________________
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 31-12-2016, 09:16   

Dzięki za info.Fajnie by było,gdyby była taka możliwość.
 
 
Owin 
Nowicjusz


Joined: 22 Jun 2011
Posts: 6
Posted: 18-01-2017, 00:52   

Cześć, wie ktoś może czy istnieje taka możliwość aby muzyka zatrzymywała się na czas wchodzenia do menu/inwentarza?
 
 
(--AGATA--) 
Praktykant



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 111
Posted: 18-01-2017, 15:04   

zdejmij słuchawki,albo wyłącz głośniki :p
_________________
One, two – EKO coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again
 
 
Owin 
Nowicjusz


Joined: 22 Jun 2011
Posts: 6
Posted: 18-01-2017, 18:21   

Dzięki uprzejmie, działa
 
 
(--AGATA--) 
Praktykant



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 111
Posted: 19-01-2017, 10:45   

Zachowałam się jak wredna świnia,wybacz :D
_________________
One, two – EKO coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again
 
 
grzyb_atomowy 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2017
Posts: 6
Posted: 12-06-2017, 23:05   

Cześć, mam problem z wyświetlaniem obrazu (?) w ściągniętych customach. Kiedy gra jest włączona na górze widać szary pasek, który przysłania górną część ekranu. Skutek jest taki, że życie czy sprint nie są dobrze widoczne (Obrazek załączyłam na dole)

Nie przeszkadzało mi to do czasu. Jakąś godzinę temu ściągnęłam TR Relics of Power. Szczęśliwa odpaliłam grę, ale co to? Nie ma paska z życiem. Dopiero później rozkminiłam, że w TR3 wspomniany pasek jest malutki i wąski, więc problemem jest to szare cholerstwo na górze.

Próbowałam naprawić custom za pomocą Widescreen Patch'a, ale nic to nie daje. Dla porównania odpaliłam zwykłą Trójkę już spatchowaną i działała znakomicie (patch działał).

Przyszło mi do głowy, że może winny jest plik Tomb_Nextgeneration.dll, ale już sama nie wiem :(

Jeśli ktoś miał taki sam problem i go naprawił, proszę o odpowiedź :(

:(
 
 
ADR 
Podróżnik


Joined: 14 Oct 2006
Posts: 354
Posted: 13-06-2017, 16:07   

Ustaw w tomb4setup opcje "no waiting for refresh" oraz "set soft full screen". Jeżeli nie ma tych opcji - są tylko w nowszych customach, to pozostaje grać w oknie (window mode). Winny jest Windows 8 oraz 10.
 
 
grzyb_atomowy 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2017
Posts: 6
Posted: 13-06-2017, 17:39   

ADR wrote:
Ustaw w tomb4setup opcje "no waiting for refresh" oraz "set soft full screen". Jeżeli nie ma tych opcji - są tylko w nowszych customach, to pozostaje grać w oknie (window mode). Winny jest Windows 8 oraz 10.


Dzięki Ci bardzo za odpowiedź :D Dziwne, że o tym nie pomyślałam, jednak nadal mam problem, ponieważ kiedy odpalam Setup wyskakuje błąd w którym pokazana jest lokalizacja pliku i napis, że ścieżka nie istnieje i zeby sprawdzić jej poprawność.

Nie znam się na level editorze, ale z tego co napisałeś zrozumiałam, że każdy custom ma własny setup? Ciekawa jestem czy gdybym zainstalowała TR4 i włączyła setup z oryginału to coś by to dało, ale szczerze wątpie. Niby mogłabym grać tak jak jest, ale nie widząc życia jest to mega niekomfortowe :mrgreen2:

Kurcze, bardzo mi zależy na zagranie w tego TR :( Jest długi i ma świetną ocenę, więc jestem go bardzo ciekawa :)
 
 
ADR 
Podróżnik


Joined: 14 Oct 2006
Posts: 354
Posted: 13-06-2017, 19:39   

Musisz stworzyć własny setup, znalazłem w google jak to zrobić po angielsku:

"Make a link to the tomb4.exe and right click on it. And now properties.
Go to "target" and write on the end from this line -setup

Example:
"E:\Black Villa\tomb4.exe" -setup

Save it, and start the link. And now the setup start."

make a link, czyli trzeba skopiować tomb4.exe i zmienić nazwę na np. tomb4-setup.


EDIT: A ten custom nie jest przypadkiem na silniku TR3? jeżeli tak, to metoda o której napisałem nie zadziała. Wtedy chyba tylko pozostaje grać w trybie okna. Może jest jakieś rozwiązanie na to, nie wiem.
 
 
grzyb_atomowy 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2017
Posts: 6
Posted: 13-06-2017, 23:07   

Quote:
EDIT: A ten custom nie jest przypadkiem na silniku TR3? jeżeli tak, to metoda o której napisałem nie zadziała. Wtedy chyba tylko pozostaje grać w trybie okna. Może jest jakieś rozwiązanie na to, nie wiem.


Custom zrobiony jest na silniku TR4 :P

Setupu nie ogarnęłam, ale pisałeś wcześniej o trybie okna i pomyślałam, że poszukam jak go włączyć (Tak, nie wiedziałam jak to zrobić :mrgreen2: ) Wystarczyło wcisnąć Alt+Enter... Właśnie odpaliłam pierwszą część tego customu i gra mi się znakomicie :) Mimo, że to nie to samo co tryb pełnoekranowy, to nie zamierzam już się w to bawić i zawracać głowy na forum, więc problem uważam za rozwiązany :D Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

PS. Może w wolnej chwili ogarnę jakoś ten setup, bo to dość ciekawa sprawa ale jak narazie chcę w końcu pograć :mrgreen2:
 
 
ADR 
Podróżnik


Joined: 14 Oct 2006
Posts: 354
Posted: 13-06-2017, 23:32   

Tak swoją drogą może zadziała skopiowanie pliku setup z innego levelu, warto spróbować.

Ale to nie jest takie trudne, trzeba tylko dopisać w skopiowanym pliku we właściwym miejscu " -setup ". :D

EDIT: Już nie pamiętam dokładnie jak to się robiło, ale chyba tak: prawy przycisk myszy na skopiowanym tomb4.exe, właściwości i w oknie adres docelowy czy jakoś tak na końcu dopisać -setup.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 15-06-2017, 10:08   

grzyb_atomowy, miałem ten sam problem w TR4, TR5 oraz customach. Zmiana stosownej opcji w setupie nie przynosiła rezultatu. Pomogło zaaplikowanie łatki:

https://community.pcgamingwiki.com/files/file/82-tomb-raider-series-fullscreen-border-fix/

Wypakuj gdziekolwiek i zainstaluj :)
_________________
 
 
mar!o 
Student



Joined: 13 Sep 2012
Posts: 41
Posted: 15-01-2019, 21:51   

Panie i Panowie, może to dziwne pytanie, ale zapomniałem jak się wywoływało plik SETUP z ustawieniami graficznymi z Customach, ktoś pomoże ? ;(
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 16-01-2019, 17:05   

Tworzysz skrót od tomb4.exe, wchodzisz we właściwości i na końcu pola "element docelowy" dajesz spacje i dopisujesz setup :)
_________________
 
 
 
mar!o 
Student



Joined: 13 Sep 2012
Posts: 41
Posted: 17-01-2019, 17:27   

Madziula wrote:
Tworzysz skrót od tomb4.exe, wchodzisz we właściwości i na końcu pola "element docelowy" dajesz spacje i dopisujesz setup :)


Dziękuje serdecznie pani Magdo :przytul:
 
 
adi 
Nowicjusz


Joined: 19 Jul 2014
Posts: 23
Posted: 30-07-2019, 12:57   

Hej, mam spory problem. Otóż gdy próbuję uruchomić jakikolwiek custom to pojawia się komunikat: critical error: missinh script.dat file, albo missing load.bmp. Zaznaczę, że ten problem pojawił się dopiero niedawno. Nie działa zupełnie żaden custom, nawet te, z którymi nie było poprzednio problemu. Co ciekawe przy każdym skróciw tomb4.exe jest taki sam rozmiar każdego customa. Nawet świeżo pobrane pliki nie działają. Proszę o pomoc
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo