FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Problem z przeniesieniem save'ów - TR3
Author Message
Yanuary 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2010
Posts: 22
Posted: 27-11-2016, 08:37   Problem z przeniesieniem save'ów - TR3

Słuchajcie, zgłupiałem, nie mam pojęcia, w czym rzecz :D

Z Tomb Raider mam do czynienia od dziecka, zwłaszcza z Klasykami. Nigdy nie miałem problemów z przeniesieniem zapisanych gier na inny komputer, albo wgraniem ich z Internetu. Wystarczy przecież zapisać pliki w głównym folderze z grą - banalna rzecz. Chociaż jak się zaraz przekonacie, nie taka banalna :D

Sprawa wygląda tak: gramy razem z dziewczyną, raz u mnie, raz u niej, stąd bierzemy ze sobą save'y na pendrive'ie, w zależności u kogo będziemy. Robiliśmy tak dużo razy - przeszliśmy w ten sposób TR1 i TR2. Ba, nawet spory kawałek TR3, stąd wiem, że zasada jest taka sama, a my robimy wszystko jak należy.

Jednak w pewnym momencie coś się spierniczyło. Otóż na lapku dziewczyny wciąż wczytywane są te same, stare save'y, na których kiedyś skończyliśmy u niej grać. Procedura wygląda jak zwykle: biorę save'y z domu - kopiujemy - zamieniamy i włączamy grę. A tu bach - wczytują się stare save'y.

Pomyśleliśmy, że może zrobiliśmy na odwrót - skopiowaliśmy save'y z pośpiechu z komputera na mojego pendrive'a i stąd zamieszanie. Ale zgrałem save'y na nowo (sprawdziłem też uruchamiając grę u siebie, czy to na pewno są najnowsze) i spróbowaliśmy następnym razem, w pełnym skupieniu - to samo.

Kombinowałem więc na różne inne sposoby (w międzyczasie przechodząc grę u mnie i kopiując save'y na nowo na pendrive'a, stąd były świeże i na pewno pochodziły z mojego komputera):
- usuwałem save'y z jej komputera i wgrywałem na nowo z mojego,
- wgrywałem tylko pojedynczy save,
- usuwałem u dziewczyny grę, instalowałem na nowo,
- na koniec wisienka na torcie, coś, co powinno na 100% zadziałać i wyeliminować ewentualną (chyba 10-krotną) pomyłkę w zrzucaniu odpowiednich save'ów: skopiowałem całą grę z mojego komputera na pendrive'a i z tego pendrive'a uruchomiliśmy grę u dziewczyny, a tu co? To samo, stare save'y, które były już przecież daawno usunięte i parokrotnie zamieniane :D .

Wygląda więc na to, że te save'y gdzieś siedzą, w innym miejscu, ale z tego co wiem, to jedyne miejsce na save'y jest w folderze z grą. Albo system je interpretuje po staremu, nie wiem jakim cudem.

Od tamtej pory możemy grać w TR tylko u mnie w domu, i jest nam z tego powodu bardzo przykro :(

Pomożecie?
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 27-11-2016, 13:21   

January wrote:
[...] jedyne miejsce na save'y jest w folderze z grą.

Tak było w erze starych Windows, teraz save'y mogą znajdować się w innym katalogu: w specjalnym, alternatywnym drzewie katalogów. O tym, jak do niego dotrzeć, znajdziesz w tym poście (zamiast "Tomb Raider Chronicles" trzeba oczywiście wybrać folder dla TR3):

http://forum.laracroft.pl...p=149363#149363

Jeśli chcesz, aby save'y pojawiały się w folderze z grą, to musisz uruchamiać grę jako administrator.
_________________
 
 
 
Yanuary 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2010
Posts: 22
Posted: 28-11-2016, 08:15   

Dzięki za odpowiedź, sprawdzę to przy najbliższej okazji i dam znać, jak poszło :)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo