FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Customy Świąteczne
Author Message
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 14:05   

Dziękuję Niezapominajko. Chyba po raz pierwszy zdarzyło mi się nie wiedzieć co mam w plecaku :swirek:

Madziula -> tam na tym dziedzińcu jest urwana konstrukcja z jasnej cegły pod nią są dwa bloki jeden przesuwasz w jedną stronę pod ścianę, a drugi w drugą też pod ścianę.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 14:26   

joker, [spoiler:604e548289] Właściwie to już wcześniej przesunęłam te bloki, a za drzwiami które się otwarły znalazłam książkę, tylko nie zauważyłam tej drabiny do góry, ślepota :P [/spoiler:604e548289]
Tak więc mam różowy i niebieski kryształ, ale dalej nie wiem jak zdobyć żółty... Jak już wcześniej pisałam mam Silverkey, ale nie wiem gdzie go użyć, a w miejscu gdzie jest żółty kryształ pali się podłoga ;)
_________________
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 11-12-2012, 16:47   

Sorry, pomyliło mi się. Stół z choinką jest w salonie i tam trzeba go użyć.
[spoiler:656a4916e3]Można przestrzelić niektóre obrazy[/spoiler:656a4916e3]
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 18:29   

Madziula -> jeśli nadal nie rozwiązałaś problemu to podpowiadam :) ostatni kryształ jest w sali którą się otwierało za pomocą przesuwnych bloków o których wspominałem. Tam była książka (sekret) na postumencie i można wspinać się po kawałku ściany z drewna za postumentem. Tam leży kryształ. Silver keya używa się dalej ale najpiew trzeba zdobyć nakręcanego żuka. Sorki że dopiero teraz pisze ale w pracy nie mam TRLE i nie mogłem tego wcześniej sprawdzić, a nie pamietałem.

ps. ale chyba niebieskiego Ci brakuje bo żółty zdobywało się na początku ;) i tam gdzie opisałem znajduje się niebieski
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 18:56   

No przecież napisałam, że różowy i niebieski mam, a żółty wiem gdzie jest tylko nie wiem jak się do niego dostać... :]
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 19:13   

Madziula -> hmm nie wiem czy nie będziesz musiała zagrać od wcześniejszego savea. Wchodząc na dziedziniec powinnaś już posiadać zółty kryształ. Nie mam wcześniejszych saveów wiec dokładnie sprawdzić nie mogę ale jego się zdobywało "chyba" tak jak pisałaś za płonącą podłogą. Gdzieś była dxwignia która burzyła kolumny stojące przed ogniami a za kolumnami jest dźwignia która uwalnia ducha księżniczki który gasi ogień.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 19:29   

Niezapominajko -> w salonie ze stolikiem z choinką przy oknie jest skrzynia-prezent, w niej jest klucz do biblioteki na górze, tam należy podłożyć ogień do kominka oraz można wyjść na balkon przez szklane drzwi popychane.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 19:48   

joker, jak na razie mogę bez problemu wrócić się do miejsca gdzie jest żółty kryształ:

Na screenie widać, że w pomieszczeniu, gdzie za ogniami znajduje się żółty kryształ, jest na ścianie jakiś slot, ale nie wiem na co. Może kojarzysz joker gdzie jest do niego klucz, czy coś? Bo w Tobie jak na razie jedyna nadzieja :P
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 20:28   

No dobra to tak :) żeby dostać się do tej sali ze screena trzeba skakać po wysuwających się blokach, na wprost tej sali z wodą jest pomieszczenie z taką samą kratkowaną podłogą, w koncie jest postument (na artefakt kombinowany) ściany tam są drewniane i jedną da się przesuwać być może tam jest ten klucz. aha po drodze w pomieszczeniu z dźwignią do tych bloków podnoszonych sprawdź ścianę z teksturą dziury tam też coś było tylko nie pamiętam co :)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-12-2012, 20:40   

joker, wielkie dzięki za podpowiedź ;) Nie sądziłam, że można prezenty otworzyć, choć wcześniej byłam przy nich kilka razy i klikałam ctrl na wszelki wypadek.

Edit: Jeszcze jedna rzecz. Czy podpalenie kominka ma spowodować otwarcie się bramki na zewnątrz? Czy to bug, że mi się nie otwiera, czy muszę zrobić coś jeszcze?
_________________

 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 20:46   

Dzięki joker, przegapiłam tą przesuwaną ścianę :)

Niezapominajka, ja już 2 kominki podpaliłam i za każdym razem była pokazana ta brama, więc sądzę, że trzeba zrobić coś jeszcze, aby ją otworzyć :)
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 20:53   

Są 3 kominki ;) do trzeciego trzeba wyskoczyć przez okno za łóżkiem i chwycić się drabinki na której wiszą lampki mrugające, aha i nie zapomnij użyć pilota do telewizora ;)

a dalej to nie wiem bo sam utknąłem :p rozwaliłem obrazy w korytarzu ale nic to nie dało ubrałem choinkę w salonie w lampki i bombki ale nadal mam zamknięty basen do którego otwarcia jak mniemam wymagany jest łom, nie mam też klucza do drzwi obok dużego akwarium w którym na dnie leży jakiś złoty klucz. No i brak mi misia którego trzeba zapudłować i przerobić na prezent ;)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 21:13   

joker, to masz chyba dokładnie to, czego ja nie mam i na odwrót :D
[spoiler:b98cb4b217]W jednym z pomieszczeń z kominkiem Lara patrzy na półkę z książkami, można spod niej wyciągnąć paczkę a pod nią jest właśnie łom.[/spoiler:b98cb4b217]
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 21:48   

Dzięki już mam łom :D kombinowałem przy tym regale z książkami bo lara o coś haczyła i próbowała coś chwytać ale musiałem jakiś źle stawać bo nie chciała "zaskoczyć"

ps. custom ukończony :D
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-12-2012, 22:09   

joker, gratuluje :D to teraz możesz napisać solucję :P .
joker wrote:
aha i nie zapomnij użyć pilota do telewizora

What? Nie znalazłam żadnego pilota O_o.

Poza tym nie mam pojęcia jak dostać się do trzeciego kominka. Łom już mam, gwiazdę na choinkę i jakieś błyszczące łańcuchy, które nie dają się zawiesić. Kominki które podpaliłam to jeden w różowej sypialni, a drugi w gabinecie.
_________________

 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 22:10   

Ubrałam choinkę w łańcuch, lampki i gwiazdę, a w inventory został mi jeszcze jakiś kwiatek i puste pudełko na prezent. Co mam zrobić dalej?

PS: Miałam się uczyć :hihi:

EDIT:

Niezapominajka, spróbuj z innej strony choinki :)
Poza tym, jak już pisał joker, w różowej sypialni można rozwalić okno za łóżkiem, a za nim jest drabinka na suficie. A jeżeli chodzi o pilot to jest on za jednym z obrazów, który można zestrzelić, ale może nie będę pisała gdzie, żeby nie psuć zabawy :p
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 22:35   

Ten kwiatek wieszamy na choince, a jest to łańcuch :p stojąc na wprost okna , z lewej strony choinki. Do pustego pudełka chowamy misia :) MAdziula -> Wyciągnęłaś już z akwarium klucz?, porobiłaś wszystko w bibliotece ? Przez okno w bibliotece można się dostać na werande, okno samo się roztrzaska po ubraniu choinki bodajże. (matko ale mam krótką pamięć :p ) ogólnie do choinki podchodzimy z każdej strony czyli 4 razy, a wieszamy: lampki, bombki, łańcuch i gwiazdę.

Niezapominajka -> w sypialni z królikiem jest okno za łóżkiem zestrzel je i dalej tak jak pisaliśmy. Choinka chce się ubrać ;) tylko nie wolno zbyt blisko do niej podchodzić najlepiej trzymać się krawędzi pola (kwadratu, tekstury na podlodze)
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 22:49   

Łańcuch już dawno zawiesiłam na choince, a w inventory mam jeszcze takiego czerwonego kwiata, ale wygląda na to, że to jest tylko sekret :p Poza tym wygląda na to, że zrobiłam już wszystko o czym piszesz, jedynie brakuje mi miśka do prezentu, pamiętasz może gdzie on jest?
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 11-12-2012, 23:15   

Po ubraniu choinki otwierają się drzwi w bibliotece na górze. Tam na werandzie jest misiek.
Troche namieszałem wcześniej :p przez okno wychodzi się na balkon po łańcuch.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-12-2012, 23:27   

Ja jebe, nie mam jeszcze lampek... :nietak: joker dobry człowieku, pomóż jeszcze raz, gdzie te lampki mogę znaleźć? :P
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 12-12-2012, 09:43   

Kurcze zebym to ja pamiętał :p sprawdź w sypialni w kredensie w szufladzie.

Jest kolejny custom Christmas Dream :D
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 12-12-2012, 13:40   

Jest :D Przeszłam! Dziękuję za pomoc ^^
Custom całkiem przyjemny, ale trudny przez elementy, których trudno się domyślić np. prezent, który działa jak skrzynka, albo z której strony choinki coś powiesić i na jakiej kupce położyć prezent. Ale fajnie się grało, świąteczny klimat jest i graficznie też przedstawia się ładnie :) .
_________________

 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 12-12-2012, 18:19   

Niezapominajka -> Gratulacje :) też podobał mi się ten custom chciaż nazwałem go odgrzewanym kotletem :p

Madziula -> tak, lampki są w szufladzie w szafie w sypialni.

Christmas Dreams - jeśli ten custom to świąteczny sen to jest to sen psychopaty :p Tekstury są tak fikuśne że ciężko się poruszać, ciężko będzie też cokolwiek podpowiedzieć. Jak na razie cudem brnę do przodu wszystko robiąc na czuja. Nie podoba mi się ten custom, jest męczący chociaż oprawa muzyczna jak najbardziej jest świąteczna.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 12-12-2012, 21:41   

joker wrote:
lampki są w szufladzie w szafie w sypialni.
Już wcześniej podchodziłam do tej szafki chyba z 10 razy, bo Lara się na nią patrzyła przy wchodzeniu do pokoju, ale naciskanie ctrl nic nie dawało ;) Ale nareszcie się udało, dzięki za pomoc :)

Ogólnie to średnio podoba mi się ten custom. Denerwuje mnie to, że możemy wchodzić w interakcję tylko z niektórymi obiektami danego typu, np. jedno okno można przestrzelić, ale inne (identyczne) już nie, tak samo z obrazami... Przez to czasami łaziłam jak idiota i naciskałam ctrl przy każdym możliwym obiekcie :p
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 13-12-2012, 10:49   

Czy ktoś podjął się przejścia Christmas Dreams ? Przebrnąłem przez fikuśne pomieszczenia i dotarłem do małego miasteczka no i utknąłem :p w mijescu gdzie wyskakuje się przez okno u fryzjera chwyta dachu i przechodzi się za płot. Tam jest kratka w ziemi oraz wajcha skakana. Wajcha otwiera klapę za ścianą. Problem polega na tym że nie da się wydostać z tamtąd. Przez płot lara nie przeskoczy a roztrzaskanie murku pod płotem nic nie daje bo Lara nie może się pod nim przecisnąć :help:
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo