FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Multiplayer

Chcielibyście multiplayer do TR ?
Tak.
42%
 42%  [ 26 ]
Nie.
37%
 37%  [ 23 ]
Nie wiem ... To zależy.
19%
 19%  [ 12 ]
Voted : 61
Total Votes: 61

Author Message
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 18-03-2009, 11:02   Tomb Raider Multiplayer

A jeśli tak to jak by wyglądał ?
Czy to dobry pomysł ?
Ja osobiście jestem jak najbardziej za . Bo z tego co wiem twórcy gry zastanawiali się nad tym , ale nie wiem czy kiedykolwiek będzie to zrealizowane .
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 18-03-2009, 11:20   

Mi osobiście nie bardzo to odpowiada.Niby jak to sobie wyobrażasz?
Wszyscy zaczynamy od początku dajmy na to Tajlandię i kto pierwszy ukończy level?
Jakoś nie widzi mi się jak 20 osób biega Larą obok mnie.
Wszyscy przeciwnicy musieliby być usunięci no bo niby jak inaczej? Część osób biegnie dalej a reszta pozbywa się przeciwników?
Myślę że TR nie jest stworzony do trybu multiplayer.

Pozdrawiam
 
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 18-03-2009, 13:32   

Powiedzmy że levele będą mniejsze i powinny bazować na te z gry , będą różne postacie ( nie same Lary , tylko inne postacie z gry np. Amanda , albo jacyś najemnicy ) . Ci którzy będą najlepiej grać będą w następnej rundzie Larą albo coś takiego . Mogą być różne konkurencje jak np. odszukaj artefakt który jest gdzieś losowo ukryty na mapie . Będą dwie drużyny które będą ze sobą walczyć , i jednocześnie szukać artefaktu . Multiplayer może zachęcić też innych graczy , tryb multiplayer w przypadku TR mógłby być bardzo ciekawy i odmienny od innych gier .
Później jeszcze coś wymyślę , ale wydaje mi się że to dobry pomysł . :pozdro:
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 18-03-2009, 18:10   

Jedyny tryb multipalyer jaki bym zaakceptował w Tomb Raiderze to cooperative i to raczej jako "dodatkowa" opcja z rozgrywką na nowych, innych lokacjach przystosowanych dla dwóch graczy - czyli rozwiązywanie zagadek działając razem, np. naciskanie 2 dźwigni w tym samym momencie itp.
_________________
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 18-03-2009, 18:50   

Nie wiem ... To zależy.
W zależności od tego jak miało by to wyglądać. Z tego co się orientuję, to na N-Gage był tryb muliplayer i polegał on na przejściu levelu w jak najszybszym czasie (max. dwie osoby). Nie wiem, jak to wyglądało w praktyce, czy było to dobre rozwiązanie. Ale wydaje mi się, że TR Multi nie ma sensu, jeżeli nie wymyśli się jakiegoś oryginalnego trybu dla takiego rodzaju gry.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Dr.Lecter 
Student



Joined: 12 Oct 2008
Posts: 36
Location: Warszawa
Posted: 18-03-2009, 20:09   

Ja mówię stanowczo nie dla trybu multipalyer.
Dla mnie TR zawsze pozostanie grą gdzie samotnie zwiedzam grobowce, walczę z przeciwnikami i rozwiązuję zagadki.
Dodatkowa postać psuła by mi klimat odosobnienia w jakimś zapominanym grobowcu.
_________________

 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 18-03-2009, 22:06   

Multiplayer nie musi mieć przecież fabuły. To może być np. bonus.
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 18-03-2009, 22:16   

Aniaa wrote:
Multiplayer nie musi mieć przecież fabuły. To może być np. bonus.

No właśnie , np. jakby się ukończyło całą grę , to dla tych co by chcieli więcej mogli by sobie pograć w trybie wieloosobowym . To tylko by był taki dodatek do gry , jakby się komuś nie podobało to by mógł olać . :)
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 28-03-2009, 23:55   

Multiplayer do tomb raider'a to fajna sprawa. Jestem zdecydowanie za :) Można by było wybierać różne tryby takie jak wyścigi pomiędzy Larami albo bitwa między Larami :D Czy jest możliwość, że multiplayer się pojawi, bo chciałbym pograć z kimś we dwójkę :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 29-03-2009, 10:29   

Dobre pytanie :P
Z jednej strony granie w dwie osoby to całkiem spora frajda, np mielibyśmy fajną rolę dla Doppelgangera który to, z tego co zauważyłam zdobył ostatnio sporą sympatię :D . Jednakże z drugiej strony mam pewne obawy czy jeśli wprowadzimy dodatkową postać, to czy nie zatraci się ta główna idea gry oraz to o czym piszecie - klimat samotności i tajemniczości.

Niby mulitiplayer jako dodatek wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, ale to by chyba nadalo się tylko od tak - do pobiegania sobie razem, a to mi się wydaje takie troche naciągane ;p .
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 29-03-2009, 12:01   

Nie!Nie!Nie!
Lara,a raczej gracz w tej serii dziala tylko w pojedynke.
Bardzo wielu osobom nie przypadlo do gustu samo podpowiadanie przez Zipa i Alistera w Legendzie,jak i co robic dalej;a tu jeszcze pomoc lub wspolpraca z inna osoba.WTF :gupek:
Przeciez jest multum gier wieloosobowych,wiec jesli chcesz pograc razem z innymi osobami,poprostu odpalasz inna gre i tyle!
Kluczowe dla rozgrywki elementy w TR powinny pozostac niezmienne,wlasnie dlatego odniosla ona sukces.
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 29-03-2009, 12:33   

Nic się nie stanie jak choć raz Lara będzie miała towarzystwo. Co wy tacy jesteście "Zosiami Samosiami"?
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 29-03-2009, 12:53   

Moze "Zosie Samosie"nie lubia przerabiac Tomb Raidera na Simsow?! :(
Tej drugiej gry nie cierpie,wiec nie przerabiajmy na taka TR.
Mamy teraz do wyboru kilka innych grywalnych postaci do zamiany z Lara w kilku levelach:od Amandy po Zipa.
Jestem otwarty na nowosci,ale bez przesady.
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 29-03-2009, 13:30   

W róznych wywiadach CD wspominali że przy ostatnich trzech tytułach zastanawiali się nad wprowadzeniem trybu Multi jednak nigdy nie udało się im znalezc odpowiednio dobrego powodu/rozwiązania by umieścić tą funkcje w grze...
Jak dla mnie TR,był,jest i będzię grą pod znakiem "single player",to jest już jedna z jej cech szczególnych,i to się nie zmienia od lat. Lepiej żeby CD skupili się na stworzeniu odpowiednio rozbudowanych lokacji,poszerzaniu interakcji z otoczeniem itd. niż obmyślaniu strategii dla kilku graczy w jednym trybie.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 29-03-2009, 14:23   

Aniaa wrote:
Nic się nie stanie jak choć raz Lara będzie miała towarzystwo. Co wy tacy jesteście "Zosiami Samosiami"?

A ja własnie lubię grać i kombinować sama. Po co mi chmara pomocników jeśli mam głowę na karku? :)

Aniaa, już raz Lara miała towarzystwo w grze i jakoś na dobre to tej grze nie wyszło. :P

Sam multiplayer widziałabym ewentualnie jeśli już na zasadzie dodatku, bonusa do standardowej gry -coś jak TT. Jeśli ktoś chce to zagra a jeśli nie to nie musi.

Boone wrote:
Lepiej żeby CD skupili się na stworzeniu odpowiednio rozbudowanych lokacji,poszerzaniu interakcji z otoczeniem itd. niż obmyślaniu strategii dla kilku graczy w jednym trybie.

A tutaj zgadzam sie w całej rozciągłości -porządny TR jest ważniejszy niż ganianie się po planszy z innymi.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 29-03-2009, 18:06   

Asyenna wrote:
Aniaa wrote:
Nic się nie stanie jak choć raz Lara będzie miała towarzystwo. Co wy tacy jesteście "Zosiami Samosiami"?

A ja własnie lubię grać i kombinować sama. Po co mi chmara pomocników jeśli mam głowę na karku? :)

Aniaa, już raz Lara miała towarzystwo w grze i jakoś na dobre to tej grze nie wyszło.


Nie wyszło jej z powodu wyciętych fragmentów i ogromnej ilości bugów. No i fatalnego sterowania Lary i Kurtisa. Przykro mi, ale taka jest prawda.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 29-03-2009, 18:23   

Aniaa, wiem jakie są wady TR AOD. Miałam tylko na myśli że obecność Kurtisa w grze jakoś nie sprawiła że przez to stała sie ona lepsza.
I nie mówię tu o sterowaniu czy bugach.
Poprostu średnie uzasadnienie miało umieszczenie w AOD Kurtisa. Było to moim zdaniem na siłę, żeby było więcej nowości w końcu gra miała być next generation.

Natomiast postać sobowtóra została całkiem zgrabnie wpleciona w całość fabuły TRU. więcej sensu i logiki a od razu całość lepiej sie prezentuje. :)

A wracając do tematu jakoś nie chce mi się wierzyć że CD zrobią w ogóle multi. Ale pożyjemy zobaczymy.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 29-03-2009, 19:59   

Multi w TR? Nie wiem, jak was, ale mnie nawet taka namiastka jak Zip i Allister wcinający się co chwila z komentarzami irytowała. Zresztą jak zrobić tu ten multi? I PO CO? Tryb multiplayer wprowadza się w jakimś celu. A jak uzasadnić multi w grze polegającej na eksploracji róznych zadupiów (zadupi?)
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 29-03-2009, 21:22   

Igi^MBE wrote:
Zresztą jak zrobić tu ten multi? I PO CO? Tryb multiplayer wprowadza się w jakimś celu. A jak uzasadnić multi w grze polegającej na eksploracji róznych zadupiów (zadupi?)

Na przykład po to, bo wprowadzić świeżość do gry. I jestem jak najbardziej ZA wprowadzeniem tego trybu, ale tylko jako dodatkowa oddzielna opcja w grze i tylko w trybie kooperacji - po to by rozwiązać zagadki które wymagają więcej niż jednej pary rąk...
_________________
 
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 29-03-2009, 21:45   

Nie mówię że twórcy gry mają skupić się tylko na trybie wieloosobowym , chodzi o to aby multiplayer był jako dodatkowa opcja i nie ma nic wspólnego z fabułą gry . Po tym jak się przejdzie całą grę ( lub kiedy się chce ) aby się nie nudzić można sobie bardzo długo grać w multi , nie mówię że musi być koniecznie , ale bardzo bym się ucieszył jakby się pojawił :) . Jeśli chodzi o cooperative to gra by była bardzo ciekawa . Widzę to np. w taki sposób , że dwie osoby ( albo więcej ) pomagają sobie nawzajem , przeciągając różne dźwignie po to aby uniknąć jakiejś pułapki i śmierci . Gracze będą mogli sobie nawzajem pomagać,np. jeden może wybić drugiego w górę ( przez co ten drugi wyskoczy w górę wyżej niż zazwyczaj sam). Może też być tor przeszkód na czas , gdzie jeden gracz drugiemu będzie przeszkadzał włączając różne pułapki . :tak:
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 29-03-2009, 22:15   

Nie tylko mogą sobie pomagać podczas walki. Chociaż to też dobry pomysł ;) Ja myślałem akurat nad tym w przykładzie dwóch dźwigni w innych pomieszczeniach otwierające te same drzwi. Jeden gracz mógłby iść do pierwszej, a drugi do drugiej :D Oczywiście to mój przykład. Jest jeszcze wiele innych kombinacji które można robić :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 03-04-2009, 21:11   

Ja osobiście chciałbym żeby to był Co-Op coś w stylu RE5, ktoś gra Larą a ktoś inną postacią i we dwójkę przechodzą level :) Fajnie by to wyglądało :) I mogli by zrobić specjalne patenty w stylu by gdzieś się dostać 1 osoba musi podsadzić drugą by ta przeszła przez bramę i otworzyła tej drugiej osobie bramę od wewnątrz :) Myślę że to by było fajne :)
_________________


 
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 04-04-2009, 10:52   

Multiplayer? To zależy... Jeśli by był jako dodatkowa opcja, to czemu nie. Nie miałabym nic przeciwko. Chociaż i tak uważam, że to nigdy nie zastąpi przechodzenia gry w pojedynkę... Zresztą naprawdę wątpię w to, żeby kiedykolwiek jeszcze zdecydowano się na wprowadzenie multiplayera w TR. Bo jeśli to by faktycznie kiedyś się pojawiło, to i tak pewnie większość grałaby w multi jedynie dla zabawy, po uprzednim samodzielnym przejściu gry.
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 18-04-2009, 00:04   

Jedni by chcieli ten tryb,a inni nie.Przypomina mi to probe tworzenia gry uniwersalnej,ktora zadowoli wszystkich.Sorry,ale jak cos jest do wszystkiego,to jest do niczego :nie:
Chyba nie warto dla pozyskania odrobiny nowych graczy wprowadzac tak drastycznych zmian,ktore moga odstraszyc o wiele wiecej starych fanow.
Quote:
i tak pewnie większość grałaby w multi jedynie dla zabawy

Tak samo jak przechodzeenie od nowa Legendy 30 razy,zawsze w innym stroju :gupek: W sumie mozna,ale po co?
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Tonetti 
Podróżnik



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 237
Location: Wałbrzych
Posted: 18-04-2009, 10:34   

The Darkness wrote:
Ja osobiście chciałbym żeby to był Co-Op coś w stylu RE5, ktoś gra Larą a ktoś inną postacią i we dwójkę przechodzą level :) Fajnie by to wyglądało :) I mogli by zrobić specjalne patenty w stylu by gdzieś się dostać 1 osoba musi podsadzić drugą by ta przeszła przez bramę i otworzyła tej drugiej osobie bramę od wewnątrz :) Myślę że to by było fajne :)


To dobry pomysł. CD mogli by w następnej części gry zrobić multiplayer'a w kilku trybach. Pierwszym było by swobodne chodzenie po mapie i rozmowa z innymi ludźmi, drugim trybem było by przechodzenie levelu w taki sposób, jaki przedstawił The Darkness, a trzeci tryb to jak najszybsze przejście danego levelu. I żeby można było by zrobić własną postać, aby każda nie wyglądała identycznie i czymś się wyróżniała :)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo