FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Red Dead Redemption
Author Message
Birko 
Praktykant



Joined: 14 Feb 2007
Posts: 150
Posted: 02-06-2011, 18:01   Red Dead Redemption

Minął już ponad rok od premiery i jeszcze nikt nie zrobił tematu o tak świetnej grze, aż dziw mnie bierze :o
Cóż mogę powiedzieć o tej grze? To jedna z najlepszych produkcji w jakie grałam. Grafika jest cudowna, fabuła rozbudowana, postacie ciekawe, muzyka bardzo dobra i w zasadzie mogłabym tak wymieniać cały dzień :D No, ale do rzeczy:
Grafika - absolutna rewelacja. Duże otwarte, a jednocześnie bardzo dokładne przestrzenie, przedmioty, zwierzęta i postacie wykonane z dużą dbałością, zmienna, różnorodna pogoda... I znowu mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Przede wszystkim bardzo podoba mi się wykonanie koni. Uwielbiam je i bardzo mnie cieszy, że zostały wykonane z tak dużą dbałością o szczegóły (jedyne gry gdzie miałam do czynienia z końmi to były jakieś różowiaste i słitaśne gierki dla małych dziewczynek, gdzie twórcy chyba nigdy na oczy konia nie widzieli :roll: ).
Postacie - jak już wspomniałam - ciekawe. Przede wszystkim główny bohater, John Marston. Niby zabija wszystkich wokół, dla swoich przeciwników nie ma litości, ale za to jest kochającym mężem (właściwie to chyba jedyna postać w grze, która nie zdradzała żony) i pomaga różnym ludziom. Jedyną postacią, której nie cierpię jest Seth. Ma paskudny charakter, wygląd i wszystko inne :P .
Fabuła - długa, rozbudowana i z wieloma wątkami pobocznymi. Głównym celem jest dorwanie Billa Williamsona i paru innych - byłych przyjaciół Johna, a także uwolnienie pojmanej rodziny. Poza tym jest całe mnóstwo pomniejszych zadań, które możemy wykonać jeśli chcemy. Ogólnie mówiąc - z ekranu nigdy nie wieje nudą.
Co do muzyki - idealnie wpasowuje się w całość. Gdy na ekranie toczy się szybka akcja to muzyka również przyspiesza, gdy jest spokojnie to tak samo jest z muzyką, etc.
Oczywiście jak każda gra i ta ma swoje niedoskonałości - przede wszystkim dziwne bugi i glitche. Najdziwaczniejsza jest chyba zmiana "skór" czy jak to tam nazwać. Chodzi o to, że czasem zwierzęta mają zamieniony model z ludźmi - i tak mamy na przykład człowieka-osła, człowieka-dzika, człowieka-węża itp. Same zwierzęta też mogą się zamienić i zamiast pojeździć na koniu, to możemy jechać na niedźwiedziu, sarnie itp. Komicznie czasem to wygląda :mrgreen2: . Tutaj macie parę filmików:
Człowiek-puma:
http://www.youtube.com/watch?v=jVVXyKP1FVk
Jeleń zamiast konia:
http://www.youtube.com/watch?v=yeJSfVmeKDU
Istne zoo:
http://www.youtube.com/watch?v=PS1qGWlOYns

Polecam tę grę każdemu, nawet tym, którzy w westerny raczej nie grywają (jak ja :P ). Naprawdę warto się zapoznać z tak świetną produkcją. Mam niestety złą wieść dla ludzi grających na PC - ta gra jest tylko na XBox360 i Playstation3.

P.S. Niestety nie miałam okazji zagrać w trybie multiplayer, ani w dodatek Undead Nightmare. Za to chętnie przeczytam opinie innych jeśli mieli okazję zagrać :)

P.S.2 Całkiem niezła recenzja: http://www.youtube.com/watch?v=s-SjgjFp4xA
 
 
chuderlaczek 
Nowicjusz



Joined: 26 Jan 2016
Posts: 5
Location: Kraków
Posted: 29-01-2016, 21:58   

miałem ostatnio okazje grać i nawet ok tylko trochę zapomniana
 
 
szpynda 
Nowicjusz



Joined: 29 Jan 2016
Posts: 15
Location: Malbork
Posted: 30-01-2016, 13:45   

Chętnie zobaczyłbym Marstona w nowej lub zremasterowanej odsłonie. RDR to jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji i ex na konsole. Pozycja obowiązkowa dla zbieraczy i aktualnie ogrywających czy nadrabiajacych gry exclusywne z konsol. Wiadomix: PCMR ;)
_________________
i5 3570K@4,2GHz/GTX770@/8 RAM1600@2133MHz
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 31-01-2016, 22:04   

Krążyły jakiś czas temu plotki, jakoby RDR miał wyjść na konsole nowej generacji oraz PC (sic!). Podobno Rockstar porzucił projekt odświeżenia jednego z najpiękniejszych tytułów na PS3/X360. Przyznam, że wersję na PS4 szarpałbym jak Reksio szynkę.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo