FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Film Tomb Raider (2018)
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 12-02-2017, 01:08   Film Tomb Raider (2018)

Poprzedni temat "TR Movie 3?" to było gdybanie przez ostatnie 14 lat ( :szok: ), pora więc ten rozdział zamknąć i rozpocząć wątek o konkretach.

Pierwsze szczegóły dostępne są na WoTR w nowym dziale >> http://laracroft.pl/trm3/index.html

Co sądzicie o nowym filmie?

Mnie niepokoi to, że mimo hucznych zapowiedzi o tym, że w epoce reboota Crystalsi zwracają uwagę na spójność kanonu, jednak takiej spójności nie będzie. Prawdopodobnie film będzie... rebootem reboota, czyli alternatywną wersją pierwszej przygody Lary względem alternatywnej pierwszej przygody Lary pokazanej w TR9 na Yamatai, która była alternatywną wersją wobec informacji o początkach Lary z instrukcji TR1 (wypadek lotniczy w Himalajach). Eh...

Poza tym Crystalsi tak bardzo na siłę lansują wizerunek tej nowej Lary z reboota z łukiem i czekanem, że boję się, że to samo bedzie w filmie, zrobią wszystko, by to było inne niż z Angie, a szkoda.... I niestety jest ryzyko, że przez nowy film utrwali się wizerunek Lary jako bohaterki lękliwej z łukiem zamiast pistoletow... i tak bardzo się to zakotwiczy w świadomości odbiorców, że już ciężko w ogóle będzie wrócić do klasycznej... Takie mam obawy.
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 12-02-2017, 11:55   

Ja tam czuję wobec tej produkcji wyjątkową obojętność. Po pierwsze: większość adaptacji tego typu nie ma nic wspólnego z oryginałem i rzadko się zdarza, by wiernie go naśladowano. Po drugie, mam dość reboota, czekana, łuku. Po trzecie, mam dość mieszania w tym uniwersum, bo szlag mnie trafia, jak słyszę kolejną nowinkę niemającą nic wspólnego z pierwowzorem - już nawet nie mam na myśli klasycznej Lary, ale skoro już ją stworzyli na nowo, to po co przerysowywują jej przygody na nowo i, cholera jasna, dlaczego oni tworzą alternatywną wersję pierwszego reboota? Mogli zrobić, nie wiem, adaptację nawet tej pieprzonej katastrofy w Himalajach - w uniwersum reboota, jeśli już bardzo chcą. Nowe lokacje, nowe zagrożenia - przede wszystkim coś nowego. A nie, zróbmy z Lary schabowego, a później co zostanie przeróbmy na zupę pomidorową. Wydaje mi się, że robią serii większe zło niż Core Design przy produkcji AoD.

Także, póki co nie mam planów na 16.03.2018
_________________
 
 
barteknowacki 
Nowicjusz


Joined: 25 Jun 2009
Posts: 14
Posted: 23-05-2017, 01:14   

Ja natomiast cieszę się z Lary takiej, jak ją przedstawiają teraz, i cieszę się, że w filmie obecnych będzie tyle elementów z gry z 2013r. To pierwsze to pewnie dlatego, ponieważ obecny wizerunek Lary to ten, który poznałem głębiej, który zaczął mnie w jakiś sposób interesować. Poprzedni też znałem, ale jakoś był dla mnie obojętny. Rozumiem więc, dlaczego innym graczom się to nie podoba i być może za 10 lat, kiedy postanowią znowu "przeorganizować" Larę np. w formie półrobota, mnie to się nie będzie podobać. Z elementów gry cieszę się, ponieważ obawiałem się, że film będzie baaaaardzo słabo związany z grami, jak to było poprzednim razem. Tutaj, jest wycieczka, statek, a przyznam że ogromnie chciałbym zobaczyć co niektóre lokacje z gry na żywo (albo np scenę przemiany Sam, albo żołnierzy Oni ;( :tak: )
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 23-05-2017, 09:46   

O ile będzie Sam i demony Oni, bo jak na razie zrobili z tego taki misz-masz, że nawet jakby ktoś chciał to nazwać ekranizacją reboota z 2013 roku, to film co raz mniej zdaje się ją przypominać. Wątek poszukiwania ojca (znowu), jakiś Lu-Ren zamiast Rotha, żołnierze Trójcy, których w grze nie było, Lara zamiast pracować w barze, jest kurierem rowerowym... Co raz bardziej trąca to rebootem reboota i groteską niż pełnoprawną ekranizacją. A szkoda - chwilowo liczę, że będzie to klapa i da do zrozumienia i twórcom filmów oraz twórcom gier, że nie o takie Larę walczyliśmy :P
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
barteknowacki 
Nowicjusz


Joined: 25 Jun 2009
Posts: 14
Posted: 25-05-2017, 02:58   

No wiadomo, chciałoby się maksymalnej spójności, ale może jakoś się obronią. Tyle mogę powiedzieć, że na film na pewno pójdę. BTW, ma być w Imax'ie w 3D, to prawda? :P
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 29-05-2017, 16:52   

barteknowacki wrote:
ma być w Imax'ie w 3D, to prawda? :P


Według informacji sprzed roku tak >> http://www.laracroft.pl/0716.htm#news2090
_________________
 
 
ramosek23 
Nowicjusz



Joined: 15 Apr 2016
Posts: 7
Location: Kraków
Posted: 24-06-2017, 22:34   

czekam na film, sądzić o nowym filmie nie bardzo mam jak wychodzi w 2018, ale znając obsadę mam nadzieję że będzie lepszy niż poprzednia część
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 09-09-2017, 10:28   

Też się wypowiem, choć to temat sprzed kilku miesięcy. Jak wiadomo, najfajniejsza Lara, to Klasyczna Lara i może ta z Trylogii, moimi ulubionymi odsłonami wciąż są TR2 i Underworld (Tajlandia!!! :P ). 2013 i Rise, to ja nawet nie traktuję jak Larę Croft, tylko wyrób Larobodobny. Owszem, podobają mi się te gry (zwłaszcza 2013), jako gry, ale na pewno nie jako Tomb Raidery. To nie ta liga, nie ma klimatu typowego dla TR. Nie ma tej atmosfery osamotnienia w jakimś starym grobowcu i strachu, że zza rogu coś na ciebie wyskoczy, i zapewne nie będzie ładne... :P

Dlatego też trudno mi jest się odnieść do nowego filmu na podstawie kilku zdjęć i zdawkowych informacji, zwłaszcza, że dla mnie, filmową Larą może być tylko Angelina Jolie, gdyby nie ta moda na remaki może jeszcze Angelina mogłaby Larę grać, jest do tego urodzona, TR 1 i 2 z nią były super. Owszem Kolebka była trochę dziwna, ale w jedynce nie ma się czego przyczepić.
 
 
barteknowacki 
Nowicjusz


Joined: 25 Jun 2009
Posts: 14
Posted: 20-09-2017, 02:23   

Zapowiada się akcja i faktycznie będzie 3D, jednak teaser został zmontowany w stylu pierwszego filmu TombRaider co mnie trochę zmartwiło. Miłoby było zobaczyć film który faktycznie jakieś emocje wywoła aniżeli "nawalankę" w stylu Marvela. Się zobaczy ;)

Tymczasem, tutaj pełna, niekwadratowa wersja teasera https://www.youtube.com/watch?v=cPs5ehhXJ5k
 
 
Badus 
Nowicjusz


Joined: 08 Feb 2013
Posts: 10
Posted: 20-09-2017, 15:59   

Ale to daremnie wygląda.

#notmylara
 
 
cetar 
Nowicjusz


Joined: 21 Sep 2017
Posts: 1
Posted: 21-09-2017, 10:01   

Czemu daremnie? Osobiście akurat przypadł mi do gustu i czekam naprawdę na ten film.
_________________
Ciemny aspekt jasnej sprawy, dzisiaj widzę obraz cały. umowa kupna sprzedaży
 
 
Brodaty 
Nowicjusz


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 1
Posted: 11-10-2017, 14:26   

Czekam na ten film. Nie jestem z tych osób, co przeszkadza nowa Lara. Lubię obie jej wersje. Jeżeli film, nie będzie przesadzony z CGI, to spotka się zapewne z dobrymi ocenami.
_________________
Most to droga bez powrotu. umowa kupna sprzedaży samochodu - polecam.
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 12-10-2017, 22:17   

Brodaty, watpie aby CGI zawazylo na tym jak dobry bedzie film. sa duzo wazniejsze aspekty.
_________________
@foto_peju
 
 
Dremlin 
Nowicjusz


Joined: 15 Dec 2017
Posts: 1
Posted: 15-12-2017, 14:58   

To prawda, że są ważniejsze aspekty, ale jeśli CGI jest zrobione po kosztach, to nie da się tego oglądać, nawet jak fabuła, gra aktorska, czy muzyka jest na miarę oskara.
Na szczęście po trailerze nie widać, by tak miało się stać, czekam na film mocno :)
_________________
For the horde. Polecam księgowa Jelenia Góra
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 14-01-2018, 19:33   

Już nie mogę się doczekać nowego filmu. Mam nadzieję, że podobnie jak z Jumanji - do wyboru będzie tylko polski dubbing - w końcu nie bez powodu obsówa tej premiery w stosunku do premiery światowej :P

Jakkolwiek by nie było - dla mnie Lara skończyła się na Underworld. Film może być dobry, może mi się nawet podobać, ale to będzie jakiśtam film przygodowy o jakiejś tam lasce.
:narka: :pozdro: :wotr:

Ps: tak bardzo chciałam napisać w końcu jakis post po latach ;( :jumper:
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Strielok 
Nowicjusz


Joined: 18 Jan 2018
Posts: 1
Posted: 18-01-2018, 09:25   

Ja mam za to nadzieje, ze w kinie będę mógł obejrzeć wersje 2D z napisami w normalnych godzinach. Gwiezdne wojny 2D z napisami były u mnie w mieście emitowane po 22... :)
_________________
Lara is love Lara is Life Księgowa Kalisz. - polecam.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 20-01-2018, 10:17   

Właśnie gram w TR:Underworld i popieram @ninti. To koniec Tomb Raidera.
Film pewnie obejrzę, ale nastawiam się na przygodówkę luźno opartą na grze, w którą kiedyś tam grałem i mało z niej pamiętam.

I popieram również prośbę o obligatoryjnych napisach PL - jak ma być źle, to w całości :p

:pozdro: :wotr: :croft:
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 20-01-2018, 12:07   

Menkaure wrote:
Właśnie gram w TR:Underworld i popieram @ninti. To koniec Tomb Raidera.


Boję się, że to prawda... Gra TR9 z 2013 roku miała potencjał, ale to co wydarzyło się później - TR10 i nędzne komiksy, a teraz film będący rebootem reboota - twórcy zniszczyli, pogrzebali ten potencjał. Epoka reboota jest najgorszą w historii marki TR, to po prostu pomyłka, błąd, który długo trzeba będzie naprawiać. I według mnie nie za sprawą nieco innego gameplayu, bo ten jest ciekawy, dynamiczny, ale za sprawą fatalnej głównej bohaterki - słabej, nijakiej zwykłej dziewczyny, która określa się niesłusznie mianem Lary Croft.

Prawdziwa seria TR póki co skończyła się w 2014 roku - na wydaniu Lara Croft and the Temple of Osiris.
_________________
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 20-01-2018, 19:12   

Menkaure wrote:
I popieram również prośbę o obligatoryjnych napisach PL - jak ma być źle, to w całości

Chyba miałeś na myśli dubbing :p .
Menkaure wrote:
Właśnie gram w TR:Underworld i popieram @ninti. To koniec Tomb Raidera.

Mocne słowa, chociaż w tym momencie tak to własnie wygląda. Normalnie przez to wszystko jest mi tak sstrasznie przykro że aż mam potrzebę o tym pisać na fb i tutaj i nawet mowię to poważnie. No bo sorry, mloda Lara z TR4 i 5 miała więcej jaj niz "ta dziewczna".
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 21-01-2018, 23:02   

W sumie nie dbam o kanoniczność serii. Bardziej zależy mi na ciekawych historiach. Zresztą, nigdy gry nie zwracały uwagi na życie osobiste Lary - w osobno wydanych książkach/komiksach/plepleple były informacje, dzięki którym można było ułożyć jej biografię. W sumie nie wnikałem nigdy w jej szczegóły bardziej niż jako ciekawostkę. Do roku 2001, kiedy to, zupełnie niepotrzebnie, zaczęli tam grzebać i zmieniać dane. Robiło się zamieszanie, ale ciągle nie uznawałem tego za łamanie jakichś wzorców i przepisywanie historii jej życia rodzinnego. Nie miało to przecież tak kolosalnego wpływy na fabułę. Aż do roku 2006, kiedy jednak zaczęto tam już grzebać na dobre i ba - łączyć to z fabułą i mieszać jeszcze bardziej. No ale dobra, zrobili to. Ukończyłem TRU i jak za każdym razem poczytałem sobie troche w PDA. Wyraźnie napisano: "Chciałabym inaczej dla swoich rodziców, bo nie zasłużyli na to co ich spotkało. Ostatecznie mogę uznać ten rozdział za zamknięty i rozpocząć nowy".
W tym momencie popełnili mega błąd. Z początku wydawało mi się, że utrzymanie Doppelgandera przy życiu zapędziło ich w kozi róg i nie będą mieli dalej na to pomysłu - stąd reboot i zaczynamy od 0. Jednak po dzisiejszym zamknięciu Trylogii dodatkiem Lara's Shadow uważam, że z tej pary można by było ciągnąć historię dalej. Zapomnieć o roku 1968 i nie postarzać jej z każdym kolejnym rokiem. Bo i po co? To postać cyfrowa, więc do licha po co miałaby się starzeć? Niech będzie miała 40 lat na zawsze! Doppelganger stanowiłby super bohatera drugoplanowego (nawet grywalnego) - coś jak Sully/Chloe/Samuel/Ellie/Tess. Takiej dwójce bohaterów nie straszna byłaby podróż na Yamatai czy do tej pieprzonej Syberii z Ryżu. Zagrodówna po utracie swoich rodziców mogłaby zacząć poszukiwać artefaktu dającego nieśmiertelność tak jak to ta zapłakana gówniara robi teraz (nie mogę ścierpieć Luddigntonówny). Ba - to dopiero byłaby rozpierducha! Uncharted? Moi państwo, tutaj kałachy i inne bazooki byłyby na porządku dziennym - w końcu nie z takimi broniami Lara miała styczność.

Nie lubię wątków rodzinnych/miłosnych w grach akcji. Nie mam zamiaru patrzeć, jak bohaterka, która zawsze była czymś więcej niż człowiekiem nagle ulega ludzkim emocjom. Nie - nie w grach. W filmach co innego, tam niech sobie pchają sceny typu Angelina i Gerard, lub "Dad, I miss you". Wg mnie w grach jest to po prostu nudne. Wiadomo, łapie za serducha miliony odbiorców i hajs się zgadza. Ale menkurowi to się nie podoba i kropka.

Tytułem podsumowania mieszania, czego mam już absolutnie dość:
Odkąd Richard (vel Henshignley) Croft pojawił się w serii nie raz i już tyle razy zginął. To, co udało mi się wyłapać:

Stare komiksy: zginął w katastrofie lotniczej w Nepalu.
TR The Movie: zabity strzałem w głowę przez Powella.
Trylogia TR by CD: zabity przez Natlę.
RoTR: popełnił samobójstwo.

Matka Lary (jako Andrea, później Amelia) z kolei za każdym razem w tych samych lub podobnych okolicznościach ginie inaczej:
Komiksy: zginęła w katastrofie lotniczej w Nepalu
Trylogia TR by CD: wpadła do eitiru w Helheim (po katastrofie w Nepalu i transferze na Arktykę).
RoTR: zmarła z zimna po katastrofie lotniczej w Nepalu.

Jeśli już uparcie chcą w to brnąć, to niech to w końcu raz i dobrze przedstawią, zakopią kogo trzeba, zapiszą Croftównę na implanty cycków, nauczą strzelać z dwóch Heckler&Koch-ów, bo mam ochotę jej strzelić z liścia, by się opamiętała.
_________________
 
 
Lilijka 
Nowicjusz



Joined: 26 Jan 2011
Posts: 19
Posted: 23-01-2018, 19:59   

Cez wrote:


Boję się, że to prawda... Gra TR9 z 2013 roku miała potencjał, ale to co wydarzyło się później - TR10 i nędzne komiksy, a teraz film będący rebootem reboota - twórcy zniszczyli, pogrzebali ten potencjał. Epoka reboota jest najgorszą w historii marki TR, to po prostu pomyłka, błąd, który długo trzeba będzie naprawiać.


Oby w ogóle dało się to naprawić... Pewnie będą to ciągnąć ile się da, ale boję się, że w pewnym momencie (ponownie) pomieszają wszystkie historie z gier, komiksów i filmów tak bardzo, że jedynym rozwiązaniem tego problemu okaże się kolejny reboot. Albo zakończenie serii :P

Dla mnie najgorsze w tej całej sytuacji jest to, że Crystalsi zaczynając w 2013 roku wszystko od nowa mieli w końcu szansę stworzyć biografię Lary raz, a dobrze. I to zaprzepaścili... Zamiast tworzyć reboota reboota, tysięczną wersję biografii, grzebać ojca po raz piętnasty i wymyślać tej beksie kolejnych przyjaciół o których gracz zaraz zapomni, mogliby ustalić jedną porządną wersję i się jej trzymać, żeby całe nowe uniwersum było spójne.

Zawsze będę wolała starą Larę, choć jej życiorys to było pomieszanie z poplątaniem. Nawet, jeśli niektóre gry były średnie, to Croft zawsze pozostawała babą z jajami. Miała charakter, w przeciwieństwie do tego płochliwego dziewczątka, które już od kilku lat miota się i miota i dalej nie potrafi stać się rasową tumrejdą. Szkoda, autentycznie szkoda, że taka fajna ikona, jaką była Lara Croft została odsunięta, a na jej miejsce wsadzono jakiegoś marnego uzurpatora. Mam cichą nadzieję, że za kilka(naście?) części Crystalsom uda się choć odrobinę zbliżyć do tego, co tak chętnie odrzucili.

I autentycznie szkoda mi Alicii :D Lubię ją, lubię jej grę, ale coś czuję, że występ w najnowszym filmie raczej nie przysporzy jej pochwał. Spodziewam się, że film będzie co najwyżej średni. Być może dziewczyna pokusiła się o rolę, bo wow Tomb Raider, wow Lara Croft, wow wielki powrót po latach, a tu zamiast Lary d*pa ;)

P.S. A w 2006 roku ludzie śmiali się z tego: https://www.youtube.com/watch?v=ZVMJzhDhjZI :D Nikt chyba nie sądził, że może być gorzej :D
_________________
Wierzymy w nią! Nie mamy podstaw, ale wierzymy!
 
 
Ninjai 
Nowicjusz



Joined: 18 Dec 2003
Posts: 15
Location: Kielce
Posted: 14-02-2018, 17:51   

Ponieważ okazało się, że moje konto nadal istnieje to chciałem coś napisać :) (po ok. 11 latach :p ).

W skrócie, bo jeszcze jestem w robocie:

Gra z 2013 pomimo tego, że mocno odbiegała od klasycznego Tomb Raider'a przypadła mi do gustu. Historia była w porządku, a nową Larę bardzo polubiłem pomimo ciągłego jej jęczenia ;) . Pasuje mi bardziej realistyczne podejście do tematu. RofTR jako gra również mi się podobał.

Dlatego jeśli TRM 2018 jest kalką gry z 2013 roku to może coś z tego filmu będzie.

Wątki w starych odsłonach gry (również filmach) i tak były pomieszane oraz mocno dziurawe, dlatego na tło Lary nigdy za bardzo nie zwracałem uwagi. Najważniejsza była dla mnie sama postać pani archeolog buszującej w grobowcach i spuszczającej łomot przeciwnikom :) .... no i zagadki... z tym w nowych odsłonach jest krucho, ale do przeżycia.

Pozdrowienia dla emerytów :p :browar:
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 300
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 14-02-2018, 18:59   

Ooo, Ninjai, kopę lat :D
_________________
 
 
Ninjai 
Nowicjusz



Joined: 18 Dec 2003
Posts: 15
Location: Kielce
Posted: 14-02-2018, 20:16   

Siemnano Cez :D :!!:

Wracając na to forum zacząłem się zastanawiać czy jakimś cudem, ktoś gdzieś, kiedyś wrzucił archiwum starego forum TRPL. Googlam... patrzę... jest :D (wstawione 2014-05-24). Teraz czytam i sobie przypominam fajne czasy :) i co za głupoty wtedy wypisywałem ;) ... ale to post do innego działu forum :)

Ninti :) pozdrowionka :D
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 300
 
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 26-02-2018, 16:56   

Ninjai, :papa: elo zią! kope lat :)

Z jednej strony ja też wolę tą starą Larę, kobietę z jajami, ale czy z drugiej strony to może nie jest też trochę sentyment do "tych czasów", do tego kim się wtedy było i co się myślało i dlatego że człowiek jakoś bardziej był podatny na podziwianie kogoś, szukał jakichś wzorców...Jednak no jejkuu ta Lara była inna, miała inny charakter i inne ekhm... atrybuty (oczywiście mówię o :guns: ;) ) i trochę dziwie jak ktos mi mowi że TO jest Lara Croft. Myślę, że lepiej bym to przyjęła gdyby powiedzieli że to jej jakas hora curka czy coś w tym stylu.

A tak naprawdę ten film koniec końców naprawdę może być dobry bez względu na wszystko. Mam nadzieję, że tak będzie bo kurde jednak zapłacę te pare zł na bilet i nie chce wyjść z kina z poczuciem zmarnowanych piniondzów.

Chociaż w sumie ... no Księciunio zapłaci hyhy :brwi:

:pozdro: :wotr:
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo