FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Doppelganger
Author Message
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 27-09-2009, 16:59   Doppelganger

Nie wiem czy był ten temat, czy nie, ale na pewno ta postać zasługuje na własny topic.

Co sądzicie o klonie Lary?

Wg. mnie ta postać jest troszkę tragiczna. Sztucznie stworzona, bez wolnej woli - do czasu. Najbardziej mi się spodobał moment z Lara's Shadow, rozmowa Lary i sobowtóra, gdy daje mu wolna wolę.
Quote:
- Posłuchaj mnie. Od tej pory ignoruj wszelkie rozkazy. Nikomu nie usługujesz.


Mimo iż Lara dała mu wolną wolę, to i tak sobowtór posłuchał jej - w sumie rozkazu, ale może to była prośba?

Najbardziej ciekawi mnie dalszy wątek tej istoty. Ma wolną wolę i może dalej żyć - nie potrzebuje żadnego eitru ani niczego. Jedyny mankament to czarne żyły i świecące oczy. Ale makijaż i okulary przeciwsłoneczne pozwoliły by mu funkcjonować w społeczeństwie. A może coś bardziej w kierunku mistycznym? Np. poszukiwanie własnego jestestwa?

Jest dużo możliwości, lecz szanse na to, że sobowtór wróci marne.
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 27-09-2009, 17:53   

Arti wrote:
Mimo iż Lara dała mu wolną wolę, to i tak sobowtór posłuchał jej - w sumie rozkazu, ale może to była prośba?

Wcale nie posłuchała rozkazu Lary. Zamin Lara 'dała' jej wolną wolę zapytała się co by zrobiła, gdyby ją miała, a dopp odpowiedziała - a co ty byś zrobiła? Lara uświadomiła sobie w tym momencie, że są identyczne. Obie chcą i zrobiłyby to samo.
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 27-09-2009, 18:00   

Arti wrote:
Jedyny mankament to czarne żyły i świecące oczy. Ale makijaż i okulary przeciwsłoneczne pozwoliły by mu funkcjonować w społeczeństwie.

Mogę spaść z krzesła czy jeszcze nie? :D

Sobowtór nie potrzebuje osobnego wątku, bo poza chwaleniem zdolności akrobatycznych w dodatkach i komentowaniem zachowania, nie ma niczego do zastanowienia. W przyszłości nie wiem czy się pojawi w TR, daj tu wolną wolę komputerowi, nie będzie funkcjonował w społeczeństwie ani podrywał wersje damskie PC w witrynach sklepowych, żaden makijaż ani okulary Larze2 nie będą potrzebne, to nie życie.
Sobowtór pewnie zostanie zapomniany przez twórców albo może w TR15 pojawi się jako smaczek - jak to wrogowie zabili Larę, a tu nagle druga się pojawiła. Choć i może coś z tego będzie, ale na pewno nie w następnej części.
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 27-09-2009, 18:02   

Nie wiem czy to dobry pomysł, by tworzyć osobny temat na tą postać. No, ale dopóki istnieje to się wypowiem ;)

Według mnie sobowtór to ciekawa postać i nie do końca wyjaśnialna. Ciekawy był moment w grze kiedy jest scenka z sobowtórem na morzu śródziemnym i jak spotykamy go w posiadłości Croftów. Mam wrażenie, że ta postać od czasu do czasu szpieguje Larę. Niestety nie grałem w Beneath the Ashes i Lara's Shadow, bo nie posiadam xbox'a, dlatego nie wiem co dalej zaszło :( Uważam, że wątek z sobowtórem nie będzie kontynuowany dalej, gdyż następna część ma tytuł "Początki" (ang. Origins). Więc wkraczamy całkiem w nową erę.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 27-09-2009, 20:18   

Łukasz wrote:
Według mnie sobowtór to ciekawa postać i nie do końca wyjaśnialna.

Wszystko jest bardzo dobrze wyjaśnione, ale widać, że ktoś tu nie grał w TR1.

Łukasz wrote:
gdyż następna część ma tytuł "Początki" (ang. Origins)

Ciekawe skąd masz takie informacje?

Łukasz wrote:
Więc wkraczamy całkiem w nową erę.

Tak, w 7 erę :nietak:


baj de wej, żeby ten temat nie stał się miejscem do wypisywania waszych , często urojonych, pomysłów, bo w zostanie scalony z innym albo zablokowany.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 27-09-2009, 20:57   

Łukasz wrote:
Ciekawy był moment w grze kiedy jest scenka z sobowtórem na morzu śródziemnym i jak spotykamy go w posiadłości Croftów.

Morzu Śródziemnym ? Chodzi ci raczej o Morze Arktyczne.
Ja też nie grałam w dodatki i mam nadzieję, że na WoTR pojawi się opis wydarzeń, które zaszły w Beneath the Ashes i Lara's Shadow. W wypadku TRU tego typu tekst napisał chyba k@t...
Łukasz wrote:
Mam wrażenie, że ta postać od czasu do czasu szpieguje Larę.

Hmm, ja takiego wrażenia nie miałam, ale cóż :P
Jeżeli TRO to nie fake, w tej części sobowtóra nie będzie. Zastanawiam się, czy w następnej odsłonie ( po TRO) zobaczymy sobowtóra. Poczekamy, zobaczymy, co będzie ;)
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 27-09-2009, 21:09   

Esmeralda wrote:
Morzu Śródziemnym ? Chodzi ci raczej o Morze Arktyczne.

Scenka na statku Amandy.

Esmeralda wrote:
astanawiam się, czy w następnej odsłonie ( po TRO) zobaczymy sobowtóra. Poczekamy, zobaczymy, co będzie

Nie wyszedł kolejny TR, a Ty już spekulujesz co będzie po nim! :nietak: Właśnie takie posty przyczynią się do zamknięcia tematu. OSTATNIE OSTRZEŻENIE! NIE SPAMUJCIE!
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 27-09-2009, 22:02   

Esmeralda wrote:
Ja też nie grałam w dodatki i mam nadzieję, że na WoTR pojawi się opis wydarzeń, które zaszły w Beneath the Ashes i Lara's Shadow.


Polecam zajrzeć do odpowiedniego działu na WoTR. W solucji dodatków znajdują się przetłumaczone wpisy z dziennika ojca Lary oraz inne teksty pojawiające się w czasie rozgrywki. Sama solucja została napisana w pierwszej osobie, by czytałoby się ją jak opowiadanie. Wszystko jest tam wytłumaczone.

Sorry za offtop
_________________
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 27-09-2009, 23:18   

kluz_kaa wrote:
Esmeralda wrote:
Morzu Śródziemnym ? Chodzi ci raczej o Morze Arktyczne.

Scenka na statku Amandy.

Na Morzu Śródziemnym nie ma sobowtóra, pierwszy raz pojawia się przecież dopiero w Croft Manor. A na statku Amandy to dopiero Morze Andamańskie.
_________________

 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 28-09-2009, 09:18   

W sumie to w TRU to mnie sobowtór jakoś szczególnie nie zainteresował. Co innego w dodatkach. Było to ciekawe rozwinięcie.
Najwięcej satysfakcji miałam w LS gdy Natla wydała sobowtórowi rozkaz samozniszczenia. Oj to był poważny błąd i miałam ubaw po pachy gdy zaskoczona Natla zobaczyła do czego doprowadziła jej arogancja. Należało jej się za to. :P

Co do dalszych losów tej postaci to wątpię aby miała się pojawić w kolejnych częściach. Wydaje mi się że ta historia została już dostatecznie wyjaśniona i raczej nie ma tutaj już czego kontynuować.
Pewne wątki lepiej zostawić tak jak są a nie wymyslać niestworzone rzeczy. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 29-09-2009, 19:48   

Moim zdaniem sobowtór było dość ciekawym pomysłem i nadał grze i dodatkom lepszego smaczku. Mroczna postać z super mocami i tym złowieszczym z deczka wrednym uśmieszkiem. makijaż wszystko fajnie ładnie i zabawnie, fajnie ze Eidos dal nam szanse pobawić się umiejętnościami sobowtóra w dodatku, który pewnie pobiorę po zakupie "x-klocka". Lecz kontynuacje tego wątku chyba będą zbędne, gdyż sobowtór Lary był tworem Natli która chyba rozpuściła się w elitrze, no chyba ze zrobią kontynuację jej wątku jako Latającego thrala ale to raczej byłoby głupie.
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 30-09-2009, 13:52   

Natla definitywnie zginęła, tak więc na pewno więcej jej nie zobaczymy.
Co do sobowtóra, owszem bardzo ciekawa postać i może nieco lepsza od Lary, ale też nie ma za bardzo co liczyć na jej powrót, choć fajnie by było.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 30-09-2009, 14:13   

Aniaa wrote:
Natla definitywnie zginęła

Nie chcę tutaj niczego sugerować, ale Natla ginęła już cztery razy i to w podobny nie-definitywny sposób (raz w lawie, raz przygnieciona kolumną, raz z guzem w Eitirze i raz niby utonęła przygnieciona kapsułą odnawiającą życie). Pamiętasz słowa Lary - Natla jest nieśmiertelna i może zginąć tylko dzięki Mjolnirowi. Jak wiemy młot pływa gdzieś w zniszczonym Helheimie, a Natli nic szczególnego się nie stało (oprócz kilku zmian dermatologicznych). Osobiście nie wierzę, żeby CD kontynuowało jej wątek, ale Natla nie zginęła definitywnie - przynajmniej żaden filmik nie pokazał jej definitywnej śmierci.

To tak tytułem wstępu.

Co do samego Sobowtóra. Postać niezmiernie mi się podobała. W Lara's Shadow oszalałem gdy tocząc walki z thrallami i trollami mogłem wykorzystywać jej siły. Podczas wspinaczek również. Brakuje mi jednak kompletnego wykorzystania jej umiejętności - po prostu wciąż za krótko - aż prosi się o więcej. Wydaje mi się, że Crystal Dynamics zabrnęli troszkę w ślepy zaułek. Jakie będą losy Doppelgangera? Może dlatego pojawiły się pierwsze podejrzane informacje, jakoby kolejna odsłona TR miała opowiadać o pierwszej podróży Lary? Jednak jeśli wszystko okaże się plotką, to kolejny TR mógłby mieć charakter gry wieloosobowej - coś a'la ResEvil5 - gdzie grać można w dwie osoby. Jedną z nich byłaby Lara, drugą - Sobowtór. Chętnie zobaczyłbym i zagrał w TR o takim obliczu.
No i na koniec - po prostu nie mogłem się oprzeć :D
Arti wrote:
Jedyny mankament to czarne żyły i świecące oczy. Ale makijaż i okulary przeciwsłoneczne pozwoliły by mu funkcjonować w społeczeństwie.

:hihi:
_________________
 
 
aga13
[Deleted]

Posted: 13-10-2009, 22:19   

Ja uważam, że Sobowtór to najlepszy czarny charakter serii. To chyba dlatego, że jest tak podobna do Lary, której świetność nie budzi tu chyba żadnych wątpliwości. Cięte, ironiczne riposty, Shadow Powers i te boskie oczy - piękna i zabójcza zarazem. :P
P.S. Nie wiem, jak pozostałym forumowiczom, ale mnie Doppelganger przypomina wampiry z sagi "Zmierzch". Pomyślcie: superszybka, superwytrzymała, praktycznie nieśmiertelna, całkiem ładna, tajemnicza, blada skóra i te oczy - zupełnie jak oczy Cullenów. Co do zimnej skóry nie mam informacji, ale jeśli chodzi o resztę, to widać uderzające podobieństwo. Kto zaczytuje się w powieściach Susan Meyer, wie o czym piszę! :tak:

[ Komentarz dodany przez: Integral: 13-10-2009, 22:28 ]
:nc:
 
 
Lula 
Student



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 43
Posted: 14-10-2009, 09:37   

Sobowtór to jedna z moich ulubionych postaci w grze. Ta tajemniczość... no wiecie nawet Zipa zmyliła ;D Po prostu ją kooocham. xP

Co do wypowiedzi wyżej: taka jesteś zaczytana, a nawet nie wiesz jak autorka ma na imię - nie Susan tylko Stephenie Meyer. Powiem Ci tylko, że kocham wampiry, ale Doppelganger nim nie jest i podobieństwo jest raczej przypadkowe. Szczególnie iż wampiry Stephenie raczej nie są typowymi przedstawicielami tej "rasy". Ale koniec :offtopic:
 
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 14-10-2009, 14:15   

Dopel bardzo mi sie spodobał (szczerze mówiąc bardziej od laray ) ten mroczny charakter jest exxxxtra ;)
Podopaja mi się te ciemne Zyły blada cera i świecące gały
Co do jej gał kiedy lara wydaje jej rozkaz pod koniec BTA dopel staje jak słup na maksa otwiera gały a one latają we wszystkie strony to było dziwne wręcz dałnowate chociaż to może był bug w grze nie wiem bo niemam LS i BTA tylko oglądałem filmiki
Jednak sobcio jest postacią TAJEMNICZĄ i Lara chyba nie do końca ją rozgryzła (ja tez )
w grze nie miało być zadnego bossa typu walka z natlą ale byłoby fajnie gdyby bossem był sobowtór , no w najgorszym wypadku Amelia .To z Amelią urozmiciłoby zakńczenie trylogi tr-ów i 53 sekundowego filmiku!
 
 
kmail44 
Praktykant



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 102
Posted: 24-10-2009, 14:13   

Ja też uwielbiam Doppelgangera!!! Jest świetny :D Lubię go bo jest podobny do Lary i jednocześnie posiada tą tajemniczość i mrok... Jeżeli miałby się jeszcze pojawić to oby była możliwość grania nim :P Nie mogę znieść że LS jest tylko na Xboxa ;(
 
 
Gold Girl 
Nowicjusz



Joined: 03 Oct 2009
Posts: 24
Location: nigdzie
Posted: 24-10-2009, 16:17   

Ja tam nic nie mam do Doppelgangera. Nawet ją/go [w każdym razie to COŚ] lubię ,
ale nie chcę widzieć w kolejnej części Tomb Raidera. Co za dużo to nie zdrowo :P
Jakiś czas temu odwiedził mnie wujek z moją kuzynką ,którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii. I miałam okazję pograc na XBoxie Doppelgangerem. Jest o wiele szybsza niż nasza kochana Lara. Z pomocą kuzynki udało mi sie przejść całą krótką gierke. I z filmików w grze wynika ,że Natla przeżyła ,ale później klon się ''zbuntował'' i już po niej.
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 11-11-2009, 10:26   

Gold Girl wrote:
I z filmików w grze wynika ,że Natla przeżyła ,ale później klon się ''zbuntował'' i już po niej


"Zbuntował" się?? Może nie do końca to dobre sformułowanie cutscenek z Lara's Shadow.
W przed ostatnim filmiku Lara "dała" Doppelgangerowi własną wolę. I od tamtej pory Dop nie jest już pod władzą Natli. Dla tego pokrzyżował jej plany. A co do tego czy Doppelganger powinien być w następnych TR-ach to bym się nie zgodziła z Gold Girl, ja bym go bardzo chciała zobaczyć (ma ciekawy charakter). Jednak TR: Origins nie będzie kontynuacją TR:U. Trylogia została zakończona. Co prawda Doppelganger pojawił się już na krótką chwilę w Anniversary ale ta postać obdarta ze skóry jakoś do mnie nie przemówiła. Wtedy nie wyglądała za ciekawie.

Gold Girl wrote:
Jest o wiele szybsza niż nasza kochana Lara.


Rzeczywiście jest dużo lepsza od Lary. Nie grałam w LS bo nie mam Xboxa ale widziałam filmiki na YT i ta jej moc robi wrażenie. Szybsza, silniejsza i zwinniejsza od Lary. :) Z pewnością gdyby w TR:U w filmiku w Heilheimie Amanda nie zjawiła się Larze na pomoc to z Larki zostałaby tylko mała miazga.
_________________
Bring Me To Life
 
 
Karla1995 
Nowicjusz



Joined: 01 Dec 2009
Posts: 1
Location: LW
Posted: 01-12-2009, 17:19   

Dop powinien się znaleźć w następnych częściach. To jest moja druga ulubiona postać w całej serii TR. :D Dobrze, że mam Xboxa to postaram się jak najszybciej zaopatrzyć w ten dodatek bo to jest za dobra gra, żeby poprzestać na TR:Underworld. U Dop'a szczególnie podobają mi się te żyły na twarzy. Stwarzają wrażenie to to taka "mhroczna" postać :D Ale szkoda, że ma warkocz bo moim zdaniem lepiej mu było by w kucyku ;)
_________________
"W najmroczniejszym zakamarku każdej duszy drzemie cień zła"
Werner Von Croy
 
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 08-05-2010, 23:45   

Quote:
Dop powinien się znaleźć w następnych częściach.

Nawet niech nie próbuje.
Quote:
U Dop'a szczególnie podobają mi się te żyły na twarzy.

No patrz... Co za cud, ja też mam żyły na twarzy. A powiedzieć Ci coś jeszcze? Ty też masz! Łaaa, szok nie?
Quote:
le szkoda, że ma warkocz bo moim zdaniem lepiej mu było by w kucyku

Ta kropla przelała czarę...

Teraz OnTopic: Według mnie Dopel jest ciekawą postacią, fajnie że się pojawił, ale niech już spokojnie przewraca się w grobie i da naszej bohaterce spokój. Nie ma dla niego miejsca w żadnej innej części gry. Bo co niby miałby robić? Kwiatki podlewać? Lepiej niech Crystalsi nie odgrzewają starych pomysłów i postarają się zaskoczyć nas czymś nowym, niespotykanym. Na przykład zmniejszoną kubaturą stanika głównej bohaterki.

BTW, teraz pytanie meryretorycznoidalne. Wyjaśnijcie mi, głupiemu cepowi, czy klon z Anniversary i Dopel to jedna i ta sama postać? Jakoś mało dla mnie prawdopodobne jest by ten... stwór z mięsa i... mięsa... mógł przeżyć niemal bez uszczerbku kąpiel w lawie. Myślę, że Natla wzorując się na tamtym, zrobiła nowego sobowtóra, trochę bardziej dopracowanego, z powłoką w postaci naskórka i jako-taką swobodą działania. To by się bardziej zgadzało - gdyby to była ta sama osoba, to po scence w Lara's Shadow, Dopl ukręciłby larze łeb, za to, że ją wcześniej zabiła. No ale... Yyy... Nosz kurde, weź mi ktoś wyjaśnij. xd
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 09-05-2010, 00:26   

Tambylec wrote:
zy klon z Anniversary i Dopel to jedna i ta sama postać?


Oczywiście, że nie. I tutaj kłania się znajomość treści TRU, lub przynajmniej brak jej zrozumienia. Otóż Sobowtór z TRA został stworzony (i najprawdopodobniej nieukończony) w Wielkiej Piramidzie na Zaginionej Wyspie. W TRU w scence, gdzie spotykamy zbutwiałą Amelię Croft pojawia się Natla i mówi: "When I made this creature for Amanda she had no idea that my true purpose was to have the means to destroy you at this very moment" - Doppelganger miał być ulepszoną (lub dokończoną) wersją swojego poprzednika zupełnie pozbawionego umysłu. Jako iż został stworzony dla Amandy logicznym jest, że jest to zupełnie inna postać - jak wiemy, Amanda poznała Natlę wykopując ją spod gruzów Wielkiej Piramidy, czyli już po śmierci pierwszego sobowtóra.
_________________
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 30-08-2010, 09:18   

skąd załatwić Lara's Shadow na xboxa???? jest gdzieś w empiku?
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 30-08-2010, 10:25   

Jedynym miejscem, gdzie można kupić dodatki do TRU (BTA i "L'sS") jest Xbox marketplace. Dystrybucja dodatków jest wyłącznie cyfrowa i wyłącznie dla Xboxa360.
_________________
 
 
Remek333 
Student


Joined: 27 Feb 2010
Posts: 60
Location: Skątowni
Posted: 15-12-2010, 22:46   Błędy w Tomb Raider

W tym temacie piszemy jakie błędy udało wam się wyśledzić w Tomb Raider.

No to ja pierwszy. Zauwarzyłem jak na razie jeden błąd. Mianowicie w Lara's Shadow jest wyraźnie powiedziane, że Dop został stworzony w Helheimie. Ale skoro Natla nie mogła sie dostać do Helheimu bez młota Thora to jak go stworzyła?
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo