FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Underworld - rozmowy, spostrzeżenia, uwagi, pomoc
Author Message
Wotan 
Nowicjusz



Joined: 24 Jan 2011
Posts: 11
Posted: 25-01-2011, 11:47   

Jaki artefakt wydaje Ci się najpotężniejszy między : Excaliburem , Mjolnirem a amuletem Amandy :D :??:
_________________
Doppelganger jest git ;D
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 25-01-2011, 11:54   

Mi najbardziej podoba sie Excalibur, dzieki jako takiej mocy kontroli czasu i przestrzeni :) Chcialbym taki artefakt :P
_________________
 
 
Wotan 
Nowicjusz



Joined: 24 Jan 2011
Posts: 11
Posted: 25-01-2011, 11:58   

Heh , może to głupie pytanie :p Co byście wybrali w życiu realnym z TR : umiejętności Doppelgangera ( chodzi o te z TRU zwinność , siłą i ten szał bojowy xD D ) Excalibura , Mjolnira czy wisiorek Amandy razem ze zwierzątkiem :mrgreen2:
Ja bym zastanawiał się nad umiejętnościami Doppelgangera albo wisiorkiem :>
_________________
Doppelganger jest git ;D
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 25-01-2011, 12:30   

Ja bym chcial miec taki refleks i super tacę jak Winston :O Niewazne ile osob Cie naparza z broni - i tak na czas zasłonisz sie tacą, która nie przepusci ani jednej kuli... :p
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 25-01-2011, 12:32   

Super, super, ale z resztą dyskusji to może lepiej się przenieście tu: http://www.tombraiderforu...t=1738&start=25 :mrgreen:
_________________
 
 
XKinia24X 
Student



Joined: 14 Oct 2009
Posts: 97
Location: Helheim
Posted: 27-01-2011, 11:07   

Znowu mam problem :/ Zainstalowałam sterowniki i przeszłam TRU ale jak chciałam jeszcze raz to znowu mi tekstury znikały albo mi się gra zacięła na amen...a jak chciałam coś nagrać to mi się okropnie zacinało...o co chodzi? Mam jeszcze coś ściągnąć?
_________________
Zapraszam Na www.laraxcroft.bloog.pl <3
 
 
Kitty 
Nowicjusz


Joined: 28 Dec 2010
Posts: 9
Posted: 06-02-2011, 15:51   

PROBLEM.
Mam laptopa, zainstalowałam sobie TRU, wchodzę do gry, gram przez jakieś 2 min (gra się muli) i resetuje się komp (na sekundę wyświetla się wielki niebieski komunikat i nie mam jak go przeczytać), później znowu włączam grę i wznawiam, nawet się nie załaduje do końca i to samo (robiłam tak ok. 5 razy).
HELP.
PS: Mam TRU w serii Pomarańczowej Kolekcji Klasyki.
_________________
:*
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 06-02-2011, 16:07   

Kitty, napisz na jakim sprzęcie próbujesz grać, ale o ile się nie mylę, taki problem występuje, gdy komputer nie spełnia minimalnych wymagań.
_________________
 
 
 
Kitty 
Nowicjusz


Joined: 28 Dec 2010
Posts: 9
Posted: 06-02-2011, 16:24   

Windows XP
Procesor Procesor Intel Pentium II
Wersja: x86 Family 6 Model 22 Stepping 1
Szybkość: 1995 MHz

Całkowita pojemność: 149.04 GB
Używano: 40.11 GB

Wolne: 108.93 GB

Pamięć (RAM) Pojemność: 1 GB
System operacyjny
Microsoft Windows XP Professional
Wersja: 5.1.2600
Dodatek Service Pack: 2.0
Lokalizacja: C:\WINNT
PID: 55034-643-7213323-23137
Poprawka: XpsEPSC

Szczerze móiąc nie wiem czy to o to ci chodziło, jestem zielona jeśli chodzi o komputery :(

EDIT:
Karta graficzna Mobile Intel (R) 965 Express Chipset Family
_________________
:*
  
 
 
Rick24 
Nowicjusz


Joined: 14 Nov 2010
Posts: 11
Posted: 06-02-2011, 16:31   

Kitty A jaka karta graficzna? Ale wydaje mi się że Twój laptop nie spełnia niestety minimalnych wymagań sprzętowych gry.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 07-02-2011, 10:28   

Kitty, sprawdz sobie po prostu czy spełniasz wymagania na http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ - to chyba najprostszy sposób na zweryfikowanie czy Twój komp daje radę :)
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Kitty 
Nowicjusz


Joined: 28 Dec 2010
Posts: 9
Posted: 07-02-2011, 12:57   

Ok. Dzięki wielkie, sprawdzę :)
_________________
:*
 
 
Kitty 
Nowicjusz


Joined: 28 Dec 2010
Posts: 9
Posted: 10-02-2011, 22:45   

Pffff.. i wszystko jasne, no to mam po graniu z Lady Croft. :(
_________________
:*
 
 
morte 
Nowicjusz


Joined: 19 Feb 2011
Posts: 6
Posted: 19-02-2011, 13:27   

witam wszystkich

Mam problem (sprawa jest już opisana w topicu o bugach, ale nie znalazłam nigdzie rozwiązania), który uniemozliwia właściwie dalszą grę. Chodzi mi o odkładanie kamieni:

Quote:
co sądzicie o "strzelających" kamieniach? I czy też coś takiego u Was się pojawia?
Mam tu na myśli kamysie, które Lara układa w celu obciążenia, na płytach otwierających różnego typu wrota.
Wszystko jest dobrze, gdy targany kamień odkładam w dowolne miejsce, gdzieś na podłodze. Położy, podniesie, położy, podniesie... Luzik.
Problem zaczyna się w chwili, gdy chcę owym kamieniem obciążyć płytę. Lara układa kamień, a kamień odfruwa w daleki kąt sali. Przynoszę go jeszcze raz, pieczołowicie układam na płycie, kamień wsuwa się pod Larę, a gdy próbuję z niego zejść, znowu strzela w przestrzeń. Jedynie wyskok pozwala zatrzymać go w miejscu. Choć i tak nie gwarantuje to powodzenia całej akcji, bo kolejny przyniesiony na płytę kamień może wybić (jak w bilardzie) ten pierwszy.
Na Morzu Śródziemnym, w sali ze smokami - to chyba pierwsza płyta do obciążenia w grze - kamień tak wystrzelił, że przeleciał na drugą stronę wody i choć Lara (ku mojemu zdziwieniu) była w stanie pływać z kamiennym klockiem, to jednak nie szło go wyciągnąć na właściwy brzeg. A przynajmniej na tyle zmęczyło mnie rzucanie nim, że wolałam wczytać save'a...
I tak jak wszystkie inne bugi, raczej mnie bawią, albo przyjmuję je ze stoickim spokojem, tak problemy z grawitacją w obrębie płyt doprowadzają mnie do białej gorączki


Mam dokładnie to samo, tyle, że nie od samego początku. Pierwsze dwie zagadki z takimi kamieniami (na Morzu Śródziemnym) udało mi się przejść bez przeszkód, dopiero jak siostra zaczęła grać w TRU od nowa (ja miałam wtedy save'a na początku Tajlandii) coś się zepsuło i nie mozna już normalnie odkładać kamieni ani nawet przerzucic ich przez drzwi (zagadka przed pierwszą rękawicą oraz w kaplicy pod CM). Lara sjae możliwie blisko drzwi, rzuca kamieniem, a on ląduje tuż przed drzwiami, ewentualnie udzerza w lewą futrynę, jakby Lara nie umiała trafić w drzwi. Próbowałam rzucac na rózne sposoby, zdefiniowałam tez inny klawisz do rzutu, ale nic z tego. Jest na to jakieś rozwiązanie? Nie chcę przy każdej takiej zagadce ściągać save'a, bo to tak, jakbym grała na chaetach.
Komp i SO (winda xp he, sp3) mają z miesiąc, gra działa płynnie na najwyższych detalach, patch 1.1 jest.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 20-02-2011, 10:52   

Jeśli nie ma tu rozwiązania możesz albo poczekać, aż ktoś coś jeszcze napisze, albo poszukać czegoś na zagranicznych forach.

Ale szczerze mówiąc jak na moje oko, to save będzie nieodzowny. Są czasem bugi, których inaczej nie da się pozbyć.
_________________
; p ; >>
 
 
morte 
Nowicjusz


Joined: 19 Feb 2011
Posts: 6
Posted: 24-02-2011, 19:03   

Poszperałam na oficjalnym forum Eidosu i znalazłam dwa rozwiązania:

1/ Trzeba włączyć Vnsync w opcjach grafiki.

2/ Można też włączyć program Fraps i zacząć nagrywać (KLIK)

Jak już spróbuję, to dam znać czy to faktycznie działa : D
 
 
woulde 
Nowicjusz



Joined: 14 Feb 2011
Posts: 4
Location: Połaniec
Posted: 04-03-2011, 21:41   

Dla mnie najlepszy Excalibur. : ) :p
_________________
Woóóód ;D
 
 
 
morte 
Nowicjusz


Joined: 19 Feb 2011
Posts: 6
Posted: 12-03-2011, 20:32   

Sprawdziłam, pierwsze rozwiązanie zadziałało, więc drugiego już nie sprawdzałam.
 
 
sayuri25 
Nowicjusz



Joined: 17 Mar 2011
Posts: 1
Posted: 17-03-2011, 18:55   

:!!: Hej wszystkim potrzebuję pomocy. Kupiłam niedawno za 30 zł TRU ale wcale nie mogę grać. Gra strasznie mi się tnie, Lara z dużym opóznieniem reaguje na polecenia, rwie mi się dzwięk. Wyłączyłam wszystkie opcje grafiki, ale i to nic nie dało. Jestem załamana ;( . Na moim kompie jest Windows 7 a grafika to ATI Mobility Radeon HD 4570. Czy może ktoś wie czy można coś z tym zrobić ? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich fanów panny Croft :)
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 16-06-2011, 12:21   

Mam pytanie.
Czy wszystkie dodatki (arty, szkice itp.) odblokowują się w zależności od tego ile zebrałem w danym poziomie sekretów? Jeśli nie to co dają sekrety i relikty?
 
 
RightThruMe 
Nowicjusz



Joined: 03 Jul 2011
Posts: 4
Posted: 03-07-2011, 21:30   

POMOCY! :D
Mam oryginalne "Tomb Raider: Underworld", wszystko się pięknie instaluje, włączam nową grę, jest scenka wybuchającego domu, ładuje się (przy czym się przycina, nie jest to płynne ładowanie się) i nagle pojawia się niebieski ekran z białymi napisami, wiecie o co kaman na pewno, i jedyne wyjście to restart komputera. Nie mam pojęcia o co chodzi. To nie może być wina płyty, bo u znajomych działa.
Co to może być? Przypominam, że instalacja, menu gry, wszystko chodzi idealnie. Jeśli chodzi o poprzednie części TR (a szczególnie te ostatnie), to żadnych problemów nie było.
Kurczę, strasznie mi szkoda, bo marzę o zagraniu w tą część, mam nadzieję, że jest ktoś w stanie mi pomóc albo dać do zrozumienia, że za żadna cholerę nie zadziała :D
Pozdrawiam:)
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 03-07-2011, 21:51   

W takim przypadku - aktualizacja sterowników, a jeśli to nie pomoże, to jest "manualny" sposób.

Polega on na zmodyfikowaniu pewnego "pliczku" w rejestrze. Przyspieszy to ładowanie się gry, w wielu przypadkach też pomogło innym przy praktycznie identycznym problemie, który opisałeś. Oto instrukcja adriano216, którą napisał w tamtym roku, przy okazji Dema TR:U, gdy niektórym nie działało.

Zapoznaj się z tym, a następnie zrób wszystko dokładnie w ten sposób. Powinno pomóc (oczywiście jeśli aktualizacja sterowników nic nie dała).


1) Klikamy menu Start, wybieramy polecenie Uruchom i wpisujemy regedit
2) Na ekranie pojawi się rejestr systemu. Po lewej stronie mamy drzewo katalogów. Przechodzimy kolejno przez: HKEY_CURRENT_USER, Software, Crystal Dynamics, Tomb Raider: Underworld i kończymy na folderze Graphic.
3) Odnajdujemy polecenie Don't Defer Shader Creation i podobnie jak w przypadku DoF modyfikujemy dane binarne. W tym przypadku cyfrę 1 zmieniamy na 0
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 03-07-2011, 21:56   

RightThruMe, na początek podaj dokładną specyfikację swojego komputera.
Quote:
nagle pojawia się niebieski ekran z białymi napisami

Jaki błąd wyrzuca?
_________________
 
 
RightThruMe 
Nowicjusz



Joined: 03 Jul 2011
Posts: 4
Posted: 03-07-2011, 23:27   

@Adamaru
Nie wiem, jak to możliwe, ale w HKEY_CURRENT_USER nie ma u mnie Crystal Dynamics. Jest za to w HKEY_LOCAL_MACHINE, ale tam nie ma folderu Graphic:'(

@Luthien
Co do specyfikacji komputera, to nie mam o niczym prawie pojęcia, jestem kompletnym idiotą, a co do rodzaju błędu, to napiszę jutro, bo dzisiaj nie chcę jeszcze kompa restartować, a byłbym do tego zmuszony, by zapoznać się z tym błędem. Jutro to zrobię, obiecuję.

I proszę o wyrozumiałość :D
_________________
"Couse to live doesn't mean you're alive..."
 
 
RightThruMe 
Nowicjusz



Joined: 03 Jul 2011
Posts: 4
Posted: 04-07-2011, 17:24   

Okej, sprawdziłem, czy mogę grać w TRU na tej stronie: http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ i wszystko jest dobrze, oprócz tego:
CPU Speed
Minimum: 3 GHz
You Have: 1.7 GHz Performance Rated at: 2.55 GHz

czyli już sobie pograłem? :/
_________________
"Couse to live doesn't mean you're alive..."
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo