FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Lara w Prasie
Author Message
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 10-12-2010, 00:19   Lara w Prasie

Strasznie brakowało mi czegoś takiego no WoTR, więc może na forum?

Zamieszczajcie tutaj informacje na temat Lary i Tomb Raidera w prasie... Najlepiej w polskiej.
W formie : Nazwa czasopisma, data premiery, cena, część lub całość artykułu, ewentualnie scany.

Np.
CD-Action nr. 12/2010 (185)
Premiera: 23.11.2010
Cena: 15,99
Pełna wersja gry: Tomb Raider: Legenda (PL)

Żeby nie trzymać nikogo w niepewności: Legenda to najlepsza gra w cyklu. Nie stanowi może tak gigantycznego skoku jakościowego jak część pierwsza, ale nie ma się co oszukiwać: to już raczej nie jest wykonalne. Na pewno jednak przy żadnej innej odsłonie serii nie bawiłem się tak dobrze. W TRL jest wszystko, czego można wymagać od takiej produkcji. Ciekawa, charakterystyczna postać, zróżnicowane etapy, szybka rozgrywka poprzetykana elementami logicznymi, zwroty akcji, a wszystko to okraszone przyzwoitą oprawą. Słowem: gracze powinni być Crystal Dynamics wdzięczni za wskrzeszenie ikony – nie tylko gier, ale i całej popkultury.Co potrafi Lara? Przede wszystkim może wpędzić w kompleksy połowę lekkoatletycznych mistrzów olimpijskich i strongmanów razem wziętych. Nie ma problemów ze skakaniem na bardzo duże wysokości (choć nie absurdalne, jak to miało miejsce choćby w pierwszej części), doskonale pływa, wspina się i ogólnie robi to, o czym studenci archeologii nawet nie śmią śnić po nocach. Bardzo przyjemne jest także to, że panna Croft się wcale nie męczy. Może więc zwisać z urwiska przez dowolnie długi czas i nie potrzebuje łapać tchu podczas biegu. Jedyne, czego jej brakuje, to skrzela – ale niedogodność, którą jest konieczność wynurzania się z wody, można łatwo wybaczyć. Ciekawe jest też to, że prawie każda czynność może być wykonywana szybciej, jeśli gracz wciska często odpowiedni klawisz: Lara standardowo pływa żabką, ale może również przeskoczyć na szybszego kraula itd. Momentami brakowało mi tylko sprintu, ale cóż – nie można mieć wszystkiego. [Qn`ik]
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-12-2010, 00:22   

Przecież za każdym razem pojawia się na stronie news, jeśli w danym piśmie jest pełna wersja gry, lub jakiś większy, ciekawy artykuł.

Jeśli jednak chce Ci się (wam?:p) zaglądać do każdego komputerowego lub konsolowego pisma na rynku i rzucać cynk, to proszę bardzo ;-)

Tak btw -
Quote:
Żeby nie trzymać nikogo w niepewności: Legenda to najlepsza gra w cyklu.
:mrgreen2: Ale to Qnik, jego chrzanienia nic nie przebije.
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 10-12-2010, 00:34   

Quote:
Przecież za każdym razem pojawia się na stronie news, jeśli w danym piśmie jest pełna wersja gry, lub jakiś większy, ciekawy artykuł.

No właśnie tyko wzmianka.. nic więcej.. a tu mozna sobie 'troszkę' podejrzeć :)

Quote:

Jeśli jednak chce Ci się (wam?:p) zaglądać do każdego komputerowego lub konsolowego pisma na rynku i rzucać cynk, to proszę bardzo


taaa bo w Polsce są setki takich gazet i w każdym z 10 stron o Larze :)

Przeglądając TOMB RAIDER PL natknąłem się na taki dział, i pomyślałem że to dobry pomysł.. :)
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-12-2010, 00:53   

No ja ten dział prowadziłem btw :D M.in. dlatego wiem, że w pewnych okresach pojawia się cała masa wzmianek w pismach różnorakich i właśnie dlatego pasuje zdecydować, czy dajemy znać o każdej małej plotce, czy czymś konkretnym.

Niemniej temat może się przydać, zwłaszcza jako małe "archiwum" publikacji, więc feel free to post ;)
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 10-12-2010, 13:08   

Quote:
M.in. dlatego wiem, że w pewnych okresach pojawia się cała masa wzmianek w pismach różnorakich i właśnie dlatego pasuje zdecydować, czy dajemy znać o każdej małej plotce, czy czymś konkretnym.


No nie przesadzajmy :) oczywiście jakieś zapowiedzi, recenzje, czy artykuły...
Jakbyśmy każdą ploteczkę dodawali, to podejrzewam, że mieli byśmy 3/4 zaśmieconego forum...

[ Komentarz dodany przez: K@t: 10-12-2010, 13:16 ]
No w porządku, w porządku :D Temat jest, więc ok.
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 21-12-2010, 17:56   

Trochę zastygło w prasie więc może wrzucę coś z dzisiejszego CDA. być może to pierwsza wzmianka na temat nowego TR,w polskiej prasie.

CD-Action nr. 01/2011 (186)
Premiera: 21.12.2010
Cena: 16,99

Restart Tomb Raidera

Square Enix ujawniło w końcu Tomb Raidera - kompletny restart długowiecznej serii o Larze Croft, Larze Croft i Larze Croft. Z doniesień wynika, że gra z platformówki zmieni się w.. przetrwaniówkę, w której młoda i niedoświadczona Lara zmuszona będzie sprawdzić, ile jest w stanie dać z siebie kobieta, by przeżyć w trudnych warunkach. Warunki takie zapewni wyspa, na której bohaterka się znajdzie. Panna Croft szybko przekona się jednak, że nic na wyspie nie jest tak groźne, jak inni ocalali z morskiej katastrofy. Nowy Tomb Raider ma być przy tym kompletnie nieliniowy, wymagać będzie aktywnego poszukiwania żywności i wody oraz.. samodzielnego celowania. Premiera tego cuda - W 2011 roku na PC, X360, PS3
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-12-2010, 20:29   

Pierwsza wzmianka już jest we wczorajszo-dzisiejszym PSX Extreme, nr 161, Styczeń 2011
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 20-01-2011, 16:01   

CD-Action nr. 2/2011 (187)
Premiera: 20.01.2011
Cena: 14,99
Pełna wersja: Tomb Raider: Anniversary

Zapowiedź gry TOMB RAIDER
Brudna, pełna zadrapań, nieco zaokrąglona twarz, zmierzwione włosy i oczy, w których została sama determinacja - bo łzy już się skończyły. Fani na pewno nie spodziewali się, że widoczne obok screeny mogą przedstawiać Larę Croft. Nie taką jaką znamy.

Hasło promujące nową odsłonę Tomb Raidera brzmi "Lara Croft reborn" [...]
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 14-05-2011, 13:26   

Wie ktoś może w jakich numerach CDA (tych starszych) jest coś o Larze? Mam namyśli zapowiedzi, recenzje itp. starych części serii. Mój ojciec ma wszystkie numery od pierwszego i trochę tego jest, więc przeszukanie wszystkich po kolei trochę by zajęło.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-05-2011, 18:27   

Omg, to liczysz, że ktoś będzie szukać za Ciebie? :p Skoro masz wszystkie numery, to leć po spisach treści.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 15-05-2011, 12:46   

Szukać za Ciebie nie będę, ale na pewno w latach 1997-2001 w numerach styczniowych były recenzje klasyków, a wrzesień 2003 recenzja AoD... chociaż... jutro wrócę do domu to z nudów przeszperam CD-Actiony :)

[ Komentarz dodany przez: K@t: 15-05-2011, 14:42 ]
W okolicach marca 2000 było też coś o The Lost Artifact (na pewno demo na CD, nie pamiętam, czy także jakieś większe teksty).
_________________
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 17-05-2011, 11:46   

K@t, w kwietniu 2000 było demo na cover CD, żadnej recenzji czy tam zapowiedzi nie znalazłem i chyba nie było, a jak już to mały wzmianka na marginesie, ale takich bzdetów nie szukałem :)

Tak więc, spisałem (chyba) wszystkie zapowiedzi recenzje itp. trochę mordęgi, ale satysfakcjonujące :P

nr 8 - Styczeń 1997 - Tomb Raider (recenzja)
nr 16 - Wrzesień 1997 - Tomb Raider 2 (w produkcji)
nr 21 - Luty 1998 - Tomb Raider 2 (recenzja)
nr 24 - Maj 1998 - Tomb Raider Unfinished Bussiness (recenzja)
nr 28 - Wrzesień 1998 - Tomb Raider 3 (zapowiedź)
nr 32 - Styczeń 1999 - Tomb Raider 3 (recenzja)
nr 38 - Lipiec 1999 - Tomb Raider 2 Golden Mask (przegląd)
nr 39 - Sierpień 1999 - Tomb Raider 2 Golden Mask (recenzja)
nr 40 - Wrzesień 1999 - Tomb Raider 4 (w produkcji)
nr 44 - Styczeń 2000 - Tomb Raider the Last Revelation (recenzja)
nr 56 - Styczeń 2001 - Tomb Raider (wywiad)
nr 57 - Luty 2001 - Tomb Raider Chronicles (recenzja)
nr 68 - Trzynasty 2001 - Tomb Raider Next Generation (w produkcji)
nr 86 - Maj 2003 - Tomb Raider the Angel of Darkness (w produkcji) POLECAM!!!
nr 90 - Wrzesień 2003 - Tomb Raider the Angel of Darkness (recenzja)
nr 118 - Listopad 2005 - Tomb Raider Legend (w produkcji)
nr 126 - Czerwiec 2006 - Tomb Raider Legend (recenzja)
nr 128 - Sierpień 2006 - Tomb Raider Legenda (polonizacja)
nr 134 - Styczeń 2007 - Tomb Raider Anniversary (w produkcji)
nr 138 - Specjalny 2007 - HISTORIA TOMB RAIDER (8 stron o Tomb Raiderze)
nr 140 - Czerwiec 2007 - Tomb Raider Anniversary (recenzja)
nr 147 - Styczeń 2008 - Tomb Raider Underworld (temat numeru)
nr 155 - Sierpień 2008 - Tomb Raider Underworld (recenzja)
nr 182 - Wrzesień 2010 - Lara Croft and the Guardian of Lights (recenzja)
nr 187 - Luty 2011 - Tomb Raider (w produkcji)

wydaje mi się, że była też zapowiedź/w produkcji Guardian of Lights... ale nie znalazłem

jak ktoś ładnie poprosi to mogę też przewertować płytki i wypisać dema, dodatki, pełne wersje :P
_________________
 
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 18-05-2011, 20:50   

Dzięki. To było dla mnie ważne.
Strasznie mi się spodobał numer specjalny z historią serii.
:pozdro:
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 19-05-2011, 12:13   

Mam przed sobą nowy numer PLAY i tak: na temat Tomb Raidera nic nowego nam nie powiedziano, a tylko w zgrabny sposób potwierdzono to, co można było przeczytać w zagranicznej prasie. Autor, muszę przyznać, swoim tekstem pobudził mnie do oczekiwania na grę, która ponoć się "czuje", do tego w jego słowach wydaje się być większą przygodówką, a niżej poprzednie tytuły z Larą - więcej tu samego penetrowania lokacji i używania przedmiotów, mniej natomiast zagadek i żadnych wajch, przycisków itp. co nawet mi się podoba. W info czytamy: kiedy > koniec 2011.

Kolejne dodatkowe specjalne strony o Tomb Raiderze to odgrzany kotlet z przed 8 lat, bowiem podobne teksty (historia TRów, opis wyglądu Lary) miały miejsce w PLAYu przy okazji zapowiedzi Angel of Darkness, tutaj jednak teksty wzbogacono o trylogię CD, oraz... nieznajomości tematu. "Kfiatki" takie jak "żadna część nie miała dodatku", czy w TR2 "dochodzi system sejwowania gdzie się tylko zachce, a nie na checkpoitach".

PLAY mając tylko 84 strony, kosztuje 13,90zł ...zgroza! Magazyn na raz i wylądował już na półce, gdzie będzie się kurzył.
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 19-05-2011, 18:36   

Quote:
"Kfiatki" takie jak "żadna część nie miała dodatku", czy w TR2 "dochodzi system sejwowania gdzie się tylko zachce, a nie na checkpoitach".

Z tego co widzę, to autor pisał to opierając się na grach konsolowych. TR2 w rzeczy samej był wtedy pierwszym TRem ze swobodnym systemem zapisu, a żadna z części dodatków się nie doczeka.

Inna sprawa, że to jednak spora nieznajomość tematu, bo ile dodatków było faktycznie, wiemy wszyscy ;-)

A poza tym zawartość magazynu bardzo okej - relację z pokazówki czyta się fajnie, a kolejne dodatkowe strony o TR (dalej także o filmach) to zawsze miły dodatek.
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 19-05-2011, 22:16   

K@t, właśnie, wspomniałeś o notce z filmem (tam także notka o komiksach i książkach), a na jednej z wcześniejszych stron pojawia się również ramka o "Guardian of Lights", której dumnie doczepiono numerek jeden w liście "gier, które nie kupisz w pudełku" :)

btw. jeszcze na temat nieznajomości serii, faktycznie wygląda na to, że autor miał styczność z Tomb Raiderem na konsolach, no ale w takim razie co z DLC do Underworlda? Przecież to dodatki ;)
_________________
 
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 21-05-2011, 19:48   

Mi się podobało chociaż kupując magazyn Play miałem nadzieję na więcej. Zaciekawiły mnie te 7 najbardziej pamiętnych zdarzeń z serii i wszystkie Tomb Raidery w skrócie. A zapowiedź też niezła chociaż tak naprawdę to niewiele nowego się dowiedziałem.

Tak czy siak nie żałuję kupna, bo akurat gierki z CD niczego sobie. Dla mnie jest OK.
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 15-08-2011, 10:03   

W trzecim numerze PlayBox'a pojawiła się czterostronicowa zapowiedź Tomb Raider'a, w podobnej formie z jaką mieliśmy styczność do tej pory. Żadnych nowych screenów, jak i informacji, sprecyzowano tylko, że lokacja nie będzie w pełni otwarta, a jedynie złożona z kilku dużych do tego przedstawiono fakt, że zraniona Lara będzie mniej sprawna, a większe rany nawet po uleczeniu, na stałe odcisną się na kondycji!
_________________
 
 
 
krzysztofm30 
Nowicjusz


Joined: 26 Jun 2013
Posts: 5
Posted: 27-07-2013, 18:30   

Mam dwa numery PCGamer z 1997 r.
W jednym opisana Tomb raider2, w drugim Tomb Raider3
Mogę sprzedać;-)
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 17-04-2014, 14:50   

Troszkę odkopię :)

Ja mam numer chyba CDA z: Lara croft v.s Indiana Jones. Oczywiście, Indiany już na tym plakacie nie ma xD
_________________
alphabet boy
 
 
Przemo 
Student


Joined: 08 Aug 2007
Posts: 63
Location: Warszawa
Posted: 18-04-2014, 17:27   

Ja posiadam numer Komputer Świat Gry nr 2/2007, gdzie jest pełna wersja Tomb Raidera II Gold + do tego 2 plakaty Tomb Raider Anniversary. Numer cały poświęcony Larze Croft.
CD- Action numer 2/2011 poświęcony grze Tomb Raider Anniversary. Gdzie znajduje się jeszcze gra Devil May Cry 3.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo