FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Lingwistyka
Author Message
Yuna 
Student



Joined: 27 Jul 2007
Posts: 92
Posted: 09-09-2007, 19:03   

Lingwistyka to mój profil w liceum:). Menkaure, bardzo zaciekawił mnie ten język grecki:). Może jednak nie poprzestanę na łacinie i japońskim:)...
_________________


 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 11-09-2007, 16:12   

Quote:
Może jednak nie poprzestanę na łacinie i japońskim:)...

A proszę...:) Ja z łaciny to narazie znam chyba tylko nazwy zwierząt (systematyczne- łacińskie).A co do japońskiego to podobno jest strasznie trudno? To prawda?? :>
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Yuna 
Student



Joined: 27 Jul 2007
Posts: 92
Posted: 11-09-2007, 16:17   

Quote:
A co do japońskiego to podobno jest strasznie trudno? To prawda??


Hmmm... Najgorzej jest z pismem, a co do reszty, to powiem tak - jeśli lubisz ten język, to nie sprawi ci więcej problemu niż każdy inny:). Chociaż tak do końca nie mogę jeszcze powiedzieć, bo wciąż się uczę...
_________________


 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-09-2007, 19:39   

Yuna, gdzie się uczysz tego japońskiego? Bo ja też bardzo bym chciała, ale raczej do żadnej szkoły się nie wybieram. Wolałabym sama się uczyć... Z jakich korzystasz książek itp.?
_________________

 
 
 
Yuna 
Student



Joined: 27 Jul 2007
Posts: 92
Posted: 11-09-2007, 19:50   

Na początku korzystałam z książki "Mówimy po japońsku", potem poszłam do szkoły językowej. Ale jeśli bardzo chcesz się uczyć samodzielnie, polecam jeszcze "Pismo japońskie" (tak się nazywa ta książka;), gdyż w "Mówimy po japońsku" zawarte są tylko podstawy pisma. Oczywiście przyda się jeszcze jakiś porządny słownik (lepiej sprawić sobie angielsko-japoński, bo aktualnie wydane polsko-japońskie są, moim zdaniem, do niczego), polecam ten z Oxford'a (angielsko-japoński).
_________________


 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 11-09-2007, 21:42   

Yuna, dzięki za rady :) - napewno skorzystam. Widziałam już w internecie książkę, którą podałaś na początku - tylko właśnie zastanawiałam się nad pismem. No to teraz wypadałoby skoczyć do księgarni :-P
_________________

 
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 13-09-2007, 09:46   

Poczebóje rady ^^

Ucze się angielskiego od jakiegoś tam czasu, no moje umiejętności są jakieś tam. Ale musze sprawić tak żeby były na porządnym poziomie bo chciałam zdawać toefl'a i oczywiście zdać go na badzo przyzwoitym poziomie (tak gdzieś pod koniec kwietnia powiedzmy)
Wiem że mam pewne braki, więc moje pytanie brzmi - czy lepsze efekty uzyskam zapisując się do szkoły językowej czy lepiej postawić na prywatne korepetycje :roll: ?
Za wszelkie opinie będę dźwięczna :3
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 13-09-2007, 09:54   

Wydaje mi się, że w takim przypadku lepiej będzie zainwestować w lekcje prywatne. Ze swoim nauczycielem będziesz mogła ustalić, co Cię najbardziej interesuje (zdanie egzaminu), a on pod tym kątem będzie mógł dostosować materiał do przerobienia. Poza tym na pewno lepiej będzie w stanie poznać Twoje braki i na nich właśnie się skoncentrować. Szkoła Ci tego nie zapewni, a już na pewno nie na takim poziomie, bo wiadomo, że tam nauczyciel musi się dostosować do potrzeb i poziomu wszystkich studentów.
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 14-09-2007, 18:40   

Lekcje prywatne będą lepsze,bo będą skierowane tylko do ciebie- bez innych osób w klasie,które też chcą się języka nauczyć.Nauczyciel będzie miał za zadanie nauczyć tylko CIEBIE!!! I to będzie chyba lepsze :) .

Pytanie do Yuny :P
A ile się już uczysz języka japońskiego??? :>
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Yuna 
Student



Joined: 27 Jul 2007
Posts: 92
Posted: 14-09-2007, 18:43   

Avi, nie tak długo - ze 3 lata będą :) .
_________________


 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 14-09-2007, 18:50   

Quote:
Avi, nie tak długo - ze 3 lata będą

Oooo!!! Jak się lubi to jest łatwiej :) Jak sądzisz- ile jeszcze nauki przed Tobą???
Dużo już opanowałaś??? :D
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Yuna 
Student



Joined: 27 Jul 2007
Posts: 92
Posted: 14-09-2007, 18:59   

Sądzę, że dużo - japoński to bardzo rozległy język:). Chociaż, moim zdaniem, najtrudniejsze są podstawy, zrozumienie istoty danego języka, a potem już jakoś idzie:).
_________________


 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 15-09-2007, 16:26   

Quote:
Sądzę, że dużo - japoński to bardzo rozległy język:). Chociaż, moim zdaniem, najtrudniejsze są podstawy, zrozumienie istoty danego języka, a potem już jakoś idzie:).

I właśnie to jest największy problem. Podobno japonski to strasznie trudny jezyk...;/
Ja sobie jeszcze nawet nie śniłam,że będe chcieć się go nauczyć. I chyba przy tym zdaniu jak narazie pozostanę :)
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 09-10-2007, 16:47   

http://tvnlingua.onet.pl/test_jezyka.html
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 09-10-2007, 16:50   

Rozwiązałem to sobie parę dni temu :P 34 punkty na 45 :P Jestem zadowolony, spodziewałem się gorszego wyniku. Trzecia częsc jest najgorsza ;)

A Ty Grzesiu jaki masz wynik? :P
_________________
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 09-10-2007, 18:53   

31/45. Nie jestem ani dumna ani rozczarowana, co najwyżej czeka mnie jeszcze sporo pracy :D .
_________________
; p ; >>
 
 
Zip 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2007
Posts: 286
Location: Z Galicji
Posted: 09-10-2007, 21:30   

Uuu, to ze mną strasznie kiepsko - mam tylko 19 punktów...
 
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 09-10-2007, 22:28   

30/45 ! Ha,jak na 16 latka który jedzie od gimnazjum to samo (i w liceum to samo znów :<) i nie uczył sie anglika w ogóle to chyba dobrze? xD
_________________
 
 
 
Yuna 
Student



Joined: 27 Jul 2007
Posts: 92
Posted: 10-10-2007, 01:11   

35/45 :) . Myślałam, że będzie gorzej :) .
_________________


 
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 02-01-2008, 20:30   

Razem z kumpelą zamówiłyśmy sobie kurs japońskiego :D Od stycznia (czyli już) zaczną nam wysyłać co tydzień płyty, ćwiczenia itd :D Ten język jest świetny.

Hehe, tak przeglądając słownik uśmiałam się przy niektórych słówkach:
bun - bezsensowny dźwięk używany w charakterze przeczenia przez młode dziewczęta
mou - bezsensowny okrzyk zaskoczenia używany przez dziewczęta

a i możecie do mnie mówić Marta-sama :P (tłumaczenie tutaj: http://www.wsinf.edu.pl/~amichami/doc/slownik.html )
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 02-01-2008, 21:51   

Czyli jak to bedzie, Jerremy-kun :D ?
Slyszalam, ze taka samodzielna nauka jest bardzo niezdrowa. Lepiej zapisac sie na kurs prowadzony przez osoby poslugujace sie tym jezykiem (nauczycieli konkretniej :p ). Trudniej jest nauczyc jezyka takie osoby, ktore sa skazone jakimis elementarzami, bo najpierw trzeba je oduczyc tego co tak dlugo w siebie (najczesciej nieprawidlowo) przy pomocy ksiazek, czy takich samouczkow wcieraly a potem nauczyc na nowo. Polecam wiec kurs!

[ Komentarz dodany przez: Cez: 03-01-2008, 00:50 ]
Hmm.. skads znam te przyrostki... :>
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 02-01-2008, 23:30   

Jerrem_Y wrote:
Trudniej jest nauczyc jezyka takie osoby, ktore sa skazone jakimis elementarzami, bo najpierw trzeba je oduczyc tego co tak dlugo w siebie (najczesciej nieprawidlowo) przy pomocy ksiazek, czy takich samouczkow wcieraly a potem nauczyc na nowo. Polecam wiec kurs!


I słuszna uwaga, a jeśli chodzi o sam język japoński to w internecie jest pełno słowników czy translatorów które zupełnie nas oszukują podając nam nie poprawne słówka. Najlepiej jest zaczerpnąc pomocy u ludzi dobrze znającym się na danym języku jak pisze kolega powyżej. A sam japoński jest dość interesujący i nietypowym językiem. Sam kiedyś próbowałem się go uczyć właśnie przy pomocy słowników internetowych, co się później okazało że dane słowo oznacza zupełnie co innego w słowniku a co innego (tak) naprawdę :)
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 03-01-2008, 00:53   

Ar2r wrote:
jak pisze kolega powyżej

Wiem, ze mi czasem odwala i moja plec zmienia sie nieustannie, ale powinienes wiedziec jak na tak dlugi pobyt na forum, ze jestem jednak KOBIETA. Cholera kobieta!! ;( <niedowartosciowana>

PS. I nikt nie broni mojej godnosci! Gdzie sa wladze!

:P
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-01-2008, 17:02   

Japonski... hmm.. Tak sie sklada, ze mamy stałego goscia na Forum WoTR z Tokio :p Co ciekawe prócz userów z Polski i Wielkiej Brytanii, to własnie bywalec z Tokio najczesciej tu zagląda. Później mamy gosci z USA, Niemiec, Francji i wielu innych krajów świata ;)
_________________
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 03-01-2008, 17:31   

Jerrem_Y wrote:
Ar2r napisał/a:
jak pisze kolega powyżej

Wiem, ze mi czasem odwala i moja plec zmienia sie nieustannie, ale powinienes wiedziec jak na tak dlugi pobyt na forum, ze jestem jednak KOBIETA. Cholera kobieta!! ;( <niedowartosciowana>

PS. I nikt nie broni mojej godnosci! Gdzie sa wladze!

hehe, Ar2r wstydź się! :P

Cez wrote:
bywalec z Tokio najczesciej tu zagląda.

ooo czemu się nie przywita chamidło jedne!?! :P

Ar2r wrote:
Sam kiedyś próbowałem się go uczyć właśnie przy pomocy słowników internetowych, co się później okazało że dane słowo oznacza zupełnie co innego w słowniku a co innego (tak) naprawdę :)

porównując niektóre słówka, to rzeczywiście widać różnicę, ale myślę, że ma początek wystarczy. Na pewno kurs byłby lepszy, ale myślę, że taki zamówiony przez internet z płytami nie będzie znowu taki zły. Z resztą pierwsza lekcja jest próbna, więc się zobaczy :)

gashi (pozdrawiam :D )
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo